Забранени храни при кърмене.

  • 52 056
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 053
Мерси за отговорите.Днес бяхме на лекар да бият ваксина на бебка и тя ми каза да си ям вси4ко без да се лишавам,4е от това зависи кьрмата ми.Виждам 4е и вие сте на това мнение.Ами няма да рискувам бебето ми да се лиши от кьрма.Много ви благодаря пак за сьветите.....,супер сте Hug.

# 16
  • Мнения: 120
Едно от нещата, които предизвикват колики са царевичните пръчици. Ние почти нямахме колики, докато не изядох половин пакет пръчици. И започна един кошмар.... ooooh!...три дни колики,  писъци, рев....ужас направо.
А  иначе точно от прясно и кисело мляко, бира и жито ми се повишава количеството на кърма.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз си хапвам от всичко по-малко  , беше така дори и в периода на коликите.Изключила съм напълно само кафето.

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
От нищо не се лишавам. От самото начало ям всичко, в умерени количества. Единствено кафе не пия, но него го спрях още през бременността по други причини.

# 19
  • Мнения: 1 174
Ще добавя няколко неща, от които трябва да се лишавам според педиатърката ни. Това са кола, какао, царевица, тиква, боза, зеле, жито, соя, жълти цитроси, ядки (освен орехи), сокове с подсладители. Понякога си мисля, че трябва да ям само ориз и картофи  ooooh!

А по време на бременността си яла ли си го тези неща ? Ако си ги яла, бебето ти ги е опитало, тъй че хич няма логика сега да не ги ядеш.

Вчичко съм яла, съвсем в началото избягвах боб, леща и зеле  Embarassed ама по - скоро заради мен, не заради бебето. Кафе пия, малко бира или вино, ликьорче. Цитруси също ям, натурални сокове, абе всичко. Бебето ми нямаше колики, беше спокойно и спеше добре.

# 20
  • Мнения: 2 132
Аз ядях редовно леща, боб, зеле и колики не сме имали Simple Smile Кафе и газирано по принцип не пия Peace
Яж си каквото искаш и не се притеснявай Peace

# 21
  • Мнения: 340
Всичко ям общо взето в големи количества. Малкия расте с бързи темпове и ми раказва играта, постоянно свалям килограми. Ям и по минимум 1 шоколад на ден. И пия кафе. Не съм забелязала да има ефект върху дребосъка, той си е енергичен но не плаче.

# 22
  • Мнения: 134
 Моето мнение е,че не трябва да има ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ,детето ми се нуждае от всичко,НО всяко бебе има индивидуален организъм и има вероятност някои храни да го дразнят.Момиченцето ми получавше колики от всички листни зеленчуци и от кравето мляко,а от кафето не мигваше цялата нощ.Всяка майка сама трябва да установи кое дразни коремчето на бебенцето й.

# 23
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Ям си всичко, което на мен ми понася. Аз по принцип се храня горе-долу здравословно, избягвам да ям боклуци. Само съгрешавам от време навреме с колата, но забелязах, че на бебка не и е добре и я избягвам, доколкото мога Embarassed.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 139
В началото избягвах много храни като шоколад,кафе,газирани напитки,боб,зеле,леща........единствено,защото се притеснявах
от коликите,които ни държаха до навършване на 5 месеца.
След това си хапвам от всичко в умерени количества Peace

# 25
  • Мнения: 6 713
А сладко от 4ереши може ли да се яде - да, защо не!? Laughing
 натурален сок от праскова или кайсия - пиех по 2 литра такъв сок на ден. Peace

И мед може ли да се яде - и мед съм яла.

# 26
  • Мнения: 13
Относно храните - правила съм си експерименти - например не ям зеле, боб, леща, за да видя има ли реакция - трябва да кажа, че такава нямаше - Калина пак си имаше колики.
С кафето също съм правила експеримент - в началото изобщо не пиех и дъщеря ми почти не спеше. Реших, че мога да си позволя по чаша и така.  С израстването тя започна повече да спи през деня.

# 27
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Толкова много са "забранените" храни по време на кърмене, че си спомням само какво ядях предимно: ориз и картофи! Tired

# 28
  • Мнения: 27
Ама те коликите са си колики, независимо какво яде майката. Много малко неща преминават директно в кърмата, както обясни по-горе една мама, всичко се разгражда до молекули. Така че забраната на зелето и бобовите изобщо не важи - маминият организъм ще подпръцква, не бебешкият. Тези мъхестите плодове така и не разбрах защо са толкова кофти - ягодите, да, защото растат близо до пръстта и събират плесени. Ягодите са проблемни заради плесените, не семчиците.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
аз щях да питам за ягодите, знам че са алерген, но пък сега като излязат как да им устоиш.
victori_amos кой да ти мисли за плесента, аз хапнах три ягоди и резултата няколко ситни пъпчици близо до устата на бебка, всъщност не съм сигурна дали е алергия защото само там се появиха пъпчици, а уж хапнах след кърмене newsm78

Общи условия

Активация на акаунт