Пренебрежение от дете към бебе?!

  • 9 087
  • 188
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 804
Написала съм го ясно, аз съм голямо дете и това ми е носило само радост. Ако имах две, щях да си го призная Simple Smile, но детето ми иска "да си има" бебе.
............
Ти говориш за нормални топли отношения в нормално топло семейство.
В случая с драмата на авторката (според мен) са намесени много неизказани думи, отношения и скрита неприязън между възрастните, а това неминуемо се отразява на детето.
Просто (за съжаление) еснафията и егоизмът така тотално поглъщат някои хора, че те  са способни дори и децата да превръщат в изкупителни жертви.

# 46
  • Мнения: 1 567
Братовчетката на моето бебе я  гледа злобно и пренебрезително. ..
...и говори открито че мрази бебетата. Видях я когато тя не ме виждаше да прави злобни муцуни на бебето ми и ми стана много неприятно. ... дори удря баба и дядо .......

Горкото дете. За племенницата иде реч. Детето е голямо.
Явно изживява свои детски тревоги, подава ясно сигнали, че има проблем някакъв...Училище, родители...Пренебрежение от страна на родители, роднини...
Но за съжаление големите, опитни, вторачени в себе си възрастни... не разбират... И не му помагат... напротив май ще влошат нещата...

# 47
Tazi situacia mi e do bolka poznata.
Biah  na7 godini kogato saprugata na vui4o mi re6i da mi kaje,4e maika mi  4aka bebe,i to 6tialo da bude nepremenno mom4e(dotogava biahme dve sestri,ot koito az po-malkata,a tatko vinagi me4tae6e za mom4e...sled dve momi4eta).I roditelite mi niama pove4e da me obi4at, i da se zanimavat s men,kakto predi i t.n. 6okirah se Shocked,biah mnogo 4uvstvitelno dete.
Pribrah se v ku6ti i edva togava zabeliazah korema na maika.Stana mi stra6no i mnogo obidno.
Sled izvestno vreme vseki si zae miastoto pred masata za ve4eria,no az se skrih i ne se prisuedinih kum tiah.Zabeliazoha,4e me niama.Vseki se pritesni i zapo4na da me tursi iz ku6tata.Ba6ta mi(pokoinia)me"otkri" i zabeliaza promianata v otno6enieto-ne govorih i otbiagvah pogleda im.Ako zagovoreh, nepremenno 6tiah da zapla4a...Kakto i stana.
Razkazah,4e sum 4ula za"novoto brat4e",koeto o4akvat i kakvo otno6enie az moga da o4akvam sled tova.Ba6ta mi me pregurna mnogo silno i mi kaza,4e nikoga niama da prestanat da me obi4at,ta dori i brat4eto mi da se vkliu4i kum nas.Poolekna mi...Sled izvestno vreme dokato biah na u4ili6te pristigna i novinata-imah si nova sestri4ka."Tova ne e istina-nie 4akame brat4e" im kazvah,no...si be6e samata istina.Na sledva6tia den ve4e 4erpih za sestri4kata i mnogo se radvah,4e e SESTRI4KA.   Grijila sum se za neia,kogato se naloji,no puk vinagi sme bili na razstoianie poradi goliamata vuzrastova razlika i ne mojeh da ia vidia mnogo blizka,za sujalenie.
Na 18 godini se primestih da jiveia v 4ujbina.Edva sled dosta godinki uspiahme da stanem "priatelki" i da namerim "ob6t ezik".  Vse o6te v semeistvoto ne mojem da zabravim "dobrinata"na netakti4nata mi vuina.    
Revnostta mejdu decata e suvsem normalna.Tuk e vajna roliata na golemite - tiahnoto otno6enie,durjanie, dialoga pomejdu im,na koito malkite stavat svideteli.Razbiram,4e za edna maika neinoto detence vinagi 6te e na purva pozicia,no i tova 4e 6te nameri6 podhod stiga samo da iska6-naprimer,kogato beb4o zaspi da otdeli6 vreme ili kogato ste s beb4o da vkliu4ite i neia?......Ima mnogo na4ini da pokajete na detence,4e ne e sama i izolirana,4e si ia obi4ate,ako tova e taka.....opitaite. ........Uspeh!   Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 1 235
Нормално е да има ревност, но не приемам агресията, която проявява към баба си и дядо си. Каква е тяхната реакция когато ги удря и им казва да не гушкат и да й се радват? Моята племенница също е посягала на баба си (ушким да шега, когато дъщеря ми беше съвсем малка), което ми направи лошо впечатление и й обясних, че не е правилно, но реакцията на свекърва ми беше само да се засмее. За това мисля, че те имат също влияние за държанието на племенницата ти.

# 49
  • Мнения: 12 665
Написала съм го ясно, аз съм голямо дете и това ми е носило само радост. Ако имах две, щях да си го призная Simple Smile, но детето ми иска "да си има" бебе.


То заслугата е на родителите ви. Както и в другите случаи. Намерили са начина. Сигурна съм, че и ти ще го намериш, но не става от само себе си.

заради което аз бих говорила с родителите и ограничила контакта поне докато не вземат някакви мерки.


Ами на родителите май не им пука. И като се ограничат контактите, ще стане още по-зле. Какви мерки да се вземат?

# 50
  • Мнения: 12 665

Виж какво, има кредор има бг азбука. Има цял подфорум Родители в чужбина - всички пишат на бг. Няма да те чета.Другите, ако искат да се пулят на маймуницата ти. Много ми харесва подписа на една дама - писаното с маймуница е като с лайна - чете се, ама е гадно.

# 51

Виж какво, има кредор има бг азбука. Има цял подфорум Родители в чужбина - всички пишат на бг. Няма да те чета.Другите, ако искат да се пулят на маймуницата ти. Много ми харесва подписа на една дама - писаното с маймуница е като с лайна - чете се, ама е гадно.
[/quote Edna samouvajava6ta sebe si dama opredeleno ne pi6e v takuv stil,mila  MADAM X.   Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
     A kogato ti si avtor na niakoia tema,opredeleno niama da pi6a-otvratih se ot "izrazitelnia ti bulgarski ezik" Sick  Sick  Sick

# 52

Виж какво, има кредор има бг азбука. Има цял подфорум Родители в чужбина - всички пишат на бг. Няма да те чета.Другите, ако искат да се пулят на маймуницата ти. Много ми харесва подписа на една дама - писаното с маймуница е като с лайна - чете се, ама е гадно.

EDNA SAMOUVAJAVA6TA SEBE SI DAMA OPREDELENO NE PI6E V TAKUV STIL,MILA  MADAM X Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
A KOGATO TI SI AVTOR NA NIAKOIA TEMA,NIAMA DA TI PI6A- OTVRATIH SE OT "IZRAZITELNIA TI BULGARSKI EZIK" Sick  Sick  Sick

# 53
  • Мнения: 0
Защо така всички в хор нападнахте жената, пуснала темата? Къде е написано като правило, че абсолютно всеки задължително трябва да обича деца и бебета ей-така, по дифолт? Както някои момиченца на по 7-8 години си играят на мама и бебе, така други измъчват по-малки деца и животни. И, изненада, това в повечето случаи няма нищо общо с отношението на родителите им към самите тях.

# 54
  • Мнения: 5 468
Аз ще бъда малко по-различна в коментара си. На твое място също щях да се обидя на братовчедката и да й дам пълен игнор. Иска да дойде с нас - не може. Иска да види бебето - щом му прави злобни муцуни - не може. Като ме пита, защо го правя, ще й кажа, че ми е обидно да се държи като малоумна с детето ми, което й се усмихва. На 8 години ще ме разбере Peace.

# 55
  • Мнения: 12 665
Защо така всички в хор нападнахте жената, пуснала темата? Къде е написано като правило, че абсолютно всеки задължително трябва да обича деца и бебета ей-така, по дифолт? Както някои момиченца на по 7-8 години си играят на мама и бебе, така други измъчват по-малки деца и животни. И, изненада, това в повечето случаи няма нищо общо с отношението на родителите им към самите тях.

Къде пък видя, че всички я нападнахме. Аз й съчуствам, че трябва да бъде майка и на нейното и на братовчедчето.Но мисля, че това е най-доброто решение. А не заплахи и забрани.

