За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 3

  • 10 299
  • 300
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 508
Angel_Dust, не знам дали разбра моята драма, ама аз май ще я сменям Краева. Много ме ядоса. Ето тук подробно:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=387051.0

Нищо лично, ама ако я слушах, щеше да ми спре кърмата напълно. newsm50

За стъпването ми каза друга лекарка, не Краева. Аз не разбрах много каква е разликата между "танцуването" и това което аз описвам. Хващам детето под мишниците и съвсем леко го поставям да си стъпи на петите. Той сам иска да се избута нагоре и като скочи, са едни усмивки, явно му харесва. Simple Smile Също прави опити да пристъпва напред, като го накланям. Т.е. не ми изглежда насилствено...
 
А защо да не лази на 4 месеца?

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 14:33 от autumnsphere

# 61
  • София
  • Мнения: 44 246
уффф, ама то не е трябвало да я слушаш....аз май ти писах, още преди - тя приема кърменето, но не е някакъв див привържаник, може да уважи мнението ти за късно захранване....но.... с голямо но....просто ако ти кажеш, че ще храниш както намериш за нужно детето си.
На мен ми ги правеше същите, първият месец наддаваше 1110 - прехранене бил, после почна да ми наддава по малко - да правим пробно кърмене и да дохранвам - казах че нито ще дойда на пробно нито ще захранвам, нито дохранвам.....нито я послушах да махам нощно хранене.....
като беше захранен продължи да е хърба...че и до днес...накрая заключи, че явно на мен се е метнал....На година и нещо като трябваше да с9пра да кърма - ми каза - ами най-накрая Simple Smile))) т.е. след годинка не го намира за нужно. за мен това с кърменето не е било нужно или желано тя да ме подкрепя - имах си форум и разни други източници...
Обаче не мога да не й призная, че откри на 4 месечното ми бебе пикочна инфекция, без някакви особени симптоми....т.е. като лекар винаги се е държала и лекувала адекватно - аз за това я харесвам...покрай кърменето....беше ми все тая чесно казано какво говори.....

за стъпването и танцуванито - разликата е в това, че при второто няма тежест върху крачетата, никаква общо взето...за подскоци да не говорим - като ми кажеш да скача си представям като на бънджи Simple Smile))

За лазенето - не знам - малък бил....дрън-дрън....после на 6 пък пита що не седял.....ми аз си го оставях детето - когато каквото може да прави.....


Но няма нищо по-естествено да я смениш, щом чувстваш, че не е вашата лекарка...ест че няма нищо лично в това...Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, ти си по-твърда от мен явно... На мен като ми каза АМ, аз не посмях да й откажа, толкова беше категорична... Също ми каза нещо много странно - после другата лекарка каза, че било невъзможно - че му е пораснала фонтанелата... Shocked newsm78

# 63
  • София
  • Мнения: 44 246
ъъъ не знам за фонтанелата...нашата беше много малка и се затвори доста рано...не е нараствала.....и чесно казано не съм се интересувала може или не....по-точно ме тревожише че е малка...
а за твърдостта - надали съм по-твърда....но на мен също така ми я препоръча една мама от този форум - та с нея си говорихме и тя също беше дългокърмеща мама и късно захранила, та ме предупреди просто, че да съм подготвена в това отношение...та още като ми каза на 40 ден за сокчета, аз казах, че ще захранвам към 6-тия месец и до тогава ще си кърмя....отговора беше, че тя е длъжна да ме уведоми пък аз каквото си реша.....
а за кърменето не знам доста бях вманиачена, детето пълнеше много памперси и изобщо не допусках, че може да гладува...пък и той беше със зверски колики от родилното до 6 месец.....бях сигурна , че за него няма по-добро за момента и толкова....

# 64
  • Мнения: 567
Ох, момичета тука чета за "ходенето" и "танцуването"...аз от 2-3 дни я държа да си походи и тя много се кефи, но като ви чета така на 2 месеца "ходене", на 4 пълзене направо си ме притеснихте. Ние само се обръщаме и даже и не правим опити за пълзене. В момента в който я оставя по корем и тя се обръща...

# 65
  • Мнения: 567
Да ви благодаря момичета за съветите относно козметиката за бебка    bouquet  bouquet

# 66
  • София
  • Мнения: 44 246
Ох, момичета тука чета за "ходенето" и "танцуването"...аз от 2-3 дни я държа да си походи и тя много се кефи, но като ви чета така на 2 месеца "ходене", на 4 пълзене направо си ме притеснихте. Ние само се обръщаме и даже и не правим опити за пълзене. В момента в който я оставя по корем и тя се обръща...

ами то не са много бебетата които пробват да пълзят на 4 месеца споко...обикновенно към 6-7 става....ама моят в 6 се изправи сам, пълзеше идеално, а в 8 проходи съвсем сам...та той си беше бързак...то от вторият месец ми се пънеше да сяда де....бебета разни.... Wink не се тревожи - когато е готово детето ти всичко ще направи.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 508
Та, значи, поставям му крачетата на твърдо, без тежест, и чакам сам да се изтласка, нали?

# 68
  • Мнения: 2 013
Та, значи, поставям му крачетата на твърдо, без тежест, и чакам сам да се изтласка, нали?

 newsm10
Точно така!
Алексиев,каза че това е полезно за бебетата и този рефлекс трябва да се развива!
Има майки,които са против,но всяка си преценява за нейното бебе. bowuu

# 69
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, аз като го виждам, как се смее от ухо до ухо, не мисля, че му вреди. Grinning

# 70
  • Мнения: 108
Да ви споделя и аз нещо: Случвало ли Ви се след като се приберете от разходка,  и бебето да плаче много. Мойта бебка е на 30 дена.Незнам колики ли са, не и се прибира ли  Laughing  newsm78

# 71
  • Мнения: 2 013
Да ви споделя и аз нещо: Случвало ли Ви се след като се приберете от разходка,  и бебето да плаче много. Мойта бебка е на 30 дена.Незнам колики ли са, не и се прибира ли  Laughing  newsm78

Не им се прибира!
И на тях им харесва навън на чист въздух!
Моята е същата,като усети,че се прибираме и надува гайдата!
Понякога,ако не мога да я изведа пак след ядене я слагам в количката и отварям прозореца,да си мисли,че е навън,ама...кого ли заблуждавам. Joy

# 72
  • Мнения: 2 255
Здравейте!Искаш да ви питам вашите деца някога да са си смукали езика?Защото моето от 3-4 дена  го забелязвам че го прави.Тя също така и пръстчето си смуче и саге почна и езика.Само това ни липсваше.......... Sad Биберонка никога не е искала и не е смукала.Какво да я правя?Дали може някой път като го  смуче и да вземе да си глътне езика?Да не дава Господ! Sad

# 73
  • Мнения: 251
Ох, момичета тука чета за "ходенето" и "танцуването"...аз от 2-3 дни я държа да си походи и тя много се кефи, но като ви чета така на 2 месеца "ходене", на 4 пълзене направо си ме притеснихте. Ние само се обръщаме и даже и не правим опити за пълзене. В момента в който я оставя по корем и тя се обръща...
Няма място за притеснение .Моя син понеже си хапва всичко и му тежи дупето, започна да се преобръща на 9 месеца, не може да лази но има желание да ходи а пък и лазенето не е задължително преди да е проходил. Някой бебчета са по жизнени и от по малки се обръщат и стъпват здраво на крака така беше с големия ми син Laughing Laughing Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 2 508
Миналата нощ моят син се обърна от гръб по корем и обратно. Всичко това по време на рев и тръшкане де, но аз бях така: Shocked Това май става чак 4-5 месец...

Общи условия

Активация на акаунт