добре ли живеете?!

  • 17 683
  • 373
  •   1
Отговори
# 75
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ако страдаш от убеждението, че масово емигрантите се състоят от нещо различно, нямам против.
Изразявам се достатъчно ясно, за да има възможност някой да коментира, обаче аргументирано.
Аз също уважавам избора на всеки, както и правото му да изказва свободно мнението си, обаче по поста ти съдя, че впечатлениата ти са ограничени.
Може би си права 4е  впе4атленията ми са ограни4ени, от десет години живея в една от европейските столици, и вероятно нямам побглед върху  емигрантите ....

Не искам да споря с никого, нито имам за цел да убеждавам някого в каквото и да  било....

Нито мен ще убеди някой,че живея добре тук нито аз ще убедя някой ,че не се живее добре тук.
Гледните точки и житейския опит,опита тук и в емигрантството на всеки от нас са различни,несъпоставими.

Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 3 474
Може би си права 4е  впе4атленията ми са ограни4ени, от десет години живея в една от европейските столици, и вероятно нямам побглед върху  емигрантите ....

Не искам да споря с никого, нито имам за цел да убеждавам някого в каквото и да  било....

Тогава недей.
Може и там да си се родена, там и да завършиш земния си път и пак да нямаш обективни впечатления.
Аз, обаче имам и не за една европейска столица, а за няколко.
Ако желаеш, можем да поприказваме в конкретика, аз, както казах имам способността да оценявам безпристрастно.
Ако греша, на секундата бих ти поднесла извиненията си.
Сега, ако искаш да изкоментираме най-популярните за емигрантите европейски страни- Испания, Великобритания, Италия, Австрия, Германия и Гърция.
Аз казвам, че в по-голям процент от работещите, изключвайки студентите и семейните /под семейни не разбирам семейство емигранти, а единият от съпрузите да е гражданин на съответната страна/, работят нискокалифициран труд.
Очаквам да кажеш твоите наблюдения.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 15:27 от Azzy

# 77
  • Мнения: 76
Както обикновено - истината е някъде по средата.
Въпреки, че не харесвам Карбовски, понякога има много добри попадения.
Макар, че новото му предаване не ме кефи...
Че не живеем добре в БГ - не живеем - в смисъл каквато и работа и доходи да имаш, пак трябва да се спряваш с простаците по пътищата, с бюрокрацията, с простотията на управниците ни и пр.
Въпреки това, на мен БГ си ми харесва - затова съм останала тук и по всяка вероатност тук ще си умра...

# 78
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Очаквам да кажеш твоите наблюдения.
Ок...
 по информирана си
Ти има6 поглед върху не6тата, а останалите живеем с капаци и не виждаме по дале4 от носа си....и не сме наясно със ситиуацията, в  района където живеем.
Не искам да споря....
Нямам за цел да те убеждавам, нито мисля 4е ти си в състояние да ме убеди6...


# 79
  • София
  • Мнения: 3 474
Ок...
 по информирана си
Ти има6 поглед върху не6тата, а останалите живеем с капаци и не виждаме по дале4 от носа си....и не сме наясно със ситиуацията, в  района където живеем.
Не искам да споря....
Нямам за цел да те убеждавам, нито мисля 4е ти си в състояние да ме убеди6...

С огромно съжаление отбелязвам, че вместо да споделиш собствените си наблюдения и да дадеш съответните аргументи, продължаваш да пишеш общи приказки, с цел да ми докажеш, че понеже живееш някъде, би трябвало по дефолт да се съглася с мнението ти.
И аз с още по-голямо съжаление ще те информирам повторно, че фактът, че си емигрирала преди извстен брой години, не те прави автоматично авторитет в моите очи по отношение на статистиката.
Ако имаш да споделиш нещо съществено, по отношение на собствените си наблюдения, ще те изслушам с внимание и ще ти отговоря, но в сферата на общите приказки възнамерявам да приключа до тук, с молба, ако ще цитираш мои мнения, да бъде с някакъв смислен коментар, а не с цел да информираш широката общественост за броя на годините, които си прекарала в чужбина.

# 80
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
а не с цел да информираш широката общественост за броя на годините, които си прекарала в чужбина.

Наистина ли мисли6 4е някой се вълнува  от това?

Не мисля да влизам в безсмислени спорове...

Достатъ4но оспамихме темата....

# 81
  • Мнения: 1 173
Може би си права 4е  впе4атленията ми са ограни4ени, от десет години живея в една от европейските столици, и вероятно нямам побглед върху  емигрантите ....

Не искам да споря с никого, нито имам за цел да убеждавам някого в каквото и да  било....

Аз казвам, че в по-голям процент от работещите, изключвайки студентите и семейните /под семейни не разбирам семейство емигранти, а единият от съпрузите да е гражданин на съответната страна/, работят нискокалифициран труд.
Очаквам да кажеш твоите наблюдения.
 А в България всички работят "високо квалифициран труд" Брей  Shocked . Няма сервитьори , няма строители , няма магазинери - всички са с по 5 висши образования и се чудят по кое да работят.
  Недей така . Излезте от столицата , отидете в по-малките градове и ще видите кой как живее. Имам приятелка с 2 образования ( инженерно и икономическо ) - работи за 400лв
 Емигранти всякакви - има такива които градят нещо има и такива на които аз викам "гурбетчии"(изкарват пари и ги харчат) . Но за 2007г в родината ни са влезли 1.5 милиарда $ - свежи пари . Не инвестиции на фирми , а пари изпращани от "ниско квалифицираните работници"  Joy да може я майка , баба , брат или сестра да си плати тока , водата , лекарствата...
 Кой как избира да живее е въпрос на личен избор. На един може да му е по-добре да маже по стените , но да се чувства по -сигурен , на друг може да му е по-добре да си стои на стола в офиса и като излезе на "пътя" да го е страх дали ще стигне за където е тръгнал...та така. Нищо не е нито черно нито бяло.
 Не знам за какво става дума в предаването което коментирате, но всеки вижда истината пречупена през собственото си разбиране за нещата  !

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 17:03 от raya_рая

# 82
Нека да не забравяме, че България стана членка на  Европейския съюз преди има/няма 2 години. За българи живота и движението в Европа до буквално вчера означаваше позиция по-ниска от пакистанец, индиец, иракчанин.

Българите бяха третирани по едни начин преди, сега доста неща се промениха...

Аргументи с конкретна страна: Великобритания.

Образователните такси за следване в английски университети бяха огромни. Кой завършваше? Сергей Станишев. London School of Economics. Говорим за десет хиляди и отгоре паунда на година само образователни такси. Когато паунда беше лев:паунд: 1 към 4.

Какво е положението към този момент: България прави „бум” на кандидат-студенти за учебната 2009-2010 година. Става дума за всякакви възрасти. Във Великобритания няма ограничение за студентско финансиране по възраст /каквото има според нашия закон за студентско кредитиране – до 35 годишна възраст/.

Много от хората, които са били ‘лузъри’, имат възможност да започнат напълно нов живот. Довчера нискоквалифициран труд, след три години + - адвокат, лекар, компютърен специалист, строителен инженер. С диплома от английски университет, призната във всяка цивилизована страна.

 Не е необходимо тези хора да имат родители с няколко апартамента в София, да се издържат от наеми, да са реститути, да са ‘членове на Партията’. Те имат шанс. Даден им е шанс от друга държава.

# 83
  • София
  • Мнения: 3 474
Нямам нищо против нискоквалифицирания труд, Рая.
Нито твърдя, че всички са вишисти, на пост директори.
Нито смятам, че има нещо лошо всеки да има собствен избор и желание да живее по-добре и по-осигурено.
Напротив, съгласна съм с мнението ти.
Твърдението ми е, че в по-голямата си част, емигрантите се прехранват с нискоквалифициран труд.

Само, по-спокойно и това с образУванието да ми го изясниш, за някакъв израстък ли говориш?

Имам приятелка с 2 образувания
 

# 84
  • София
  • Мнения: 3 474
Нека да не забравяме, че България стана членка на  Европейския съюз преди има/няма 2 години. За българи живота и движението в Европа до буквално вчера означаваше позиция по-ниска от пакистанец, индиец, иракчанин.

Българите бяха третирани по едни начин преди, сега доста неща се промениха...

Аргументи с конкретна страна: Великобритания.

Образователните такси за следване в английски университети бяха огромни. Кой завършваше? Сергей Станишев. London School of Economics. Говорим за десет хиляди и отгоре паунда на година само образователни такси. Когато паунда беше лев:паунд: 1 към 4.

Какво е положението към този момент: България прави „бум” на кандидат-студенти за учебната 2009-2010 година. Става дума за всякакви възрасти. Във Великобритания няма ограничение за студентско финансиране по възраст /каквото има според нашия закон за студентско кредитиране – до 35 годишна възраст/.

Много от хората, които са били ‘лузъри’, имат възможност да започнат напълно нов живот. Довчера нискоквалифициран труд, след три години + - адвокат, лекар, компютърен специалист, строителен инженер. С диплома от английски университет, призната във всяка цивилизована страна.

 Не е необходимо тези хора да имат родители с няколко апартамента в София, да се издържат от наеми, да са реститути, да са ‘членове на Партията’. Те имат шанс. Даден им е шанс от друга държава.


Е, най-накрая, едно грамотно и аргументирано мнение.
Споделям напълно.
Също така, би ми било приятно българите в чужбина да са все повече процентно добре реализирани и да имат равни стандарти, в страната, в която се развиват.
Аз, малко националист си падам и винаги съм се дразнила на отношението, което битуваше до скоро и още битува към българите в чужбина, но то не е случайно.
Не случайно и неколкократно написах, че изключвам студентите от коментара, който правя.

# 85
  • Мнения: 6 643
Дали живея добре зависи от :
1.Да съм със семейството си.
2.Приятелите и роднините ми да са близо до мен
3.Да не съм притеснена финансово за храна ,ток и мед.услуги .....
По тези точки -да ,живея добре .
Обаче ми се иска да хабя по-малко нерви ,да има по-ясни правила и контрол по спазването им.Иска ми се и гражданското ни самосъзнание да се позасили малко ,защото всички простотии на политиците стават благодарение на нашето овчедушие и безразличие.

# 86
  • Мнения: 1 173
Какво има за изясняване . Човек като погледне малко по-далеч от носа си - в случая Столицата (  понеже Бг не е само София , и това ти го казвам като "столичанка) , ще разбере. Учил си 10 г  с 2 магистратури ....извода е твой

работят нискокалифициран труд.

 Като си решила да се правиш на остроумна , прегледай първо своите "писаници" за правописни грешки и тогава се гаври с другите  Joy  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 87
  • Мнения: 6 643
Какво има за изясняване . Човек като погледне малко по-далеч от носа си - в случая Столицата (  понеже Бг не е само София , и това ти го казвам като "столичанка) , ще разбере. Учил си 10 г  с 2 магистратури ....извода е твой

работят нискокалифициран труд.

 Като си решила да се правиш на остроумна , прегледай първо своите "писаници" за правописни грешки и тогава се гаври с другите  Joy  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Има просто изпусната буква не бих казала ,че е толкова смешно .
И престанете с тази столица !И извън нея има хора ,които работят ,печелят и живеят добре.

# 88
Моята теза беше/е: Промени се политическата рамка, плавно започва да се променя и съотношението - работещи нискоквалифициран труд/получаващи шанс за образование в страни от Съюза, довчера достъпни САМО за ‘избрани’ българи...

Не говорим за константа. А за процес в развитие.

Положителна тенденция на развитие.

Напливът на българи кандидат-студенти направи така, че тази година сме събитие в академичния свят на Острова. Държавната институция, занимаваща се с предоставяне на кредити, ни постави в една група с китайците...Малка България...

Но нека не забравяме, че съществуваха и тежките години преди 2007.

Достойни хора, нашите майки и бащи, останали без препитание, трябваше да станат ‘лузъри’...

# 89
  • София
  • Мнения: 3 474



Какво има за изясняване . Човек като погледне малко по-далеч от носа си - в случая Столицата (  понеже Бг не е само София , и това ти го казвам като "столичанка) , ще разбере. Учил си 10 г  с 2 магистратури ....извода е твой

работят нискокалифициран труд.

 Като си решила да се правиш на остроумна , прегледай първо своите "писаници" за правописни грешки и тогава се гаври с другите  Joy  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Бъркаш шаха с плуването, драга Столичанке.
Ти верно ли си от от София?

И казваш, щом като ми го казва Столичанка, да го имам предвид.
Благодаря ти. Изключително силен аргумент, пред който прекланям глава и се свивам в провинцията.
Ако измислиш нещо по-смислено, освен, че си Софиянка и нискограмотна, ще продължим така интересната дискусия.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 17:33 от Azzy

Общи условия

Активация на акаунт