# 56
  • Мнения: 12 665
Аз ще бъда малко по-различна в коментара си. На твое място също щях да се обидя на братовчедката и да й дам пълен игнор. Иска да дойде с нас - не може. Иска да види бебето - щом му прави злобни муцуни - не може. Като ме пита, защо го правя, ще й кажа, че ми е обидно да се държи като малоумна с детето ми, което й се усмихва. На 8 години ще ме разбере Peace.

А ако беше твое дете. Пак ли така щеше да реагираш. Няма да видиш братчето си , докато...

# 57
  • Мнения: 5 468
Аз ще бъда малко по-различна в коментара си. На твое място също щях да се обидя на братовчедката и да й дам пълен игнор. Иска да дойде с нас - не може. Иска да види бебето - щом му прави злобни муцуни - не може. Като ме пита, защо го правя, ще й кажа, че ми е обидно да се държи като малоумна с детето ми, което й се усмихва. На 8 години ще ме разбере Peace.

А ако беше твое дете. Пак ли така щеше да реагираш. Няма да видиш братчето си , докато...
Нямам две деца и ще говоря наизуст. Предполагам, че през 9-те месеца, в които ще бъда бременна с второто си дете, ще подготвя доста добре първото си дете и ще чакаме с радост второто. Така си мисля.
И тъй като нямам две деца, не искам да влизам в безконечни спорове. Казах как ми идва да постъпя, ако съм в нейната ситуация. Ти какво предлагаш? Познавам деца на 8 г. (от класа на племенницата ми), които вече ги тресе пубертета и са доста агресивни и груби, както със съучениците си, така и с родителите си. На това трябва да се отговаря с нежност ли? Ами лично аз не мога.

# 58
  • Мнения: 24 467
Беболинка, ти все пак не говори ли по въпроса открито с племенницата си? Аз бих го направила. Достатъчно голяма е и да те разбере и да прецени какво става у нея, с малко помощ отвън, разбира се.
Разликата между децата ми е шест години, вярно е, че и двете са мои и че второто си беше планирано и сме обсъждали въпроса с голямото години, преди да се роди брат му, това има огромно значение. От значение е и факта, че вероятно момиченцето не получава това, което вижда че има бебето, за което не си виновна ти, но това са обективни факти, които не могат да се пренебрегнат и които си водят до специфичните последици, за които разказваш.

Не разбрах и защо се налага постоянно да сте заедно с момиченцето. Вие, ти и твоето семейство, не живеете ли отделно от бабата? Съвместното съжителство на отделни семейства е положение, което следва да се избягва винаги.

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 08:57 от Judy

# 59
  • Мнения: 958
Надявам се да не обидя авторката, но според мен човек винаги представя нещата от своя гледна точка. А истината е някъде там.
Не знам доколко родителите наистина не обръщат внимание на детето, то определено има някакъв проблем, и е важно да се разбере, какъв точно, защото скоро ще влезе в такава възраст, че може да се затвори в себе си и дотам.
Бебето е бебе, щастливо е и още не разбира, но някой ден ще порасне, и отношението към братовчедчето му, ще е силно повлияно от отношението на майката.
Според мен, не може изведнъж да развиеш неприязън към дете, което си обичал и си се грижил преди, може би проблема далеч не е бебето. Да, детето е голямо и разбира, но не дотолкова голямо, че само да взима решения, и да носи отговорност.
Може би в семейството имате нагнетени и други проблеми. Защото от думите ти наистина лъха неприязън към детето.
А ревност има между децата, разбира се. Аз на тези години ако ми се роди сестра или брат, ще ревнувам в началото, пък какво остава за дете. дъщеря ми е обичана и всичкото внимание на родители и роднини е било само за нея. Сега не иска и да чуе за бебе, нищо че заедно правихме теста, ходим на покупки, обясняваме и въпреки всичко, тя казва че не иска бебе. Надявам се 9-те месеца да ми стигнат да обясня, но сигурно в началото, ще преживее голям стрес, от промяната.

Аз лично мисля, че разговорите много помагат, не му прави резки забележки, като не пипай бебето, не идвай сега, пречиш и тъй нататък. Племеницата ти трябва да хареса бебчето, да го заобича, сигурна съм че ще стане, но трябва д асе потрудите с родителите и, за това.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт