Отново проблем със съседи!!!

  • 7 699
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
Напълно те разбирам, няма оправия...нашта тераса е остъклена и моя простор е изнесен извън терасата. Комшийката отгоре е някаква изперкала бабичка, според която "не мога да дишам от вас". Тя хвърля манджа през терасата да храни долу котките - не и пука има ли пране или няма, а и не само прането - ако ми видите прозорците на остъклената тераса - от едната страна нямам достъп и не мога да ги измия. 100 пъти и правих забележка, не и не - беше си проснала веднъж изпрано родопско одеало, а отдолу моето бяло пране - е, цялото стана на червени петна. Качвам се аз бясна горе - тогава бях и бременна в 8 месец - и тя ми вика - Ама аз го отцедих, то не капе  Shocked Е как отцеди родопско одеало бе жена - тогава щях верно да я удуша.
Сега ще правим ремонт, ще си сложа козирка, плътна. Писна ми само нерви да хабя.

# 16
  • Мнения: X
Ами в нормалните страни тупането от балкона е забранено. Можеш да отнесеш голяма глоба, ако си го позволиш.
Но и в нормалните страни простирането на пране по балконите е забраненто също. Ползват се сушилни машини или преносими сгъваеми простори.

Към авторката на темата - съчувствам, гадничко е. Остъклен балкон или сушене на прането в машина или на сгъваем простор. Друго решение не виждам.

Иначе - криви и заядливи съседи има навсякъде. Нашата съседка по етаж има претенции къде си държа кофата за памперсите и колко пъти отварям вратата на балкона. Но комуникираме чрез писма към фирмата управляваща блока, простотиите в междусъседските отношения в БГ са избегнати максимално.

# 17
  • София
  • Мнения: 383
Аз по едно време бях решила да карам мъжа ми да направи една назъбена ламарина по протежение на балкона, та кото тупат да им се закачат скапаните селски черги.
При нас си ги и провесваха да си се проветряват, ама така че да ми затъмнят апартамента, до средата на светлата част. Веднъж се пробвах да ги тръпна и да ги метна долу, но те гадовете ги застопорили.
Е бабата почина и сега не се е случвало. Само миналата година внучката и си изтръска същите черголяци с космите от котката върху току що проснатото ми пране, та отнесе такъв скендъл...
Сега или не смее или не съм я хващала.

# 18
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Със съседи неандерталци се действа по друг начин или оставаш затворник в собствения си дом. Мога да ти дам работеща рецепта за лечение - опъвате няколко реда корда с накачени две шепи рибарски куки, ама от по-големите и ги закачате на терасата като навес ( т.е да стърчи една две педи напред)( може и 1-2 реда бодлива тел Sunglasses). Нека си тупат със здраве. Като кардират единия килим ще размислят дали искат да тупат през терасата или ще използват означените за това места.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ИраМира ,твоето предложение ми хареса и май ще върши работа  Party

# 20
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Elfita, изпробвано е. Със сигурност върши работа. Звучи гадно, но като няма оправия по друг начин  Sad.

# 21
Аз по едно време бях решила да карам мъжа ми да направи една назъбена ламарина по протежение на балкона, та кото тупат да им се закачат скапаните селски черги.


Simple Smile  Здравейте отново и благодаря на всички за съчувствието!
Точно тази идея ни се въртеше от доста време насам !Обаче сега вече я осъществихме!Днес мъжът ми наряза една ламарина отвън  Twisted Evil  Обаче не спряха до там!Изадиха какви ли не глупости и простотии та трябваше да ни слуша целия блок.Просто нямам сили да се разправям за това ще си подам една жалбичка пък каквото ще да става!Имам право проучих правилника за вътрешния ред на етажната собственост където  в чл.7 е отбелязано че тупането на килими и разни други предмети се извършва на определени за тази цел места а не през балконите!Така че те са в нарушение при всички случаи!Съседа отправи заплахи към мъжа ми,намеси се и една дърта коза до тяхния апаратамент да ги защитава,разменихме си доста обидни реплики,но няма да се откажа и да им мълча!
А  когато чета и вашите проблеми просто се отчайвам още повече - никога няма да се оправим!Всичко опира до злоба и завист!Защо на Вуте да му е добре,когато на мен ми е зле!Така е в БГ!Още веднъж ви благодаря за подкрепата!   Kissing Heart

# 22
  • Мнения: 1 749
ПОсле кажи дали е имало ефект това с жалбата.Ще ни бъде полезно на всички.

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Аз съм пускала жалби, файда - никаква  Confused
Още не съм намерила начин да се справя с идиотката отгоре, която като си мие терасата, мръсната вода се стича по измитите ми прозорци. И от дума не се разбира  Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 2 401
Егати и изродите са тия.  В кой квартал живееш?
Изобщо не се занимавай с тях, действай по каналния ред, пускай жалба.

# 25
  • Мнения: 1 174
Купи си сушилня и ще си решиш проблема, а на терасата си сложи барбекю и гледай пушека да отива право у тях  Mr. Green

# 26
  • Варна
  • Мнения: 975
Имахме същия проблем със съседите над нас,за наш късмет обаче бяха наематели и след няколко разправии се изнесоха,нашите тупаха килими неуморно.Издебваш ги когато тупат(при нас чергите им влизаха в нашия балкон)и пръскаш по тях обилно с кислол.Щом не разбират от добро пробвай по другия начин.Аман от селянии.

# 27
  • Мнения: 1 749
Купи си сушилня и ще си решиш проблема, а на терасата си сложи барбекю и гледай пушека да отива право у тях  Mr. Green
Това е добро!Хем ще им правиш мръсно,хем ще похапнеш с удоволствие . Mr. Green

# 28
  • Мнения: 259
В нашия вход имаме два дни в седмицата,в които да се тупа-сряда и събота.И общо взето се спазва.Имаме само една съседка-манячка,която всеки ден си мие терасата.Вие нямате ли такива дни?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 975
В нашия вход имаме два дни в седмицата,в които да се тупа-сряда и събота.И общо взето се спазва.Имаме само една съседка-манячка,която всеки ден си мие терасата.Вие нямате ли такива дни?
Нямаме и не бих се съгласила с тази схема,има си определени за тази цел места и никога не бих приела за нормално някои да си тупа мръсотиите в моята тераса.Нямам и намерение да си остъклявам 7-метровата южна тераса и да превръщам жилището си в парник.

Общи условия

Активация на акаунт