Страстна седмица в Италия - част 97

  • 17 905
  • 309
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 52
Дами извинете ,Каква е разликата между договорите на един депенденте и един депенденте с кооператив?В смисъл: работодателите са кооператив? това което питах и 4етох ,е 4е кооператива не ти плаща болни4ен и отпуска. newsm78

# 256
Здравейте на вси4ки!
Моми4ета,как е настроението?При мен не е пролетно.
Стова променливо време се бяьх доста простудила,но ето ме -ве4е ок сьм тък!
  Grinning HugСолидирахме се с някои от вас ,4е можем понякога да беседваме на теми ,разли4ни от ежедневните.
И ето аз ще ви разкажа нещи4ко за красиви и лиляни от мен ме4ти ,които успях да сбьдна благодарение на работата ми,която понякога мразя заради дьлгите раздели с щтур4ето ми.
Светло,тьмно,сиво,дьждовно-така се променят дните ни с багрите на живота.Защо ми е така тьжно в този обагренот сльнзе ,море и палми ден?!Ден в който при нас цьфтят 4ерешите....Ден в койтопостилаше пьтя ми с звят на смях..
Защото сьм дале4е!!!Подах рька и трьгни с мен,окьпана в южното сльнзе и смях..

В  ЕГИПЕТ СМЕ-ДОБРЕ ДОШЛИ! newsm51 smile3509 newsm41
ДНЕС ще посетим Александрия!
Град с неповторим 4ар и романти4на красота,каквато притежават само градовете по Средиземноморието.
Тук пустинята е отстьпила място на буйна растителност-палми,зветя с неповторим аромат,градини и паркове.
тук жителите са по- разкрепостени в облекло и поведение.
срещаш знойни красавици  с красиво и ефирно облекло.персони ,които могат да седнат с теб на 4аша силен 4ай и коняк,да ти разкажат ,да те поразпитат за твоят свят.подават ти любезно рька и ти поцелават нови среши.
А ЛЕКСАНДРИЯ СЕ НАРИ4А ВРАТИТЕ НА ЕГИПЕТ,4ИИТО ОСНОВАТЕЛ Е МЛАДИЯТ  АЛЕКСАНДЬР МАКЕДОНСКИ- ВЕЛИКИ!
Той завладява Египет на 24 год,бьзраст.
Александрия е проект на грьцки архитект.по -това време тя е била с изящни сгради и колонади,град на ве4ни наслади и пиршества,столиза на лукса и изтьн4еността,бляскажкулт.центьр
развити са били тьнки занаяти-папирусови произведения,,стьклени,лененитькани.парфюмерия,,мн,лековити треви.
СЕГА Александрия е друга,нова,разкошна хубавица ,с осте по -привлекателни паркове и заведения от нов тип.един от наи-известните палати монтаза-край морето,обграден от градини и плаж.мои любим дворез е този на Фарук-крал.Намира се сред разкошни,финикииски палми,кьдето са живеели жените му.добре е да се посети грьцко-римският музеи,колоната на Помпей ,която е 25 м,вис.,иззидана от 4ерен гранит  в 4ест наимператор ДИОЦЕТИАН.
ОХ.моми4ета сигурно ви омрьзна да ме 4етете,?Ьаиде продьлжението друг пьт.да дам думата на другите..
 Peace
ще сьм доволна ако мога да про4ета и за ваши ,интересни виаджи.  bouquet

# 257
Dami,zabravix da vi 4estitq rodniqt ni praznik-1MAI!DA VI E 4ESTIT!BADETE ZDRAVI! Pojelavame vi go :az-Viktoriq,saprygat mi-Rainxard i
sin4eto ni Norbert. cheers

posleslov:izvinete me za imeto ,koeto postavix Vitoria v predishnoto pisane ,no ne yspqx da vleza s istinskoto mi nikname
Viktoria5.
Pak moite izvineniq za pravopisnite greshki,no vse oshte ne se spravqm do bre s kirilizata.bilo ot barzane ,ili neproverqvane na teksta. Embarassed
priqten i spokoen den! newsm10
Здравейте на вси4ки!
Моми4ета,как е настроението?При мен не е пролетно.
Стова променливо време се бяьх доста простудила,но ето ме -ве4е ок сьм тък!
  Grinning HugСолидирахме се с някои от вас ,4е можем понякога да беседваме на теми ,разли4ни от ежедневните.
И ето аз ще ви разкажа нещи4ко за красиви и лиляни от мен ме4ти ,които успях да сбьдна благодарение на работата ми,която понякога мразя заради дьлгите раздели с щтур4ето ми.
Светло,тьмно,сиво,дьждовно-така се променят дните ни с багрите на живота.Защо ми е така тьжно в този обагренот сльнзе ,море и палми ден?!Ден в който при нас цьфтят 4ерешите....Ден в койтопостилаше пьтя ми с звят на смях..
Защото сьм дале4е!!!Подах рька и трьгни с мен,окьпана в южното сльнзе и смях..

В  ЕГИПЕТ СМЕ-ДОБРЕ ДОШЛИ! newsm51 smile3509 newsm41
ДНЕС ще посетим Александрия!
Град с неповторим 4ар и романти4на красота,каквато притежават само градовете по Средиземноморието.
Тук пустинята е отстьпила място на буйна растителност-палми,зветя с неповторим аромат,градини и паркове.
тук жителите са по- разкрепостени в облекло и поведение.
срещаш знойни красавици  с красиво и ефирно облекло.персони ,които могат да седнат с теб на 4аша силен 4ай и коняк,да ти разкажат ,да те поразпитат за твоят свят.подават ти любезно рька и ти поцелават нови среши.
А ЛЕКСАНДРИЯ СЕ НАРИ4А ВРАТИТЕ НА ЕГИПЕТ,4ИИТО ОСНОВАТЕЛ Е МЛАДИЯТ  АЛЕКСАНДЬР МАКЕДОНСКИ- ВЕЛИКИ!
Той завладява Египет на 24 год,бьзраст.
Александрия е проект на грьцки архитект.по -това време тя е била с изящни сгради и колонади,град на ве4ни наслади и пиршества,столиза на лукса и изтьн4еността,бляскажкулт.центьр
развити са били тьнки занаяти-папирусови произведения,,стьклени,лененитькани.парфюмерия,,мн,лековити треви.
СЕГА Александрия е друга,нова,разкошна хубавица ,с осте по -привлекателни паркове и заведения от нов тип.един от наи-известните палати монтаза-край морето,обграден от градини и плаж.мои любим дворез е този на Фарук-крал.Намира се сред разкошни,финикииски палми,кьдето са живеели жените му.добре е да се посети грьцко-римският музеи,колоната на Помпей ,която е 25 м,вис.,иззидана от 4ерен гранит  в 4ест наимператор ДИОЦЕТИАН.
ОХ.моми4ета сигурно ви омрьзна да ме 4етете,?Ьаиде продьлжението друг пьт.да дам думата на другите..
 Peace
ще сьм доволна ако мога да про4ета и за ваши ,интересни виаджи.  bouquet

# 258
zdravo momi4eta bulgarski!
4estit prazdnik i ot men!  bouquet
Viktoria5,pro4etax te.mnogo e yvlekatelno.pisi pak!
AZ SI POZVOLIX DA SE VPISA V TEMATAVI NADQVAM SE DA NE SAM VI POPRE4ILA.AZ 4ETA VSI4KI TEMI NA MAMMI OT ITALIQ I DR. :love:XYBAV DEN! Simple Smile

# 259
  • Мнения: 5 462
Оххххх момичета , що пишете с главни букви ...??? Twisted Evil
И да питам много ли е трудно да пишете на кирилица ??? newsm78 Twisted Evil
Направо без очи оставам докато ви прочета !!!
Честит празник на всички !!!  bouquet

# 260
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Здравейте момичета !

Честит ви трудов празник!Много здраве и оптимизъм!



Днес при нас страхотно време се пръкна.Беше жега даже.Нашите дъртаци се излъгаха да ни пуснат следобяда да почиваме,та ходихме до наши семейни приятели и се почерпихме по български,скромно де  Laughing

А вие накъде бръмчахте днес?


 Embarassed оправих гафа(за тези,които не са видяли,бях честитила рождения ден на Дезире,а тя не била нашата,а друга  newsm78)

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 23:08 от kasier

# 261
  • Мнения: 402
Бе,аз ходих днес до един водопад. Rolling Eyes Наистина внушително,защото беше пълен от проливните дъждове напоследък.
Но нещо,което мн.ме зарадва е,че около него си намерих коприва!!!.О,така ми се ядеше...та утре -коприва! Само дето незнам как се прави..

От писането с гл.букви и на латиница ,и аз мн.се дразня Mr. Green.Пък и честно казано не виждам защо точно тук трябва да се дават така подробно описания на пътешествията на някои.. Mr. Green За тази цел има подфорум за туризма  Confused ooooh!

И накрая момичета да ви се оплача..За ремонт на банята ми ,кото е една кибритена кутийка ,ми искат 6000 евро!!! #Cussing out #2gunfire #Crazy

Приятен уикенд!!!

Последна редакция: сб, 02 май 2009, 02:15 от ffr

# 262
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Бе,аз ходих днес до един водопад. Rolling Eyes Наистина внушително,защото беше пълен от проливните дъждове напоследък.
Но нещо,което мн.ме зарадва е,че около него си намерих коприва!!!.О,така ми се ядеше...та утре -коприва! Само дето незнам как се прави..

От писането с гл.букви и на латинеца ,и аз мн.се дразня Mr. Green.Пък и честно казано не виждам защо точно тук трябва да се дават така подробно описания на пътешествията на някои.. Mr. Green За тази цел има подфорум за туризма  Confused ooooh!

И накрая момичета да ви се оплача..За ремонт на банята ми ,кото е една кибритена кутийка ,ми искат 6000 евро!!! #Cussing out #2gunfire #Crazy

Приятен уикенд!!!

ФФР,та това си една нова баня  Shocked

А копривката на супичка ли искаш да я правиш?Мога да пиша за два начина ако искаш

# 263
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
Дами извинете ,Каква е разликата между договорите на един депенденте и един депенденте с кооператив?В смисъл: работодателите са кооператив? това което питах и 4етох ,е 4е кооператива не ти плаща болни4ен и отпуска. newsm78

Работила съм с различни кооперативи, не е точно както са ти казали.
Зависи от договора, който имаш - дали е за collaborazione(occasionale o coordinata e continuativa) или си назначен като dipendente на кооператива.В първият случай наистина не ти изплащат болнични и отпуски.
Има значение и дали си назначен само като дипенденте или и като съдружник в кооператива, изобщо...различно е.
Ако си назначен като дипенденте ,имаш право на всичко- отпуски,празнични, болнични, 13-та заплата и т.н.
Прочети много добре договора, там има всичко.Успех!

# 264
Signora FFR,
Не разбирам какво ви дразниописанието на един прекрасен град,малкото сведения които давам за една култура?
Нима е необходимо и задьлжително да се пише само за ядене,ремонти и тем подобни.
Аз в на4алото бях резервирана спрямо вашите теми,защото са еднообразни,но си казах,ее,моми4таса добри и интелигентни,сте се впиша и аз .по принцип пиша по-4есто в немската тема.тьй като сьпругьт ми е тедеско.
но ,не би,виждам ,4е пове4ето сте надути ,превзети и трансформирани в ИТАЛИАНКИ ОТ СЕВЕРА!!!

Пожелавам успех на добрите и ерудирани дами!
А ВИЕ SIGNORA FFR си гответе пастите!
Аддио smile3533

# 265
  • Мнения: 5 462


Аз в на4алото бях резервирана спрямо вашите теми,защото са еднообразни,но си казах,ее,моми4таса добри и интелигентни,сте се впиша и аз .по принцип пиша по-4есто в немската тема.тьй като сьпругьт ми е тедеско.
но ,не би,виждам ,4е пове4ето сте надути ,превзети и трансформирани в ИТАЛИАНКИ ОТ СЕВЕРА!!!
Пожелавам успех на добрите и ерудирани дами!
А ВИЕ SIGNORA FFR си гответе пастите!
Аддио smile3533
Shocked ooooh! #Crazy

# 266
  • Мнения: 402
Фрау Grinning  Виториа,
Позволи ми да ти напомня ,че това все пак е форум на мамите в Италия.
И че тия мами също доста са си походили... Hug #Crazy Hug..Така че,ако седнем да разправяме за всичко което сме видяли,нали сама разбираш.. Thinking newsm78 .Аз исках да ти кажа само,че така широко описани,  впечатленията ти са за др.подфорум.
И тъй като си позволяваш и да ни обиждаш,ще ти бъдем мн.благодарни ,ако ни оставиш да си готвим пастите ,а ти да си пишеш в тедеския си форум... Joy Joy/ако някоя от ит.мами не е на същото мнение,моля да ме извини/
На мен специално хич няма да ми липсваш!  bouquetЧАО!!!!

П.С. Комплименти за възпитанието ти..!!!...

Последна редакция: сб, 02 май 2009, 02:08 от ffr

# 267
  • Мнения: 5 710
Виктория, на мен ми беше много приятно да прочета постинга ти. Мисля, че си много емоционално и чувствително момиче, аз бях писала нещо за Флоренция преди време, което беше такова излияние на възторг, но замина със стария ми лаптоп.
Жалко, защото беше едно неподредено, хаотично, необмислено, но много истинско нещо.
Излишно беше да влизаш и като Изолда444, за да се самопотупаш по рамото.
Много ми хареса идеята ти да споделим впечатления от пътувания и видяно.

В тази връзка, дами....искам да попитам тези от вас, които са кацали на летище Букурещ един въпрос - има ли рейс от летището там до Варна? Тъй като в моята глава се заражда една мисъл такава в края на лятото да отскочим на Черно море без да спираме в София започвам да проучвам най-евтините варианти. Ще питам и в съответния форум, ъф корс, но помня, че Соня и Миликс са кацали там...
Чухте ли, че АлИталия качват цените с 50%, чудих се защо не излизат вече офертите им на първо място в търсенето, а то защо било. И на какво отгоре ...

ffr, дано не се сърдиш, в размяна ще ти подаря рецепта за каша от коприва, ама трябва да питам майка ми как се правеше, това е велико нещо. Голям фен съм на копривата  и аз. М/у другото се продава сушена коприва, но не е същото.
Една приятелка сега си прави банята и тя - пълен ремонт, от тръби до нова вана, банята е доста малка и толкова излезе 5-6 хиляди.
На мен за това, което правят не ми се струва много, вие какво ще правите?

Джуфи, гледа ли ЛОСТ? Тази Елоиз как изпрати Фарадей да го убие ...

Някой беше споменал мисля Цугуми или Дюн, че чете Л'Еуропео. Много скъпо списание, аз съм потресена, струва близо 8 еуро.
Но казват, че е велико нещо, вярно ли е? Има ли наистина смисъл да се дават толкова пари?

Аз съм пак болна, аман вече.

Последна редакция: сб, 02 май 2009, 11:13 от 10cent's

# 268
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
10 cent,s , и мен в момента ме тресе същата треска.Преди два месеца си купихме с моя мъж двупосочни билети Милано-Букурещ за 175 евро крайна цена на Ал Италия.Вчера моя позната ми размаха билет на Райън Еър ,Пиза-Констанца за 10 евро,като за багаж се плащаше допълнително 15 евро на куфар.В моя случай това е повече от изгодно защото Пиза ми е на 20 км а Констанца-Добрич е 100  newsm78,та сега ще хвърлим билетите на Ал Италия и ще купуваме нови  ooooh!

Искам и аз рецептичката за копривкена кашичка   chef

# 269
  • Мнения: 402
 10 сент, разбрала си ме погрешно.Аз не съм против разказването на пътешествията,ама по-скоро личните ти впечатления и преживявания,и то по-накратко...Ама да седнеш да ми четеш уроци по история...или да ми се правиш на гуида туристика Rolling Eyes дай,струва ми се прекалено newsm78.
И аз съм ходила в Египет /и в мн.още др.страни../ Да не говорим за някои наши съфорумки,които са обиколили света..
Ще си позволя да кажа ,че тази Виктория ме е дразнила винаги с писанията си...но неискам да я обсъждам,не съм аз тази, която ще съди хората.
На теб немога изобщо да се сърдя ,затова че не споделяш моето мнение/аз даже предварително съм се извинила/.Светът затова е хубав,защото сме различни  Laughing
Ще чакам,ама мн.бързо рецептата на копривената кашичка/до довечера/,щото копривата ми е мн. скъпоценна.. Joy Joy -не се майтапя..

Касиер,за мен АлИталия е винаги била една от най-загубените компании Mr. Green И една от най-скъпите Mr. Green,без покритие ...


http://www.frameshow.com/ecard_application/photo_frame_ecards.ph … amp;ict=undefined  - това е за тези,които обичат да си играят със снимки. Снощи го открих..
  bouquet  bouquet  bouquetна всички !

Последна редакция: сб, 02 май 2009, 12:16 от ffr

Общи условия

Активация на акаунт