Носите ли си на работа в офиса готвена храна от къщи?

  • 25 129
  • 483
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 622
Не защота ние си имаме барче на което предлагат сандвичи и стол, който е само за нас служителите и готвят много вкусно

# 76
  • Мнения: 301
Не си нося храна от вкъщи, защото ... незнам точно защо. Винаги имам сготвено вкъщи, но някак не ми се разнася из кутии. Принципно, ако имам време излизам да обядвам навън, ако имам малко време излизам, за да си взема нещо за обяд, а най-често изобщо не обядвам, защото нямам време. Обикновенно към 14:00 часа, шефа ме поглежда въпросително - пак ли ти падна кръвното? и поръчва нещо за ядене.  Mr. Green В момента, в който седна да ям, всички телефони се раззвъняват и всички търсят мен.  Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 1 567
Какво каза за милионите, че нещо не те разбрах?

Мисълта ми е... следната. Щом има сделки за милиони, се предполага, че офисът отговаря на ... милионите. Т.е едва ли шефа ще го бръкне са една що годе нормална кухничка....
Второ, след като има сделки за милиони се предполага, че служителите ....  имат пак казвам елементарно възпитание. А елементарното възпитание проличава най вече на масата... култура на храненето... А да и как си пият кафето също... сърбат ли... Mr. Green


И за да не ме разберете погрешно, не говоря за готвене. А за носене на домашно приготвена храна. В пластмасови кутии. И за хранене в определено за тази цел помещение....

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 13:37 от veselinap

# 78
  • Мнения: 17 411
Не виждам нищо лошо. Преди години мъж ми си носеше редовно в кутия. Веднъж негов колега си забравил прибори, та ползвал отвертка за целта.
Имам колеги, които пък направо си готвят на работа- кеф!

# 79
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Да си нося добре, ама да готвя в офиса?! Непонятно ми е.

# 80
  • Мнения: 301
И ме това ме учуди  Thinking Не замирисвате ли на манджа, като си готвите в офиса? Ако висна да готвя (не да притоплям в микровълнова) как после ще седна на среща с клиенти, ухаеща на готвено newsm78

# 81
  • Мнения: 17 546
Бу, аз не работя в стъклен офис, обзаведен с Метрон, а в проста лаборатория с фаянсови плочки, ІІ-ро качество Laughing Затова пък ям готвенко и ми личи де! Crazy
Имаме си кът, в който са готварските уреди и яка вентилация. Проблем с умирисването няма, освен това работя с бяла престилка, а не със собствените си дрехи. А за разкош имаме чудесна розова баня с две душ-кабини. Въобще всичко ни е на 6!

# 82
  • Мнения: 17 411
Тъй, тъй, не всички работим в офиси, а за някои от нас "срещите с клиенти" са от друг вид. За едно 24 часово дежурство, колко пъти требе да се яде- ехее.

# 83
  • Мнения: 4 195
Някои мои колеги правят обратното - носят си в кутии за вкъщи, просто защото имаме служебен мнооооого евтин стол Wink
Нося си и от вкъщи, и във стола хапвам и това ми е малък проблем и слава Богу Peace
Освен стола си имаме и барче, имаме си стаи за почивка, обзаведени със хладилник, микровълнова, печка, кафе машина, прибори - всичко.
Доволна съм Peace

# 84
  • Мнения: 166
В административната сграда има кухненски бокс. Просторен и оборудван достатъчно. Ползвам само уредите за затопляне на храна, принципно обядвам в кабинета си, предимно суха храна с нещо за разреждане отстрани. Не контактувам с клиенти, а по телефона не личи какво съм яла. Посещават ме тесен кръг колеги, които са наясно, че не ползвам обедна почивка. Проветрявам и ароматизирам след хранене.

# 85
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Бу, аз не работя в стъклен офис, обзаведен с Метрон, а в проста лаборатория с фаянсови плочки, ІІ-ро качество Laughing Затова пък ям готвенко и ми личи де! Crazy
Имаме си кът, в който са готварските уреди и яка вентилация. Проблем с умирисването няма, освен това работя с бяла престилка, а не със собствените си дрехи. А за разкош имаме чудесна розова баня с две душ-кабини. Въобще всичко ни е на 6!

Нямам и аз кухня Метрон Grinning Ни стъклен офис.
Но все пак - не стига готвенето у дома, ами и на работа?!
Не е ли това идеята на носенето на домашна храна? Хем ядеш нормална храна, хем не готвиш ъмнайсе пъти на ден.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 470
Какво каза за милионите, че нещо не те разбрах?

Мисълта ми е... следната. Щом има сделки за милиони, се предполага, че офисът отговаря на ... милионите. Т.е едва ли шефа ще го бръкне са една що годе нормална кухничка....
Второ, след като има сделки за милиони се предполага, че служителите ....  имат пак казвам елементарно възпитание. А елементарното възпитание проличава най вече на масата... култура на храненето... А да и как си пият кафето също... сърбат ли... Mr. Green



Разбирам. Значи да обобщим- сделките за милиони предполагат оборудвана кухня. Няма кухня- няма милиони.
В кухнята се готви и когато дойде сделката за милионите, се сяда в кухничката да се хапне и се преценява по културата на хранене на служителите, нивото на домашно възпитание. След това се пие кафе и ако някой сръбне- край, разваляме сделката и милионите отлитат при някоя друга кухня.

# 87
  • Мнения: 17 546
Но все пак - не стига готвенето у дома, ами и на работа?!
Ама аз не готвя у дома... Twisted Evil
освен това в работата сме 7 човека и една колежка и един колега умират да готвят, пък никой не се натиска да им пречи като и без това готвят вкусно! Whistling

# 88
  • София
  • Мнения: 3 421
Имаме обособена стая - има прибори, хладилник, кафе машина, апарат за вода. Лошото е, че няма микровълнова и не може да се стопля ядене.
Затова носим сандвичи, зеленчуци, плодове, млека, сладкиши - ей, такива неща, неизискващи допълнителна топлинна обработка. Но не е постоянна практика.

# 89
  • Мнения: 165
Не си нося храна от вкъщи, защото имаме приятно заведение в което се храним на сносни цени. Нямам нищо против носенето на храна обаче като вляза в някои офис и ми замирише на чесън и манджа (случвало се е ) директно ми прилошава. Просто трябва да си има обособено помещение в което човек да си хапне както си иска и каквото си иска, но някак си това с вестника върху компютъра ми идва малко в повече

Общи условия

Активация на акаунт