Белите коси

  • 10 228
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 306
Бухтичке, по-добре не ползвай къна. Сега човек не знае какво купува, в някои къни слагали оцветители за кожени изделия. #Cussing out
Най-добре според мен е да си направиш светли тънки кичури, които добре да преливат с основния ти цвят на косата и така белите няма да си личат.
А пък на мен първите "красотички" ми се появиха към 16 годишна и сега съм с боя на 20-25 дена.   Confused Но както казва майка ми "Това да ти е проблема!"

# 16
  • Мнения: 6 315
Бухтичке, по-добре не ползвай къна. Сега човек не знае какво купува, в някои къни слагали оцветители за кожени изделия. #Cussing out

Знае, стига да знае от къде да я купува. Аз използвам къна от сума години, като преди специално ми носеха от чужбина. Сега си купувам само от индийските магазини - хубава къна, чиста е. Боя няма да си сложа докато не стане такова положението, че да не мога да покрия бялото с къна.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
При мен белите коси започнаха да се появяват ,когато родих Жоро,тоест на 22 години Shocked Първо започнах да слагам къна,но истинска,донесена от Судан Flutter Е ,добре,ама  по едно време забелязах ,че вместо червена,косата ми отгоре на темето,в корените беше оранжева ...хА!Ужас Shocked Та се наложи да се боядисвам....Сега ,ако я оставя малко повече от месец без боя ,направо си е бяла отгоре Sick А знам ,че като започнеш да се боядисваш ,тя още повече побелява и естествено се изтощава.Непременно се слагат маски за коса.
Аз ползвам професионалната боя на Лонда /Вулкано-за наситен червен цвят/. Има абсолютно покритие.
 Малко ми се оцветява хавлията от боята  ,ама се изпира Laughing

# 18
  • Мнения: 1 107
Препоръчвам ти безамонячната L'Oreal Casting. Аз имам доста бели коси, но тази боя ми ги покриваше изцяло дори по време на бременността, когато полуамонячни бои /Keune например/ не ловяха!
Естествено, ще пада за 6 седмици, но струва 10 лв. ако помолиш някоя приятелка да те маже, вместо да даваш пари във фризьорския салон. Нанася се лесно, защото е по-течна от останалите бои, няма начин да те боядисат неравномерно. И разбира се, щади косата  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 854
Аз другият месец правя 30так,но да чукам на дьрво в косата ми не се срещат бели косьмчета Grinning.Преди сьм ползвала кьна,но след нея дьлги години косата ми все червен оттеньк имаше и фризьорки са ми казвали,че била много "упорита" на отмиване.Последно ползвах някакьв шампоан оцветител на Лореал,вьв много мальк флакон,като шпрей беше...и оттогава все тьрся сьщият да си купя,ама не го намирам.Много време издьржа,дори още си личи,а минаха повече от 2 месеца.
Според мен ползвай боите от народната медицина-с орехи сьм чела,че се прави отвара за цвят.Разрови се в Интернет,намери по билковите аптеки нужното и пробвай с нещо природно пьрво.

# 20
  • Мнения: 6 904
connie, точно такава боя си взех сега, ще я пробвам, но сигурно чак следващия месец. Ако ефектът е същия като от обикновената амонячна боя на Лореал то по-хубаво да карам на тази. А аз по принцип сама се боядисвам...то и сама се подстригвам даже.
Оранжево небето, завиждам ти. На мен на 30 сигурно ще ми е полубяла косата. Това за народната медицина ще го видим, може пък да пробвам.

# 21
  • Мнения: 6 315
Според мен ползвай боите от народната медицина-с орехи сьм чела,че се прави отвара за цвят.

Орехът придава червеникав отенък на косата.

# 22
Аз също ползвам безамонячната на Лореал, обаче се боядисвам при фризьорската си и определено има разлика с тази която я продават, по-трайна е и не се плескам в къщи, вместо 10 лв. давам 16, ама за мен си струва. Аз лично те съветвам да караш на безамонячна докъто може, после така или имаче няма де се отървем от по-силните бои.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 57
Знаеш ли намирам се в същата ситуация като теб. Вече съм майка на две деца , а така съм от студентка. Ето какви правя- купувам си боя, която е с два оксиданта и я използвам за два пъти, като първото боядисване е на цялата коса а след това мажа само корените, и така всеки месец-няма друг начин. Моя съпруг е чел някъде ,че побеляването е липса на желязо, така че ако можеш да направип нещо по въпроса ще е добре.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт