КГБ = Клуб на Готините Баби - 68

  • 19 291
  • 444
  •   1
Отговори
# 435
  • Видин
  • Мнения: 961
Привет, лазарки! Hug
Честит Лазаров ден на всички!
Нека да сме живи и здрави,
а всички именници с гордост да си носят името!



Лазарките
Песните им са магични... Те канят пролетта и плодородието... Привличат добрите сили и прогонват зимната тъга... Измолват здраве и берекет за целия род и поминък... Ето защо, стопаните на всеки дом с радост очакват лазарките рано-рано на този ден и ги даряват с бели яйца, символ на възраждащия се живот!

Лазарките са млади момичета, които сега се замомяват. Те са облечени в празнични носии, косите им са окичени с пищни венци. От този момент те вече се считат готови за женитба. Старите хора казват, че която мома не е лазарувала, не може да се омъжи. Затова и обредните песни, които лазарките пеят на този ден, славят най-вече любовта и младостта. Танците им са живи и буйни, оттам и названието на лазарското хоро - "буенек."
=======================================================================
Аз се разминах с мекиците.Спахме до 10 ч. и после хапнахме по един кроасан с кисело мляко и пихме кафенце.
Сега Данчо пържи риба, която вчера е хванал в Козлодуй, пък аз поизчистих, че няма иначе кога.
Утре Дени имат концерт за Цветница и в градската градина край Дунава ще е много красиво.
Ще снимам и ще ви пусна снимки Peace

Хубав ден на всички! Hug


# 436
  • Мнения: 814
Момичета, честита Лазарица! Да са ни живи и здрави лазарките   bouquet!
Да е честито и името на имениците!
Весел празник !
Шпунц, как  са днес малката принцеса с прекрасното име Елица и мама Олче! Дано и двете са спокойни и добре! За теб зная, че се чустваш на върха на щастието - имаш си малка лазарка Hug!
Аз днес съм сам сама, Стефан е на работа, та за това нямам спиране - прах пердета, простирах, прибирах, бърсах стъкла...много празнично Mr. Green, но пък необходимо, нали съм по цял ден на работа, друго време не остава.
rimar, съболезнования за колежката ти. Днес татко ми каза, че вчера са погребали негова братовчедка, много си я обичахме. За съжаление не можах да я изпратя. Това са нещата от живота - казват, че Бог прибира  на големи празници свои избраници, дано да почиват в мир Praynig.
Жаки, с нетърпение чакам снимките от концерта на Дени,  пожелавам му успех!!! И хвани в едното ъгълче на снимка и Дунава, толкова обичам тази река Heart Eyes!
Мастерче, успех и на теб Hug!
Aisha, да се похвалиш довечера с нови обувки  Peace!
Танитка, как си, душко, днес? Алергозанът подейства ли?!
Деси, мен съвсем не ме бива в месенето, за това правя гофрети или нещо с бъркалка Joy. Обявих още в началото на брака ни, че съм алергична към брашното и...не ме карат да меся мекици Joy!
Отивам да направя ревизия на фризера и за измисля какво де приготвя за вечеря.
Лелеееееееее, колко много изписах Embarassed!

# 437
  • Мнения: 1 558
Хайде да засядам вече пред компютъра  Laughing
Наобядвахме се, за довечера няма да го мисля, че има от яденето,
щерката ще е на рожден ден, а ние сме лесни.
Мъжо си чака вече мачовете, така че го отписвам до...края на последния мач  Wink

Много хладно днес навън, бе, един вятър като се е раздухал...
Хич не става за разходки  Mr. Green

На пазарчето до нас гледах - от днес са започнали да продават върбови клонки,
представям си утре какво ще е   Thinking  голямо кършене пада по Цветница  #Crazy

# 438
  • София
  • Мнения: 4 177
Няма никоооой. Легнахте ли бе хора?
Аз на прибиране си взех върбови клонки и един наръч нарциси, да сложа малко цветенца в хола за утре.
Нищо не ми се прави, просвам пердетата сега, а тънките заредих преди да изляза и благоверния ги е закачил докато се прибера.
Обядвах едно залче с таратор и естествено ми се отчупи парче от зъб. Което значи, докторе здравей в скоро време.
Сега минавам на кафето . Стига с туй ядене.
Шпунц, не ги ли изписаха вече-мама и бебка?
Танче, как си мила, хайде ,оправяй се бързо.

# 439
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Aрита , голЕми празници ще са щом си се разчистила ,
но поне по Великден ще е чистичко и ще отмаряш.  Hug

Доби , тук е разкошно време.  Peace
Едно слънце като е пекнало ,
тихо е , вятър няма , приказно е.  Hug

Римар , до сега бях на двора , мих , поливах ,
използвам времето.  Crazy

Жаки , успех на Дени утре.  Hug

Деси , трЕбваше на му ги залупиш на Минко тия мекици.  Laughing
Явно дебели са били и затова са вътре сурови.  Peace
Следващия път , ако има такъв.  Wink

Тая вечер съм на РД на племеницата и ще го празнува в Студ. град в неква кръчма ,
та преди това ще пусна тема , да има къде да пишете , да не й турнат катинар на тая.  Mr. Green Сега ще я измъдря празнична с китки... Laughing

Последна редакция: сб, 11 апр 2009, 15:39 от ♥ ЖаБкА ♥

# 440
  • Мнения: 3
ЧЕСТИТ ЛАЗАРОВ ДЕН!
ВСИЧКИ ДА СМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И С МНОГО ЦВЕТНО НАСТРОЕНИЕ!
Мастерче, Яжка, не сте сами днес на работния фронт - и аз съм в групата
"Луд умора няма"  hahaha  hahaha  hahaha
Жабче, пуснах ти нещо на лични.
Хубав ден на всички!

# 441
  • Мнения: 814
Жабче, и големи празници са се задали, и хубавото време не ми се изпуска да поизпера и изчистя...Те, децата ще си идват, но нещо ми подсказва, че пак ще са при другите баба и дядо Cry, та си намирам работа като онзи циганин с гащите...и  да не мисля отсега ситуацията.
С градината и цветята в двора на свекъра само днес няма да се занимавам, ще се погрижа за тези на балкона, че разсадите тръгнаха почти едновременно като взривени. А пък и е приятно по този начин да си уплътня времето до довечера. И без това навън е топло, слънчево, че даже и малко горещо.
Хубав ден на всички Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes!
 

# 442
  • Мнения: 77
Момичета, благодаря ви милички, че ме мислите!
Много бавно, но започна да ми спада оттока. Май, ако не ми мине котка път, ще се видим в Русчук!
Марси да се стяга, гости да посреща!
Във Варна много духа, ако и в понеделник-вторник не става за миене на прозорците, ще останат за срещу Първи май. Че то идната седмица Велики понеделник, Велики вторник, Велики.....то само Велики. Пък и на този баир, кой ли ще ми ги види.
Аз по-лежерно, вие сте по-млади, действайте!
Намерих си оправдание!

# 443
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Танче , пак мина метъра.  Joy
Чистката и тя , но то тебе си те чака , кога смогнеш тогава.  Hug

Арита , поне Ема няма ли да минат да видиш. Confused
С деца лошо , без деца лошо , никак не е и угодия нЕма.  Simple Smile

Гале , видях ма много мънинка.  Peace
Видях и втората , мерси.  Crazy
Разчисти си ЛС , че ти е пълна кутията.  Grinning


ЗАПОВЯДАЙТЕ В НОВАТА ТЕМА. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388033.new#new

# 444
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Честит Лазаловден  на всички празнуващи!



Аз чак сега сколасах ,боядисах яйца ,курабии направих, и подготвих пържолите за утре ,да празнуваме Великден и Цветница Hug Децата ще идват та се подготвих .
Яйцата станаха страхотни купих перлена боя за яйца ,много хубава и страхотни перлени цветове Peace Peace
Ходих и на Здравко да му купя подарък за утре ,взех му къщичка голяма да си влиза в нея и да си играе че все се муши под масата и там си играе  Joy Joy Joy Явно иска затворено пространство та ще му хареса със сигурност . Joy Joy Joy

Сутринта тука беше много студено с яке ми беше хладно ,а в момента не се диша от топлина ,младежите  по потници вървят по улиците . Joy Joy

ТАНЧЕ браво че се оправяш ,  Hug Hug ама викат хората ,че черен гологан не се губи ,тъй че няма страшно ,Русе те зове Hug Hug Hug Hug

 ШПУНЦ малкото човече сега само спи и яде сигурно .. newsm78 ,дано Оля да има кърма за да си я храни ,че от майчиното мляко по хубаво няма. Hug Hug Hug

Сега ще си почина пред компа ,че кръста много ме боли от стоене права от сутринта.. Hug

НА ВСИЧКИ МНОГО ГУШШШШШ Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт