Ползвате ли предпазни очила за компютър?

  • 14 730
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 73
Но аз два пъти в годината си копувам и пия Околут.
Какво е това? Добавки някакви ли ?
Абе и моя уж е защитен...и плосък екран не е като тези от едновреме ,на които за 1 час ти ставаха на понички очите, но все пак понякога ме боли глава от преумора. На последния очен преглед ми казаха, че всичко ми е наред с очите и не съм за диоптрични очила, а аз понякога се усещам, че не довиждам от умора.
Чудя е за някакву добавки(витамини) и аз не знам...

# 16
  • Мнения: 1 740
Не ползвам.

# 17
  • Мнения: 1 677
Не, не ползвам.

# 18
  • Мнения: X
Имам очила с диоптър, които ползвам само за работа и стъклата им са анти-рефлексни, т.е. стават за работа с компютър.
И моите са  такива, с тази разлика, че са постоянно на очите ми, но съм чувала, че това не е много редно, защото окото ставало мързеливо  newsm78

# 19
  • Мнения: 73
Порових се да видя какво съдържа този Околут...главно лутеин пише 6 мг в една капсула , то и в центрум мисля се съдържа в това количество + другите...

http://www.apteki-optima.com/?cid=86&productID=9980

# 20
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Ползвам, защото много често съм на компютъра, а иначе съм с очила с диоптър (сменям ги)!

# 21
  • Мнения: 340
Сменете тия стари ЦРТ-та на TFT.
Тази тема ме разсмя, браво.  Peace

Продавам ябълкови семки, развиват мозъка ... hahaha

# 22
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Сменете тия стари ЦРТ-та на TFT.
Тази тема ме разсмя, браво.  Peace

Продавам ябълкови семки, развиват мозъка ... hahaha
Е, защо, моя комп е TFT монитор, ама това не ми пречи да си ползвам допълнителна защита... Мнооого смешно newsm78

# 23
  • Мнения: 1 792
Вероятно доста мами ще поспорят с мен, но това е мнението на моя очен лекар, който е смея да твърдя е доста добър.
Очила за предпазване от компютър не трябва да се носят. Т.е. очила, които имат филтър, без да имат диоптри. Дълго и сложно е да обяснявам защо, но общо казано има връзка с пречупването на светлината през стъклото. Ако носите очила с диоптър - тогава само (и то задължително) се слага този филтър. Аз съм била с очила, в момента нямам нужда обаче. И когато исках да си направя такива очила (диоптрични), заблудена, че ще ми помогнат, докторът ме спря.

Иначе лутеинът е много, много добър за очите. В Центрума е само 250μg на таблетка. Когато почнат много да ме болят очите си правя един курс с Vitalux Plus 6, който също е с по 6mg на таблетка.

# 24
  • Мнения: 310
Моите очила са с диоптър, но ми сложиха и такива филтри за компютър защото доста често съм пред него. Така, че - Да, ползвам!
А иначе като профилактика ползвам едни капки - Активатор. Това е 100%-ов екстракт от чисто алое, има консистенция на лосион и идеално замества изкуствените сълзи, с тази разлика от тях, че те само овлажняват окото, а активатора го и подхранва. Освен това алоето е супер богато на хранителни вещества и си един вид храна за окото.  Освен това два пъти в година си правя по един курс със таблетки за знението - Forever Vision.

# 25
  • Мнения: 656
Не ползвам

# 26
  • Мнения: 73
Вероятно доста мами ще поспорят с мен, но това е мнението на моя очен лекар, който е смея да твърдя е доста добър.
Очила за предпазване от компютър не трябва да се носят. Т.е. очила, които имат филтър, без да имат диоптри. Дълго и сложно е да обяснявам защо, но общо казано има връзка с пречупването на светлината през стъклото. Ако носите очила с диоптър - тогава само (и то задължително) се слага този филтър. Аз съм била с очила, в момента нямам нужда обаче. И когато исках да си направя такива очила (диоптрични), заблудена, че ще ми помогнат, докторът ме спря.

Crystalline и моя очен така каза, единствено да почивам повече и витаминки.

# 27
  • Мнения: 35
Връщам се на въпроса за ОКОЛУТА. Пия го именно защото е само лутеин. Аз не съм привърженичка на това да пия витамини за щяло и нещяло. Особенно ако са всичко в едно. Зимата и без това от време на време пия Оксибор форте (на същата фирма) От другите страшно започвам да ям. Не- благодаря. Специално за лутеина съм чела че се усвоява най - пълно като монотерапия. Хайде със здраве, че в тези часове и ОКОЛУТА няма да ми помогне.

# 28
  • Мнения: 2 110
Не, не ползвам !

# 29
  • Мнения: 1 484
Не, не ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт