Щъркелите едва смогват да носят вързопчета на АПРИЛките щастливи!

  • 18 431
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 75
Толкова е хубаво време навън, че чак сега успях да ви изчета!!!

Честити рожбички на мами Пъстроочка, Ола и Вили!!!

Честит рожден ден на Нани!!! Най-хубавия подарък те очаква!!!

Маги, страхотна си!!! Много ми разчуства твоя пост, и много се зарадвах, че покрай болки, депресии и грижи за бебето, все пак успяваш да се видиш нещата "отстрани" и да ги коригираш!  Hug И аз съм от мамите, които влизат в анцуг само в фитнеса, и си слагат нощен крем дори да припадат от умора  Peace Simple Smile

Кафенце, много си преживяла! Shocked но с такъв мъж до теб! Да сте живи, здрави!

Принцеса Рая
, някак ми се виждаш много растроена  Sad Мъже ти не прав, но ,като се замислиш, и на него хич не му е лесно! Все пак и той ще става баща Wink Това със стриите при теб е много гадно  Cry

Брилиантин
, щом мъже ти обещава да направи всичко, докато си в родилно, нека! Моя направи същото миналия път, и сега обеща, че ще купи и нагласи всичко сам. Изцяло го подкрепям в това. Все пак ние сме дължни да носим тези големи тумбаци, да се мъчим да раждаме, нека и на мъже да остане някоя работа. Ще се справят!!!  Sunglasses

Днес закарах ме бъдеща кака при баба и деди. Тя е супер доволна, играе на двора, мачка кучето, къса цветя... Цял ден беше толкова нежна, все непрекъснато ме целуваше и гушкаше... Heart Eyes Като тръгнах ме, усетих че ще се разплача направо! Стисках-стисках, ама не се сдържах. Много смешно се получи... Моя съпруг страшно се притеснява ако плача, затова го предупреждавам, ако успея, че сега ще порева малко Simple Smile  Поплаках в колата, олекна ми.. А преди малко час и половина говорих ме с едната от моите най-добри приятелки от Минск! Толкова е хубаво, че има тоя скайп!!!!!


ОО! Още едно бебче! shushi 10, честито ти бебче Мартин!!!

За кърмене видях ,че Айла доста неща може да те каже. Дори тя писа, че ако има въпроси, може да й се пише на лични.
От моя скромен опит, мога да кажа, че при мен първия месец беше нещо подобно, но не се отказах, и после гърдите ми свикнаха да дават толкова ,колкото трябва на бебе, и после "захвърлих помпа на тавана"  Mr. Green

# 61
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Добро утро  Laughing сладуранки
Аз да се похваля тази вечер Вики спа 5 часа непробудно. Ох дай боже да свикне така. Още от предният път забелязах че колкото повече спя толкова повече ми се спи, когато не съм спала повече от 3-4 часа съм по мобилизирана  Crazy

shushi 10 - Честито ти слънчице. Да ти е жив и здрав Марти много да те слушка и радва. Бих казала че не съм толкова запозната с кърменето, но пък съм ветеранка в цеденето. С баткото се цедих 5 месеца на всяко ядене като първата седмица беше на 2 часа после на 3 и към 3-я месец махнахме нощното. А бе поизмъчих се за това пък сега ми изглежда толкова лесно  Grinning . Моето мнение е че на българският пазар няма по добра помпа от тази на Авент и тъй като е скъпа вече можеш да си я купиш и втора употреба. Хубаво е да си слагаш на гърдите топли кърпи. И като влезеш под душа да ги поливаш хубаво с гореща вода. Наистина всеки случай е различен, аз също имам доста кърма, но този път не се изцеждах интензивно правех го само когато бяха мнооооого напрегнати и то не докрай и мисля че сега вече сме регулирали млякото което пускат  Grinning .Искам да те предупредя че в твоя случай не казвам че трябва да имаш същото следствие. В интерес на истината като изцеждаш до край гърдите лактацията се стимулира максимално. Мога да те успокоя обаче че около 40-я ден има естествено намаляване на лактацията така че тогава бебо ще е и по голям и ще можете да балансирате всичко. Сигурно много объркано ти разказвах , но не знам нищо за състоянието ти ако питаш нещо ако мога ще ти помогна. НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ - това е най - хубавата храна за бебо. А ти си щастлива защото и мляко имаш достатъчно  Grinning
За спиране на кърмата говори с лекаря си.
Само да споделя че едната ми приятелка отказа да кърми още от първият ден и детенцето и има страшно много проблеми. Алергия към млякото, други алергии и повръщане. Вече за 7-8 път сигурно лежи в болница (за 4 год.) Иначе уважавам решението на всеки който е решил да не кърми, но си мисля че все пак няма по естествено нещо от това.

brilliantine - не се ядосвай  Hug В края на краищата най-важното е ти и бебо да сте добре, а после и в слама да спи пак ще сте щастливи. Даже и тъпо да звучи така е повярвай ми. Аз както бях подготвена че ще съм по рано така нищо не ни беше готово. Поради ужасното ни финансово състояние нито ремонт сме правили нито нещо по специално на бебо (багаж на 5 човека е в една мъничка стаичка) И все пак бебо се роди и всеки ден си правех в стаята по едно ново удобство. Сега не бих казала че съм променила кой знае какво, но ще издържим известно време така(пък и свикнахме  Crazy ) Не се товари с отрицателни емоции.Мисли само за прекрасните мигове после  Hug

# 62
  • Мнения: 7 128
Честито на Вили! Да расте жив и здрав Йоан! Да носи само радост и гордост на мама и тати!    bouquet
shushi 10, първо да ти честитя радостта от раждането на твоето момченце Мартин! Здраво и усмихнато да ти расте детенцето!  
Относно кърмата - винаги можеш да я спреш, но не това е най-правилния подход според мен. Когато я имаш е добре малчо да си похапва от нея. Ето ти една тема от кърмаческия, за да се обърнеш на ЛС до някой от консултантите по кърмене - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0. В нашите редици е и Айла, която ще ти помогне също с каквото може по въпроса. В темата ни пишат и няколко майчета, кърмили доста дълго и успешно. Скоро и те ще ти помогнат.   bouquet
brilliantine, аз не познавам мъж ентусиаст, който да го влече да прави ремонти. Но со кротце, со благо и со малко кютек нещата се нареждат.  Wink Спокойно, ще си имате всичко необходимо за важния момент.  Hug
Зинайда, най-после сте си заедно с Еличето у дома! Това е страхотно!  Hug
Съни 777, според мен прехвърлянето на целия отбор в родили трябва да стане, когато се появи и последното бебе (от редовно пишещите тук) от списъка на априлската отчетна. Няма да бъде честно спрямо някое от момичетата, очакващо бебе да си хортува тук самичко. Никой междувременно няма да ни пречи да обсъждаме и преживявания около памперси, режими и други подобни теми. Спешни форумски дела едва ли съществуват. Peace
Мамочка, на твоето момиченце-цветенце ще му бъде доста добре да си поживее под малко глезещите грижи на баба и дядо, както и да се чувства на свобода, особено щом си има двор. Скоро ще си я гушкаш и нея, както и малката й сестричка.
Принцеса рая, страшни хормони те тресат. Пробвай да посрещаш такива дреболии като някакви обаждания без да се нервиш толкова много. Щади себе си. Иначе запомни кои са бързаците и можете спокойно да ги пропуснете в известяването. Щом са толкова на зор да знаят, ще научат.  Wink Виж какво хубаво време е навън.
 

# 63
  • Мнения: 45
Честито бебе Марти на мама Shushi 10. Да ти е здрав и щастлив младежа и да те радва много   bouquet
Да кажа само добро утро и привет на всички от порасналия ни клуб "Преносили" Grinning Hug Така като гледам аз и днес няма да го напусна така че мамчета много  Hug от мен и стискам палци ако някоя реши да ни изненадва.
brilliantine ,не се ядосвай,ама си поплачи като ти се плаче - олеква ти /поне при мен е така/
princessa raia   я по спокойно да го дава твоя мъж. Аз нося само дрехите на моя /с тия 20 кила отгоре какво да облека Thinking / и още в началото го срязах, че не аз ги обличам а бебо, та той не ми мрънка за това поне  Wink

# 64
  • Мнения: 194
 Добро утро момичета!
 
 Честито на мамите сдобили се с прекрасни рожби Пъстроочка, Ола, shushi 10 и Вили!!! Да са здрави, много щастливи и усмихнати деца! На грижовните им мами бързо да се възстановят и да се радват на прекрасните моменти, които им предстоят!

Нани Честит Рожден Ден /на патеричка/ Много здраве, обич и щастие да изпълва дните в нарастващото ви семейство!

 Зинайда, чудесно е, че вече сте с малката сладкишка у дома! Много да се гушкате!
 Кафенце  Hug Смела и силна майка си! Желая ти бързо да се възстановиш, да нагушкаш твоето слънчице!
 Маги,  разчувствах се до сълзи от пост-а ти. Аз избягвам да пиша за всички тези чувства, че с предното раждане такава депресия ме беше тръшнала, не е за разказване. Намерила си правилния за тебе начин да се справиш със ситуацията и това е чудесно.
 И аз съм към клуба на майките с две дечица, които в първите дни искат да гушкат и бъдат непрестано до първите си дечица. Имах чувството, че съществува само Алекс за мен и се радвам, че имаше достъп до стаята ми постоянно.
 През следващите дни всичко се нормализира и се получи баланс, дори на моменти има превес на вниманието ми към Даниела, но все пак тя е бебе.
 Абе луда работа са хормоните, на моменти ме връхлитат невероятни чувства и мисли, тогава само си повтарям, че всичко ще отмине, нужно е време и много обич и подкрепа от роднините.
 
 За коликите горещо препоръчвам Инфакол/Инфаколик в Гърция/ давам на Дани през кърмене, вечер поне спинка спокойно, през деня е по-раздразнена от колики.

 Едно въпросче към Айла, предварително благодаря за отговора! Дани хапва на 2 -3 часа през деня и на 4 часа през ноща/понякога и 5часа/ , обаче има дни през които нямаме нито едно подаръче на памперса  Confused Напишква всеки памперс, но нищо повече. Когато се изхожда е доста като количество и с много добра,мека консистенция и жълт като горчица цвят.
 Притеснява ме дали и е достатъчно кърмата ми, дали не бъркам нещо в моята диета, хапвам си уж храни за които прочетох, че са подходящи за кърмачки. Другата седмица сме на контролно теглене чак и все се притеснявам колко и дали ще е наддала.

 Ние излизаме всеки дан на едночасови разходки, като увеличаваме всеки ден с малко. Съни много лошо се е получило с твоята количка, няма ли начин ти да потърсиш липсващите части, сигурна съм, че ще ги откриеш. Hug
 На всички раждащи днес мами леко и бързо раждане!
 На всички гушкащи своите съкровища спокоен и усмихнат ден с много пълни памперсчета и малко разтревожени сладурчета!  Heart Eyes
  

# 65
  • София
  • Мнения: 243
ЧЕСТИТИО НА МАМА ШУШИ10!ЗДРАВО И КРОТКО БЕБЕНЦЕ ДА ИМАТЕ!
За кърмата мога да те посъветвам да пиеш малко по-малко течности и като усетиш че недостига на бебо и се е регулирала вече можеш пак да ги увеличиш.при мене много действаше.Кърмих и се цедих 8 месеца с първото дете.
Принцеса Рая и мене много ме тресат емоциите,но като се свъртам у нас по-малко и не ги мисля много нещата.Поизлез малко дори да е до някоя квартална градинка или кафенце,времето навънка е супер. Hug
Брилянтин и ние мислехме ремонти и други неща,но сега покрай раждането(аз няма да съм по ЗК) и покрай това че аз преди не исках второ дете и сега нищичко си нямам за бебето,всичко съм раздала Crazy ми се налага да си купувам всичко наново и ремонта в нас просто остана да се случи в някакво друго време.Баанята и кухнята ми са от 30г Crazy,но не ми пука пък и в крайна сметка важното е да сме живи и здрави и бебетата да дойдат здрави и доносени пък ремонтите  да почакат. Peace Hug Hug
Мили мами остана ни толкова малко време да сме бременни нека му се насладим дори да имаме болежки.Това си е само право на жената и е чудо което никой мъж не може да усети или разбере.Така че я горе главите и да посрещнеме бебоците с усмивка Heart Eyes Simple Smile Grinning
Мойта фалшива тревога засега не е станала истинска,но то време не остана така,че съм се настроила че по всяко време мога да затръгвам към болницата. Laughing
Мамочка силно те прегръщам Hug,знам какво ти е.като мислех че отивам да раждам малката ме гушка,гушка, каза че много ме обича,че я е страх за мене ит.н. направо ми се ревеше като я оставях в детската. Confused Rolling Eyes

# 66
  • София
  • Мнения: 231
Честито  бебенце  на  Шуши !  newsm30  Two Hearts  Two Hearts  Two Hearts  Two Hearts  Two Hearts  Two Hearts  Two Hearts  Two Hearts  Two Hearts !
Да  е  живо  и  здраво  и  да  слушка  щастливата  си  майчица  Hug  Hug  Hug   bouquet   bouquet   bouquet !

Маги ,аз  също  се  "самопорицах Laughing "  за  външния  вид   и  веднага  си  взех  забележка  Blush ! В  болницата  се  изкъпах  сама ,гримирах се и си  направих  прическа  Mr. Green ! Не  се  стърпях  въпреки ,че  едва се сдържах  да  не  пискам (много  ме  болеше  първите  дни - операцията  ми  е  около  20  см.  Confused   с  много  шевове  и  напречни  поддържащи  конци също ). Но  като  се  погледнах   в  огледалото  и  бях  доволна  от  резултата  Mr. Green (скромноооооост   Mr. Green ) . Та  си  много  права , че  ако  изглешдаш  добре   се  чувстваш  също  така  Peace !

Следродилна  депресия  нямам , но  след  кърмене  и  цедене  и  мен  ме  разтриса  силно  и  все  лягам  и  се  завивам  през глава  Laughing !
 Нощес  бебка  беше  много  неспокойна   ,но  сега  е  по-добре  Heart Eyes ! Много  обича  гушкане  и  цункане  Heart Eyes ! Усмихва се  вече на  мама  и  на  тати ,милата  буболинка  Heart Eyes .

# 67
  • Мнения: 172
 Честито на всички нови мами!!!

Честито завръщане на всички прибрали се по домовете си със сладките бебоци!!!

 Принцеске, и аз нося парцалките на половинката, но той не смее да мрънкосва много много защото съм много люта когато някой се опита да ми направи забележка...особено сега  Mr. Green Пък и ако иска да не му ги нося да ми купи повече дрехи за бременни - което пък не ни е най- по възможностите в момента и ... като цяло той се е примирил  Crazy
 
 Имам еднпа питанка към всички - от няколко дена ме срязва ниско долу корема - където са яйчниците, но болката е остро и пронизваща, направо ме свива и няма изправяне. Когато попитах наблюдаващата ме лекарка , отговора беше - Ми то вече много неща ще те болят.
 Не се случваше на често и за дълго и не обърнах повече внимание, но от два дена насам болката става все по на често и все по силна- имам чувството че ми се разкъсва нещо, но не е разширяване на таза или нещо такова- това си е точно където са яйчниците. Някой имал ли е подобни болежки и знае ли какво ги предизвиква?
 Аз продължавам да съм силно притеснена защо моята наблюдаваща лекарка ми насипа всички документи в ръцете и ме отсвири. Но.аистина ли е нормално 15 дена преди термина да ми каже вече да не ходя при нея  newsm78 пИ освен това такова чудо като слушане на тонове не е имало... Как мислите- трябва ли да съм притеснена?
 А, и освен това в петък телефона ми звъни - въпросната лекарка, вдигам - отсреща ми се казва че е акушерката и се задава въпросът - Абе ти да не роди? грррр А аз си казах че не съм и тя ми вика - Ми аз ще те проверявам, че да знаем.
 Много ме доядя на тях- няма пък да им вдигам вече- да стоят в неведение като не искат да ме преглеждат вече, амахаааа... Crossing Arms

 Хубав ден ви желая на всички, задължително излезте поне за малко да се разходите...разходете се и заради мен, че аз с тази алергия стоя като заложник в къщи на затворени врати и прозорци и гледам слънчицето само през прозореца  ooooh!...много е подтискащо  Tired

П.С. Маги, аз също да не се цепя от колектива...и мен ми потекоха сълзите като четох поста ти...хубаво е да видиш , че някой е организирал мислите ти и притесненията ти в няколко реда и ... решението като че ли не е толкова трудно...въпрос на желание. Аз също от няколко дена се старая да изглеждам малко по спретната...не толкова за половинка си , колкото за мен самата... Hug
 

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 11:19 от poem

# 68
  • София
  • Мнения: 243
GAIA Успех утре и да се похвалиш когато се почувстваш достатъчно добре. Flutter
Всичко да мине добре и по-бързо да се гушкате с бебето. Hug

# 69
  • Мнения: 568
Честита радост на Shushi 10!Здрав,силен и красив мъж да си отгледате!
VANYA86 добре дошла в клуба!Дано не се стига до предизвиквания и всичко да мине гладко!
Ехо преносващити къде сте?Слагайте по един подпис да се броим Simple Smile
Мария_ благодаря за споделеното.Въпроса с по-големите дечица ме притеснява и мен.Първия път не спрях да плача докато не се прибрах ,а сега ми се стува ,че ще ми е по-трудно заради липсата на Вики.Но няма как и тя ще идва, ще се издържи някак дано не се налага да стоим в болницата повече от нормалното и бързо да сме си у дома.
Късмет на утрешните дати и днешните изненади Hug Късмет на всички!

# 70
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Здравейте момичета Hug
Май всички още сме налице   Winkче и повечко ставаме.
Днес ми е много притеснено като знам ,че утре трябва да ме приемат в болницата за да ме наблюдават ,само се чудя дали още не е рано Rolling Eyes Като се сетя предния път толкова рев изревах докато дойде време да раждам ,а сега и баткото ще ми липсва CryСамо се надявам да не се наложи да  предизвикват раждането и всичко да си  дойде на мястото от само себе си Praynig
Днес определено ми се очертава много тъп ден  Sad

Честито на Shushi 10!!! 

# 71
  • Мнения: 54
Днес в 11.04 се е родил прекрасиния малък голям Владимир на Емануела88!!! 4 кг и 53 см.
Тя ми писа, че е безумно щастлива, всичко е минало чудесно родила е нормално!!!
Дано са страхотоно щастливи родители и да им е здрав юнака!!!
Честито и на всички останали мамета, които съм пропуснала!!!
Прегръдки на всички!!!

# 72
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Честити бебчета на Ола, Вили, Shushi 10 и Емануела88!!! Да си живи и здравички всичките, късметлии и да пораснат добри хора!



Честит рожден ден на патерици на Нани!!! Нека всичко, което поискаш, се сбъдва!!!

Момичета, аз още съм в ужасно настроение, лашкам се от едно решение към друго, чета като ненормална из нет-а... напрово не знам какво да правя... Затова и не пиша, но си ви чета и ви се радвам!

Shushi 10, само да ти кажа да не се притесняваш за цеденето - аз предния път така и не успях да изцедя повече от 20 мл. никога, а си кърмих Мони до 7,5 месеца без проблеми. Просто не се мъчи, щом мъничето си хапва, кърмата ти ще се регулира от само себе си. Peace

# 73
  • Мнения: 8
ДНЕС В 11.04 МАМА ЕМАНУЕЛА 88 Е РОДИЛА ПРЕКРАСЕН ГОЛЯМ МЪЖ ВЛАДИМИР.
ВЛАДИ Е ЦЕЛИ 4 КГ И 53 СМ! НОРМАЛНО РАЖДАНЕ!!!!
МАМА И БЕБЕ СА ДОБРЕ И ЩАСТЛИВИ!


ЧЕСТИТО ЕМАНУЕЛКА , ТИ СИ МАМА - ГЕРОЙ!
Да сте живи и здрави и все така щастливи!

Мама Емануела ви целува, ние нея също!
 Hug Hug Hug Hug Hug

# 74
  • Мнения: 568
Честит син на мама ЕМАНУЕЛА 88 !Да им е жив и здрав малкия "голям " мъж!
На мен ми подейства и радостно и успокояващо тази хубава новина-нормално раждане на бебе 4 килограма.Ето още една мама герой!
Чоки вярвам,че има време да вземеш правилното решение ,а нали чакаш и резултати от изследванията.От мен имаш силно стиснати палци и много вяра Hug

Общи условия

Активация на акаунт