Пренебрежение от дете към бебе?!

  • 9 151
  • 188
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 943
Момент...значи лелята иска да се върти света около нейното дете
:
Не ,просто не иска да злобеят с физиономии срещу бебчето й и то да бъде подложено на завист. АКо на теб би ти станало приятно малко дете да изпитва омраза срещу твоето,на авторката явно не й е приятно. НЕзависимо племенница ли е ,братовчедка ли е, мисля че по ценно от благополучието на СОБСТВЕНОТО ДЕТЕ няма Tired

# 151
  • Мнения: 804
Не ,просто не иска да злобеят с физиономии срещу бебчето й и то да бъде подложено на завист. АКо на теб би ти станало приятно малко дете да изпитва омраза срещу твоето,на авторката явно не й е приятно. НЕзависимо племенница ли е ,братовчедка ли е, мисля че по ценно от благополучието на СОБСТВЕНОТО ДЕТЕ няма Tired
Ох, ама наистина пишете глупости, че и крещите!
Къде я видяхте омразата, освен във фантазията на вманиачената майка.
Дете на 8 години бе хора! Къде ви е акъла?
Пуу, че простотия! Оляхте се!

# 152
  • Мнения: 1 749
Момент...значи лелята иска да се върти света около нейното дете
:
Не ,просто не иска да злобеят с физиономии срещу бебчето й и то да бъде подложено на завист. АКо на теб би ти станало приятно малко дете да изпитва омраза срещу твоето,на авторката явно не й е приятно. НЕзависимо племенница ли е ,братовчедка ли е, мисля че по ценно от благополучието на СОБСТВЕНОТО ДЕТЕ няма Tired
Поста ми беше написан по-скоро с ирония... Wink
В коя възраст точно се появява това чувство,омразата?И можем ли да твърдим,че на 8 години я има или не?ЧЕстно казано,аз не мога да отговоря на това,защото 1.нямам опит 2.не съм си дочела учебника по педагогика.Но все си мисля,че ако не омраза,то поне чувство,близко до нея,има.

# 153
  • Мнения: 431
Аз не виждам да пише къде живее авторката. Тя пише, че се засича с племенницата си при бабата и дядото, както и че й носи подаръци... Оттам вече изградихте схеми, че била снаха, та как живеела със свекърите, та селска седянка... айде спрете се малко, сценаристи. Rolling Eyes

# 154
  • Мнения: 804
Лизбет, ти ходиш ли някъде, където ти е неприятно?
Ами да не ходи и да не си създава драми.
И подаръците не са задължителни, пък и нямат нищо общо със "злобните" погледи на детето.
Те се отнасят към ангелския имидж на авторката.
Ако се вижда с 8-годишното дете "агресор" веднъж седмично и това е разклатило крехката и майчинска психика, въобще не си струваше да пуска тема за драма.
Продължавам да твърдя, че се изписаха сума ти бисери по повод тъпа селска злоба.

# 155
  • Мнения: 431
Ами ходя, Бабилия, налага ми се. Политика на дипломатично роднинство и любезност. Не става дума за свекъри в моя случай.

Може да са нейни родители, да не ходи ли при тях?

Изписаха се бисери, повечето от които съчинени, вместо да се коментира казаното. Това ме подразни. Иначе всеки си има право на мнение, но да се досъчиняват факти и да се обвинява в умишлена лъжа не е нужно.

# 156
  • Мнения: 804
Лизбет, ходиш ,но не мрънкаш. Ето в това е разликата.
Всички ходим по една или друга причина.
Тук става въпрос за някаква измислена драма. Не за нещо съществено, а за обикновена детска ревност и преувеличена, и преекспонирана,  и драматизирана ситуация.
После се включиха куп капацитети и казаха, че детето е едва ли не някакво бедствие, а бедствието в случая е дребнавостта и еснафията...
Това е!

# 157
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 281

Къде я видяхте омразата, 
Дете на 8 години бе хора!

 HugДрага моя Бабилия, Hug
светът е толкова шарен, че е възможно да
се кажат невъзможни неща.
Ако някога се запознаем ще ти кажа едни думи,
които ми изтърси в лицето  7 годишно момиче.
Няма да повярваш на ОЧИТЕ си, честна дума. #Cussing out
При това не беше провокирана ни от бебе, ни от мебе.

# 158
  • Мнения: 22 510
Охх, четох, четох и мислех да пропусна включване.....ама....толкова простотия да се изпише....скоро не бях виждала. ))
Да не говорим, че авторката я няма отдавна....но тук такива схеми и сценарии се разиграха....че горката жена сигурно няма да познае нито себе си, нито описаното дете от вашите приказки.
Явно някой хора имат твърде развинтено въображение и от 2думи могат да спастрят цял роман. ))

Бабилия, явно много бързо определяш кой селянин, къде живее, какви са му роднинските връзки и т.н. ) А що се отнася до драмата....то вие я направихте такава, не толкова авторката. Която в крайна сметка написа 2поста....за разлика от останалите 10страници с коментари кой крив и кой прав.

# 159
момичета, предприех мерки и то сериозни. Обадих се на бабата и дядото и им казах, че ще ходя с моето бебче там само ако братовчедката я няма, няма да позволя на никоя да ми гледа бебчето лошо, не ме интересува, или ще и се скарат и ще се прекрати с това или няма да ме виждат, обадих се и на родителите и и им казах и на тях. Значи аз винаги съм и носила шоколади, те на мойто нищо не са купили, а и ще им търпя дъщерята, е няма да стане. На 8 години е все пак, или ще се научи да ми уважава бебчето или не искам да я виждам !!!!!  Crossing Arms

# 160
  • Мнения: 12 685
Е, значи аз съм се объркала. Ама аз съм си един такъв наивник, минал средна възраст.Мислех, че обичаш момиченцето. Имаше една подобна тема - как не се радвали на бебето, имам чувството, че си същата авторка.

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 00:36 от Мадам Х

# 161
  • Мнения: 676
Беболина, преди последния ти коментар бях по-склонна да заема твоята страна, но сега вече ми звучиш като едно разглезено дете, което иска като тропне с краче и всичко да става на неговото.
Мисля, че е наивно (да не кажа друга дума) да поставяш ултиматуми, че няма да ходиш ако не стане еди какво си. Поговори с тези хора нормално, зряло и спокойно, без да поставяш условия. Поговори и с детето. Толкова ли не можеш да допуснеш, че това момиченце в момента преживява труден период и има нужда просто да го уверят, че няма да спре да е важно и ценно за близките си. Разбирам, че не е приятно някой да не е положително настроен към бебето ти, но тук става дума просто за едно дете, с което нищо не ти коства да поговориш.

А това за шоколадите вече беше върха. Ти за това ли си й купувала, за да може после на твойто да купуват?!
Когато се носи някакъв подарък за едно дете според мен би следвало това да не е придружено с тънки сметки дали сега на мойто ще донесат или не.

# 162
  • Мнения: 2 658
Оф, къде се паля, че и zащитавам  и аz  ooooh! И аz минавам в отбора на объркалите се в мнението си.. Жалко, явно съм доста неzапоzната с човешката природа.. Мислех, че не е така, но греша. Кофти zа мен.

# 163
  • Мнения: 804
Е, казах ли ви!

# 164
  • Мнения: 24 467
А, включи се най- после, понеже спрях да пиша, става ми безинтересно, ако авторът го няма да поддържа напрежението.
 1swing и други такива от градинката, ма ми го няма подходящият емотиком, представлява едно такова нещо със стълбички от едната страна и полегата стръмнина от другата.
Ох, дано ме разбрахте, че съм тежкоезична.

Общи условия

Активация на акаунт