Страстна седмица в Италия - част 97

  • 17 881
  • 309
  •   1
Отговори
# 15
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Хора, тук имаше земетресение преди малко. Доста силно и кратко.
Първо слабичко и после един трус як... много страшно беше ...
Девойки, отдавна не съм писала във вашата тема, но четох новините...
Разпишете се по някое време дали всичко е наред при вас, че ви мисля  Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 6 798
Докладвам - Италина са добре, естествено изкарали са си акъла, но в случая това е малкия дявол. Предполагам по-късно ще се включи да пише.

# 17
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Ние също не го усетихме,епицентърът е доста далечко от нас.Надявам се и се моля всички да сте добре.Очакваме да се разпишете всички днес  Praynig

# 18
Здравейте. Simple Smile

Да, Лени е баШ във Форли' и са се раздрусали, но, както виждате, са живи и здрави. 4.0 не е толкова силна степен. Над 6-7 степен земетресението става разруШително.

Belle Fleur, със сигурност и в Болония са усетили земетресението, но недей да се притесняваШ. Hug

Holly1, дори и по супермаркетите проават те4на тор за цветя (нари4а се concime или fertilizzante). Има разли4ни видове, но на вси4ки има подробно описание на етикетите, така 4е с 4етене Ще се ориентираШ. Има тор най_обЩо за стайни и балконски цветя, има специално за муШкато, специално за piante grasse, специално за орхидеии, ако гледаШ. Прецени си според цветята, които гледаШ.
А за опитите, да нямаШ предвид Женева? Wink

ФФР, как мина маратона? Wink Ние в крайна сметка не ходихме, заради моето ухо, а и де4ко беШе изморен. Rolling Eyes Аз в4ера и днес ве4е се 4увствам съвсем добре, де. В събота бяхме по4ти цял ден в Милано и новата мания на Андреа е да ходи да оглежда Шахти #Crazy, та можете да си представите в Милано колко хиляди Шахти има - e, ние ги видяхме вси4ките. Rolling Eyes Проверяваме дали има вода, дали има хвърлени фасове, вси4ко това се обявява на висок глас и бегом към следваЩата Шахта. За миг не се спря това дете и ве4ерта, когато се прибрахме вкъЩи беШе капнал от умора и си легна без ве4еря и с рев от изтоЩение. Така реШихме, 4е на другия ден няма пак да ходим до Милано да броим Шахти, а спахме до 11. Blush

Ходихме да видим L'ultima cena на Leonardo. БеШе много хубаво. Simple Smile Аз извадих разни материали от интернет и, преди да влезем в залата, 4етохме 2 4аса на една пейка в парка, та бяхме сериозно подковани за визитата. Wink

В4ера следобед при нас премина първата лятана буря. Внезапен порой, гръмотевици, светкавици. Много оби4ам. Simple Smile
Не можах да се занимавам с градинарство и затова седнах и про4етох "La fattoria degli animali" на George Orwell. Да споделя, 4е изобЩо не ме впе4атли така, както ме беШе впе4атлил навремето "1984". Намирам "Фермата" за малко елементарна като идея и постановка, но оценявам, 4е за времето, когато е писан романът сигурно е бил много по_рязък, дързък и въобЩе се е 4етял по друг на4ин. В края на книгата има едно есе "La libertà di stampa", пак от Оруел, което ли4но на мен ми бе по_интересно от самата книга. Simple Smile

# 19
В Рим го усетихме и си беше дсста силно и продължително, все пак епицентъра е на 100 км от тук...
По сила ми напомни ми на земетресението 77 година - Вран4а.
Дано няма много жертви  в райоnа на Л'акуила   Praynig

# 20
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Момичета, надявам се , че всички сте добре ! Много мисля за вас всички и за децата ви и близките ви!

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Благодаря за успокоението.Дано и при всички вас нещата да са добре! baby_neutral

# 22
Ама сноЩи е имало 2 земетресения, така ли?
Аз мислех, 4е говорите за това, което Лени писа.
Сега пуснах ТВ и разбрах за това от тази ноЩ в L'Aquila. Shocked Sad

# 23
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Ама сноЩи е имало 2 земетресения, така ли?
Аз мислех, 4е говорите за това, което Лени писа.
Сега пуснах ТВ и разбрах за това от тази ноЩ в L'Aquila. Shocked Sad

И аз сутринта като пуснах телевозора си мислех,че говорят за снощното земетресение,и се учудух как с магнитуд 4 по Рихтер ще има толкова загинали и хиляди разрушени къщи.После за съжаление разбрах,че имало втори силен трус .Голяма трагедия Sad

# 24
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ама сноЩи е имало 2 земетресения, така ли?
За 6.3-6.5 магнитуд се говори в новините, това си е съвсем сериозен трус.
Лени не е влизала след последния й постинг снощи, някой има ли й телефона да провери как са?

# 25
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ама сноЩи е имало 2 земетресения, така ли?
За 6.3-6.5 магнитуд се говори в новините, това си е съвсем сериозен трус.
Лени не е влизала след последния й постинг снощи, някой има ли й телефона да провери как са?

не е при нея големия трус, така 4е не бих се притеснявала  Rolling Eyes
но не помня има ли моми4ета от Абруцо.
това което показват е ужасно, все едно бомба е паднала.

# 26
Ама сноЩи е имало 2 земетресения, така ли?
За 6.3-6.5 магнитуд се говори в новините, това си е съвсем сериозен трус.
Лени не е влизала след последния й постинг снощи, някой има ли й телефона да провери как са?

Лени е във Форли', близо до Болония, Емилия-Романя. Там е имало трус около 22.30 h, който е бил с магнитут между 4.0 и 4.6 (според разли4ните изто4ници).
Сериозното земетресение с магнитут 6 се е слу4ило в 3.30 h в Абруцо.
Сега гледам по SKY TG 24. Ужас. Sad

# 27
  • Мнения: 1 533
06 април 2009 | 10:50 | Агенция "Фокус"
Рим. Ново земетресение разтърси само преди няколко минути централната част на Италия, съобщиха на журналисти представители на Националния институт по геофизика и вулканология, предаде РИА Новости.
Много жилищни домове, които са сериозно пострадали от предишния трус, окончателно са се срутили.
Данни за магнитуда на новото земетресение засега не се съобщават.


Това е от днес преди обяд.  Sad

# 28
  • Мнения: 780
И аз нахълтах в темата ви за повече новини. Не ви познавам, но се надявам всички да сте добре, както и вашите семейства!!! Praynig 
Голяма трагедия за пострадалите и техните семейства! Тя и уплахата само е достатъчно травматизираща. Аз още си спомням и преживявам страха от 77 година.

В тукашните новини още няма нищо за последния трус.

# 29
  • Мнения: 5 475
  Здравейте момичета,  Hug
 тъкмо получих смс от Ники от Читта ди Кастелло- добре са, при тях няма поражения от труса.  Peace

  Ние имаме завод в Абруццо, провинцията е Киети, обаче колегите казаха, че земетресението се е усетило  и там, има напукани къщи, а е имало и спиране на тока за няколко часа.  Rolling Eyes
  Една от колежките има брат в Акуила, казва че старата част на града е разрушена почти изцяло, а тяхната къща била буквално срутена до основи, за късмет те след първия трус, около полунощ са били будни и облечени и са успели да излезнат навреме.  Peace

   

Общи условия

Активация на акаунт