Препоръчайте ми кисело мляко

  • 2 711
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Монреал
  • Мнения: 631
Препоръчвам кисело мляко от домашна крава Laughing
Аз не бих давала такова.Известно е ,че масленноста му е доста висока...
Маслеността  на млякото зависи от кравата. В нашия случай тя не е висока, а и като обера каймака предварително, млякото си става като от кофичка 2 %, че даже и по-нискомаслено. Освен това аз разреждам млякото с вода, малко по-гъсто от айрян.
Не давам, а и не харесвам купени кисели млека, защото го няма истинския вкус на млякото, а и само като погледна, че има трайност 10 дни и ми става ясно. Rolling Eyes
Колкото хора-толкова и мнения Wink

# 16
  • Мнения: 3 927
Пършевица е много добро, според мен.
Изобщо всяко мляко, с което може да се подкваси, е добро. Всички други, които почти не се вкисват, а стоят мазни и гладки, са нишестени.
Давам и на Сердика Добрич, понякога и на Маркели.
Давам от време на време давам биволско мляко или овче - на Пършевица.

На малките деца се дават пълномаслени млека - децата се нуждаят от тези мазнини за своето пълноценно развитие, за разлика от мамите Wink

# 17
  • Мнения: 1 800
Най-често Елена 2%. Давала съм и Здравец, Пършевица.
Гледай само да не е Данон, На Баба, Виталакт, Роса.

Защо не Роса?!?!
Какво й има????? #Crazy
Прави се със много евтино сухо мляко внос от Украйна - радиационно.

# 18
  • Мнения: 844
Хей, Миленка, напарво ме разочарова с това инфо за Росата. Аз харесвам НА БАБА и ВЕРЕЯ, на тях кво им има? Дали ще мога да давам от тях на малкия?

# 19
  • София
  • Мнения: 15 222
Хей, Миленка, напарво ме разочарова с това инфо за Росата. Аз харесвам НА БАБА и ВЕРЕЯ, на тях кво им има? Дали ще мога да давам от тях на малкия?

"На Баба" се прави от "Данон"-в него има много сухо мляко. Затова е едно такова гъсто и вечно (в смисъл-не се разваля никога Wink)

# 20
  • София
  • Мнения: 15 222
Виж и тази анкета, може да те ориентира:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32289.0

# 21
  • Мнения: 928
Прави се със много евтино сухо мляко внос от Украйна - радиационно.
Сериозно ли е това или....???Защото ние в къщи пием само такова мляко,а все още не съм забелязала да светим. Wink

# 22
  • Мнения: 658
ние хапваме Елена 2%, но го давах по няколко лъжички с плодово пюре в началото

Последна редакция: вт, 16 авг 2005, 15:18 от Vivi

# 23
  • Мнения: 1 800
Прави се със много евтино сухо мляко внос от Украйна - радиационно.
Сериозно ли е това или....???Защото ние в къщи пием само такова мляко,а все още не съм забелязала да светим. Wink
Не се шегувай с това  Naughty

# 24
  • Мнения: 5 251
А кой ти го каза това за радиационното сухо мляко  newsm78
Според мен това за момента е едно от хубавите млека (Роса) на варненския пазар.Само такова давам понякога на Йоан  Peace А въпросната Пършевица не съм го засичала  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 590
По стандарт е разрешено добавянето на сухо мляко при приготвяне на кисело.
Някои фирми  добавят скъпи и качествени сухи млека (френски, холандски), а други по-евтини - например украинско. Освен това в България  има и нелегален внос на сухо мляко. 
Големите фирми  използват  висококачестени  суровини, спазват стриктно технологичния процес и много строга хигиена  при производството си.
Аз лично купувам само продукти на ОМК, Елби, Млечен път, Данон, Мегле.
А относно срока на годност - не забравяйте че тук значение имат също опаковката и закваската. 
За мляко Пършевица - въпреки че се произвежда във Врачански Балкан, суровината се събира от цялата околия вкл. Козлодуй.
 

# 26
  • Мнения: 1 214
Давам Родопея 3,6 % ,но е добре да се започне с нискомаслено-поне 2 %.При пълномаслените млека белтъка е в много високи стойности,които не са подходящи за бебета.домашните мляка са с масленост над 6%-абсолютно неподходящи.

# 27
  • Мнения: 1 983
аз давам Елена 2%, с две бисквити за вечеря

# 28
  • Мнения: 928
Не се шегувай с това  Naughty
Въобще не се шегувам дори. Sad Както споменах по-горе,нашето семейство от много дълго време консумираме, само кисело мляко Роса и ако това,което се твърди,наистина е вярно,то тогава горко ни. TiredВсе пак смятам,че ако Роса-та наистина се правеше от евтини сухи млека ,то цената му щеше да бъде доста по-ниска,а тя е като на кис.мляко Елена,Русалка и т.н. newsm78

# 29
  • България-София
  • Мнения: 573
АЗ съм за Родопея.

Общи условия

Активация на акаунт