В Канада пролетта дойде и куфарите за България започнахме да стягаме! - 35

  • 19 245
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мерси, Маневрата  Hug А знаеш ли дали ще има върбови венчета? Не мисля, че мога да остана за службата с моето диванце, но поне искам да посетя храма.

# 61
  • Мнения: 3 932
Досега винаги е имало - да не са венчета, ама клончета със сигурност. Струва ми се обаче, че се даваха в края на службата, но може и да си измислям...понякога за големи празници (Великден примерно) организират детска градина в кафетерията на църквата, така че може да си късметлия.

# 62
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 925
А ние нямаме българска църква тук и утре ще ходя в гръцката. Нямам идея кога е тяхния велик ден.

# 63
  • Мнения: 743
Великден не е по държави, а по религия, гърците са православни като нас  Laughing,т.е другата седмица е  Peace

# 64
  • Мнения: 3 932
Великден не е по държави, а по религия, гърците са православни като нас  Laughing,т.е другата седмица е  Peace

Това ми хареса Peace

# 65
  • Мнения: 28
Честит празник на малкия Ясен на Вери и на цялото им семейство!Пожелавам му да е жив и здрав и много да ги радва!  ura  ura  ura
Честит празник  на всички които празнуват днес  bouquet  bouquet  bouquet

# 66
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Честит имен ден на Флори и на Ясен и на всички останали цветенца и дръвчета!  Heart Eyes

# 67
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 925
Те и руснаците са православни, но празнуват  Пасха сега.(така че не е само до православни или не, а и до самата църква).Между другото кога ще се падне Великден зависи кой календар се признава от съответната църква. Например арменците( едно от най-старите православни християни ) празнуват Великден днес.
Така че MamaMargo думите ти са красиви, но не и верни.
Честит имен ден на всички именници

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 23:54 от Titina

# 68
  • Мнения: 743
Ето малко информация тук :

http://velikden-haribo.blogspot.com/2009_02_01_archive.htm

http://5ko.free.fr/bg/easter.php

и тук:

http://www.eagle-soft.com/documents/easter.pdf

Доколкото разбирам от тази статия "старостилците ",тази година празнуват на 6 ти април.

А от тук разбрах че арменците празнуват тази година на 16 ти април.

http://www.pravoslavie.bg/content/view/2254/410/

Така че ,да арменците празнуват различно,както и старостилците.

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 01:16 от MamaMargo

# 69
  • Мнения: 743
Една малка почерпка от мен за именния ми ден и този на дъщеря ми Елица:






Честито на всички други именници,малки и големи!

# 70
  • Мнения: 5 713
Даниел, Тарикмом и всички останали, мерси за поздравите!  Hug

# 71
  • Мнения: 21
Хайде на цветята! Да са честити всички български цветя, няма май сънародник дето да не познава поне едно цвете сред близки и приятели, много хубав празник! Днес разбрах от съседката ми румънка, че и те празнуват цветни именни дни днес! Интересно е как си общуват културите, знам, че те имат и мартеници като нас.

Гаргамелчо, чудесен занаят (хоби/занимание?) си подхванала, браво за фотографията, дано да ти иде отръки все така и да те вдъхновяват "малките обекти"!

B52 - ех, каква самодивска коса имаш! А Петърчо е голяма сладка рибка! В нашия род косата не е силен фактор и аз си ходя с късичка ;-(
Вери, страхотна грижа за хубавите коси на Маги, браво на таткото!

Аз не съм забравила за идеята ни за сбирка в Хай Парк, ама май е по-добре да се пукне съвсем пролетта и да е топло, например можем да си заплюем една неделя през Май и да видим ще има ли желаещи. Имате ли предпочитан ден?

Много се кефя на вкусната козуначена тема!

Аз днес имам въпрос за спонсорство на родител, който ме вълнува и бих искала да разбера има ли хора, които са преминали през тази процедура, за да споделят опит. Най-вече ме тревожи информацията, че много дълго време отнема целият процес. Бях почнала да събирам документи за нормалната спонсорска процедура, и да я пусна този месец, а мама да си се прибере както планира в България сега,  тя има многократна виза и може да идва при нас. Евентуално следващият път на зима като дойде, да опитаме да й удължм престоя. Но днес говорих с една позната рускиня, която спонсорира майка си докато тя им гостува тук в Канада и ще и удължават престоя, докато стане. Казва, че така ставало по-бързо и май ползват "хуманитарната" процедура (compassionate grounds). Общото с тях при нас е, че и моята мама е сама в България (ако не се брои сестра й и семейството й). Мен ме е страх да не би ако постъпя като тях да ми откажат и така да забавят случая ми още повече.

Знам, че е говорено за това, а и всеки случай сигурно е индивидуален, но повдигам темата, може сега да има и нови хора с този опит, аз май имам нужда от едно просто потупване по рамото за кураж Simple Smile.

А днес Паулинка ме разсмя като я питах "как се казва бебето" (на 17 месеца "бебе" Wink и тя казва нещо между "По-поо" и "Пе-пее" Wink

Благодаря ви момичета!



# 72
  • Мнения: 5 713
Я, да видим кой става на годинка днес.  Laughing

Честит Рожден Ден на Самюел! Да е жив и здрав! Да е весело и лъчезарно дете! Много да ви радва и да се гордеете с него, Лейди Шери! Прекрасно детство му желая!

  bouquet   bouquet   bouquet

# 73
  • Мнения: 7
Искам да попитам мамите ,ако за дете живущо в Квебек с майка и баща ПР което дете  получава детски помощи и се върне за 6 месеца да речем или повече в България трябва ли да се спрат детските помощи или как се процедира в такъв случаи  newsm78

# 74
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ако е за повече от 6 месеца в годината се прекъсват здравноосигурителните права, но за детските не би трябвало да е проблем стига да си пускате данъчната декларация и на 31 декември адреса ви да е в Квебек.

Общи условия

Активация на акаунт