Щъркелите за АПРИЛките прииждат, на родилите мами всички други завиждат

  • 17 627
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 243
k@lin@ честита ви радост в семейството!Да е жива и здрава бебка!

# 271
  • София
  • Мнения: 5 079
Здравейте мили майчета!!!

Първо благодаря за сърдечните пожелания и честитки, много им се зарадвах. Heart Eyes

Ние от вчера сме си вкъщи, много бързо ни изписаха (освен, че раждането беше рекордно, за няма и час  Laughing), малката ми мишчица сега спинка и чакаме педито да дойде, та ще съм кратка на този етап.
Ето 3 снимчици да ни видите, пък когато имам време ще разказвам за раждането и ще се отчета с повече снимки.

http://media.snimka.bg/2654/011563668-big.jpg
http://media.snimka.bg/2654/011563681-big.jpg
http://media.snimka.bg/2654/011563718-big.jpg



На всички, сдобили се с рожби, да са им живи и здрави, красиви и обичливи, да растат с късмет за радост и гордост на мама и тати!  bouquet  bouquet  bouquet

# 272
  • София
  • Мнения: 12 254
  Честити Нови Бебчета  Simple Smile
  Този път нямам никакви признаци на по-ранно раждане и въпреки че термина ми е началото на май, май ще си изкарам дотогава и няма да съм от априлките, но се надявам, че нямате нищо против да навестявам и вашата темичка  Simple Smile
  magdalena.savova абсолютно правилно е това което си написала, няма какво да добавя защото мисля, че си се информирала достатъчно и скока в растежа ще го преодолеете без проблеми с мерките, които си предприела. Хубаво е че споделяш с останалите, за да знаят че към третата седмица това поведение е нещо съвсем нормално и често срещано и определено не  е нужно да се приключва с кърменето. След известно време пък когато лактацията се нормализира, гърдите изведнъж стават меки и отпуснати, което отново е нормално и определено не значи че няма мляко за бебчо  Simple Smile
  Rdimitrova Честито бебченце. Казваш че имаш проблеми с кърменето, ако искаш сподели малко по-подробно ако желаеш, бихме могли да помогнем със съвети или подкрепа  Simple Smile

# 273
  • Мнения: 182
Здравейте момичета!
Честити бебенца на Very_nice, neni, Rdimitrova, Rastina k@lin@

Пухчо аз онзи ден се върнах от родилното и мога да ти кажа за подобренията-те са 2-имат си чаршафи и видеозон!За толкова години това са промените!А горе на 3-я етаж вече дори не сменят памперсите на 3 часа ами когато си искат и то те карат ти да си го обличаш,без значение дали ти е за първи път или не!Те само ги къпеха сутрин и после аз сама си го гледах,подсушавах го и тн.
Иначе аз съм доволна този път от раждането  Crazy беше доста по безболезнено и мн бързо.В 8 часа постъпих в болницата без болки(просто трябваше да родя в смяната на акушерката)В 10 часа започнаха по силни болки,къ 10 и 30 вече с напъни и 11 часа вече бях родила!
Незнам при момичетата с 2-ро раждане дали ги боля матката и яйчниците,но аз се сдобих и с тази екстра-особено като кърмя!Питах на какво се дължи и ми казаха че при всяко следващо раждане матката като се прибира и боли!Най-гадни са ми шевовете,доста ме опъват ама ще си ги изтърпя още някои друг ден!
Пожелавам успех на всички тръгнали да раждат днес!

# 274
  • Мнения: 794
    Здравейте, момичета!
    Честито на "новите" мамчета!
    Благодаря за пожеланията за рожденния ми ден!  Hug Бъзикам се с мъжа ми, че ако бях насрочила секциото по-рано, щях да родя на 30, пък сега се прецаках и ще съм дърта родилка на 31  Joy
    princessa raia, радвай се, че те викат често на запис на тонове. Аз съм много учудена, че на някои момичета изобщо не им правят записи. Аз лично ходя всеки 3-ти ден, заради инцидента с миналата ми бременност. Последните дни на бременността са най-опасни откъм инциденти и затова записите са задължителни. Ако миналия път доктора ме беше пратил поне веднъж на записи, сега щях да си имам живо детенце, но както и да е... Та, мисълта ми е, че е много хубаво, че лекарката ти е достатъчно отговорна и те следи изкъсо!
    Добре дошла на Мамочка! Аз ще раждам при същия доктор и в същата болница, затова, ако може да ми разкаже по-подробно, може и на лични, ще съм й много благодарна!
    Очаквам и включване от Рони, би трябвало днес или утре да я изпишат! И искаме снимки-и-и!
    Това е от мен! Целувам ви! Времето в Пловдив не е много хубаво, но бива.

# 275
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен Hug
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМЧЕТА  bouquet

Аз преди малко се върнах от преглед и запис на тоновете.  princessa raia мен ме викат на преглед и запис пак в петък Simple Smile За сега всичко е о.к., имам и леки контракции, безболезнени, така че си чакам. Аз след петък ще ходя пак на 22.04. на преглед ако не съм родила до тогава.

Успех на всички, за които днес е ДЕНЯТ Heart Eyes

# 276
  • Бургас
  • Мнения: 347
Мария,  Hug Hug
Аз също съм силно притеснена..., плачлива ... чак ми се появи тик на лявото око  Cry Cry
Лошото е, че човекът който ми причинява всички тревоги не е кой да е, а самия татко... Няма да се впускам в подробности, но...  Rolling Eyes

bouquetЧестити бебчета на k@lin@  и РАСТИНА!!!Да са ви живи и здрави, много щастие и късмет за сладките бебоци!!!  bouquet

Иначе да ви се похваля, снощи ни падна пъпчето  Crazy Party Все едно сме пораснали с една мъничка крачица  Hug Hug 
Позичетох ви и видях, че сте обсъждали част от въпросите, които зададох, като се прибрахме от болницата  Blush  благодаря ви, че ми отговорихте, все пак   bouquet Много ми помогнахте, сега съм и по-спокойна, че и при други мами се е случвало  Hug

Да ви разкажа за кърменето... казах ви вече, че май влизаме в някакъв ритъм и даже поспиваме няколко часа през нощта...
До сега правих така, цедя се (защото иначе са ми много твърди и тя не може да захапе) давам и да яде, редувам на едно хранене, едната гърда и давам след това и другата (между тях обикновенно сменям памперс). На следващото хранене започвам с гърдата, с която съм приключила на предишното, незнам дали е правилно...
А да и след хранене на бебка се доизцеждам, многократно ми беше казано да не забравям да го правя (в болницата). Продължава да ме втриса и да се пълнят гърдите много бързо...
Слагам и топъл компрес, за да тръгне кърмата.
Сега вече е по-лесно, тя захапва по-лесно ( пу пу) и кърмата уж, тръгва по-бързо..., но тя рядко суче пълноценно... поне така ми се струва... понякога го прави о/о 30-40 мин. и виждам как суче в действителност, после спи 3 часа.
Но по-често е 10-тина минути и заспива... все я будя , но тя пак е по кратката процедура... И съответно след 1 час иска пак и аз и давам разбира се  Hug
Моля споделете при вас как е и какво мислите за това  Hug

Акото и стана тъмно и много се притесних, сетих се, че взимах желязо няколко дни като се прибрах и веднага го спрях и се оправи уж, на последния памперс пак беше тъмно...  Rolling Eyes

Ще звъня да питам педито за всичко това, но тя нещо много незаинтересована е една....  Confused

Иначе очичките взеха да просветляват и от време на време ръмжи като мече... Не знам нормално ли е  Rolling Eyes

Олче, добре дошли у дома  Hug Страхотно раждане, браво за времето  Hug Бебчо е  Heart Eyes

П.П.: desi054224, аз съм 1во раждане и то секцио и матката си ме боли при всяко кърмене, казаха ми, че така кърменето помага тя да се контрахира (т.е. да се свие) и е добре, че се случва, не се притеснявай  Hug И също имам изтичания на кръв по време на кърмене обикновенно...

Пуснах ви преди една снимка от изписването, ето една от болницата, за вдъхновение на мамите в очакване  Hug http://img2.imageshack.us/img2/2366/spa1427.jpg

# 277
  • София
  • Мнения: 243
Нова темичка някой ще пусне ли Laughing
Какво ще кажете за:
"Останалите ни великденски зайчета  бързат да изскачат от АПРИЛските тумбачета"
"АПРИЛски бебенца се спотаяват и чакат с червеното яйце да се появяват"
"На АПРИЛката е вече време бебенце в ръце да вземе"
 Mr. Green Heart Eyes Hug

# 278
  • Мнения: 12
ben78 миличка радвам се ,че се завърнахте   Hug Hug Hug много сте сладки двете .Много се радвам за вас , и ние бяхме така с гърдите докато не се получи запушване на канал и 4 дни бях с температура 38 градуса и само топъл душ и на цицата беше малкия , та уж се оправихме ,ама е много сложно това кърмене ,като не знам за какво става въпрос Whistling Аз на всяко кърмене сменям цицките  Party и цедкам ако не  е доста мека иначе ,не се цедя ...Уф ако знам какво трябва да правя .Пази се  да не се получи запушване ,че е ужасно това чудо  Stop
 Честито на новите мами Very_nice, neni, Rdimitrova ,k@lin@  и РАСТИНА Да са им живи и здрави бебчовците !Да си ги гушкат много и да се гледат безпроблемнно!

# 279
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Честити рожби на Very_nice, neni, Rdimitrova, Rastina k@lin@! Да са ви живи и здрави!

Бен, може би не трябва да цедиш гърдите докрай, така стимулираш още повече лактацията.  Rolling Eyes Иначе май трябва да се редуват гърдите т.е. да даваш другата гърда. Но нека някой с опит да каже.
Иначе за сученето - и ние сме така. Понякога се хранят за рекордно бързо време, 10-15 минути активно сучене, чувам ги как преглъщат постоянно, с малки почивки. Друг път цокват по малко, после ме ползват за биберон, после пак цокват. Като ги видя, че са поспаливи и не мога да ги събудя с бутане по раменцето просто сменям памперса.  Mr. Green После пак слагам на гърда и обикновено действа. Яна обаче понякога ми прави паузи по-големи от 3 часа и не винаги успявам да я събудя за да яде.
А Йоана ми е много лакома, наяжда се, оригвам, сменям пампата, тя пак търси и съответно й давам. Слагам в леглото, сумти 10 мин и писва за още... аз давам и после връща мляко, защото е преяла. Снощи направо на фонтан повърна лакомийката.
Ако ти е трудно цеденето може да пробваш под душа, на ръка. Става много бързо, при мен гърдите сами текат на струйки. Понякога натискам няколко пъти и после си имам фонтанче, което шурти само. Crazy
Желязо и аз пия, че след секциото и голямото кървене там, се оказах с хемоглобин 99.  Sick Но не съм забелязала да се е отразило на акитата. Пия феро-фолгама, тя е съвместима с кърменето.

Иначе се върнах от болницата с 14 кг по-лека. Лекарите коментираха, че съм изгубила огромно количество течности по време на операцията - кръв, много околоплодни води. Освен това две големи бебета и две дебели плаценти. След секциото бях още два дни на лекарства, които да причиняват контракции за да се прибере преразтегната матка. Като ме приемаха за раждане акушерките ме питаха дали съм сигурна, че бебетата са две, а не три, такъв тумбак имах.

За контракциите при кърмене - и аз ги имам, вече са на изчезване де. Но при първите кърмения доста ме болеше и прокървявах обилно. Това е добре, така матката се прибира и се чисти.

Олче, Бен, много са ви сладки принцеските.  Heart Eyes

# 280
  • Мнения: 54
Здравейте мамета, безкрайно ми липсвате, защото още нямам нет...
Нямам време да ви изчета сега, но скоро се надявам да наваксам...
Аз още съм 2в1 и нямам признаци да раждам скоро, но пък се чувствам прекрасно и правя дълги разходки...
Честито на всички мамета, които вече имат рожби и кураж на всички като мен...
Нямам търпение да ми пуснат нета...
Доскоро и много слънчеви прегръдки....

# 281
  • Бургас
  • Мнения: 347
radost, Жабче  Hug
Забравих да спомена, че имам удебелявания и на двете гърди... мисля че все още не всички канали са се отпушили и затова, питах няколко лекаря и всеки ми каза че ще отмине, но на мен ми е много притеснено  Confused
Иначе си се цедя с помпата и ми върши чудесна работа, добре че ми казахте за нея, в началото беше много трудно но вече е по-добре, въпреки че последните пъти почти не се цедя, че ми се ще да давам повече на малката, а така като е изцедена незнам до колко време мога да я използвам, за да я нахраня (от стайна темп.) и я изхвърлям... Хич не ми се ще де... гледам вече да не се цедя до край, след като прочетох няколко съвета... даже след хранене май не съм го правила от вчера... ох... съвсем се обърках...
Желязо взимах Малтофер...
Излязох от болницата с 5 кг. по-лека и онзи ден вкъщи (след 2 дни само) бях още - 2.
На всички повече радост и успехи в гледането на бебоците  Praynig Hug

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 231
офф бен78 разбирам те напълно,
аз с първото бях така, ужас високи температури, цедене, и все ми бяха твърди гърдите,
опитай се да не се изцеждаш толкова много, за да не стимулираш доплнително лактация, и прави топли компреси за да ти се махне твърдото, след няколко дена ще се оправят.
А като цедиш повече кърма замразявай я, защо я хвърляш. Не съм сигурна за фризера дали може да трае 6мес или една година, но за в хладилника до 24 часа. След това се затопля на водна баня. Аз си взех аксесоари на авент и смятам да си купя техния уред за затопляне на храна на водна баня . До колкото разбрах сам затопля на нужната температура, и не се налага да го пробваш. КЪРМА СЕ ЗАТОПЛЯ САМО НА ВОДНА БАНЯ.

# 283
  • София
  • Мнения: 12 254
Да ви разкажа за кърменето... казах ви вече, че май влизаме в някакъв ритъм и даже поспиваме няколко часа през нощта...
До сега правих така, цедя се (защото иначе са ми много твърди и тя не може да захапе) давам и да яде, редувам на едно хранене, едната гърда и давам след това и другата (между тях обикновенно сменям памперс). На следващото хранене започвам с гърдата, с която съм приключила на предишното, незнам дали е правилно... - Цеденето ако ареолата и зърното са много изпъкнали и твърди колкото да омекнат преди кърмене е много добре и правилно, но само колкото да омекне. Ако кърмиш само от едната гърда, на следващото хранене просто предлагаш другата, а ако си предложила първо лявата например, а после и дясната, на следващото хранене започваш от дясната след което ако се налага и лявата  Simple Smile
А да и след хранене на бебка се доизцеждам, многократно ми беше казано да не забравям да го правя (в болницата). Продължава да ме втриса и да се пълнят гърдите много бързо... - Виж тук вече изобщо не съм съгласна със съвета от болницата. Изцеждане е необходимо само в определени моменти, ако си разделена с бебето и гърдите наистина са препълнени да, но рутинно след всяко кърмене е погрешно. За предотватяване на риска от запушвания и мастити е важно да нормализираш лактацията, защото хиперлактацията поддържана чрез често изцеждане може да доведе до по-голям риск от запушвания, отколокот при лактация установена на търсенето и предлагането, когато количеството мляко е съобразено единствено с нуждите на бебето.
    Бих ти препоръчала да погледнеш тази статиика  - Изцеждане на гърдата, кога е необходимо това?
    Съвета ми е следния, първо спираш да цедиш гърдата от която е сукало бебчето със сигурност, а другата гърда изцеждаш колкото да ти олекне. В момента в който отново станат вече много напрегнати, варианта е или ако искаш и бебето е съгласно да му дадеш просто на него да суче или отново да изцедиш малко за облекчаване. В никакъв случай не цеди от тази от която вече е кърмено до дупка или и другата до последна капка защото именно това стимулира производството на все повече кърма. Постепенно след няколко седмици и когато хормоналната свръхлактация отшуми нещата ще се нормализират. После всъщност няма да имаш нужда от изцеждания при кърмене организирано на хранене изцяло от гърда без цедене  Simple Smile


Слагам и топъл компрес, за да тръгне кърмата.
Сега вече е по-лесно, тя захапва по-лесно ( пу пу) и кърмата уж, тръгва по-бързо..., но тя рядко суче пълноценно... поне така ми се струва... понякога го прави о/о 30-40 мин. и виждам как суче в действителност, после спи 3 часа.
Но по-често е 10-тина минути и заспива... все я будя , но тя пак е по кратката процедура... И съответно след 1 час иска пак и аз и давам разбира се  Hug - Това че кърмиш на поискване е много хубаво, просто когато усетиш препълнени гърдите си вместо да изцеждаш е вариант ако бебчо иска да засуче да му дадеш. Топлия компрес преди кърмене също помага, а между кърменията студен  Simple Smile
Акото и стана тъмно и много се притесних, сетих се, че взимах желязо няколко дни като се прибрах и веднага го спрях и се оправи уж, на последния памперс пак беше тъмно...  Rolling Eyes - тук вече не мога да отговоря, защото тъмно има доста нюанси. Със сигурност обаче чак черно не трябва да е, а и вече трябва да придобива един по-светъл цвят. Хубаво е да обърнеш внимание на педиатърката със сигурност, защото понякога това може да е от кръв в изпражненията тъмния цвят, което е доста сериозно. Не искам да те плаша, но е добре да се види и да се изключи като възможност. Ако е преминало вече след спирането на желязото ще е страхотно  Simple Smile

# 284
  • София
  • Мнения: 12 254
radost, Жабче  Hug
Забравих да спомена, че имам удебелявания и на двете гърди... мисля че все още не всички канали са се отпушили и затова, питах няколко лекаря и всеки ми каза че ще отмине, но на мен ми е много притеснено  Confused
Иначе си се цедя с помпата и ми върши чудесна работа, добре че ми казахте за нея, в началото беше много трудно но вече е по-добре, въпреки че последните пъти почти не се цедя, че ми се ще да давам повече на малката, а така като е изцедена незнам до колко време мога да я използвам, за да я нахраня (от стайна темп.) и я изхвърлям... Хич не ми се ще де... гледам вече да не се цедя до край, след като прочетох няколко съвета... даже след хранене май не съм го правила от вчера... ох... съвсем се обърках...
Желязо взимах Малтофер...
Излязох от болницата с 5 кг. по-лека и онзи ден вкъщи (след 2 дни само) бях още - 2.
На всички повече радост и успехи в гледането на бебоците  Praynig Hug
   Много е хубаво, че постепенно си започнала да намаляваш изцежданията, а докато все още цедиш замразяването на кърма е наистина много добър вариант, за да не я изхвърляш. За съхранението на кърмата може да прочетеш повечко тук - Указания за съхранение и третиране на изцедена кърма
   Ако са само удебелявания, без да имаш болка на даденото място и да вдигаш Т, може да става въпро само за развиването и разрастването на млечните жлези, които претърпяват бурни промени с началото на лактацията. Понякога има струпвания, които се напипват като леки бучици, но са напълно нормални. Опитай с лек масаж преди и по време на кърмене на проблемното място за по-добро оттичане. Не ползвай стегнати сутиени, защото могат да пречат на циркулацията и доброто оттичане на млякото. Незнам къде са удебеляванията, но добра работа върши и да поставиш така бебчето че с брадичката да оказва лек натиск и масаж на проблемните места. Със сигурност е хубаво да обърнеш внимание, обаче ако започнеш да изпитваш болка или да вдигаш температура.

Общи условия

Активация на акаунт