До болка позната тема...Търся вашите съвети

  • 6 353
  • 136
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 466
Аз бих ти казала - гледай си кефа , детето , живота и не се задълбавай много много.
Ние пък живеем под наем . И моите свекър и свекърва имат апартамент за продаване , в който никой не живее и никой няма да живее , но не искаха да го продадат - за да не живеем под наем . И какво сега да направя - те си имат там някакви техни виждания и разбирания , но пък обичат внука си и за това нямам против да го виждат -това лято за месец , два те ще го погледат малко.Няма полза от ядове , защото само ще навредят на твоето здраве

# 76
  • Мнения: 4 965
... пък виждаш ли,батко му не е постигнал нищо в живота,нищо ,че им даде първото внуче!......

Е, той това дете да не го е направил за майка си и баща си, че и да чака отплата, че има дете?!
Деца се раждат по други причини...

# 77
  • Мнения: 62
Опиат,естествено,че вкарвам и брата....Нали точно за това иде реч-за делението между децата!Нали така ще делят и моето дете и неговото....За тях той,като по-малък е всичко,пък виждаш ли,батко му не е постигнал нищо в живота,нищо ,че им даде първото внуче!Това го казах и в първия си пост,ама кой да чете....
vagabond,да,казах ги тези неща на свекървата,единственото,което не съм й казала е,че премислям възможността изобщо да не видят нашето дете повече.Защото за дечко съм готова на всичко! Мъжа ми....той е толкова смачкан от тяхното отношение...и пак се опитва да задържи добрия тон.Хем обвинявам и него,хем ми е тъжно като го гледам....По отношение на него съм объркана...........Мислела съм за развод,но това е било в най-тежките моменти и е продиктувано от афекта, може би............само може би......

Мда, каквото и да ми говориш става дума за ПАРИ/ИМОТ.
И какво - тях ли ще накажеш като не видят внука си или внука си като не види баба и дядо.
Пишеш само отрицателни неща към родителите на съпруга ти, а и към самият него.И какво очакваш да получиш?

# 78
  • София
  • Мнения: 17 387
Нали точно за това иде реч-за делението между децата!Нали така ще делят и моето дете и неговото....

И заради нероден Петко (понеже нали нямате племенник още) няма да пуснеш детето при баба си.
Мрази си я и така нататък, ама дотук не видях нито една причина да не пускаш детето.

# 79
  • София
  • Мнения: 17 387
... пък виждаш ли,батко му не е постигнал нищо в живота,нищо ,че им даде първото внуче!......

Е, той това дете да не го е направил за майка си и баща си, че и да чака отплата, че има дете?!
Деца се раждат по други причини...

Абсолютно  Peace
Чудо е направил с това внуче, мани! И като как им го е дал като не могат да го виждат,ама айде да не задълбаваме.

# 80
Както казах...Болката ми е,че ще делят децата.Както делят родителите им.
За първото внуче....Мъжа ми е постигнал много повече от това.И им е помагал много винаги,когато е можел.Свидетел съм,обаче,как когато той беше в нужда(още не бяхме женени,нито имахме дете) го изоставиха в чужд град без една стотинка в продължение на месеци.
А мъжа ми....Боли ме и заради него.Както казах вече.Боли ме и че мисля така за родителите му и той го знае.Защото ,каквито и да са,са му родители.
Но,детето за мен не е внуче.То ми е дете! За мен те са чужди хора,които само са ме наранявали.И мен,и мъжа ми.

# 81
  • Мнения: 702
Ох, 4е сте ама, зна4ииии #Cussing out
Ами какво да си мисли жената?! Какво отно6ение да о4аква към детето си, като те със сина си така постъпват!?Да му насадят комплекси ли?! Има право да се притеснява да го пуска при тях!
Мацка, ре6ението е ти да си детето, когато се виждат. Друг вариант, аз поне не виждам!За6тото няма как да му обясни6 какво правят баба и дядо, нито пък да му каже6 4е са ло6и, не става ThinkingНо съ6то така не е много добре и да го пуска6 само, за да не го подтискат и да не го настройват сре6ту теб!

# 82
  • Мнения: 4 916
 ooooh! Каква е тази ревност към дете, което още не е родено - дали ще го обичат, ама повече ли ще го обичат от другото, ама ако не им давам да виждат моето, ще ги накажа ли достатъчно  Confused  
Авторката, живей си живота, гледай си детето и по-рядко надничай в чуждата купичка, защото сравнението винаги ще го завъртиш така, че да се почувстваш ощетена.

# 83
  • Мнения: 107
Опитай се да не се обвързваш материално нито с твоите, нито с неговите родители. Сами водете семейния си бюджет. Да. Кредитите са коварно нещо, но не може да разчиташ на други за лоялност-дори от родители. Само не съди за съпруга си по роднините му. И не оставяй такива отношения да вгорчват живота ви. Винаги съм уважавала приятели,познати,постигнали нещо в живота. Не съм завиждала, а съм се учила. Животът ми доказа, че това за мен бе верният път.

# 84
Погледнете го и така - родителите предлагат къща. Синът иска да я продаде - т.е. не иска къщата. Амиии, хората сигурно са вложили немалко сили, средства, желания и т.н. точно в къщата. На него, един вид, тя не му е нужна. Значи няма смисъл да му я дават. А продаването пак трябва да стане от родителите, ако не са я прехвърлили. Щом синът не я иска, защо пък те да не си изхарчат парите от нея...
Стига с тези задължения на родителите към децата и обратно. Родителите са длъжни да отгледат децата си, докато са малки, да ги възпитат и да ги направят самостоятелни - да им осигурят обич, подкрепа и щастливо детство. Децата са длъжни на родителите си, когато последните вече не могат сами да се грижат за себе си - да им осигурят достойни старини. Нищо повече...
Пък и в случая има и брат, който има къща (но хем си я е купил сам, хем в нея живеят родителите). Или този брат, щом може да си купи сам къща, няма право на наследство...


Azaf,napulno sum suglasna s teb! Hug I kakvi sa tezi feodalni poriadki v semeistvoto??? newsm78

# 85
  • Мнения: 1 898
Ох, 4е сте ама, зна4ииии #Cussing out
Ами какво да си мисли жената?! Какво отно6ение да о4аква към детето си, като те със сина си така постъпват!?Да му насадят комплекси ли?! Има право да се притеснява да го пуска при тях!
Мацка, ре6ението е ти да си детето, когато се виждат. Друг вариант, аз поне не виждам!За6тото няма как да му обясни6 какво правят баба и дядо, нито пък да му каже6 4е са ло6и, не става ThinkingНо съ6то така не е много добре и да го пуска6 само, за да не го подтискат и да не го настройват сре6ту теб!
"Лошата" за снахата свекърва не е априори и лоша баба за внучето си. И никога, при никакви обстоятелства не бих казала на детето си, че баба и дядо са лоши.
Нито бих ги наказвала като лиша детето си от контакт с тях. Не виждам как връзката на детето с баба и дядо може да му навреди, напротив-тя може само да го обогати.

# 86
Точно това смятам и да направя...Просто няма да го оставям само с тях.Нека си го виждат,но отсега нататък меката снаха,която имаха,ще изчезне.Решенията са отговорност на родителя.Не на баби и дядовци
.Казаха ми в прав текст,че детето е тяхно,не мое.И това ли трябва да преглътна?
Argun,права си.Просто ще забравя,че съществуват.Не мисля за отмъщение.Аз мога да бъда достатъчно такова.Мисля за детето си.Защото знам как боли разделението....Ето случка:
Отивам аз на село при баба и дядо...Племенницата,с 5 годинки по-малка от мен, е ходила преди мен(бяхме още деца) и е донесла портокали,от които са останали малко.Аз съм почти събудена и чувам как си говорят старците.Баба бели портокал ,а дядото й казва:
"То детенце си е донесло портокалите не за да ги яде ТОВА!"
Колко ме е наранило само аз си знам! Така делиха и продължаваха до сетния си дъх(дядото почина,бабата е още жива и здрава,и да бъде за много години напред й пожелавам) майка ми и вуйчо ми!

# 87
Не смятам да говоря на детето си ,че баба и дядо са лоши! Shocked

# 88
  • Мнения: 4 479
Така...да се върнем на детето...Просто не ми се иска да обяснявам отново и отново защо,аджаба,мъжа ми е имал доверие в собствените си родители.
Как да постъпя?Какво да направя?Те лъжат за всичко....Детето ми докато разбере(да е жива и здрава да порасне ),ще мине през доста неприятни за едно дете моменти....А не мога да кажа на мъжа си:няма да им даваш да я чуват!Всъщност,що да не мога?Те така или иначе,както казах,не ги е грижа за нея....Май трябва пак да се цитирам...


Всъщност проблема има две страни - ти  и детето ти. И преди да продължа нататък само да ти кажа, че съм минала през подобни истории и аз също съм бесняла преди вече доста години. Така че разбирам и съчуствам, но.....
1. За теб- имаш пълно основание да и наложиш пълен игнор. Без коментар, какво и как казала, и дали има основание. Към теб поведението и е непростимо, така че запазваш хладна дистация когато се наложи да я видиш или чуеш и избягваш директни конфликти. Ако си позволи да ти подхвърли нещо двусмислено да режеш на момента, ако те съветва нещо за детето също. Постепенно ще си научи урока....
2. За детето - е много по-сложно. Първо ти не може да си сигурна, че отношението към нея ще е същото. На детето може и да и е добре с баба и. Дори и малки децата много точно усещат кога ги подвеждат и не ги обичат искренно. А и това са житейски уроци, които е хубаво да научат от собствен опит от  малки. Дъщеря ми се разочарова от баба си /която очеизваждащо прави разлика между двете ми деца/ още на 5-6 год. Без аз въобще да съм коментирала и това бих те посъветвала и теб - не намесвай детето във вашите спорове. Дръж силна връзка с него и никакви интриги на свекърва ти няма да постигнат целта си.
Но съществува и вариант те искренно да обичат дъщерята ти. Е ли тогава оправдано да я лишаваш от баба  и дядо?
Ако погледнеш истината в очите трябва да признаеш, че използваш детето като маша в конфликта със свекърва ти. Просто те е страх от нея и от възможността да ти "отнеме" детето, а това не може да се случи по никакъв начин, просто любовта към майката и към бабата са нещо различно. Да не говорим, че дори и много да обича баба си, ще дойде един момент, в който ще порасне и ще се разреди контактите с нея. Ако я оставиш да те въвлече в борба с директен сблъсък може и да те тушира. Защото детето след година, две въобще няма да може да проумее защо имаш такова отношение към баба и, разговор на тази тема няма как да бъде разбран от толкова малко дете. Плюс умела манипулация от страна на свекърва ти , може детето да те нарочи теб за виновник.
Знаеш ли при мен какво стана след 18 год. брак Sunglasses. След като не можа да се "вклини" в собственото ми семейство, нито чрез децата, нито чрез мъжът ми ...миряса и станах най-добрата снаха. Чак на последната ни среща ме целуна за довиждане Joy

# 89
  • Мнения: 4 916
... Argun,права си.Просто ще забравя,че съществуват....

Най-добре е да направиш така. Няма смисъл да си образуваш нерви заради чужди хора. Гледай си детето и мъжа и го остави него да се обяснява с родителите си.

Общи условия

Активация на акаунт