Бъдещи майки - АВГУСТ 2009- тема 29

  • 12 127
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 341
Добро утро мамчета Simple Smile
Гледам за раждането говорите, и аз още се колебая дали нормално или секцио...хем неискам да ме боли, хем неискам да ме режат... newsm78
2 мои приятелки дето родиха, едната роди нормално а др.секцио....тази дето роди нормално , роди адски бързо за около 20 мин......,тази дето ражда секцио пък каза ,че след това не я боляло ,само 1 ден и то не толкова непоносима болка...и бъро се е възстановила...
и аз пак пред дилемата.... Thinking как ще се ражда

# 61
  • Мнения: 1 241
Добро утро и от мен!  Hug

Биберон_ко, мерси за закуската! Тъкмо закусвам козунак с чай.

Денди, на теб благодаря за темата и дано от тук нататък само добри новини се пишат.  Praynig

Елито, прегръщам те силно, желая ти кураж и сили! Скоро да ни се похвалиш!  Hug

# 62
  • Мнения: 132
Добро утро мамчета Simple Smile
Гледам за раждането говорите, и аз още се колебая дали нормално или секцио...хем неискам да ме боли, хем неискам да ме режат... newsm78
2 мои приятелки дето родиха, едната роди нормално а др.секцио....тази дето роди нормално , роди адски бързо за около 20 мин......,тази дето ражда секцио пък каза ,че след това не я боляло ,само 1 ден и то не толкова непоносима болка...и бъро се е възстановила...
и аз пак пред дилемата.... Thinking как ще се ражда

Добро утро!
И аз имах такава дилема с 1-вото раждане  newsm78
Бях се решила на нормално,ама в последния момент се установи,че съм мн.тяста,а и кг ми бяха много и няма да стане моята работа Simple Smile . Така се наложи да ми правят секцио,което наистина боли повече само 1 ден и то след като излезеш от упойката  Simple Smile. После всичко зависи от организма ти и от това колко силна ще бъдеш  Peace
Спомням си,че докато лежах в Интензивното отделение 1 санитарка ми каза следното ``Момиче,независимо колко те боли,като станеш от тук гледай да се движиш колкото се може повече,за да ти изтече ненужната кръв и за да не се наложи да ти правят кюртаж``.Е,послушах я!
Сега,въпреки че има още време до раждането,пак се колебая как да родя   Thinking Simple Smile

# 63
  • Мнения: 636
Момичета, настройвайте се за нормално раждане, ако нямате още от сега индикации за секцио. Мисля, че позитивното мислене е много важно за самото раждане, запазването на спокойствието също. Мисля, че клипчетата с раждания повлияват добре, защото просто човек свиква с това, което ще му се случи.

Естествено винаги може да се наложи секцио в хода на раждането, така че и пренавиването за вагинално също не е много добре.

Така че ЗА позитивизма!  Grinning А пък крайният резултат е най-важен  Wink

# 64
  • Мнения: 735
Добро утро и от мен!

didi 168, каква добавка пиеш?
Дю, и аз това закусвах. Peace

А за раждането аз съм на мнение, че ако имаме избор естественото раждане е за предпочитане.Първото си детет раждах така и ,въпреки че много ме боля, пак искам така да раждам ако няма някакви усложнения.Все пак Лилия е права - важен е крайния резултата!Пожелавам на всички ни да гушнем здрави бебечета август месец! Hug Hug

# 65
  • Мнения: 466
Добро утроооо !
Айде и аз да ви питам, как се лекувахте от хрема и болки в гърлото?
Чак следобед ще ходя на доктор, затова ви питам. Почнах с чайчета и лимон, но нали и не всякакви чайчета можем да пием, та се зачудих пак.

# 66
  • Мнения: 2
Добро утро и от мен !

ЗА раждането-колкото повече наближава толкова повече ме хваща шубето.Аз си мисля за нормално раждане за сега ,но накрая каквото ми каже лекарката това ще направя.Мисля изцяло да се доверя.
Само все още се колебая дали да родя в държавна или частна болница.Все си мисля ,че аз ако съм добре и бебето също няма никой да ме остави да ми се случи нещо лошо в държавната болница.

Искам да ви попитам на някоя от вас подуват ли и се краката вече ?

# 67
  • Мнения: 1 241
Бой777, на мен ми отичат краката само, когато съм на работа, т.е. седнала на бюрото. Събота и неделя нямам такива проблеми.

Стела, за болки в гърлото можеш да смучеш прополки, а за хремата - Низита или Стеримар.

# 68
  • Мнения: 466
Почвам сеее, Стеримар, лукчета, чайчета, Осциликокцинум трябва да имам някъде.

А колкото да отичането и при мен го има, за съжаление от сега. При предната бременност това стана чак 7 месец, нооо тва е. Когато имаш възможност ги вдигай на столче, а вечер слагай като си легнеш възглавница под тях.

# 69
  • Мнения: 2
Дю , защото на мен ми се подуха леко около глезените онзи ден и незнам дали е нормално толкова рано.Защото знам , накрая става така.И се притесних да не би да имам някакъв друг проблем.Днес ще звъня на лекарката да я питам Simple Smile

# 70
  • Мнения: 466
Ако си с високо кръвно знам че има проблем, ако ти се подуват краката, но имаче не би трябвало.

# 71
  • Мнения: 636
Не е хубаво от сега да се подуват и отичат краката ... Бих пуснала урина, измерване на  кръвно налягане, проследяване на бъбреците ... Но може и да се подуват без да има сериозна причина, баналното задържане на течности

 Аз започвам да параноясвам отново ... Ще пускам днес отново токсоплазмоза, листериоза, TSH ...

# 72
  • Мнения: 2
Благодаря за бързите отговори Simple Smile

stella77  Кръвното ми е нормално

Лилия. Н
а пък кръв и урина трябва пак да пускам,обаче съм на преглед чак на 22 април и за тогава трябва да са готови.Ама сигурно ще ми се наложи по рано.

# 73
  • Мнения: 9
Хей добро утро на всички раннобудни мами Simple Smile
Ама по какви интересни теми сте си говорили Simple Smile)
Денди Страхотна темичка  Hug
Елито Бъди силна миличка и не се предавай  Praynig
boj777 Мдаа и моите крачета вече се подуват. В началото заради бъбреците, пих лекарства и се оправи. А сега ..незнам.
Аз да си кажа..Вчера бях на преглед при новата АГ. Страхотна е, съгласи се да ме следи до края и да родя при нея Simple Smile Направи ми пълен преглед, измерване, изследвания ми пусна, секрети ..абе всичко. Видяхме и беба ..100% момиченце Simple Smile И също така говорихме за раждането ..каза че въпреки проблемите с очите има възможност да се роди нормално! а не задължително секцио Simple Smile
За моренцето ...ние ще ходим точно на Халкидики  и точно в началото на май , нямам търпение да заминем и да си починем - на тишина и спокойствие и красота.
Поздравче  Hug

# 74
  • Мнения: 219
Мдам, може секциото да не се и усети, но може и да е точно обратното. Жената на братовчед ми, каза, че не е била на себе си, и поради тази причина не иска да ражда 2-ро. Та затова казах, че си е до организъм и т.н., както секцио така и нормално може да са ужасни. Казвате след секцио 1 ден боли, а с раждането може да е само час примерно (големите болки), а може и мн по-малко.
Абе, и това ще мине, да е леко на всички ни, и най-хубавите дечица да имаме през август (или друг месец, няма значение).

manik супер, че се е съгласила. А ако нямаш големи проблеми с очите, що пък не нормално?

А кой писа 430лв за преглед (това всеки път ли, или за цялата бременност, че направо  Shocked)

Общи условия

Активация на акаунт