за първият рожден ден

  • 2 780
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте мами! Другата седмица моето малко момиченце ще навърши една годинка.От няколко седмици се подготвям за празнуването на този така щастлив момент, но днес случайно разбрах ,че първият рожден ден не се празнувал.Вярно ли е това някой чувал ли е такава простотия?

# 1
  • Мнения: 188
Ние, а и всички които познаваме са го празнували! Това е хубав празник - защо да се изпуска? Не се притеснявай и се забавлявайте с бебо на рождения му ден - весело изкарване!

# 2
  • Мнения: 7 723
Не е вярно!
Празнувала съм го и на двете си деца,
както съм и била на стотици такива  Peace

# 3
  • Мнения: 42
Аз не съм чувала подобно нещо?! И какво е обяснението ако има такова твърдение? Това е толкова щастлив момент за родителите, така че аз не бих вярвала и бих празнувала Simple Smile

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ние сме го празнували Peace

# 5
  • Мнения: 4 335
Както сама казваш,това е простотия.Чувала сьм,но не вярвам на такива неща.
Празнувахме пьрвият рожден ден на синьт ни.И сме били на много други такива.
Весело изкарване на празника  bouquet

# 6
  • Мнения: 577
Празнувахме го. Даже някои комбинират кръщене и първи рожден ден

# 7
  • Мнения: 7 723
Празнувахме го. Даже някои комбинират кръщене и първи рожден ден
Даже и прощапулник  Whistling

# 8
  • Мнения: 959
но днес случайно разбрах ,че първият рожден ден не се празнувал.Вярно ли е това някой чувал ли е такава простотия?

Ъ?!!! 
 Joy Joy Joy
Сама разбираш, че е крайно смешно, за да е вярно ...  Hug

Весело изкарване на празника, и както сама казваш, не слушай подобни простотии ... Peace

# 9
  • Мнения: 5 790
Простотия е, естествено! Как няма да си празнуваш 1-вия рожден ден на детето???
Я се забавлявайте и си гледайте кефа!
Не се ловете на бабини-деветини!

# 10
  • Мнения: 11 012
Ти сама си отговаряш на въпроса дали е простотия  Grinning Не се връзвайте на такива глупости и си отпразнувайте рождения ден както сте го планирали Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603

Ти май сама си си отговорила на въпроса  Mr. Green.
Весел празник.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 524

ние го опразнувахме подобаващо и съвсем самостоятелно от други поводи Peace

иначе, чувала съм за подобно според мен суеверие, но не му отдавам никакво значение. хората които му вярват смесват рождения ден за 1 годинка с кръщене или с прощъпулник.
 Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 1 345
Как няма да го празнуваш...та,това е един толкова хубав празник,особено за майката!

# 14
  • Мнения: 2 334
Това пък за първи път го чувам че не се празнува  Thinking За мен пък точно първия ройден ден е най хубав .Ние го празнувахме през деня с деца и вечерта с роднини  Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 8 999
Празнувахме, разбира се! Вкъщи с роднини и три приятелски семейства, които имат деца на същата възраст.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 435
Глупости.
Празнувай както ти е удобно.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не вярвай на суеверия. Това си е чиста простотия  Naughty

# 18
  • Мнения: 249
Празнувахме и още  как, даже и кръщене правихме. Сега за малката пак така ще направим.
Наистина не се връзвай на такива щуротии и си празнувайте рождения ден на детето. ВЕсело изкарване Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 185
Не съм чувала! Ние го празнувахме и всички около мен си празнуваха първите рождени дни на децата си!

# 20
  • Мнения: 3 695
Не съм чувала подобна глупост.  Stop
Празнувахме и беше страхотно!  Party

# 21
  • Мнения: 2 960
 ooooh!Няма такова нещо.
Празнувахме си първата годинка ,че и още как. Party
С приятели ,роднини ,други дечица...С торта,свещички ,смях ,викове ..веселие.

# 22
  • Мнения: 493
Празнувахме разбира се 1 рожден ден на сина ни.За мен това са пълни глупости.

Весело изкарване на празника.   bouquet

# 23
  • Мнения: 2 011
За първи път чувам такова нещо,никога не бих се съобразила с подобни измислени "правила"

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Чувала съм го това, но за мен е пълна глупост.Както и това бременната да не се подстригва, да не излизат майката и бебето до 40 ден и т.н.
Не вярвай на такива простотии и си направете един хубав празник!

П.П. Ние празнувахме първия РД два дни, че не можах да събера всички поканени на веднъж в къщи. Grinning

# 25
  • Мнения: 512
Празнувахме първият рожден ден и на двете ми деца.
Не виждам никакъв смисъл в подобен род суеверия.

# 26
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Аз също съм го чувала. Както, че не се празнува и 40 РД, защото 40 дни и 1 год са най-големите помени за мъртвите. Но според мен това са суеверия от времето, когато детската смърност е била висока и хората са се чудили какво да измислят. От тогава е и суеверието да не се излиза до 40 ден, както и да не се показва бебето на чужди хора преди да е кръстено. Аз също празнувах РД на дъщеря си, с торта и свещичка, и украса. Но понеже се падаше през седмицата и повечето от гостите бяха на работа го направихме в събота.

# 27
  • Мнения: 374
За мен първият рожден ден на дъщеря ми беше най-специалният ден!
Организирах го с голяма любов и много трепет!
Не се вслушвай в подобни глупости, ами празнувайте!
Весел празник пожелавам на цялото семейство  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 44 201
празнува си  се, разбира се....остави ги тези луди поверия и предрасъдъци и и се насладете на деня.....

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Бре, четох , четох, че да се просветля  белким  Crazy
Пълни бабини деветини Confused

# 30
  • София
  • Мнения: 23 102
Както сама си написала - простотия е! Аз откакто родих малката съм в размисли как по-хубаво и запомнящо се да отпразнуваме първата й годинка  Peace Вече съм направила списък на гостите и лист с менюто  Grinning Както и подаръците, които ще й купим  Hug

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 438
Не е вярно.

# 32
  • Мнения: 678
Празнувахме го - веднъж на самия ден с верни съфорумки  Mr. Green Втори път вкъщи с близките, като го обединих и с прощъпулник, просто защото тогава проходи. Не разбирам какъв е смисълът да не се празнува  newsm78

# 33
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Ние ще го съчатаем с кръщене и така ще го отпразнуваме 4 дни по-късно, живот и здраве.Не мисля, че не трябва да се празнува, но по-скоро това ще е приятно изживяване повече за мама и татко , отколкото за мъничето.

# 34
  • Мнения: 4 434
Здравейте мами! Другата седмица моето малко момиченце ще навърши една годинка.От няколко седмици се подготвям за празнуването на този така щастлив момент, но днес случайно разбрах ,че първият рожден ден не се празнувал.Вярно ли е това някой чувал ли е такава простотия?
И  ние другата седмица ще празнуваме,но втори рожден ден Mr. Green

Разбира се,че сме правили и първия Crazy

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Разбира се че го празнувахме.

# 36
  • Мнения: 789
Не съм чувала подобна нелепост.Празнувахме си първият рожден ден - такова нещо не се пропуска.Май все повече тъпни измислят,за да шашкат по-суеверните.

# 37
  • Мнения: 4 187
За тази простотия разбрах от предна такава тема  Wink!
За мен, първият рожден де на детето ми беше много важен и специален празник, празнувахме го и още как  Grinning.

Да не забравиш да пуснеш снимки от партито  Grinning!

# 38
  • Мнения: 840
Що за глупости са това.
Аз с такова нетърпение чакам този първи рожден ден. Лично за мен, това ще е по-специален празник и ще е по-важен ден от всички други рождени дни. Все пак е първи Crazy

# 39
  • Мнения: 1 354
За пръв път чувам такова нещо,че не се празнува първият рожден ден Thinking звучи ми доста налудничево....
Пожелавам ви весел празник  bouquet на цялото ви семейство  и не слушай такива глупости Peace

# 40
  • Мнения: 961
И аз го чух наскоро и направо се изумих.
Как ли пък няма да празнувам първата годинка на детенцето ми заради някакво суеверие.

# 41
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Не,за пръв път чувам такова нещо.... newsm78

# 42
  • Мнения: 2 090
Празнувахме го.
Тук научих за тази щуротия Whistling.

# 43
  • Мнения: 1 305
Аз също го бях чула но не сме го спазвали, а и това за нас беше един много хубав празник.

# 44
  • Мнения: 568
Чувала съм за 30,33 и 40.А сега и първия Shocked
Не лишавай детето и близките от тази радост заради глупави измишльотини.

# 45
  • Мнения: 487
Празнувала съм първияр рожден ден и на двете ми деца. От форума научих, че първият рожден ден не се празнува.

# 46
  • Мнения: 666
Никога не съм чувала подобно нещо. Поредната бабина деветина  ooooh! За мен беше толкова специален първият рожден ден, детето не знам дали ще го помни, но аз имам спомен за цял живот. Приготвихме се, поканихме много хора, беше супер. Не познавам никой, който да не е празнувал първия рожден ден на детето си.

# 47
  • Мнения: 542
не съм чувала такова нещо!ние го празнувахме!

# 48
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Що за простотия!Празнувайте и се забавлявайте,това е най щастливия ден на детенцето а и на вас родителите.newsm38

# 49
  • Мнения: 804
Защо да не се празнува първият рожден ден,той е най-дългоочакваният празник,първата торта със свещичка,първото пробване да се духне това горящо нещо.Ние празнувахме и на двете ми дъщери и първите и всички следващи рожденни дни,с много радостни емоции и красиви торти и подаръци.

# 50
  • София
  • Мнения: 136
Празнувахме го,
но седмица преди него се случи нещо необратимо...
По-скоро беше за да си мине от реда.
Следващите ще са по-красиви и щастливи.

# 51
  • Мнения: 2 110
Чувала съм подобни неща. Но, аз лично и на двете ми деца съм си празнувала  !

# 52
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Преди време имаше подобна тема. Ами то има много различни поверия, ти си решаваш дали да им вярваш или не.
Аз съм празнувала рожденните дни и на двете ми деца.  Peace

# 53
  • Мнения: 168
Никога не съм чувала подобно нещо. Поредната бабина деветина ooooh! За мен беше толкова специален първият рожден ден, детето не знам дали ще го помни, но аз имам спомен за цял живот. Приготвихме се, поканихме много хора, беше супер. Не познавам никой, който да не е празнувал първия рожден ден на детето си.
Peace Peace Peaceи според мен това са пълни глупости празнувах първия рожден ден на дъщеря ми и беше приказно и за мен и за нея

# 54
  • Мнения: 1 817
Кой ги пуска тези небивалици Rolling Eyes
Това е  невероятно, как няма да празнуваш първия рожден ден на детето си. Това е толкова важен ден и за детето и за майката! Аз много се вълнувах и си го празнувахме с най-близки роднини. И с много любов подготвих кулинарни чудесийки за празника на  най-малкия мъж. Laughing

# 55
  • Мнения: 1 372
Сега за пръв път чувам. Не бих пропуснала удоволствието на първия рожден ден заради суеверия и измислици. Според мен се одай на мисли за празника и забрави за всякакви суеверия.

# 56
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
  И аз скоро научих от форума за тая бабина деветина, но определено не мога да си представя, че ще прескоча 1 вия РД на дечко.  Ще го отпразнуваме с най-близките у дома, а кръщенето ще направим отделно само с кръстниците.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 409
Здравейте мами! Другата седмица моето малко момиченце ще навърши една годинка.От няколко седмици се подготвям за празнуването на този така щастлив момент, но днес случайно разбрах ,че първият рожден ден не се празнувал.Вярно ли е това някой чувал ли е такава простотия?
Това са го измислили тези дет НЕ са празнували и след това ги е било многооооо яд!
Ние празнувахме, дори 3 дни ,кат братята цигани! Сега бих го направила по друг начин,но БИХ празнувала. Дори като се замислям бих празнувала повече Рд-тата на дъщеря ми отколкото моите!

# 58
  • Мнения: 537
Аз с такова нетърпение го чаках първият рожден ден...Все едно аз имам рожден ден не детето.  Mr. Green Беше много весело. Хич и не се връзвай на такива, аз дори не съм си помисляла, че може да правя едно или друго щото така се прави.  Peace

# 59
  • Мнения: 43
И на двамата съм ги празнувала!Много и вълнуващо,все едно аз имам рожден ден!Весело изкарване на празника!

# 60
  • Мнения: 6 713
Празунвахме преди 2 дена нашия първи рожден ден! Heart Eyes Страшно съм щастлива, беше страхотно! Grinning Не се чуди, ами спретни един празник на детенце!

# 61
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Ама как няма да се празнува, що за глупости са това?  Shocked Аз и на двете си деца празнувах първата годинка и това са може би най-милите им рождени дни. Не бих ги пропуснала за нищо на света. Naughty

# 62
  • Мнения: 1 650
Абсолютни глупости...

# 63
  • Мнения: 200
Стига бе!!! Това е първият рожден ден на детето! Не бил се празнувал.... Да да.

# 64
  • Мнения: 2 521
И аз съм празнувала 1-ия рожден ден и на двете си деца.Дори смятам че е най-важен понеже това е първият голям,личен празник на детето.А някой знае ли  какви причини  се посочват да не се празнува?

# 65
  • Мнения: 830
Бабини дивитини бих казала  Laughing Laughing Laughing
Ние празнувахме, моите приятели и познати и те празнуват, за пръв път чувам подобно нещо. Свят широк, хора разни  Crazy

# 66
  • Мнения: 81
То аман от суеверия .... Това беше най-милото нещо за нашето семейство.

# 67
  • Мнения: 1 558
Как да не се празнува?Ние го празнувахме,макар че малкия още нищо не разбира,но тортата беше страхотна Party

# 68
  • Мнения: 2 910
Празнували съм на дъщеря ми, ще празнуваме и на сина ми 1-вият РД.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 535
Първо честит рожден ден на малкото съкровище   bouquet

За първи път тук прочетох, че не се празнувало... За мен е поредната бабина деветина. Празнували сме на дъщеря ми, на малкия, когато му дойде времето пак няма да пропуснем  Peace

Весел празник   bouquet

# 70
  • Мнения: 1 322
Поредната глупост.

# 71
  • Мнения: 1 512
Глупости.Ние си празнувахме рождения ден на малката и аз си припомних как се гаси свещичката дърху тортата. Laughing

# 72
  • Мнения: 387
 newsm09................... smile3532

# 73
  • Мнения: 1 725
Чувала съм и не мога да повярвам, че някои може да предпочетат суеверие, което така ощетява семейното щастие, като това да се пропусне първия най-дългоочакван РД на малкото съкровище!  Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 209
Това пък за първи път го чувам Sick

# 75
  • Мнения: 1 586
Изобщо не го разбирам това,прочетох за пръв път тук във форума,че не се празнувал.Според мен това е изключително важен ден  Crazy,първата годинка,за пръв път празник и голямо удоволствие за родителите.

# 76
  • Мнения: 135
И за мен това са абсолютни глупости,моя син след няколко дни също става на годинка и нямам търпение,тА това ще е най хубавия празник

# 77
  • у нас
  • Мнения: 5 728
и аз скоро го чух за първи път ooooh!

# 78
  • Мнения: 566
аз също го чувам за първи път Shocked,но ми се иска някой да посочи причината поради която не се празнува? : newsm78

# 79
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
Това е такъв хубав момент,защо да не се празнува.Веднъж детенцето става на 1г.Всъщност празника е по скоро за възрастните,но съм сигурна че остава като хубав спомен.
И на нас скоро ни предстои и ще го празнуваме и дори тогава ще кръстим малката.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
 Rolling EyesКак така не се празнува!Празнува се,разбира се!

# 81
  • Мнения: 6 443
Здравейте мами! Другата седмица моето малко момиченце ще навърши една годинка.От няколко седмици се подготвям за празнуването на този така щастлив момент, но днес случайно разбрах ,че първият рожден ден не се празнувал.Вярно ли е това някой чувал ли е такава простотия?
Няма да изпусна купон,заради едно суеверие.
Днес само на подобни теми попадам  Crazy
Празнувала съм и за нищо на света не бих пропуснала. Party

# 82
  • Мнения: 129
Е и ние го изпразнувахме. Беше страхотно и много весело. Който казва ,че това е повече празник за родителите - не е така. Малкото ми момиченце беше толкова щастливо и доволно. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт