Поредната лекарска грешка,отнела живот!

  • 59 666
  • 1 280
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 892
Това в случая едва ли има значение.

По принцип в случая нищо няма значение, особено за семейството на младата жена. За в бъдеще обаче може би има значение, за други семейств и обикновено тези теми са освен да се изкаже съболезнование, да се повдигнат и някои въпроси, да се подаде информация.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Моя приятелка е учила за медицинска сестра.Та тя ми каза една реплика на свой преподавател,която ми се е запечатала-Вашите грешки,казал той на студентите,отиват два метра под земята.

Уви, така е, а който е безгрешен - пръв да хвърли камъка...

# 62
  • Мнения: 5 468
 Cry не раждайте в частни болници.
Не че не може да се случи и в голяма, утвърдена и държавна болница това..., но ... вижте коментарите на лекарите. Онези нямат апаратура, нямат специалисти, нищо нямат  Tired.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 099
Да ви кажа, следя (макар и не редовно) подфорума на родителите, загубили деца... При майчетата с лекарските грешки една няма от частна клиника... Всъщност, сега се сещам: аз само една съм забелязала!

ПП. За тези от вас, които ще се зачудят защо давам този пример, да поясня: за мен загубата на бебе при (или скоро след) раждане е истинска загуба, равностойна, ако не и по-силна, на трагедията, която обсъждаме.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 623
Като оставим всичко, самата гавра с хората е за съд.
Тези часни клиники се самозабравиха  ooooh!
Много ми се ще да има осъден без право да практикува доживот  Naughty
Съболезнования на семейството  Praynig

# 65
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Тези часни клиники се самозабравиха  ooooh!
...

Да ти дам ли линк към една "весела" история от държавна болница? Или ти помниш темата, която отвориха и тук, в Клюкарника?!

# 66
  • Мнения: 4 892
Казуса е - е ли виновна лекарката/лекарите, кои са те и престъпна небрежност ли е това. Ще има ли последствия и какви? А не в коя клиника.
Аз раждах в държавна болница, изтекоха ми водите зелени, та черни в 22 часа, родих в 2.45. Нито дойде анестезиолог, нито имаше неонатолог. Редно беше в 22.01 мин. при мен да са посочените. Но не би, за четири часа дори не се появиха. Не ми беше тежко раждането, радвам се, че беше без упойка, радвам се, че сме живи и здрави, но не това е въпросът, а това, че ако се бяха наложили манипулации, тепърва щяха да викат анестезиолог. Лекарката ми каза "на педал бях, колебаех се дали да и звънна", цитирам точно! Е, къде бе джанъм ще звъниш, това да не е пици по домовете. Ама както коментира един лекар, практикуващ в чужбина - вместо да се подготвят дежурните екипи, като се случи нещо търчат като гламави из болниците.
И при все това смятам, че лекарите заслужават уважение като цяло и че и в държавни и в частни клиники има както кадърни, така и некадърни.

# 67
  • Мнения: 2 388
Прочетох днес във вестника и се сетих, че името на Мазнейкова съм го чела тук.
Ужасяващо направо.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 099
...
И при все това смятам, че лекарите заслужават уважение като цяло и че и в държавни и в частни клиники има както кадърни, така и некадърни.

Амин, едно смислено обобщение по темата!

# 69
  • Мнения: 393
Преди около 10 год, когато бях бременна със сина ми посетих д-р Мазнейкова. Тогава тя "прохождаше" в частния бизнес. Още тогава лежеше на стари лаври, че е най-добрата в УЗ диагностика, имаше сравнително модерен за времето си УЗ. Тъй като бях над 35 год (въпреки направена амниоцентеза), все пак се безпокоях. Особено за това, че при предишните ми бременостти бях с плацента превия. Та, погледна ме за няколко минути на УЗ и заяви, че с моите мерки (173 см, 55 кг в 7-ми месец) нямам шанс да родя нормално (бебето било седалищно и нямало НИКАКЪВ шанс да се обърне) , особено на тези години. Въобще не си направи труда преди прегледа да прочете, че имам две УСПЕШНИ раждания (без шев и кройка) и два пъти плацента превия. Предложи ми секцио...срещу "скромна" сума  Sick. Еле тогава като си отворих устата.  Последва "хм, хм, то извинявам се ама сега виждам  #Crazy че пак сте с плацента превия и май този път е ..тоталис". Теглих и наум една дълга и посетих наблюдаващия ме лекар с допотопен УЗ, който за н-ти път ме успокои че този път плацентата е с нормално прилежание и да престана да ходя при разни "светила".

# 70
  • София
  • Мнения: 2 623
...
Тези часни клиники се самозабравиха  ooooh!
...

Да ти дам ли линк към една "весела" история от държавна болница? Или ти помниш темата, която отвориха и тук, в Клюкарника?!

Някъде да съм написала, че в държавните не се случва ???
Просто е смешно да вземеш толкова пари и да не разполагаш
с нужната апаратура, но най-вече да проявиш престъпна небрежност ...

# 71
  • София
  • Мнения: 3 099
Хубаво е случаите на лекарски грешки да спрат и/или да се наказват, лошо е, че се дъвчат основно Мазнейкови...

# 72
  • Мнения: 335
... Да ти дам ли линк към една "весела" история от държавна болница? Или ти помниш темата, която отвориха и тук, в Клюкарника?!

Ивонска, не прекалявайте, моля.

В държавните болници има страшни неща, както и много страшни неща.
Но причината е коренно различна.
Можете да се изкажете за държавните болници така, както го правите сега, защото те съзнателно бяха разрушени, унищожават се и в момента. Защото цялата здравна система беше унищожена.

Дори да искат, дори и най-отговорните лекари в държавните болници, не могат да направят много, за да се противопоставят на дирижирания абсурд, в който самите те са жертва. Защото те са част от система, доведена през последните години до абсурд.
Да не говорим, че който не е човек и не може по тази причина да бъде лекар, той няма да е такъв никъде.

Моя много близка е претърпяла изключително некадърно направена амниоцинтеза от въпросното "светило" в периода, когато светилото работеше в МД.
Жената беше пациент в частния кабинет на докторката, където са се давали луди пари за преглед и е нямало свободни часове със седмици. Ситуация, напълно обяснима като се имат предвид суперлативните статии от онова време за тази специалистка.
Като гледам сега инфото от биографията й, било е в период, в който специалистката е участвала в международно проучване (едно от проучванията с нейно участие) на една от световните фармацевтични компании.

Може би й е дошло повече такава заетост - частен кабинет, пренасочване на пациенти от там в МД и обратно, проучвания, компании... не знам.
Но няма нужда от чак от толкова страст в защитата ви, като си правите обобщенията за това кой какви пъклени планове бил имал като си казвал мнението.



# 73
  • София
  • Мнения: 3 099
Холограма, съжалявам, че искате да озаптите всеки доволен от Д-р Мазнейкова. Хубаво е да не ни стряскате, защото и ние сме факт, както недоволните!

# 74
  • Мнения: 335
Когато разликата между доволните и "недоволните" е един човешки живот, това е страскащо.

Тъй че "остроумието" в такива теми е нелепо.



Общи условия

Активация на акаунт