Към майките на момченца - СПЕШНО!!!

  • 4 867
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
При зачервяване мажех с гентамицин или дефламол. Важно е да е добре омазнено, сложи обилно и повтаряй през известно време, дори и да не го преобуваш.

# 16
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Както казват по напред мамите има риванол на мехлемче можеш да намажеш отгоре.Също можеш да купиш очен гентамицин и да мажеш с него.Аз като забелих тотално пишето преди 2 месеца на всяка смяна на памперса напоявах едно памуче с риванол и го налагах на пишлето.С гентамицина мажех вечер.Но и моето мнение че трябва лекар да го види да не е нещо по сериозно.

# 17
  • Мнения: 185
След 2 компреса с риванол вече  не е толкова зачервено, а и той се поуспокои. Все пак ще го заведа да го види и нашата педиатърка. Дано яма нищо сериозно. Благодаря за съветите   bouquet

# 18
  • Мнения: 636
Това от забелване ли се получи или без конкретна причина?

# 19
  • Мнения: 43
дано си се справила вече с проблема но смрадликата е наи-ефикасна,освен ако няма алергия към нея.Довереи се на природата Peace

# 20
  • Мнения: 185
Започнах със смрадлика, но ме уплашиха, че ако разтворът е много силен може да стане по-зле  Rolling Eyes. И аз не виждам логика но... Както и да е, сега промивам със смрадлика, правя компресчета с риванол. А за причината - нямам идея, както вече писах по-горе - не забелвам, само леко придърпвам кожичката при къпане.  newsm78 Сега нещата са по-добре от снощи, надявам се да мине.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 814
Мисля, че от смрадликата няма да стане по-зле. На Алекс му правих седящи вани. Отварата я правя така както е написана на кутията. Една кутия за една вана. Алекс се беше подсекъл. За 3 дена с бани със смрадлика нещата се нормализираха и минах на крем.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Компресче с риванол и на лекар. Peace

# 23
  • Мнения: 2 015
Компресче с риванол и на лекар. Peace
Peace
Да не се е получило замърсяване или да е забелено, а да е взело да зараства.На брат ми, понеже не му е обръщана кожичката при миене и се е получило някакво намърсяване.Влиза ли са в болница за това.Непременно идете да го види педи.

# 24
  • Мнения: 16
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА  ДА СЕ ОТВОРИ.НА МАЛКИЯ МИ СИН НА 15 -ИЯ ДЕН МУ Я ОТВОРИХ САМА И СЕГА Е НА 3 МЕСЕЦА ПОЧИТИ И Е МНОГО ДОБРЕ -КАТО НА ГОЛЯМ МЪЖ ТРЯБВА ДА СТАНЕ,А ГОЛЕМИЯ .....МАЛЕ,МАЛЕ БЕШЕ УЖАС ПРОСТО .БЕШЕ НА 4 МЕСЕЦА И ПОЛОВИНА КАТО СЕ НАДУ И ИНФЕКТИРА ЗА 2 ДНИ ,ТОГАВА ГО ЗАВЕДОХ ПРИ ДОКТОР ДЕЛЕВ ВЪВ ТРЕТА ГРАДСКА В СОФИЯ И  ТОИ САМО МЕ ПОТУПА ПО РАМОТО И МЕ ПОПИТА ДАЛИ АЗ СЪМ ГОТОВА ЗА ТОВА ,СЛЕД ТОВА Я ДРПНА И ПОКАЗА ГЛАВИЧКАТА. ПРОСТО НЕ МИ ГО ПОБИРАШЕ ГЛАВАТА КАК В ТАКОВА МАЛКО НЕЩО ИМА ТОЛКОВА ГНОИ И КРЪВ CryТОИ ГО ПОЧИСТИ ВНИМАТЕЛНО С РИВАНОЛ И МИ КАЗА ДА НЕ ГО ПИПАМ ЗА ДА СЕ УСПОКОИ ДО ДРУГИЯ ДЕН ,И ТАКА САМО С РИВАНОЛ ПРОМИВАХ НА ВСЕКИ ПАМПЕРС И ЗА 3 ДНИ СЕ ОПРАВИ ОБАЧЕ 2 ГОДИНИ МАЗАХ С РИВАНОЛ КРЕМ ГЛАВИЧКАТА ЗА ДА НЕ СЕ ЗАЛЕПИ ПАК,ЗАЩОТО ПРИ ПО ГОЛЕМИ ДЕЦА НЕ Е ПРОСТО ДРЪПВАНЕ А ХИРУРГИЧЕСКА ИНТЕРВЕНЦИЯ-МНОГО СТРЕСИРАЩА .ПРИ ГОЛЕМИЯ МИ СИН СЛЕПВАНЕ СЕ ПОЛУЧАВАШЕ ПОСТОЯННО,КОГАТО ПРОПУСНЕХ ДА Я МАЖА А СЕГА ТАКЪВ ПРОБЛЕМ ИЗОБЩО НЯМАМЕ С БЕБЧО,ВСЯКА ВЕЧЕР ПРИ КЪПАНЕ ОТВАРЯМ И МИЯ И Е ДОБРЕ Peace   КУРАЖ И УСПЕХ

# 25
  • Мнения: 239
Точно така задължително е ние бяхме на 1 месец когато го направихме

# 26
  • Мнения: 126
Аз искам да попитам след като е забелена от хирург,сега аз до долу ли трябва да я дърпам.Доктора не ми каза до къде,да ли малко по малко newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 44 223
да отваряш напълно, миеш, затваряш....и пак не печи да залепне отново.

# 28
  • Мнения: 126
ОХ леле ,как така да злепне отново не ме плашете #Crazy

# 29
  • София
  • Мнения: 44 223
ми ей така...вторично слепяне...обикновенно  при това има възпаления и т.н. за това не се препоръчва ранното забелване.
моят син е склонен към залепвания - от както стана на 3 2 пъти го отлепя педито(щото съвсем малко оставаше) и два пъти слепва...сега пак е почнал да слепва....но точно на края на главичката залепва отново кожата....хич не ми е кеф..... хем си го отварям всеки ден старателно до край, хубаво връщам кожата...и пак.....
и брат ми е бил забелен рано - на 1-2 месеца, на 5 годинки един хубав ден, пак залепва, набира гной, подува се и т.н.....
както и мн други такива случаи има.....

Общи условия

Активация на акаунт