Земетресението в Италия

  • 3 887
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 315
Не са му забранили да говори , заплашили го със съд!  Peace
Доколкото разбрах вчера от немските кореспонденти на място, той е поискал реабилитация заради успешното му предсказание.
Гледах сутринта новините, наистина е ужасяващо!

# 16
Не мога да съдя каква е истината за предсказанието на Джампаоло Джулиани. В4ера ве4ерта излъ4иха негово интервЮ от 23 март т.г., където той говори за "неофициалния" метод, с който той работи, за предвиждане на земетресения от 6 до 24 4аса предварително. Докато официалната наука използва методи, които могат да засекат земетресението само след като се е слу4ило.
Това интервЮ беШе излъ4ено в италианската версия на "Господари на ефира", оба4е беШе орязан финала.
Ето в Ютуб съЩото интервЮ, но цялостно, където накрая той успокоява съгражданите си и уверява, 4е "сеизми4ната активност, която има в момента (към датата на интервЮто, 23 март) до края на март би трябвало да затихне и да остане само спомен".
Къде е предсказанието за разруШително земетресение в на4алото на април? Има ли и други по_късни интервЮта с него или ... ?

# 17
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не мога да съдя каква е истината за предсказанието на Джампаоло Джулиани. В4ера ве4ерта излъ4иха негово интервЮ от 23 март т.г., където той говори за "неофициалния" метод, с който той работи, за предвиждане на земетресения от 6 до 24 4аса предварително. Докато официалната наука използва методи, които могат да засекат земетресението само след като се е слу4ило.
Това интервЮ беШе излъ4ено в италианската версия на "Господари на ефира", оба4е беШе орязан финала.
Ето в Ютуб съЩото интервЮ, но цялостно, където накрая той успокоява съгражданите си и уверява, 4е "сеизми4ната активност, която има в момента (към датата на интервЮто, 23 март) до края на март би трябвало да затихне и да остане само спомен".
Къде е предсказанието за разруШително земетресение в на4алото на април? Има ли и други по_късни интервЮта с него или ... ?

не, "предсказанието" е било то4но за 29 март, когато много хора действително са останали да спят по колите  Rolling Eyes
няма предвиждания, които с абсолЮтна то4ност да могат да предвидят такова неЩо, инак, естествено, би се направило възможното, за да се спасят хората.

в този слу4ай, да ре4ем, как биха могли да евакуират толкова хора за 10 дена да ре4ем?  newsm78
... и все пак, мисля 4е Ще остане у вси4ки съмнението, 4е би могло да се направи неЩо... трагедията е огромна и като се сетя за предиШното подобно по размери и за хората, които оЩе живеят в бунгала и пр... Confused
не ми се мисли просто

# 18
  • Мнения: 191
Не мога да съдя каква е истината за предсказанието на Джампаоло Джулиани. В4ера ве4ерта излъ4иха негово интервЮ от 23 март т.г., където той говори за "неофициалния" метод, с който той работи, за предвиждане на земетресения от 6 до 24 4аса предварително. Докато официалната наука използва методи, които могат да засекат земетресението само след като се е слу4ило.
Това интервЮ беШе излъ4ено в италианската версия на "Господари на ефира", оба4е беШе орязан финала.
Ето в Ютуб съЩото интервЮ, но цялостно, където накрая той успокоява съгражданите си и уверява, 4е "сеизми4ната активност, която има в момента (към датата на интервЮто, 23 март) до края на март би трябвало да затихне и да остане само спомен".
Къде е предсказанието за разруШително земетресение в на4алото на април? Има ли и други по_късни интервЮта с него или ... ?

не, "предсказанието" е било то4но за 29 март, когато много хора действително са останали да спят по колите  Rolling Eyes
няма предвиждания, които с абсолЮтна то4ност да могат да предвидят такова неЩо, инак, естествено, би се направило възможното, за да се спасят хората.

в този слу4ай, да ре4ем, как биха могли да евакуират толкова хора за 10 дена да ре4ем?  newsm78
... и все пак, мисля 4е Ще остане у вси4ки съмнението, 4е би могло да се направи неЩо... трагедията е огромна и като се сетя за предиШното подобно по размери и за хората, които оЩе живеят в бунгала и пр... Confused
не ми се мисли просто


Немислимо е да се евакуират хора за 10-15 дни, и то в радиус от 100 километра.
За съжаление, това е положението, НЯМА на4ин да се предвидят със сигурност тези неща.

Полемики, ясно ще има....
По скоро трябва да се мисли КАК да се СТРОИ в тези сеизмологи4ни зони.

Ина4е, и тази нощ заметръса в 1.15 го усетихме тук в Рим, събудих се от дрънкането на увлажнителя върху радиатора. Хи4 не ми се мисли за горките хора, които са още под развалините.... Само се моля да успеят да извадят още хора живи. Трагедия.

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 13:59 от мама_x3

# 19
  • Мнения: 110
... и все пак, мисля 4е Ще остане у вси4ки съмнението, 4е би могло да се направи неЩо... трагедията е огромна
      Peace
 Евала на гражданска защита, всички организации и доброволци, на цялата мобилизация в този труден момент.
Кръв се дава, помощи се събират,...действа се.  Praynig
Сещам се за наводнението в Бг как 'госпожа министершата' беше неоткриваема, а след появата си се чудеше на кого да прехвърля топката.  #2gunfire
Пълно отсъствие на държавата.  ooooh!

# 20
# 21
не, "предсказанието" е било то4но за 29 март, когато много хора действително са останали да спят по колите  Rolling Eyes
няма предвиждания, които с абсолЮтна то4ност да могат да предвидят такова неЩо, инак, естествено, би се направило възможното, за да се спасят хората.

в този слу4ай, да ре4ем, как биха могли да евакуират толкова хора за 10 дена да ре4ем?  newsm78
... и все пак, мисля 4е Ще остане у вси4ки съмнението, 4е би могло да се направи неЩо... трагедията е огромна и като се сетя за предиШното подобно по размери и за хората, които оЩе живеят в бунгала и пр... Confused
не ми се мисли просто


Именно.
Мисля, 4е и в слу4ая имаме неЩо от сорта на:

При нас коментираха, че е случайност, защото подобни хора предвиждат непрекъснато земетресения, които не се случват. А от друга страна, почти при всяко земетресение има някой, който го е "предвидил" - от врачки до мними сеизмолози, така че обясниха, че подобни съвпадения не липсват в историята (но нямат основания, защото си предвидил едно нещо от 10 грешни предположения, или нещо от сорта)...

Bинаги Ще се намери някой, който да спекулира с трагедията на хората, които съвсем се оШаШавиха и в нет пространството валят призиви за падане на правителството, понеже не са послуШали Джулиани и ерго има виновни. Не, 4е му треперя на правителството, но според мен това е несериозно и е само една спекула и провокация. (ли4но мнение)

Единственото сериозно неЩо, за което може да се говори като настояЩа и бъдеЩа отговорност е:

По скоро трябва да се мисли КАК да се СТРОИ в тези сеизмологи4ни зони.

Знае се, 4е голямото земетресение в Турция от август 1999 г. беШе толкова траги4но именно заради безобразно строителство.

# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Единственото сериозно неЩо, за което може да се говори като настояЩа и бъдеЩа отговорност е:

По скоро трябва да се мисли КАК да се СТРОИ в тези сеизмологи4ни зони.

Знае се, 4е голямото земетресение в Турция от август 1999 г. беШе толкова траги4но именно заради безобразно строителство.

в Италия сме все... 1. има прекалено много истори4ески паметници и сгради, които не винаги е възможно да се укрепят по сеизмологи4ни критерии. 2. голяма 4аст от новите сгради са на карта направени по такива критерии. жалко, 4е след това корумпирани служители и безсрамни стоителни предприема4и са правили друго и разделили парите "в излиШък"  #Crazy

ниЩо няма да се оправи... Ще поШумят няколко дена, вси4ки Ще се опитат да извлекат активи от тази трагедия и после... хора по контейнери за следваЩите 20 години.

ей сега смятам, 4е клоунът трябва да се откаже от "жизнено важния" мост на Месина и да даде тези средства за престрояването на Акуила... някой да му подхвърли, 4е и така Ще остане в историята, макар и не толкова атрактивно.

пп. правителството няма да падне, естествено... въпреки 4е ако се слу4и, каквато и да е при4ината, няма да съм недоволна  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 952
За съжаление строителството е безобразно навсякъде. Сградите вероятно са били стари. Като гледам снимките в Corriere della Sera и настръхвам. Такова унищожение.

Feiam - би ли разказала малко повече за този мост. Каква е идеята.
ей сега смятам, 4е клоунът трябва да се откаже от "жизнено важния" мост на Месина и да даде тези средства за престрояването на Акуила... някой да му подхвърли, 4е и така Ще остане в историята, макар и не толкова атрактивно.

# 24
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
По новините в БТВ даваха интервю с наша студентка, която от 2 години живее и учи в това градче. Тя каза, че от около 3 месеца имало земетресения - приблизително 200 на брой. В момента там било страшно, хората са наплашени; продължават да съобщават за нови загинали и пострадали.
Не мисля, че момичетата, които живеят в околността там, ще имат възможност да се включат в нета - елзахранването е спряло, на моменти е нямало никакви комуникации. Студентката каза, че след първоначалния шок, всеки се е опитвал по някакъв начин да се свърже с близките си, но не било лесно.
Даже и в момента по новините съобщават за нови трусове. Дано да не се увеличава броят на жертвите!

# 25
  • Мнения: 5 710
Земетресението, като магнитуд не беше чудо невиждано, но като разрушителност доста високо.
Беден район, стари сгради, некачествено  строителство. При възстановяванията, освен държавата да не абдикира е важен и манталитетът и активността на местните хора.

ПС Като говорите за предвиждания, има и такова, за разцепване на Италия на 3 части , от които ще останат 2 острова и континетнална част, а Рим ще бъде напълно разрушен ... Не знам как ги правят тези предсказания, но дори и да кажем, че ще стане след 10 дни не мисля, че може да има евакуиране на населението примерно. За съжаление, докато не се намери обективен и сигурен научен начин да се предвиждат тези бедствия, няма как да избягаме от природата.

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 20:33 от 10cent's

# 26
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
ПС Като говорите за предвиждания, има и такова, за разцепване на Италия на 3 части , от които ще останат 2 острова и континетнална част, а Рим ще бъде напълно разрушен ... Не знам как ги правят тези предсказания, но дори и да кажем, че ще стане след 10 дни не мисля, че може да има евакуиране на населението примерно. За съжаление, докато не се намери обективен и сигурен научен начин да се предвиждат тези бедствия, няма как да избягаме от природата.

В този смисъл, скоро имаше научно-популярен филм, в който казваха, че се очаква потъване в океана на най-западния от Канарските острови, Hierro мисля че беше, който ще направи огромна приливна вълна и ще залее източния бряг на Щатите.   Thinking

# 27
  • Мнения: 952
10cent's - това, че земетресението е станало в беден район е още по-неприятно. Горките хора всеки с много труд и лишения предполагам се е сдобил с дом и за един миг живота им се променя. Дано наистина държавата да не абдикира, че сега ще им е много лесно да кажат има световна финансова криза, не можем да помагаме

Все пак и на мен ми направи впечатление цялата организация по спасяване на оцелелите, по построяването на палатковия лагер и т.н. Не е като в България.

Днешното земетресение сигурно е било неприятно. А какво казват по ТВ имат ли шанс 15 изчезнали да оцелеят и да бъдат намерени живи?

# 28
  • Мнения: 5 710
Ами на мен също ми прави впечатление организацията.
Много стройно организирано изглежда всичко - гражданска защита, червен кръст и т.н заедно, очевидно всеки си знае мястото.
Другото, което ми прави впечатление е, че има пари, не текат дълги надписи  по телевизията с дарители на вода, храна и дрехи, появяват се банкови сметки отвреме навреме и толкоз. Имам усещането, че държавата си е на мястото и всичко е ОК.
Ако не е илюзорно ( все пак сме в Италия), аз съм спокойна , че там става това, което трябва да става в момента.
Споменаха освен, че има пари от държавата и европейски фонд за подпомагане при такива бедствия.
Лошото е, че в тези места има и доста възрастни хора, преди малко имаше репортаж за тях... как на 80г. да почнеш отначало да правиш дом...

за 15тте изчезнали - ами днес вкараха машини, което не е добър знак, машините означават, че е претърсено всичко ( с кучета и тн) и започват да чистят... сграда по сграда ги преслушват, Берлускони каза че още 48ч. ще търсят ...

А, нещо което ме накара да се усмихна :–)) Една баба на 98 я извадили и я питали какво е правила 30 часа блокирана и тя казала " ми плетох си")))

# 29
  • Мнения: 580
А, нещо което ме накара да се усмихна :–)) Една баба на 98 я извадили и я питали какво е правила 30 часа блокирана и тя казала " ми плетох си")))

И тук това днес го пишеше в новините. Стана ми мило, като го прочетох.

Освен това обаче съобщиха, че тази вечер е имало отново трус с 5,3 по Рихтер с епицентър Абрруццо. Представям си колко е ужасно, тоест не искам дори да си представям колко е ужасно!

Общи условия

Активация на акаунт