За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 3

  • 10 319
  • 300
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 9 776
При нас може би го няма този проблем с постоянното сукане, защото смуче и биберон. Мнооого съм доволна, че го научих.

# 256
  • Мнения: 9 776
Аз пак с въпрос. Знам, че е писано много, но докато не му дойде на човек до главата, и много не вниква. Та снощи, като къпах бебето и му дръпнах бубката. Много бързо се отлепи. Досега винаги съм подръпвала леко, но ме беше страх да не го заболи. Снощи стана от раз. Той нищо не усети. Мислех си през нощта да не би да му щипе като пишка, но не е мрънкал повече от обичайното. Преди малко като стана и го тоалетирах Laughing, видях, че е зачервено. Какво ще ме посъветвате? Да го намажа ли с Бочко, от който принципно съм много доволна, и имам само него вкъщи, но дали става за тая цел? Може и да питам лекарката за някой мехлем. Първо искам вас да чуя. Че всяко посещение на педиатърката е свързано с покупка на множество сиропи, мазила и всякакви други, повечето от които ми се струват излишни.

# 257
  • София
  • Мнения: 44 354
Зачервено е от дърпането, не от подсичане, че да мажеш с бочко.
Вземи едно парче памук големичко, сипи хубаво риванол и го сложи на пишата, отгоре памперс. преди това можеш да отвориш и пишката и да полееш малко риванол.
Може да мажеш и с дефламол .(не едновременно двете)
Другото е промивки с калиев перманганат.
слагаш във една чашка вода 1-2 кристалчета колкото да стане лееееко розаво, както казаха в аптеката - не по-розово от водата на кисело зеле.....трябва хубаво да са се разтворили без остатък кристалчетата, че иначе горят и топваш пишата, и така държиш 2-3-5 мин....2 пъти на ден....предполагам че не е малък за такова....

# 258
  • Мнения: 322
А има ли някоя мама с изцяло кърмено бебе, която да си спомня колко пъти е хапвало бебето на 4-5 месеца?  Аз в чудо съм се видяла с моята дунда. Яде по 7-8-9 пъти на ден, като има две нощни кърмения и другото е през деня. Яде през 2 часа, а нощем издържа по 4, рядко 5 часа. Дали ще намалеят някой ден? Още не съм захранила. Това дали ще промени нещо?
Детето ми е на 8 месеца и също си търси на 2,5 часа, максимум три, но като сме се хванали на хорото ще го играем докрай. Просто кърмата се преработва от стомахчето по-бързо, когато иска детето му давай, аз съм против да му се налага режим на кърмене на детето, когато се захрани и се измести хранене ще имаме време за всичко, засега трябва да сме на една ръка разстояние. Познавам мами с бебчета на АМ, които също си търсят на 2.5/3 часа, само дето изваряват шишета, води и т.н. Докато моето шише е винаги готово навякъде и по всяко време  Peace .
Освен това бебчо търси гърдата не само за ядене, но и когато е жадно, а и за успокоение, когато изпитва болка...За него тя е всичко.

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 10:47 от nadina_81

# 259
  • Мнения: 9 776
Angel_Dust, ще сложа риванол, мерси за съвета пак  bouquet!

# 260
  • Мнения: 251
Аз пак с въпрос. Знам, че е писано много, но докато не му дойде на човек до главата, и много не вниква. Та снощи, като къпах бебето и му дръпнах бубката. Много бързо се отлепи. Досега винаги съм подръпвала леко, но ме беше страх да не го заболи. Снощи стана от раз. Той нищо не усети. Мислех си през нощта да не би да му щипе като пишка, но не е мрънкал повече от обичайното. Преди малко като стана и го тоалетирах Laughing, видях, че е зачервено. Какво ще ме посъветвате? Да го намажа ли с Бочко, от който принципно съм много доволна, и имам само него вкъщи, но дали става за тая цел? Може и да питам лекарката за някой мехлем. Първо искам вас да чуя. Че всяко посещение на педиатърката е свързано с покупка на множество сиропи, мазила и всякакви други, повечето от които ми се струват излишни.
Винаги я дърпай под водата ,хем става бързо а и е безболезнено .А при зачервяване с реванол, както те е посъветвала Angel Dust.

# 261
  • София
  • Мнения: 1 809
много зависи от детето....пюретата са кофти но има деца като моето които ги предпочитат пред домашното....има и обратният случай.....
второто е по-хубаво - дано сте от тях...най-добре всичко да си папка с кеф Wink
И ние сме вашия случай - яде от буркан, неиска готвено. Всеки ден правя по нещо и давам, било то супи, пюрета. Пробвахме и кухня за 1 седмица. Яде филия със сирене, печен сандвич с кашкавал, но манджи не  ooooh! Твоето дете, кога прояде манджи и ти правеше ли нещо по-специално, за да го научиш?

# 262
  • София
  • Мнения: 44 354
Ами прояде готвено от ДК на година и един -два месеца, първо по малко, после му се ослади....обаче....не и това което аз готвех, моите манджи прояде към две годишен....преди това само някои избрани.....общо взето почти до 2 събота -неделя, като нямаше кухня, ядеше готови пюрета...предимно на гербер предпочиташе......след 2 години ядеше без да подбира каквото му направя.....сега от градината прихвана разни капризи от другите деца...не изска нищо зелено.....не иска чушки, не иска супи...направо ме побърква....а преди да го чуе от най-добрата си дружка там, това за зеленото, фасула, граха и броколито му бяха любими храни.....

За по-специално нищо не съм правела - просто му предлагах от време на време.....първите неща които прояде бяха мусака с кус-кус, супа елда с броколи и др разни зеленчуци, и после други супички разни.......


А това филия да яде с нещо го научиха също в гредината....преди това твърдо отказваше....сега обича филийки с мед или с пастет.....

# 263
  • София
  • Мнения: 1 809
А коя кухня - дъ,жавна или някоя частна? Защото ми казаха, че и кухните имали значение. И ние предпочитаме на Гербер  Mr. Green

# 264
  • София
  • Мнения: 44 354
Държавна...първо пробвах Ози, но не му хареса...а държавната специално на нашият район беше хубава даже толкова я харесваше, че го държах до 3 годинки на нея, като от 2 до 3 годинки му взимах две порции, че да му стигат все пак.....че той пък и с претенции...супа и второ не яде на едно хранене...та да има двойно второ и двойна супа...за обяд и вечеря....

Джуниър взимах една ваканция лятна на ДК, не беше хич хубава...да не кажа направо зле беше.

# 265
  • София
  • Мнения: 1 809
За джуниър и аз така съм чувала. Пробвах Мама Люси. Ще видя кога пак ще я пробвам.
А десерти давала ли си след супата или манджата? Някои ми казват да давам, други да не давам, а със сладкото проблем няма никакъв. Thinking

# 266
  • София
  • Мнения: 44 354
ами когато искаше давах, т.е. предлагах, понякога изяждаше половин бурканче, друг път цял.....понякога в основното съм прибавяла по сухарче или малко хлебче...тогава не искаше крем......изобщо като почнах да му давам по 2 бурканчета за обяд, отказа почти веднага да яде и крем, виж лятото за десерт сладолед не ми отказваше или плод някой(въпреки че плодовете повече между яденетата яде, не като десерт.....), но това от лакомия просто...много обича сладоледи....
та така....както дойде.
Много е вероятно ако твоето дете например яде и супата и второто на едно ядене до десерт да не стига...въпреки, че съм виждала деца, които старателно опразват и трите бурканчета....

# 267
  • Мнения: 280
Да се включа и аз с едно въпросче

 Днес напипах някакво топче на лявата гърдичка на дъщеря си. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

# 268
  • София
  • Мнения: 1 809
Angel благодаря ти  Hug Супа и основно в никакъв случай не може да изяде, затова се чудех за десертите, с тях проблеми няма.
marojinka при нас по-скоро се подуха малко гърдичките по едно време и педи каза, че е хормонално, няма нищо притеснително. Незнам дали за същото говориш. При всички положения трябва да питаш лекарката  Peace

# 269
  • Мнения: 2 013
НИЕ, родителите сме тези, които тр да влияят на децата си и да им създават навици! Не като задължително условие, а като препоръчително - в името на тяхното здраве ... И пак казвам, това се отнася за моето дете!!! Simple Smile

Така е!100% съм съгласна с теб.
На 17.04 сме на ДК за поредната ваксина.Решила съм тогава да попитам педиатърката,какво мисли за увеличаването на мл и намаляването на храненията от 6 на 5.А и зависи какво ще покаже  goodscale
Лошото е че ще ме побърка и ще ми дръпне едно конско понеже още миналия месец ме караше да започвам захранването със сокчета,а аз и казах "НЕ" и тя така ме погледна  newsm09
Сега най-вероятно ще попита "до къде стигнахте"! Много ме е яд,че се опитва да ме принуди с това захранване,при положение,че аз виждам,че детето не ми е готово за това.
Нито проявява интерес към нашата храна,нито се облизва или придъвква докато ни гледа,нито седи (все още)....  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт