ОТ КОГА ПО ЕДРА ХРАНА ЗА 9 МЕС.БЕБЕ

  • 4 431
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Не е нужно да я учиш, когато е готова сама ще си покаже.
Синът ми ядеше пасирано до година и половина  Peace

# 16
  • Мнения: 15 379
Моето дете на възрастта на твоето правеше същото Laughing. Коричка хляб, бисквита и пр., дадени му в ръчичка предизвикваха потрес в него и направо се гнусеше. Попара изобщо не пожела да яде, никога не съм го карала и досега не яде. Менютата в бурканче след първата лъжичка ги отказваше, ако са с по-едри парченца.
Около годинката, без мое настояване започна полека-лека да дъвче, никога не съм упражнявала натиск, просто престанах да пасирам гладко и от ден на ден предлагах храна с все по-едра консистенция.
Не я насилвай, предлагай бавно и постепенно, ще свикне.

# 17
  • Мнения: 781
Не насилвай детето, моят син след като навърши една година сам отказа категорично пасираната храна Peace
Никога не съм го учила да яде непасирано и всичко си дойде с времето, сега не мога да го накарам да хапне нищо пасирано Peace

# 18
  • Мнения: 46 520
Всяко е различно, моето прояде на 1г. и 6 месеца.
Не съм учила, след като от всяко по-едро парченце се давеше и посиняваше, оставих я сама да прояви интерес.

# 19
  • Мнения: X
Моите деца проядоха много лесно по-едра храна около 10 месечни някъде и двете.
Гладко пасирани пюрета ядат само за захранване, после са един вид едро пасирани/смлени. Много помага попарата, която е добре намачкана, но не пасирана, както и парченца плод/солета/хляб/бисквита/сухар.
Общо взето при мен проблемът е, че веднъж почнат ли да ядат едра храна, кремове, каши и купешки пюрета биват директно низвергнати, но аз съм доволна, че не ми се налага да пасирам на голямо дете.

# 20
  • София
  • Мнения: 23 097
Моята дъщеричка си има избирателна пропускливост относно по-едрата храна.
Ако консистенцията е добре сварена и е мека - няма проблем.
Но вчера примерно отворих един гювеч на Семпер с ужасно твърди бобови зърна, които не само че не пасирах, но и ги изхвърлих. А останалото пасирах. Преценявам на място всеки път, когато отворя пюрето. Не се притеснявам и не мисля за това кога ще прояде непасирана храна.

# 21
  • Мнения: 2 334
Детето само ще си покаже кога е готово да яде твърда храна.Дъщеря ми ядеше пасирана храна до 10 месечна  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 139
От скоро сме на кухня и има напредък с по-едрите частици.
Някои от нещата даже не ги и пасирам, пробвам дали ще ги хареса в този вид.
Понякога става, друг път не.
Според мен постепенно ще привикне към не гладко пасираната храна.Така че,не се притеснявай Peace

# 23
  • Мнения: 1 740
И аз се водя по детето, то  само ще си покаже кога е готово да яде твърда храна.
Все още ядем пасирана.

# 24
  • Мнения: 9 973
пасирах до 13м.,после мачках

# 25
  • Мнения: 2 658
Със сина ми не съм пасирала никога, само раzварявах до кашеста консистенция и мачках. Сега на малката пасирах само около месец след zахранването, zначи до около 6 и половина/ 7 месеца. После пак варене и малко мачкане. Яде си екстра и купените пюрета с парченца. Никога не са ми се давили или откаzвали едра храна. Малката си яде всичко, каквото й дам в ръката.
Т.е при мен пасирането в същност се окаzва почти иzлишна процедура.. Но може би просто моите деца са си такива, не zнам.. Мисля си, че не бих пасирала на дете над годинка, но де да zнам, това е моят опит  Peace
Пък всеки сам си преценява..

# 26
  • Мнения: 46 520
... Мисля си, че не бих пасирала на дете над годинка, но де да zнам, това е моят опит  Peace
Пък всеки сам си преценява..

Едно натискане на блендера с длан не усложнява живота на майката, има ли някаква причина, в смисъл здравословна или нещо такова, от която да произлиза категоричното ти мнение?
Иначе да, такива деца има много, и от единия, и от другия вид Simple Smile ако ти се падна от тези, които ти се задушават на всяка хапка, много бързо човек си променя възгледите ...

# 27
  • Мнения: 302
... Мисля си, че не бих пасирала на дете над годинка, но де да zнам, това е моят опит  Peace
Пък всеки сам си преценява..

Едно натискане на блендера с длан не усложнява живота на майката, има ли някаква причина, в смисъл здравословна или нещо такова, от която да произлиза категоричното ти мнение?
Иначе да, такива деца има много, и от единия, и от другия вид Simple Smile ако ти се падна от тези, които ти се задушават на всяка хапка, много бързо човек си променя възгледите ...

Напълно съм съгласна моят син от една троха си изповръща червата .Какво като неможе да дъвче гладен ли да стои.

# 28
  • Мнения: 220
... Мисля си, че не бих пасирала на дете над годинка, но де да zнам, това е моят опит  Peace
Пък всеки сам си преценява..

Едно натискане на блендера с длан не усложнява живота на майката, има ли някаква причина, в смисъл здравословна или нещо такова, от която да произлиза категоричното ти мнение?
Иначе да, такива деца има много, и от единия, и от другия вид Simple Smile ако ти се падна от тези, които ти се задушават на всяка хапка, много бързо човек си променя възгледите ...

newsm10

# 29
  • Мнения: 31
Според мен всяко дете си е индивидуално.На каката пасирах храната от детската кухня до към година и половина,а за дребния вече седмица взимам храна и нямаме никакъв проблем с по-едрите парченца.

Общи условия

Активация на акаунт