Заместител или самота?

  • 5 793
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448

Кой би си признал, че ползва заместител?


Ами като чета колко признания има във форума, възможността това да стане случайно не е малка. Да не споменаваме и други възможни източници за изтичане на информация.
А някои прочетени признания са доста сериозни и за мен почти страшни.  Confused

# 16
  • Мнения: 7 914
трудна тема, pasinet  Rolling Eyes

ако някога разбера... втория ми въпрос, ще е какво е станало с първия избор Thinking

# 17
  • Мнения: 46 518
Ще съм нещастна, но предполагам ще оцелея някак  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 22 433
За мен са много интересни макар и малкото отговори до сега.

Как очаквате от един човек (да речем мъж на около 30г) никога до сега в живота си да не е обичал друг. И хоп, появявате се вие и ставате единствената му и първа любов и съответно "първи избор". Изобщо това, първи, втори, пети, десети....как по-точно го разбирате?
Не са ли по-важни чувствата, обичта му към вас, това че би искал да бъдете заедно....отколкото на кое място се нареждате в сърцето му?
Трябва човек наистина да е крайно наивен, за да смята, че никога преди това другият не е обичал. Освен ако не е бил на 13-15г, когато са се запознали. )

# 19
  • Мнения: 2 388
Няма най - голяма любов. Всяка любов е различна и не може да се сравнява с предходната или с бъдещата.

По темата - не съм първата му любов. Имал е и други и то не една. Дали съм най - голямата му, незнам. Щастлива съм, че съм настоящата му.

# 20
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не знам дали живея с втория си избор...
Преди да срещна мъжа си, когото обожавам с цялата си същност, бях сгодена. Две седмици преди сватбата годеникът ми загина в катастрофа с мотор, спасявайки пешеходец, пресичащ неправилно.

Близо две години по- късно срещнах мъжа ми. Никога не бих го определила като втори избор, обаче. Ако не го чувствам като №1 в моето сърце, никога не бих се обвързала трайно с когото и да било.

Мъжът ми знае за трагичния инцидент.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Mirama мисля, че pasinet питаше за ситуация, в която ти живееш с този човек, но си разбрала, че той е с теб само и единствено, защото по някакви си причини е невъзможно да е с "първият" си избор. Да знаеш, че тайно и дълбоко в душата си, човека до теб обича друга, а ти си просто "заместител" и удобен избор. Как се живее по този начин? Аз не бих могла.....

# 22
  • Мнения: 2 448
Мирама, ти явно не разбираш за какво питам. Едно е да си обичал някого и да са умрели чувствата помежду ви, съвсем друго да заспиваш и се събуждаш с мисълта за някого, когото не можеш да имаш, а да се обвържеш с друг защото не ти се иска да останеш сам и без деца до края на живота си.

ето цитат от друга тема:
Цитат
Мъжа ми  - прекрасен, добър, мил.Оби4ам го. Това е. Знам 4е той 6те бъде добър ба6та. Макар да имаме проблеми с неговите роднини, той винаги ми е вярвал и ме е слу6ал и никога не сме гре6или.
Сега - сре6таме се понякога, слу4айно. Правим се, 4е не се познаваме. Жена му ме гледа злобно, за6тото знае 4е той винаги 6те оби4а мен. За6тото тя съ6то бе6е една от при4ините да се разделим. Аз не бях при него за около месец...Макар 4е сме били и за по-дълго време разделени, може би тя му е била отду6ник в него момент!Аз знам, 4е той о6те ме оби4а и не за6тото си живея в някаква измислена реалност, а за6тото скоро го е казал на на6и познати. И аз го оби4ам. Както се се6тате оба4е никога няма да сме заедно!Дори и той да иска аз няма да го позволя, за6тото веднъж ме предаде жестоко!
Откакто сме разделени, не съм оби4ала никого така. Всеки ден мисля за него и се разяждам от вина към мъжа си. Разяжда ме това, 4е тогава не се борих и въпросът за6то стана така?!За6то той не се бори за нас?!И въоб6те струвало ли си е да се боря за такъв 4овек!?
Няма да спра да го оби4ам, не за6тото не искам, а за6тото не мога да заповядам на сърцето си, но за сметка на това мога - на разума!

Такова да не би да се случва на всеки?

# 23
  • Мнения: 2 716
Мирама не схващаш въпроса. Не за поредността говорим  Wink

Пасинет -  именно тия "случайни" реплики са вид пъдене.
Абееее теб те взех щото...., ама преди тебе имаше една дето....
Колкото по-културен, толкова по-ошлайфано изпускане.

той
първи избор
втори избор

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 16:26 от Знаток

# 24
  • Мнения: 46 518
Mirama, мъжът ми не ми е първият, но подобни чувства към друг не съм изпитвала, затова го определям като "първи" избор. Предполагам, че pasinet точно за това пита.

# 25
  • Мнения: 22 433
Охх, отнесла съм се и наистина не съм прочела както трябва за какво точно се пита. )))

pasinet, мисля, че тези неща се усещат още в началото. Ако човек е толкова влюбен в друг човек и не може да преживее предишната си връзка то със сигурност ще му личи. Освен ако не е твърде добър артист. Не бих се захванала с такъв човек и да стоя и да го чакам да му "мине" любовта.
Когато човек започва нова връзка трябва да си е изчистил нещата от предишните, просто не е честно спрямо партньора.

# 26
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
А някои прочетени признания са доста сериозни и за мен почти страшни.  Confused
Със сигурност и това е една от причините, за да не потърся 'заместител' (освен основната, че такъв живот ми стои измислено и със сигурност нямаше да съм щастлива в него) - и без да правя признания, абсолютно всичко щеше да ми е изписано на лицето и хората около мен да страдат.
Дори и за уговорен брак със сложени всички карти на масата не съм се замисляла - за това се иска дупе (образно казано); трябва да си пълен дебил, за да можеш да живееш по този начин и в същото време нервите ти да са здрави.

Заместителят може да ти даде другата голяма любов: детето.
Дете/ деца никога не са ми били самоцел и не са ми липсвали.
Ако бях допуснала да се разминем с любимия обаче щях да бъда истински нещастна.
Също така смятам вкопчването и живота в името на дете като заместител на изгубена любов за абсолютна грешка.

Как бихте се почувствали, ако по някакъв начин разберете, че вие сте такъв втори избор за вашия партньор?
Ако не съм го знаела преди да се обвържа с него и разбера за това впоследствие, бих се почувствала направо измамена.
Но никой не беше чак толкова добър, че да излъже интуицията ми.

ПП.  Смятах, че толкова време и всякакви изпитания са ме направили донякъде безчувствена, но оня ден за пореден път се скъсах от рев на 'Легенди за страстта'. Сега и тази тема... непоправима романтичка съм си аз Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 2 716
Съгласна съм, че ще му личи. Обаче за тези, които го познават.
Няма как да разбереш, че страда по изгубена любов.
Но такива хора са егоисти и все те са се жертвали.

Пасинет и в твоя цитат го виждам.
Що той не се борил?
Ама жена му ме гледа злобно.... щото заминах.... иначе нямаше да й го дам.
Като че ли мъжът е вещ.

# 28
  • Мнения: 2 388
.

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 19:22 от palavata_monahinq

# 29
  • Мнения: 301
Поредната ревала на "Легенди за страстта" съм и аз  Embarassed
Да си заместител не е живот за мен или поне аз не бих го понесла. Една от "чертите" на любовта за мен е единствеността на другия за теб. Не, че преди него/нея никога не сме обичали, а че това е съзнателният и единствен желан избор за партньор в момента. Не мисля, че и мъжът ми би приел да е заместител - прекалено ревнив е.  Mr. Green
Изобщо как така може да си щастлив със заместител? Да не си самотен - разбирам, но щастието не го свързвам с просто да не си сам.

Общи условия

Активация на акаунт