Пеперуди пърхат, на пролет ухае, ФЕВРУАРЧЕТО навънка си играе

  • 14 236
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 384
Здравейте много набързо от нас. Нямам никакво време, а и черната серия продължава със страшна сила у нас. Няма ден без неприятна изненада, но за това няма да говоря пък NaughtyВсе ще свърши тая поредица, която продължава от септември миналата година насам Crossing Arms
Предпочитам да споделя хубавата новина, а тя е, че частната ясла засега се отлага. Ще чакаме класирането в държавната. Поговорих си с шефката и се разбрахме да продължавам, както досега. Не смея да се зарадвам още напълно, но ми е по-спокойно определено. Дано покрай летните отпуски да няма пак истерии Praynig.
Искам да питам нещо, много е важно: има ли някое детенце, което да проявява автоагресия и да си удря главата в масата или земята, когато не му позволяват да прави нещо или му се скарат да не пипа нещо? От една седмица Калоян ни сервира този номер. Достатъчно е да реши, че ще го спрем да ходи някъде или да върши това, което си е наумил, сяда на дупе и си дрънва главата в земята или отива бързо до масичката в хола и се удря там. Спомням си, че и племенникът ми правеше така на неговата възраст, но с братовчедка ми не се сещаме как се оправи това.

# 46
  • Мнения: 354
Пухи, радвам се за вас!
 Момичета не съм чела назад , но не можах да се въздържа след поста на Пухка.
 Ние сме добре. приготвяме да ходим на РД на пламаницата ми /става на 2 г./Аз се разшетах рано , за да и направя питка.Ици има вече и трето зъбче - горе вляво. Трите избиха за месец от 1 . 03 насам.
 Иначе и при нас се заформи една черна серия , но важнато е  , че всички сме здрави и в добро разположение на духа. Благодаря на Бог.
 Целувки на всички ! Слъчево настроение и приятни разходки.

# 47
  • Мнения: 541
Роси надявам се всичко да е наред и да сте добре в най скоро време. Ваксините не само имат връзка с аутизма, но и с много други неща, ако се поразрови човек ще намери достатъчно информация, което ни се спестява. Аз също съм против ваксините и се убеждавам в това всеки изминал ден откакто взех да се замислям, питам и чета.

Пухка с Борис ме минали през този период, но някак си бързо отшумя и не му дадох голяма значение  newsm78, а трябваше ли? Гледай да не се нарани, иначе скоро ще си намери друго какво да прави. Например сега Явор като не му позволя нещо, ляга на земята по корем и започва да удря с ръце, крака и да реве. Картинката е потресаваща когато сме навън и е валяло  Shocked

Бубе ти да се волейболистка или съм изтървала нещо? Просто последния ти пост ме накара да се замисля?

Мери пиши как сте?

# 48
  • Мнения: 81
Здравейте мами  Hug!
Виви, браво на Стефко за прохождането!
Пухи, радвам се , че сте отложили нещата за по-нататък. А що се отнася до автоагресията- имам една приятелка , чието дете си скубе косите (направо си прави дупки по главата ) , но и до сега, детето е вече на 3 години , не са намерили разрешение на проблема. Може би консултация  с хомеопат може да помогне.
Роси , мила  Hug . Наистина трябва да имаме информиран избор за ваксинирането на децата си.
Има работна петиция по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379554.0. По принцип , който иска да се информира за вредите и ползите ( ако има такива  Tired) , има страшно много информация тук в бг-мама а и в нета като цяло.
Само да спомена, че в много страни от ЕС,като Англия, Германия, Австрия  ваксинирането не е задължително, а да не говорим, че БЦЖ ваксината е забранена със закон в Германия  Shocked
А, тъкмо да побликувам и гледам и Естелка е написала по въпроса .

Чари, благодаря ти ,че напомняш за днес  Hug. Наистина имам нужда от много положителната ви енергия да речем някъде към 18 часа  Laughing.
Приятни разходки в Борисовата градина  Mr. Green

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 12:49 от toni5z

# 49
  • Мнения: 4 242
Евала за зетя, честити ходещи крачета, да са стабилни и бързи! Heart Eyes Hug
Роси, натъжи ме много  Cry Моля се бързо да минава и заминава всичко! Hug
Аз лично реших окончателно, спирам ваксините, и Джокло ме помоли да го сторя. Ще си купя фалшив паспорт, колкото и да е против съвестта ми, това е положението. Имам купен един Тетраксим при педи, Касче ако нямате четвърта реимунизация да намеря начин да ти го нося.
Катче дай парола мила   bouquet
Ави  Hug!
Пух, радвам се за развоя  Hug  Емма също си бие главата понякога я в земята я в някой шкаф, понякога се удря с ръце по главата. Гледам да не реагирам, но ми се доплаква в такива моменти Rolling Eyes Аз пък все си мислех че е изнервена от навалицата и данданиите у дома.
Ива си кашля здраво, направо се дъни, страшна картина. Носа е по добре, поне диша. Емма като че почти не кашля, носа и тече и на нея, но не е запушен. Капя ги  двете с вит Ц и сребърна вода, това е.
Бягам в банята и хукваме навън.
Хубав ден момичета!

# 50
  • Мнения: 87
Здрасти момичета,
Катче,и аз искам парола Peace Hug
Мери,ти само дръж ваксината в хладилника-ще я вземем.И чийзкейка и него Laughing,ако ти кажа ,че днес почти щях да се стартирам към то вас,ама в последния момент излезна ангажимент на Доби.Нищо скоро ще е Hug
Пухи,не се тревожи мила,автоагресията е нормален психологичен процес.Скоро ще го израсте,т.е. ще намери друг начин да визуализира желанията или яда си.Просто не се вторачвай в това му държание,пази го да не се нарани,и не реагирай по никакъв начин.Всяка една реакция и на уплаха и на яд от твоя страна могат да го провокират да продължи.И да знаеш,с порастването и по-големи магарии ще ти сервира,ама ще са по-малко болезнени за него Wink Hug
Тони,с теб съм мила Hug Hug
Бубонеске,стига се скатава,ами казвай за кой отбор играеш.Плъзна ни с Мария Игнатова и ни лук яла,ни мирисала.Ей сега ще свърши ваканцията и Оракулката ще се върне да те изтипоса.Казвай без бой Mr. Green Hug Hug Hug
Роси,гушки-стиски и горе главата.Напоследък аз лично май избягвам да чета подобни неща,защото се хващам в тиха истерия.А точно в този момент с Алекс,пък съсвем ги забрави тия неща-просто детето е с изтощена имунна система НО СКОРО ще се оправи! Hug Hug
Ави,дано ви минава мила.Съвсем ме зачудиха вече Мони и Емма,нали наистина би трябвало да е къде по-лесно като са малки newsm78 Hug
Естрелка,казваш и за двамата мъже,че минават през инатенето, а нежната принцеса как се държи?Или за нея не идва ред Hug
Чаре,само да имам път и идвам на зелената поляна Laughing HugСега ако кажеш,че и яйцата ще ги криеш там-направо си взимам и кошничката Hug
Изабелитке,добре сте си дошли HugВидяхте ли се с в Трите Принцеси WinkОх забравих,че не си чела.Валерия е под тепетата.
Виви,как забравих ooooh!Честити ходещи крачета на малкия голям,окльощавял мъж Hug HugВсе напред да го водят Grinning
Ефросинка,Голдънче,Гала Hug Hug Hug и отвреме на време да драсвате,ние пак ви се радваме!
Камчо,да нацелуваш фъстъчко Hug
Еленитке,що го пускате това дивото на масата бе?И татито както го учи да щрака с пръсти,сега само остава с нея по заведенията и ....да събирате паричките JoyДа с Дюкончо съм,айде и ти Hug
Камчи,Пухи,Мери,Ави,Алинка,Роси,Драконче  и всички с временни и не толкова временни дупки и подобни състояния.Стига вече депресии и каръщини.Искаме ви здрави,бодри и преизпълнени с добри случки и щастие Praynig Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 717
Привет!
Преди половин час се прибрахме от Борисовата. Mr. Green Видях се с Таня, Дени, малките им прилежащи съкровища - спящ Камен и Анна! Mr. Green С Камчо се разминахме, не можах дза я видя никъде.  Crossing Arms Времето е разкошно, но за съжаление се прибрахме, тъй като терминатора Яна, след като обиколи парка, бутайки скрита зад коша количката, се умаломощи и се предаде на съня. Разбира се,.....ненахранена. Whistling
Роси, Ави, Hug И аз, като че ли, започвам да влизам в час. Може би е било от лошото време.... newsm78
Изабелке, как сте? Ще се чуем тези дни! Wink Радвам се, че сте си у дома вече и дано няма повече такива случки! Praynig
Кат, страхотна си! Heart Eyes
Ленченце, благодаря ти, мила! Hug Прегръдки на страхотното СТеле! Hug Малко ми напомня на Яна, в някои действия и постъпки. Grinning
КасандреHug Hug Hug
Пух, тук и тук можеш да прочетеш интересни неща по въпроса. Имаше и много хубави постове на dodo_dodo, но не ги намирам. Между другото тя пише и в тези форуми, ако искаш й пиши на ЛС. Peace Каквото и да е, пожелавам скоро да отшуми! Praynig Hug Иначе не съм се сблъсквала с проблемът. Rolling Eyes
Камчи, Честито!  bouquet
Тониfingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Мери, лоша работа! Дано се оправят по-бързо хлапетата! Praynig
Ставам, до после! Hug

# 52
  • Мнения: 69
Кат, прекраснааааааааааа изненада. Браво миличка.
Ваксините в отделен картон ли се отбелязват или в амбулаторния на бебоците.

# 53
  • Мнения: 180
Може ли и на мен паролата Praynig

Пухи,и Стела си бие главата в стени,врати,маси.Но не го прави ,когато нещо не и се угоди,а по-скоро от интерес..и най вече,защото мама казва "НЕ"Повечето и синини по главата си ги причинява сама.Сега скоро не се е удряла така.Обяснявам си го като временен номер.И,че е част от изучаването на света около нея...
Опитайте се да изглеждате безразлини, когато почне да го прави(само го пази да не се нарани),защото детето очаква реакция от вас и ако я получи,ще го прави отново и отново,но ако вие не реагирате на тази провокация,мисля,че много бързо ще отшуми и детенце ще смени "номера"с някой друг.Само спокойно Hug
Софиянки довечера да се отчетете със снимки,ще чакам Simple Smile

Ама моля ви се,нека някой да се появи на балкона,че да ми даде паролата Laughing
Налучках паролата Sunglasses
Каттт,браво!Невероятна си!  bouquet

А на балкона все още е тихо Thinking

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 16:39 от elenia

# 54
  • Мнения: 2 447
Кат,благодаря ти.Клипчето е невероятно и така се разчувставах. Heart Eyes Heart Eyes Hug
Роси, Shocked потресох се като прочетох.
Пух,много се радвам че отлагате яслата засега.Обаче за автоагресията незнам какво да те посъветвам,надявам се да е само период и да отмине.Иначе познавам едно детенце което прави така,и е на 2г6м.
Изабелка,радвам се че всичко е ок
Виви,честити ходещи крачета на СТефко
Елени,честито(малко на патерици) за РД на съпружието.Много да те слуша.
Дано не пропускам някой,ако е така моля да ме извините ама слънчасах,а и зверчо се събуди и трябва да ставам.Чао засега.

# 55
  • Мнения: 3
Здравейте и от нас.Никак не ми остава време да пиша.Вили е станал голям дивак,за секунда не се спира в нас,е само ако спи.
Ние две седмици подред бяхме на АБ,тая седмица беше добре,но от днес пак му тръгнаха сополите и пак се закашля.Оффф направо ми писна с тия болести.
Очите още не сме ги оправили и сега като му е запушен носа текат яко.

Кат,можели и на мен паролата.

 Ето една снимка от вчера.Бяхме в парка и това пънче много си го харесахме.


 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hugна всички и приятни сънища

# 56
  • Мнения: 3
Може ли и на мен паролата?

# 57
  • Мнения: 674

Може ли и на мен паролата?

И на мен  Embarassed

# 58
  • Мнения: 124
Cattt  newsm20 newsm20 newsm20
Страхотно филмче за нашите прекрасни дечица Hug
Как успя да намериш подходящото стихче за всяко слънчице  bouquet
 newsm74 newsm74 newsm74
Благодаря ви за подкрепата мили момичета Hug Днес сме малко по добре. Свалихме за сефте Т тази вечер, и то той сам си я свали. Давам Т -понижаващи по 2-3 пъти на денонощие, но ефект няма. Явно детето само ще се пребори, дано е така Praynig Praynig Praynig
НЕ ИСКАМ ПОВЕЧЕ ВАКСИНИ no
Тони, чакаме добри новини от двубоя Praynig
memo1982f  много сте порастнали Peace
Кас, днес те препознах в МОЛ-а, или по точно се препознах в Карина. Невероятна прилика Laughing
Изабелка как си? Мъжо стабилизира ли се?
Как сте бременни мами? Как се чувствате?
Много ми е криво още, за това ще спра до тук!
 Hug Hug Hug на всички и лека нощ  sleepuu

# 59
  • Мнения: 47
Страхотна темичка благодаря ви Hug
Ние по цял ден сме по разходки,голям кеф просто нямам време да седна на компа Laughing,сега ви изчетох на един дъх.Кога ще се свършат тези болести хайде оздравяваите по бързо сладури,дано по скоро всички се оправят и мамите да си отдъхнат малко Praynig
Кат искам и аз тази парола че нали съм новичка във форума и не я знам,ще ми е интересно да прочета писмото Hug
Пух това за главата сигурно много те притеснява,но и аз съм чувала доста майки на които децата им също така правят или са правили,най вероятно е период най добре е да се консултираш с по компетентни хора.


това са снимки от една наша разходка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт