Въпрос свързан с ОВУ

  • 1 763
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 879
КИДМАН, относно въпроса за фоликула мога да кажа пак да повториш изследването. Предполагам си била на фоликулометрия.
Задължително започни да мериш БТ и заедно с това започни и тестове за овулация.   bouquet

# 16
  • Мнения: 94
Да тогава ходих няколко дена да проследим размерите на фоликула и след като лекаря ми каза, че съм нямала овулация(случвало се), да пробваме 6 месеца и ако не се получи, тогава да проследим няколко месеца какво се случва с фоликулите и овуто.

# 17
  • Мнения: 879
Може би точно тогава цикъла е бил ановулаторен. Това  е нормално. Аз още не съм била на фоликулометрия, за сега разчитам на БТ и тестове, но още няма резултат!  newsm78 Може би трябва да повториш фоликулометрията и паралено мери БТ. Може би нещата така ще са по-ясни!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Кидман, правилно ти е казал лекарят, случва се да има един-два ановулаторни цикъла в годината и е съвсем нормално. Смисъл от тестове за овулация няма при теб според мен, защото доколкото разбрах, си образуваш доминантен фоликул, но не се спуква, а търпи обратно развитие. Тестовете за овулация не показват дали фоликулът ще се спука или не, само ориентират кога би трябвало да настъпи овулация. Само фоликуметрия е решението, проследете как се държат фоликулите и ако не се спукват спонтанно, вероятно ще се наложи механично или медикаментозно спукване. Разбира се, напълно е възможно и да няма такъв проблем, а просто това да е било единичен случай Peace При мен БТ си се повишаваше през втората част на цикъла, дори в случаите, когато задържах фоликул Confused

# 19
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Другият ми въпрос е нямам никакви симптоми за овулация.След колко време след като забележа цервикалната слуз настъпва овулацията, ако може изобщо да се отговори на този въпрос?Не меря БТ.
Благодаря

Kidman, каква цервикална слуз? Защото аз имам цервикална слуз между 10 дни до 2 седмици през цикъла си, но само 2-3 дни е с качество (и количество), което показва евентуалното наличие на овулация. Миналият месец ми беше явно ановулаторен (според теста за О), но имах ЦС на 15-16-я ден. И аз не мерих БТ в продължение на 3 месеца, но след ред сълзи, ред сополи всеки месец, този месец започнах (но не от самото начало на цикъла ooooh!). Мислих си, че е много ангажиращо и не е за мен, но ми е по-лесно, отколкото приложението на тестовете, за които трябва да съм жадна и да стискам по 4 часа (което за мен е много неестествено)...  Confused

На мен също ми  препоръчаха да изчакам до май-юни за проследяване на фоликула. Моля се само да не ни се налага, изглежда ми толкова много време  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 879
Голди, колко време си ходила на фоликулометрия? От кой ден започна и колко ти е дълъг цикъла?   bouquet
Аз за сега съм на БТ и тестове, но минаха 3 месеца без резултат, и не знам каква е следващата стъпка! Ако някой може да ми каже... newsm78

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Бебе26, започвах някъде от 11-12 - ти ден, защото цикълът ми беше с различна дължина в зависимост от това, кой яйчник овулира Rolling Eyes В единия случай овулацията ми беше около 14-15-ти ден, в другия - около 17-18-ти.
При мен, в случаите, когато задържах фоликул, той не търпеше обратно развитие, а се превръщаше в киста Confused
Лекарят ми в София изобщо не се интересуваше от графиките на БТ, разчиташе единствено на УЗИ-то. За тези в Бургас няма да говоря, че то тук е страшно Tired
Доколкото разбирам, следиш ову с тестове и БТ от три цикъла, нали така Thinking Според мен, изчакай още два-три цикъла и ако не стане, минавайте към спермограма, фоликуметрия, хормони и т.н. Стискам палци да се получи дотогава Praynig

# 22
  • Мнения: 94
bebe26, Goldie благодаря за отговорите  bouquet не се бях замислила, че може да се повлияе върху спукването на фоликула чрез лекарства. Мислих, че след като е тръгнал да се смалява това е необратим процес.
Mentha, ами тази цервикална слуз доста ме обърква. Понякога не я забелязвам или ако я забележа е една такава доста водниста, както беше и този месец, когато я видях на 13-я ден и после нищо...и не знам коя е качествената изобщо.
Меренето на БТ реших да не го прилагам след като прочетох някъде, че е много относително т.е резултатите не са реални, ако не си спала добре през нощта, ако си  болна...

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 14:21 от Kidman

# 23
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ами, воднистата е около овулацията. Извън нея е лепкава, различава се... когато е лепкава и гъста, не е подходяща за зачеване, така че на теб това ти е важно - да следиш кога е като белтък на яйце или водниста, и е по-обилна тогава (поне при мен).  А при теб, доколкото разбирам от това, което споделяш, няма външни белези за наличие на цервикална слуз извън дните за овулация  Peace

# 24
  • Мнения: 879
ГОЛДИ, не знаех че има значение кой яйчник овулира  newsm78 На това изобщо не бях попадала. Добре, че е този форум  Peace
Задължително ли овулира само 1? Всеки месец ли се редуват? И когато се редуват, някой път си в О по-рано, а друг път- по-късно... newsm78 Божееее, наистина зачеването е тайнство. До сега моите графики са засичали О на 13-я ден.... Но наистина ми се налаг следващите няколко цикъла да си карам така- с мерене на БТ и тестове, и без това съм ангажирана с други неща. ooooh!

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Кидман, точно така, ако тръгне да се смалява вече няма смисъл. Въпросът е, ако се установи, че не се пукат сами фоликулите, да се предприемат мерки, когато доминантният фоликул е достигнал оптималните си размери, а именно между 18 и 22мм. Пак казвам, че първо трябва да се установи такъв проблем, защото от един цикъл не могат да се правят заключения Peace
Бебе, при мен имаше разлика, но изобщо не означава, че и при други ще е така Wink За себе си аз го установих след много месеци с графики, тестове и прегледи, явно единият ми яйчник е по-мързелив и бавен Crazy  И не е задължително да се редуват двата яйчника всеки месец.

# 26
  • T"A
  • Мнения: 2 515
И при мен всеки месец различен яйчник "работи", винаги съм го усещала, още от ученичка, когато менструацията ми беше по-болезнена и всеки месец беше от различна страна (един месец от ляво, един месец - от дясно). Изобщо - по време на цикъл има няколко знака, по които знам, че се разменят всеки месец. Освен това единият цикъл ми е с няколко дни по-дълъг (единият е около 27 дни, другият - 31). Овулацията - и тя съответно е с определени разлики  Peace

# 27
  • Мнения: 879
МЕНТА, ГОЛДИ, много полезна информация получих от вас. някой път не обръщам достатъчно внимание на тялото си, защото си мисля, че даречен нещо м еболи, т.к. съм седяла или съм се привела доста време, или не съм ходила до тоалетна малко по-дълго... Крайно време е да забелязвам, но все се надявам да е малко по- лесно при мне, но уви...

Общи условия

Активация на акаунт