МАРТенче малко, сладко, гушкаме си вече с татко!

  • 12 501
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 361
ние бяхме на разходка  newsm44 Само дето мама и на Елия е супер непохватна и не мога да се справям с кличката, но няма да се предаваме.
ето малко снимки от нас http://www.snimka.bg/album.php?album_id=358535&pid=11418334

# 16
  • Мнения: 819
Еля, имаме същата шапка и същото порт-бебе, ама и цветовете са същите  Laughing

# 17
  • Мнения: 18
Здравейте момичета!
Днес за първи път излязохме на вън за около 1 час. Направо го изкарах без тези предварителните за по 5, 10 мин на терасата. Надявам се не е проблем? newsm78

Искам да ви питам за столчетата за кола- на мен ми се струва , че е доста свито  в него , не полегнало , а направо като седящо си е , не знам дали може да стои така бебето? То си пише че е от 0 до 13 кг. , но нещо не знам как да стане номера.  Сега ще гледам в албума , да видя ваще как са.

А пък  с това кърмене  егати кошмара- на всеки час или през 45 мин все сме на циците. За днешната разходка се готвих 2 часа  и яде два пъти докато го  измия ,  облечем и  докато  аз се среша и то пак станало време за ядене- абе приключение.
Снощи за втора вечер му дадох АМ- направих 90 гр. , а  Теди изяде 70 и спа от 2 до 6 сутринта . Откакто се е родил това е първата нощ в която спя толкова много. То си е мъчение за горкото бебче, онази нощ го местих от цица на цица  от 12 до 5 сутринта , то мрънка , рева , съдра се от рев  и накрая не издържах и му забърках 90 гр. , а той изпи 50 и спа като къпан  3 часа . И снощи пак така му дадох и екстра , детенцето си спинка доволно , а не гладно Sad. Егати и лудата майка как си тормозя детето да стои гладно милото, то не си е работа това . Все мрънка , и хленчи по цял ден  и вечерта като се изнерви и доста реве.

А вие мами с вода ли бъркате АМ? Щото аз на баткото му го бърках с вода от овесени ядки да не се запича , сега не съм чула такова нещо , но ме е доста страх да не се запече.
Рееев спа 30 мин  #Crazy , направо ще се гръмна, не знам кво да го правя  милото, май ще се дохранваме.
Взех си и кантар - сега сме 3 300, а на 21 като ни изписаха бяхме 2 980гр. Май малко сме качили и това ме притеснява.
Е могло и с лявата ръка да се пише , малко трудно но все пак ще си пусна поста , а не като онези дни по цял ден ми стоят две изречения и накрая не дописвах и гасях.
оф , как да си оправя лентичката не ми е ясно  Thinking

# 18
  • Мнения: 819
dyMa , аз също все се каня да задам същия въпрос за кошниците за кола - няколко пъти я слагам София в него, но и на мен все ми се струва някак свита, направо като сгъчкана ми се вижда, все едно на топка се събира, не знам как да го обясня и аз.Чудя се как дори ги разхождат бебчетата в тия столчета и стоят там с часове  newsm78 Мен ме е страх и за 1 час да седи така.Все си мислех, че щото нащо столче е някакво измислено, не е марково или издържало някакви тестове...от Джъмбо е купувано, ама като гледам моделът е един и същ на всичките.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте!  bouquet

# 20
  • Мнения: 143
Здравейте на всички,темата е прекрасна!
Аз ще ви кажа какво съм направила със столчето за кола.
Махнах плата отгоре и на дъното точно където е вдлъбнатото сложих един чаршаф.И така не е много вдлъбнато.
А и като я слагам в кошчето слагам и едно одеяло и да ви кажа бебка веднага заспива  Laughing

# 21
  • Мнения: 69
абе и нашето столче е смотано,уж макси коси,уж има поддържаща възглавничка за кръста и главичката и пак ми седи като сгънат,просто виждам как на детето не му е удобно,дали защото сме малко малки newsm78 нямам си и на идея,ние днес седяхме час и нещо на тераската в коша за новородено,добре че го вземахме с количката,че ако бях взела само столчето за кола не знам как щяхме да го караме-то неудобна работа.

нещо сме се изринали по лицето,прилича на тинейджър #Crazy вие имали ли сте такива проблеми,гледам че ту му минават ту излизат,по тялото нямаме,та много се замислих на думите:Ако влезе жена в цикъл при детето,то се изривало по лицето!?!?!    чудя се-може и да са верни,не съм сигурна дали е влизала жена в цикъл при него докато бях в болницата newsm78 но май леля ми като е идвала да го види и е била неразположена...

# 22
  • София
  • Мнения: 5 757
Привет!
Белла, мерси за темата!  Hug  bouquet
baby_moni , това си е бебешко акне  Simple Smile , не е от това, че го е виждала жена в цикъл  Crazy Споко, ще мине!  Hug И двамата ми синове бяха се опъпчили точно като тийнове, че и кожата им мазнееше  ooooh! , абе - кофти гледка за бебе. Но така се "чистят" от хормоните.  Peace
Дума, овесена вода не слагай  Peace , само чиста преварена.
Роня77, наистина ли ти тежи вече  Laughing
За гушкането - и за не го пестя, обичам тези моменти  Heart Eyes , но понякога и то не помога за успокояване  Sad
Погача ние ще правим в далечното бъдеще  Crazy

# 23
  • Мнения: 18
Добре, че баткото е печен та ни оправи линийката!
Бела , а ти кой часови пояс си посочила на твойта линийка , щото  ние от твойта копирахме , дано нямаш против, ама много ми хареса. (ние този с +3 часа , така автоматично ни го избра)

От едното ни оченце ни тече секрет , някой има ли такъв проблем? Педито ни каза с физ. разтвор да го почиствам, замърсил си го е нещо.

# 24
  • София
  • Мнения: 1
 Здравейте, сладурки!
 Ние днес ходихме да яздим в Ихтиман. Е, язди баткото, пък ние гледахме и си мечтахме, но беше много готино.
 За столчетата и ние сме решили проблема със сгъването с една малка възглавничка в дупката. Иначе наистина са доста седнали.
 А като чета, с рева всички сме много напреднали. Laughing Аз си мислех, че само моят сладур е напипал слабото място на мама, но явно не. Заспива само на ръце, трудно заспива в леглото... С предните две не помня да съм имала чак такъв зор, ама тогава бях по-коравосърдечна. Сега одъртях и лесно ме преборват. Grinning

# 25
  • Мнения: 696
да ви кажа и ние се изприщихме по лицето-много кофти едни ситни пъпчици-педито каза да спрем да я целуваме  Rolling Eyes
също така да ви се оплача нали сега завърших и в четвъртък имам държавен изпит по право вторият подред от три броя и незнам как ще стане тва?? Shocked голям зор-аз съм като симнамбул вече а между всичко трябва да чета и за държавен тези дни!Да стискате палци! Whistling
за кремовете реших да си купя спрея на Мустела за след раждане-че да видим Naughty
това за сега пак ще се включа

# 26
  • Мнения: 3 621
И аз да се запиша в новата тема, че ще ви изтърва дирите.
Ние сме добре и се възползваме от хубавото време, иначе растем и не си играем вчера вече бяхме 4220 гр и 55 см
Хубава вечер на всички

# 27
  • Варна
  • Мнения: 87
И нии със столче на Макси кози,че нещо не седява в него.Хич не му е удобно на детето,че му слагам едно одеалце отдолу,но друго си е в ръчичките на мама Mr. Green
Да ви се оплача-баткото се разболя вчера newsm78Едни сополи,едно чудо,та така се притеснявам и Боянката да не лепне нещо.Направо ми настръхват косите smile3511като си помисля само.
Хайде,че днес баткото е крив и съм дзвероукротител в къщи Mr. Green

# 28
  • Мнения: 35
Ние сега се върнахме от разходка, 4 часа изкарахме,невероятно време беше, а и в Южния парк няма да ви казвам колко хора имаше. Алек спа почти през цялото време, събуди се 2 пъти да яде. Сега ако знаете, колко съм уморена...Ама съм доволна, даже успях да се наградя с един спортен панталон, че не ми се ходи вече с бременните дънки, в тях се чувствам като кит. Купих на Алек дрешките за Погачата - едни дънки, ризка с блузка и един мнохо готин суичър - ще го правим модерен Wink Sunglasses
Сега се сетих да питам вие взехте ли кремчета с/у слънцето? Днес толкова го пазих да не го грее, но пак го гледам, че е зачервил бузи и нос, нали е беличък като мама...Влезнах в няколко аптеки - видях на Мустела SPF 50 - 30 лв. Crazy Незнам, да търся ли или по толкова вървят? Кажете вие какви взехте?
Относно гушкането - не че не се гушкаме, напротив, но аз го издебвам като заспи да го оставя. Снощи просто бях смъртно изморена и сърцето ми спеше. Иначе и ние се гушкаме по цял ден  Kissing Heart
За столчето и аз го забелязах това, ще пробвам с възглавница, че иначе е така свит....
Отново благодаря на Слънцето и Белла за страхотната тема Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 5 285
Здравейте и от нас. Нашата полу-погача (имаше и мъже  Mr. Green , а и не спазихме стриктно традициите) - представянето на Калин пред най-близките роднини на мъж ми - мина много приятно днес. Калин получи много подаръци, вкл. страхотна играчка за леглото, която прожектирала картинки на тавана, но няма батерии и не сме я пробвали. Най-необичайният подарък беше...  hahaha наколенки... Я да се фукна, за да успокоя кърмещите мами, особено тези с проблеми в началото. Ако някой помни нашите проблеми с кърменето, вече мога с ръка на сърцето да заявя, че сме ги преборили. Помпа не съм ползвала от 2 дни, Калин суче и от двете гърди (най-сетне!) на поискване (редувам ги, ако иска, додавам и от "втората") - и вчера беше... 4.530 кг. (за 2 седмици е качил 900 грама, ако правилно съм измерила - дали е възможно  #Crazy )


Благодаря на всички, които споделиха за пералните - размина се, мъж ми извади нещо от филтъра и тръгна - голяма радост. За сметка на това хладилникът ни полудя и поддържа 22 градуса температура - честно, мерих с термометъра  #Crazy Така че пак ще прося помощ (за София): споделете техник за хладилници, които идва на място  Praynig Интересно какво ли ще се развали утре  newsm78


За смяната на памперсите: преди ядене определено - после Калин и без това си връща, та няма нужда допълнително да го стимулираме. Имахме 1-2 случая между храненията да сменяме допълнително - той си "казваше"...


Айрис, аз се обадих на педиатърката от болницата, за да я предупредя кога ни изписват - трябва да дойде до 24 ч. от изписването.


dyMa, и мен много ме притеснява това за столчето за кола. Калин направо се сгърчва в него, ами ако пътуваме примерно 1-2 часа, как ще стои това дете в това столче  newsm78

Успех на мамитата ни 2 в 1  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт