Пренебрежение от дете към бебе?!

  • 9 142
  • 188
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 174
Не се притеснявай, миличка, и твоето бебче ще се овълчи един ден, като стане на 8. Тогава братовчедка му ще е на 16, вече ще върти очи, свирки и любов, а горкото осемгодишно ще трябва да си ляга след Сънчо. Да не мислиш, че ще му е лесно. Но вече ще е дошъл моментът за отмъщението и дано да изревнува качествено и с последствия. Повярвай ми, винаги има възмездие.

Ха така, удари и още едно  Joy Наздраве !!!! Wine Glass

# 91

EDNA SAMOUVAJAVA6TA SEBE SI DAMA OPREDELENO NE PI6E V TAKUV STIL,MILA  MADAM X Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
A KOGATO TI SI AVTOR NA NIAKOIA TEMA,NIAMA DA TI PI6A- OTVRATIH SE OT "IZRAZITELNIA TI BULGARSKI EZIK" Sick  Sick  Sick

Виж какво напънах се и прочетох какво си написала. Аз също не чета постинги на шльокавица и не виждам какъв проблем би могло да ти бъде да пишеш на нормален български. Поне никой няма да ти прави забележки.




КАКВИ ЗАБЕЛЕЖКИ?КАКВИ 5 ЛЕВА?МИНА ВРЕМЕТО НА КОМУНИЗМА ,МИЛА! ВЕчЕ НЕ СМЕ ДЛЪЖНИ ДА ИЗГЛЕЖДАМЕ КАТО"НОщНИ шКАФчЕТА" Naughty.ТАКА  ИСКАМ-ТАКА СИ ПИША!
А щО СЕ КAСАЕ ЗА НАПЪНИТЕ ТИ- TAKE IT EASY  #Crazy -ЕТО,чЕ И ТАКА СЕ РАЗБИРАМЕ. Wink
 P.S.  ЗАПОчВАТЕ ДА МЕ КАРАТЕ ДА СЕ чУВСТВАМ "СПЕЦИАЛНА"-БЛАГОДАРЯ  bouquet  bowuu


# 92
  • Мнения: 2 658
То май авторката не смее вече да се покаже, но аz да си кажа..
Да, аz също смятам, че тоzи точно тип ревност не е съвсем в рамките на нормалното zа осем годишно дете. За справка, виж раzликата на децата ми  Wink . Искам да кажа, че не съм детски психолог, или нещо подобно, но от опит се обаждам.
А и не мисля, че авторката не обича детето(голямото), тъкмо обратното. Надали, ако беше така, щеше да се терzае и да пуска теми тук. Би се навикала на каката сигурно.. Нито пък е нормално да се преструва, че не zабеляzва подобно отношение към бебето й.
Явно наистина детето има някакъв проблем, който тук няма да раzрешим, нужна му е помощ. Нито лошото отношение към него ще помогне, нито игнорирането на проблема. Но и мен такова отношение от голямото към малкото, сериоzно би ме притеснило, даже уплашило. 
Такава въzрастова раzлика би трябвало да е прескочила подобна ревност. Така мисля. Синът ми обожава малката, буквално. Имам чувството, че е готов всичко да направи zа нея. Дано не се тормоzи вътрешно по някакъв начин и аz да не съм zабеляzала. Но я обича сякаш беzреzервно.
Искрено съм щастлива, че не ми се налага да се сблъскам с подобен проблем. Дано и не ми се случи в бъдеще.
Към авторката, дано намерите начин да се справите с проблема. Искрено ти желая успех  Peace

# 93
Защо едно 8 годишно детенце трябва да притежава "толерантността"и "куртоазията "на възрастните ?Ние лично го познаваме от думите на "майката на братовчетчето",а  вече сме готови и да го линчуваме...А също знаем много добре и старата приказка за гарджето:"Гледах,гледах и от моето по-хубаво не видях"...Започнах да си мисля,че не детенце е проблемното(моля авторката да не се обижда).Да,наистина никoй никого не е длъжен да обича и да се съобразява.Погледнете примерите в природата-животните не защитават ли своите малки,ако се посегне към тях?.Струва ми се,че авторката прави същото.Защо не можете да приемете за нормална ревността на момиченцето и трябва ли да е на и над 30-те ,да пуска теми от рода: 
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=386000.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382730.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383037.0
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=386531.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=384200.0  ......i np.
 във форума,за да изглежда "нормално"??????.......
Хайде да почакаме момиченце да поотрасне и пусне тема след години за лошото отношение на" майката на братовчетчето" и дадем по-конкретен отговор.

# 94
  • Мнения: 24 467
JFR, нали знаеш, понеже тук са безгрешни хората, та затова си позволяват да хвърлят камъни, включително и по 8- годишни деца, за които нищо не се знае, освен казаното с няколко изречения от един субективно настроен човек /нищо лошо спрямо лелята, но субективният елемент не може да се прескочи/.

# 95
  • Мнения: 308

EDNA SAMOUVAJAVA6TA SEBE SI DAMA OPREDELENO NE PI6E V TAKUV STIL,MILA  MADAM X Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
A KOGATO TI SI AVTOR NA NIAKOIA TEMA,NIAMA DA TI PI6A- OTVRATIH SE OT "IZRAZITELNIA TI BULGARSKI EZIK" Sick  Sick  Sick

Виж какво напънах се и прочетох какво си написала. Аз също не чета постинги на шльокавица и не виждам какъв проблем би могло да ти бъде да пишеш на нормален български. Поне никой няма да ти прави забележки.




КАКВИ ЗАБЕЛЕЖКИ?КАКВИ 5 ЛЕВА?МИНА ВРЕМЕТО НА КОМУНИЗМА ,МИЛА! ВЕчЕ НЕ СМЕ ДЛЪЖНИ ДА ИЗГЛЕЖДАМЕ КАТО"НОщНИ шКАФчЕТА" Naughty.ТАКА  ИСКАМ-ТАКА СИ ПИША!
А щО СЕ КAСАЕ ЗА НАПЪНИТЕ ТИ- TAKE IT EASY  #Crazy -ЕТО,чЕ И ТАКА СЕ РАЗБИРАМЕ. Wink
 P.S.  ЗАПОчВАТЕ ДА МЕ КАРАТЕ ДА СЕ чУВСТВАМ "СПЕЦИАЛНА"-БЛАГОДАРЯ  bouquet  bowuu


   Ами не е точно така. Във форума си има правила. Пише се на кирилица и с малки букви. Другото се приема за крещене. А ти като дама, нали не изпадаш в истерия и не крещиш за да изкажеш мнението си.

# 96
  • Мнения: 1 749
JFR, нали знаеш, понеже тук са безгрешни хората, та затова си позволяват да хвърлят камъни, включително и по 8- годишни деца, за които нищо не се знае, освен казаното с няколко изречения от един субективно настроен човек /нищо лошо спрямо лелята, но субективният елемент не може да се прескочи/.
Всеки човек,разказващ история,която го засяга,особено когато засяга и детето му,е  субективно настроен.

# 97
  • Мнения: 1 567
... агресочето
.... лигаво или злобно дете
....Малката пикла

Бе вие нормални ли сте?
Така с лека ръка характеризирате едно ДЕТЕ.  smile3555 smile3555

Без да познавате реално ситуацията....  smile3555 Без да знаете подробности....

Осланяте се само на написаното от въпросната леля....Която субективно може да преувеличава страхотно...

# 98
  • Мнения: 24 467
JFR, нали знаеш, понеже тук са безгрешни хората, та затова си позволяват да хвърлят камъни, включително и по 8- годишни деца, за които нищо не се знае, освен казаното с няколко изречения от един субективно настроен човек /нищо лошо спрямо лелята, но субективният елемент не може да се прескочи/.
Всеки човек,разказващ история,която го засяга,особено когато засяга и детето му,е  субективно настроен.

Именно и поради този субективен елемент лично аз не се доверявам изцяло на разказа, като факти и като оценка.
Мога да говоря по принцип за дадена ситуация, но не и за охарактеризирания човек. Най- малкото защото потърпевшият лично рядко участва и не бива изслушван.
Да се квалифицира конкретно осем годишно момиченце- Боже, пази! Предпочитам да участвам в принципно разискване на случая, затова зададох насочващи въпроси, но авторката още не се е включвала да отговори. Но да обиждам в пряк текст дете...

# 99
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Ок де, а вие от другата страна как набързо охарактеризирахте лелята като истерясала, злобна, завистлива и т.н.? Или по дифолт щом е намесено дете, то задължително е невинна жертва, злобни и разглезени деца няма, за всичко са виновни големите? Именно защото ние тук четем просто един разказ, всеки го интерпретира по свой начин. Колкото единият може да е крив, толкова и другия.

# 100
  • Мнения: 1 567
Или по дифолт щом е намесено дете, то задължително е невинна жертва, злобни и разглезени деца няма, за всичко са виновни големите?

Да, точно така. Поне в психологията така се твърди... Mr. Green

А психологията се счита за наука... Mr. Green

Да, децата стават злобни и разглезени, заради отношението на родителите към тях и заради "зравословната семейна" среда...



Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 10:47 от veselinap

# 101
  • Мнения: 24 467
Ок де, а вие от другата страна как набързо охарактеризирахте лелята като истерясала, злобна, завистлива и т.н.? Или по дифолт щом е намесено дете, то задължително е невинна жертва, злобни и разглезени деца няма, за всичко са виновни големите? Именно защото ние тук четем просто един разказ, всеки го интерпретира по свой начин. Колкото единият може да е крив, толкова и другия.

А кой е "от другата страна"? Към лелята писах също многократно- не съм с никакви лоши чувства. Зададох й напълно нормални практични въпроси. Чакам отговор, за да стане дискусия.
Що трябва да си на "нечия страна", що всяка тема следва да се изкилифенчва на "Кой е виновен и как да се накаже?" Това да не е детската градина?
Тази тема лично аз приех като въпрос за това как да се комуникира с детето, как да се реши проблема. Пък който по чисто нормален за подфорума способ търси вини и сочене с пръст- нека си го прави.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 12:49 от Judy

# 102
  • Мнения: 4 841
Или по дифолт щом е намесено дете, то задължително е невинна жертва, злобни и разглезени деца няма, за всичко са виновни големите?

Не виждам какво те учудва. Децата са деца, те не са малки възрастни. Не случайно във всички страни има едни такива категории като малолетен, непълнолетен, пълнолетен... Не случайно децата не трябва да бъдат оставяни сами, не случайно ако нямат родители им се определят настойници... И също така не случайно не носят наказателна отговорност за постъпките си.

А възрастен, който не осъзнава тези неща, и се КОНКУРИРА, и се СЪСТЕЗАВА с едно дете, каквото и да е то, е достоен само за съжаление. Страшно геройство е да "победиш" едно дете, няма що  Sick

# 103
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Разбира се , че детето се пази по дифолт /гледам ползвате тази дума тука Simple Smile/
По същия начин и детето пази бебето - пак по подразбиране.
Малките и слабите се пазят и щадят от по-големите и по-силните.

Не мога да се начудя на темата - или имаме малка пикла, глезена и лигава.... или лелята е злобна истеричка дето иска да й се превъзнасящ по бебето...

Няма ли шанс да се погледне по-кротко и с повече вяра?

Да, субективно е. Няма как да не е. Но колко родени и зарязани деца има... за мен достатъчно за да ми се види реалистично каката да е тъжна и заплашена, от там и доста извън рамките на приемливото поведение. А че не обичано дете няма как да обича като обичаните е също ясно за всички предполагам  /имам предвид от мама обгрижено/. Лесно е да си добър когато си щастлив. Иначе се иска доста сила дори за възрастен.

А че родителя възпитава, а лелята се радва... вашите деца леля и чичо ли ги възпитават? Има едно хубаво мнение по-горе в стил "ако мойто дете се държи лошо с племеника ми няма да чакам родителите ми да му обясняват" Чудно ли ви е?!
Какви истерии , какви лигли?

# 104
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Или по дифолт щом е намесено дете, то задължително е невинна жертва, злобни и разглезени деца няма, за всичко са виновни големите?
Да, точно така. Поне в психологията така се твърди... Mr. Green
Да, децата стават злобни и разглезени, заради отношението на родителите към тях и заради "зравословната семейна" среда...
Е извинявай, ама последно така ли е или не е така? Първо казваш, че според психологията разглезени и злобни деца няма, после пък че те стават такива заради семейната среда. Аз не споря, че е заради това. Обаче е факт, че разглезени деца има! И в една ситуация между дете и възрастен не е задължително възрастният да е злобният и проклетият.

Общи условия

Активация на акаунт