Пролетта вече е дошла, радост за нашите цветя

  • 31 802
  • 460
  •   1
Отговори
# 30
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
На Ками, viki_hrisa и на Аничка и оправих албумите, проверете все пак за още промени  Peace
 Ето и част от обещаните снимки:
На теменужките http://media.snimka.bg/2603/011461210-big.jpg
http://media.snimka.bg/2603/011461212-big.jpg
Мушкато с шарени листа http://media.snimka.bg/2603/011461216-big.jpg  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Пиперомия  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes http://media.snimka.bg/2603/011461219-big.jpg

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 19:41 от aitep

# 31
  • Мнения: 164
Момичета, записвам се в темата ви Peace.

# 32
  • Мнения: 1 092
Ееехх момичета, големи красоти Flutter

Аз съм в застой.Нямам много време и не купувам цветенца.
Скоро смятам да озеленя балкона, но с готови растения, защото с миналогодишния разсад нищо не позеленя. Stop

В къщи всички са ОК.Алоказията си изкарва поредно ново листенце.Глоксинията си расте, бавно но славно, двете грудки който засадих още не са покарали но се надявам да стане нещо.

Това е засега но само защото няма цветни магазини близко до нас Whistling

# 33
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Пазя го въф тайна! и при мен няма много какво да се купи ,ама тези сайтове с разни китки  ooooh!само ме изкушават Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 732
айтеп,чудесна тема,поздравления!  bouquet(има един албум с моето име,но цветята не са моите).
на всички момичета пролетна седмица,изпълнена с приятни и положителни емоции! Hug
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=337058

# 35
  • Мнения: 804
Браво за новата тема!Ей голямо четене му дръпнах.Записвам се и аз тук,макар да нямам ново цвете,за сега.Усмихната седмица на всички!

# 36
  • Мнения: 43
Какво сте направили вие?Аз докато "дойда" до 3-та страница сте стигнали.
Петя   bouquet !

От старата тема:
Goody, аз още не съм посяла семената за бонбоненото дърво, в хладилника ги сложих за 6 седмици(така пишеше на пликчето). А за гуавата ги киснах 7 дни във вода. Дано поникнат.

Малии, Блу Джей, дали да ги извадя и да ги сложа в хладилника?Ще се застрелям ако заради това не поникнат.Помислих, че може да са били на студено и сега да е време за сеене.А от гуавата съм сложила във вода няколко семки, добре, че ме подсети, че бях забравила. Hug
Честита кала, много е нежен цвета, замислям се дали да не си купя една грудка, да опитам пак. newsm78
Радвам се за каладиума ти, да го покажеш после.

Кой беше питал за петунии   newsm78 от капсулите за 1 седмица, обикновенни за  няколко дена  Peace

Какви са ти петуниите, Петя?При мен, както писах преди, поникнаха само дребничките каскадни, а кичестите-не.

Восъчето /хоя/, което исках да ви покажа е с такива листа:



И това е много сладко:



Аз след дълго чудене и с намерение да се въздържа известно време от покупки на цветя, си купих една малка Лудизия, гледах я, после се отказах и накрая я взех. Grinning

# 37
  • Мнения: 22
Петя, поздравления и благодарности за новата тема   bouquet!
И честити нови придобивки! Много са красиви.

Малии, Блу Джей, дали да ги извадя и да ги сложа в хладилника?Ще се застрелям ако заради това не поникнат.Помислих, че може да са били на студено и сега да е време за сеене.А от гуавата съм сложила във вода няколко семки, добре, че ме подсети, че бях забравила. Hug
Честита кала, много е нежен цвета, замислям се дали да не си купя една грудка, да опитам пак. newsm78
Радвам се за каладиума ти, да го покажеш после.


Благодаря ти, К@ми  Hug. Много й се радвам на калата. Ако знаеш само на каква смешна цена я взех, служителят в магазина беше объркал етикетите. Ти за колко си купуваш грудките, само за информация, да сравня?
Ще покажа каладиума, само да се разлисти.
Недей да вадиш семената, аз даже си мислех да не ги държа толкова време в хладилника и да ги сея тези дни. Нямам търпение.
Честита лудизия! Нали ще я снимаш?

Ех, момичета, как ви завиждам за хубавото време. При нас тази сутрин заваля един хубав сняг, на едни едри парцали. А така се надявах към средата на месеца и аз да изнасям на балкона.

Да питам, някой събуждал ли е глоксиния? Колко време да я чакам? Дали да не поразровя и да видя дали грудката е жива?



# 38
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 126
Да питам, някой събуждал ли е глоксиния? Колко време да я чакам? Дали да не поразровя и да видя дали грудката е жива?

и аз си мислих, че инкарвилеята е изгнила и затова никаква я няма, но си поникна  Peace
 Hug не се прави на мечо пух  Mr. Green ще тръгне и твоята  глоксиния Peace

# 39
  • Мнения: 48
Момичета привет,
и аз от скоро съм се запалила много по цветята и вече имам 20тина саксии с най различни цветя още са малки защото обичам да ги захващам от откраднати листенца нооо като ми се заформи цветният кът ще показвам

Имам голямам молба - умирам да имам Хоя сега видях че и тук има запалени по това растение - може ли някой да ми помогне да се сдобия с него оказа се че трудно се намира дори в събота бяхме в Ботаническата градина в София и нямаха там за продажба - моля Ви ако някой може да ми даде да го завъдя ще съм ужасно признателна аз съм от София и поемам всички разходи и ангажимент ако трябва да се вземе от някъде

Предварително благодаря   bouquet

# 40
  • Мнения: 1 089
Браво на Петя!
Записвам се чак на трета страничка, ама аз напоследък съвсем ви изпуснах края - много пишете и нямам време да ви насмогвам Simple Smile
Петя, в предишната темма бях обърнла реда на албумчетата - имената отдолу бяха подредени точно в обратния ред на снимките с линкове. Между другото и МерСедес искаше да се добави нейното албумче.

# 41
  • Мнения: 1 179
Здравейте и от мен. Да си призная бях си обещала да си направя албумче за новата тема,но не успях. Качих снимки на половината разсади и дотам. Тези дни ще се коригирам,обещавам.Петя,чудно оформлени. Благодаря за старанието и труда,който си положила  bouquet.Сега да ви се похваля. Имам седем нови придобивки-бенджамин Натася,бенджамин Алли,ктенанте,аглаонема,калатея Зебрина,калатеи Орната два вида!Калатеите,строманте и марантовите са ми слабост. За жалост предната зима ми умряха двете маранти и сега нямам. Ще помоля габровките,ако някои има поне едно коренче маранта за даване да ме има впредвид за срещата в събота!Ще се реванширам подобаващо!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 893
и аз вчера търсих Хоя в едно магазинче, но казаха че нямат  Sad днес мисля да разходя детето към разсадника  Whistling
а вчера, тъй като не намерих това което исках, си купих бяло каланхое  Laughing

# 43
  • Мнения: 1 179
Аз имам хоя,но обикновена!Наистина тези пъстролистните,които Ками е показала са превъзходни. Все още моята е вътре,понеже е много голяма ще ми трябва помощ при изнасянето навън. За да цъфти обаче обезателно трябва да се изнесе на слънчево място.

# 44
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Отново оправих първата страница т.е. албумите. Май имам още за оправяне.
Добавих Мерцедес и Катя  Peace
Катя за фикуса Али се нареждам за резник  Whistling 

Общи условия

Активация на акаунт