Хомеопатия!!!

  • 30 353
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 489
Добре аз тук да питам - в крайна сметка хомеопатичните на Боарон защо са отричани и не е ли това хомеопатия, защото много хора свързват хомеопатията с тях?

Иначе за анкетата - не бих лекувала детето си с хомеопатия и не бих разчитала на тази наука.
Имам много лични примери за влошаване на здравето заради това лечение, има много шарлатани и вече ми се струва трудно да се намери кадърен хомеопат.
Та затова са ми страховете и затова съм взела това решение.

# 16
  • Мнения: 5 500
Добре аз тук да питам - в крайна сметка хомеопатичните на Боарон защо са отричани и не е ли това хомеопатия, защото много хора свързват хомеопатията с тях?

Иначе за анкетата - не бих лекувала детето си с хомеопатия и не бих разчитала на тази наука.
Имам много лични примери за влошаване на здравето заради това лечение, има много шарлатани и вече ми се струва трудно да се намери кадърен хомеопат.
Та затова са ми страховете и затова съм взела това решение.

Съни, на теб ти знаем мнението за хомеопатията Mr. Green
По принцип не отричам лекарствата на Боарон, а хомеопатите лекуващи по Боаронски метод, защото изписват много лекарства, които взаимно си пречат. Не съм лекар-хомеопат и не мога да го обясня както трябва, ако държиш много ще се допитам и ще ти издекламирам трите етапа на лечение на хомеопатията.
Държа на класиците, които изписват едно комплексно лекарство.
По темата цялото ни семейство се лекува само с хомеопатия.

# 17
  • Мнения: 2 489
Афродита, наистина ми е интересно защо се отричат препаратите на Боарон - дали не само заради печалбарството?

 Честно казано няколко пъти съм усещала как Оксцилококцинума ми пресича грипа. И по-съм склонна да се доверя на тяхни препарати, честно казано.

# 18
  • Мнения: 590
Боарон е производител както на клсически хомеопатични монопрепарати така и на разни "коктейли" - комбинации от различни монопрепарати в ниски потенции. Класическата хомеопатия отрича "коктейлите". Защо? -  виж по-долу. Отрича също печелбарският  подход на Боарон -   да се изписват повече от един препарат едновременно, да се препоръчва вземането на не по-малко от 5 бр. гранули..
Осцилококцинум е сполучлив препарат на Боарон, но той е монопрепарат.  И при неговото предписание има някои заблуди, които целят повишаване на продажбите му.

Из "Хомеопатия за всички",  д-р Атанас Гълъбов. 
“ВИДОВЕ" ХОМЕОПАТИЯ
Когато специалистите говорят за хомеопатия те имат предвид оригиналния метод, наричан понякога и класическа хомеопатия, чиито принципи са били формулирани от д-р Ханеман: ЕДНО ЛЕКАРСТВО, ДАВАНО НА ПРИНЦИПА НА ПОДОБИЕТО, В МИНИМАЛНА ДОЗА
Обучението по класическа хомеопатия е много сериозно и е с продължителност от две до три години обикновено след завършване на висше медицинско образование. То включва: задълбочено изучаване на голям брой хомеопатични лекарства и техните болестни картини, познаването на трудовете на световноизвестни хомеопати (на първо място „Органон на лечебното изкуство" на д-р Ханеман), работа с реперториум, дългосрочна клинична оценка на резултатите и прогноза. При този начин на лечение, както вече беше споменато, назначаването на лекарството не се прави според диагнозата, а след като се прецени внимателно цялостната картина от оплаквания и индивидуални особености на съответния човек, включително и фамилната анамнеза и историята на предишни заболявания или травми.
NB!  Целта на хомеопатичното лечение е не само облекчаването на дадено оплакване, а подобряване на здравето на човека на всички нива!

Другият метод, който се практикува, няма специално име и минава под общото наименование хомеопатия. При него често се използват смесени (комбинирани) препарати, неправилно наричани „хомеопатични" или се назначава последователно и посменно приемане едновременно на няколко хомеопатични лекарства, които покриват отделни симптоми. Този начин на даване на хомеопатични лекарства принизява хомеопатията до ограничения едностранчив подход и възможности на алопатията; той е предимно симптоматично и нозологично ориентиран и нерядко само потиска симптомите без да лекува. Резултатите, до които води са съвсем посредствени. Чрез него понякога може да се постигне известно облекчаване, но не и същинско излекуване особено що се отнася до хронични оплаквания; ако това стане, то би било истинска случайност.
За да се назначават комбинирани препарати или да се предписва по описаната по-горе методика, ориентирана към отделни симптоми или болестни единици, не е необходимо кой знае какво обучение и интелигентност; дори и един санитар би се справил успешно с някой от справочниците, които предлагат фирмите-производителки на хомеопатични лекарства. Подобно обучение по „хомеопатия" с нищо не допринася за задълбочаване на познанията на лекаря относно здравето и болестта и същността на истинското лечение и има преди всичко търговски характер. За съжаление, точно такива курсове се предлагат на български лекари, студенти-медици и фармацевти от различни западни фирми."


Хомеопатия за всички http://www.spiralata.net/kn_bul/homeo.zip
Световната конспирация срещу здравето http://www.spiralata.net/kn_bul/konspiraciata.zip

Последна редакция: пн, 15 авг 2005, 01:54 от niika

# 19
  • Мнения: 1 313
Нийка много е дребничко, заболямат ме очите още на първите редове.Ако има нещо важно кажете ми го с две думи

# 20
  • Мнения: 590
Изабел, съгласна съм. Извинявайте Simple Smile  Коригирах го.

Off: Афродита, и семейството на сестра ми се лекува при Кремена. Много са доволни.

# 21
  • Мнения: 1 313
Изабел, съгласна съм. Извинявайте Simple Smile  Коригирах го.



newsm10 smile3501

# 22
  • Мнения: 5 500
Off: Афродита, и семейството на сестра ми се лекува при Кремена. Много са доволни.
Оооо, да  Laughingне знам какво щях да правя без нея. Тя ми е и приятелка и фамилната докторка  bouquetБлагодаря на Господ, че ме срещна с нея Grinning
М/у другото тя днес има Рожден Ден  bouquetКреми, Честито от тук, ще дойда и лично!!!

Сори за офф-а

# 23
  • Мнения: 8 505
По-скоро използвам традиционна медицина.Тук силно искам да се разгранича от антибиотиците и химиотерапевтиците,тъй като сън силно против тях.
Хомеопатия-изключително рядко,никога на своя глава.

# 24
  • Мнения: 816
newsm10 много съм доволна от този начин на лечение. Започнах от май месец да лекувам така щерка си и резултатите бяха потресаващи просто Simple Smile
Добре, но с кой се консултирате, за да я лекуваш. Не искам синът ми да го тъпча с разни химически вещества, които се съдържат в лекарствата. И хомеопатята дали лекува всичко, например шарка или пък разстройство, повръщане, запек? newsm78

На първо време все пак водя детенцето си при личната му лекарка да сложи точната диагноза (избрала съм си я много добър диагностик). Следва посещение при хомеопатката ни, която е Екатерина Чамурлийска - главен редактор и издател на вестник "Хомеопатия за всички" и е много добър специалист в областта си! Това е. Разбира при спешни и животозастрашаващи случаи първата ми работа ще е да потърся колегите си от Пирогов, но да не се налага на никого!
Да, хомеопатията помага и при шарки и при повръщане, при запек и въобще при всичко, а хомеопатичните средства са много по-малко токсични (дори изобщо не са токсични) за разлика от лекарствените такива, добити по химичен път!

# 25
  • Мнения: 214
Досега по традициония начин,но откакто това не помага на малката пробваме с хомеопатия
Засега още немога да кажа дали ни помага дано помогне.

# 26
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
А дали когато казват "на билкова основа" е същото като "това е хомеопатия"? newsm78

# 27
  • Мнения: 8 463
Афродита, наистина ми е интересно защо се отричат препаратите на Боарон - дали не само заради печалбарството?

 Честно казано няколко пъти съм усещала как Оксцилококцинума ми пресича грипа. И по-съм склонна да се доверя на тяхни препарати, честно казано.


Мисля,че мога да отговоря на въпроса ти.Осцилококцинумът е моно- препарат с много добро действие.Лекар ми е казвал,че има поразителен ефект при/ще те излъжа,но/мисля 85% от хората.При останалите не действа.
Класически хомеопат ми каза/преди 3 дни/,че препаратите на Боарон са много качествени и много трайни,но се внасят само ниски потенции,а това не помага на класическите хомеопати,които използват в доста случаи високи потенции и само един,а не комбинация от препарати.Дори нямат намерение да започнат да внасят по-високи-такава им е политиката.
А иначе-и аз съм ползвала техни неща с много добър ефект.

# 28
  • Мнения: 590
Досега по традициония начин,но откакто това не помага на малката пробваме с хомеопатия
Засега още немога да кажа дали ни помага дано помогне.

Понякога се иска малко търпение. За да се изчистят стафилококите на Ели напълно ни трябваше повече от месец. Изобщо за хронични болести се иска време.
При остри състояния: настинки, грип,инфекции обикновено оздравяването е бързо. 
Лошото е че много педиатри ходили на разни боаронски курсове, изписват  комбинации от препарати по  "схема" . При това много често изписването е симптоматично и ефекта не е особено голям. Та хората решават, че хомеопатията е нерезултатна.

 

# 29
  • Мнения: 590
из "ХОМЕОПАТИЯ ЗА ДЕЦА ", др Раджеш Шах & д-р Рупал Шах

5 причини поради,които хомеопатията трябва да бъде използвана за деца:
1-безопасна медицина
2-ефективно и бързо лечение
3-естествена, научна медицина
4-засилва защитните сили на организма
5-харесвана от децата

Кои болести лекува хомеопатията?
а. Инфекции
б. Алергии
в. Тонзилит-избегнете операция
г. Психични отклонения
д. различни психо-соматични разстройства като нощно напикаване, главоболие, гастрит се повляват позтивно с  хомеопатия.

Други проблеми при които може да се помогне с хомеопатия са:
Колики, Всока температура, проблеми с никненето на зъбите, повръщане,дизинтерия,Нефротичен синдром /заболяване на бъбреците/, Проблеми сързани с растежа, Гърчове-Епилепсия, Екзема, Жълтеница, Менингит, Гъбични инфекции, Брадавици, Алопеция /косопад/, Болки от израстване, Слаба концентрация, Артрит при деца, Псориазис, Левкодерма /бели петна по кожата/, Пъпки,проблеми със щитовидната желза и др. "


http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=homeopatia&Number … mp;sb=5&part=


Общи условия

Активация на акаунт