Дванадесета Магребска тема тук все задружни дами е събрала(12)

  • 24 976
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 560
Алби,  Joy Как е при вас положението?
При нас също се поздравяват,заговарят,
но аз съм си общителна и веднага се включвам в разговора. Laughing
Мъжа ми е на др.крайност.Той мълчи ,като риба,когато е сред непознати. Twisted Evil
Особено преди години.Сега има прогрес. Mr. Green
Чуди ми се как може да си говоря с всеки.  Laughing
Шаки,не ни обиждай! Twisted Evil И аз съм фармацевт!  Blush
Сега ще ти кажа за калиевия перманганат.
Не ти е нужна таблица и ли проценти. Naughty
Правиш си бледо розов разтвор.Просто слагаш няколко кристалчета.
Внимавай да не го направиш концентриран!!!
Държиш я 5мин.,макс.10мин.
Дуа,мерси!Ще чакаме на 12 да почерпиш. Wink
Качих още снимки в албума от ваканцията,
когато бяхме в Джерба.
Деси, ми както се пише на латиница,така и на арабски. Grinning

# 16
  • Мнения: 110
  Деси, явно са наблегнали на трайността при вас.  Laughing
Аз се сещам за една бързо-изчезваща миризма.  Hug

  Забелязала съм, че този филм е толкова емблематичен, колкото и прочутата книга ''Не без дъщеря ми''.
Винаги се дава за пример на нашите мюсюлмански познати, като едва ли не доказателство за лошото ни отношение към тях по принцип. Файма, не визирам теб, тъй като ти си го показала след поредица от други неща, просто ме подсети за случая.  Peace
Има право хабибито ти да стига до това заключение. И това е според мен една от причините за веригата мюсюлманин-турчин-османско робство-арабин-...и миш-маша, който следва от това слагане на всички в 'кюпa'.
Според мен българите са лошо настроени към негри и специално мюсюлмани. Обикновено толерантните са част от живеещите навън и свързали живота си по някакъв начин с техни представители и разбрали, че и те са нормални хора.

# 17
  • Мнения: 3 804


Деси, ми както се пише на латиница,така и на арабски. Grinning


е вашите са по напреднали от нашите  Grinning
Днес бяхме у свеки и там взех едно бебе -дрената играеше с батко му,в момента в който ме видя че го нося зараза всичко и пристигна-да я взема baby_neutral,след това заяви ,че не обича бебета Mr. Green

# 18
  • Мнения: 90
ДА бе наскоро даваха в Египет как от мирното съжителство на двете религии (християни и мюсюлмани) ,май май истината поЧна да излиза ,Че не е толкова мирно ,колкото те го описваха годиниии наред .Имаше цял репортаж ,видхме Peace ,как на мюсюлманите им е преЧело биенето на  камбаната и др. и др претенции и не давали да се построяват други църкви (Черкви ) ,а инъЧе мускетата са на всяка улица ,така Че кажи на доктора и над това да се замисли ,не само ти да се замисляш на неговите размишления  Laughing
И аз не смятам ,Че българина мрази мюсюлманина ,инъЧе по моите наблюдения ,те не заЧитат друга вяра разлиЧна от тяхната(исляма) ,колкото и да клатят и кимат глави ,Че те приемат и ала бала,не е от сърце  Peace ,поне в наЧалото е така ,после свикват с тая мисъл,но за тях ти си винаги Чужденка . Не съм Чула досега някой мюсюлманин да е приел християнската вяра инъЧе обратното -примери бол ,даже има живи  тук ,тоест в арабската тема .ИнъЧе да права си арабите са по търпеливи ,по-спокойно я карат ,имат много повеЧе респект към жената от колкото българина ,знаят как да ухажават и да ти свалят звездите от небето ,въобЩе прекрасни актиори са  и джентълмени Laughing,неЩо на което българина не е науЧен като Че ли  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 804
шаки-знаеш ли познавам и момичета омъжени за християни тук-ами снахата ако е чужденка-винаги си остава такава-това няма нищо общо с религията-манталитета е такъв Peace
Мога да ти кажа тук как е-за смесените квартали-има си и църкви и джамии ,за толкова години тук не съм чула оплакване на религиозна основа.

# 20
  • Egypt
  • Мнения: 132
Mомичета, не исках да забивам в религиозна тема, хич не съм по тая част. Мисълта ми беше за отношенията между хората, не между религиите. Ама като гледам те май са свързани нещата. И за общителността беше приказката- в това отношение между Египет и Дания да речем, където съм поживяла има балкан разлика. Иначе нито аз, нито Доктора сме религиозни- аз съм кръстена преди 30 години в Троянския манастир и до там. Той цитира Корана и Библията, и беше изумен, че не знам нищо по въпроса, но  в джамия не е стъпвал от смъртта на дядо му преди 5-6 години. Та може да се обобщи, че религията му е хуманизма, а аз гледам да го следвам, нежели ми е трудно все още.

# 21
  • Мнения: 90
ДидонЧе тук жената ми говори за процентиииии ,незнам сигурно трябва да и се напише на бял лист- колко кристалЧета да разтвори ли ,малоумна работа ,не ми се занимава ,на 23 съм на дерматолог ,Ще му кажа да ми нарапви една рецепта за този перменгант и да пише (процента) ,за да не ме гледат като дебили .Не се  продава под формата на  кристилЧета ,Ще кажа да ми изпише и един дактарин ,Че без рецепта не го дават ,въобЩе Ще се въоража с рецепти ,Че инъЧе не става . Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 110
  Деси, като те чета, разбирам, че при вас е постигнат така бленуваният мир.   Peace
Съжителстват в хармония всички религии, толерантността е като въздуха- толкова естествен процес,....  Thinking
Радвам се за теб, че живееш на подобно място, но явно сте някакво чудо там, по сирийско.  newsm78
Аз също съм чувала и гледала за проблемите, които Шеки говори.
Факт е, че трудно се приема различното, независимо какво е то.  Peace
  Файма, говорим си, нали?!  Hug Никoй не 'забива', спокойно.  Peace

# 23
  • Мнения: 90
шаки-знаеш ли познавам и момичета омъжени за християни тук-ами снахата ако е чужденка-винаги си остава такава-това няма нищо общо с религията-манталитета е такъв Peace
Мога да ти кажа тук как е-за смесените квартали-има си и църкви и джамии ,за толкова години тук не съм чула оплакване на религиозна основа.
а деси ви на изтока сте много по разлиЧни от магребяните .При нас за  тяхна се смята  ако е от тяхната религия и тоЧка  Laughing ,говоря по принцип и по наблудения разбира се ,винаги има изклюЧения и хора които за претъпкали този манталитет
файмане се епритеснявай ,дискутираме си ,да права си неЩата са доста свързани  newsm78

# 24
  • Мнения: 3 804
Алба-за чудо не знам,но тук поне в около столицата е такава мешаница на народности и религии-та хората са свикнали на всичко,особенно сега когато града и населението се разраства и вече в дори традиционни муслим квартали и предградия се заселват и християни и друзи и т.н.
Да като се замисля има елемент на чудо едната  сестра на мъжо живее в християнски квартал-там има няколко църкви-големи и една малка джамия в края на квартала-по празниците ,а и не само семействата си ходят на гости,след училище можеш да видиш момичета едната с хижаб и  другата късо облечена да вървят под ръка.

# 25
  • Мнения: 100
Честита нова темичка и от мен!! По вода да ни върви!!   Nature Sunny 

Файма, прав е човека, насилието поражда насилие. По повод омразата към мюсюлманите... или към християните от тяхна страна, може много да се говори. Съгласна съм, че става въпрос на възпитание, но и на личен опит...
Файма, тя моята история не е за пред хора  Grinning

Алби, на фотошоп са правени снимките на пустинята. А тая със списанието е от друго място  Wink

Делтичкеееее
, стига с тия палачинки дееее, кой палачинки, кой пържени филиики и аз виртуално и фантазиално трупам калории тука. А уж се каня да пазя диета, амииииии.... 

Днес бях на разходка с моите състудентки от университета, всичките с бебета, направо вече..срам ме хваща. Хептем се депресирах  Confused Ще кача две снимки с бебето на най - близката ми приятелка. Офффф, искам и ааааззззззз...

Дидонке, представям си го как изкача от пустинята един бедуин с две шпаги  Joy И идва да ме отвлича за жена... А аз ГОРКАТА, бягам ли бягам, ама той все ме настига  Mr. Green
Ей подивях ви казвам...

Далка, тя усмивката пак е тука, и селф-иронията също... ама друг е въпроса отвътре какво става...  Как е Раянчо, мина ли манипулацията вече или още не е, понеже изгубих аз нишката...  Embarassed

Лина, прочетох за майка ти, много съжалявам, че така се е получило. Не знам каква е причината, но неприятно, направо настръхнах..  Confused Ти иначе как си?

За нова тема, и аз мога да пускам, за другия път Лина заяви желание, значи аз след нея... спокойно, ще има къде да си хортуваме.

МарсиHug

Шаки, опасен лебед..  Mr. Green Аз се радвам ако животните идват самички, много са мили... Един път, обаче, храних един гларус на плажа, ама бях сама и както се къпя след това го гледам как тича по пясъка с мойта торбичка, а там сложих вафлите, с които го хранех... Добре че имаше минерална вода втре та не можа да излети, че пари, телефон, ключове, всичко там, ужас... Иначе миналия ден така да ме снима една приятелка и точно като снима - един гълъб прелетя пред лицето ми с разперени крила. Да си искал така да стане - няма как... Абе... природа  Laughing И тая снимка ще сложа  Laughing

Хайде, дами, лека нощ от мен... днес е четвъртък, та съм рано в леглото (уикенд там нейсе си, та нямам компания на чата) Sick

Олееее 10 нови отговора... май няма да се спи  Joy

Намесихте Египет, и тук искам да вмъкна, че въпреки разбирателството между християните и мюсюлманите там, истината не е точно такава... Редица пъти християни са били нападани от мюсюлмани, същото знам и аз за това, че се дразнят на църквите ни, и общо взето, християните като малцинство, се чувстват доста подтиснати. Иначе християните поне са задружни, събират се в определени дни в църквата, празнуват всички празници. Хубавото е, че и те са ортодокс като нас, празниците ни съвпадат.  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 23:27 от Eye of Ra

# 26
  • Мнения: 610
Привет и от мен  wavey и честита нова темичка !

Марси мерси   bouquet с удоволствие сядам при вас на чаша чай във вашата приятна компания  Hug
Цеци успех с визите  fingerscrossed и поздрави на щастливо кърмещото майче- Белбей Heart Eyes
Рали готини снимки  Flutter
Дидонка Честит Рожден Ден на брат ти! Да е жив и здрав   bouquet
Жълтурче ще те чакаме  Hug
Дала- Руади  Simple Smile днес си мислех за Невена - как е тя , чували ли сте се ??
Алба   bouquet
Качих и аз няколко снимки в албумчето  Simple Smile

# 27
Eх Магребинки....не смогвам да Ви изчета  Hug  bouquet

Честита ни нова Темичка със специални благодарности за Марси и Линка.
Лина вече е наясно ...и другата тема ни е осигурена. Party
Харесва ми и на мен идеята ВСЯКА една от магрбинките да Създаде тема .Ще е по-интересно..то-ние тука сме като в Биг Брадаър  Laughing-ние си се знаем и четем....ама и колко други хора ни четат...Та-всеки си има и симпатизанти...така -като се поведе темата от Всяка от Нас,току виж и нови приятели сме намерили и нови и още интересни хора дойдат сред нас  Hug

Белче- ти  ми липсваш...и знаеш ли?!-не само на мен.  Heart Eyes
Всеки си съди от неговата позиция...аз се върнах назад-препрочетох....Нищо лошо не намирам!
Лично АЗ доста късно се научих ДА СИ ИСКАМ.-в смисъл  Joy Joy Joy хе-хе....не се впрягай  в другия! Joy
Исках да  кажа,че ако жената не си знае цената-то и никой няма да е оцени!А историята  показва че в Хубавите ябълки доста често прасетата ги ядат!Ти дойде сред Нас-сподели за Салах!!!-пу!Типичен образ на тарикат магребинец-има ги...има!Ама не всички овци са черни.Разказа ни историята си-добре че  се освободи от тази  връзка...И сега е съвсем..ама съвсем Нормално да Изпитваш новия човек-по всякъкъв  начин....Айде ,чак Златна Ябълка от подземното церство не искай да ти донесе..НО си знай цената!Няма нищо лошо в това-аз  Това разбирм от онази История.....но и аз съм разбирала погрешно,и погрешни изводи съм си правила...Нормално е!Хора сме!Всеки -в определен момент усеща по-различен начин нещата....спрямо житието си,спрямо опита си,контактите си......
Пиши на Марси на лични да ти даде ноата парола- твоето албумче липсва....Ела да видиш колко е порасъл Раянчо.Прекрасн албуми има-нови хора,стана  интересно  Hug  bouquet
И ти си част от направеното до тук  Hug


Рали-не съм отваряла още Снимката дате видя..ама знам че правиш Супер колажи....ако те напипам на Скайпито ще се примоля и на мен едночко.Деси ми беше направила на децата-в едно дръвче като листенца...държа си го като фон на компа-много е хубаво!
Нямаме още интервенция....Чакаме обаждане от бълницат-за да се случи.Направихме Незнам  newsm78 какви изследвания в аванс!Информирахме се  и очакваме да се снабдим с Риванолче и Тубоцин-на крем..Дидонче,майка това разбрала...дано не е по-разлчно-ти писа Топоцин пудра !!!Аз така и казах-но в Аптеката и дали Крем Тобозин и Сулфатиецол на пудра!

Та с две думи-очакваме....събитието.Миличка Ра-щом е  има Иронията-значи си добре!  Hug А ироничната усмивак все-пак   по-добре от липсата на Вякаква Усмивка! Затвори вратата.....затвори я! За да продължиш......Ще се отвори  Нова Врата и...ще се окажеш на течние-Като мен!...да видиш тогава как ще те издуха вятъра в друга посока....
Ех,философка-дъта съм....ама ти си ме знаеш Hug  bouquet

Дидонче-ще разгледам новите снимки с интерес.  Hug  bouquet
И от мен ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА БРАТЧЕТО.


Цвети-добре че писа...мислих Ви!  Дано наистина посланникът прояви разбиране и съпричастнос.
Нашият тук-като вадихе паспорта на Раян....моя Другар прави едни изпъления тогава-че не е нужно да взема БГ паспорт и прочиее...та-мисълтта ми беше,че В Посолството хората проявиха рзбиране и определено ме подкрепиха.
Дано по-бързо се уреди и този въпрос...А за армята като чух-направо настръхнах!!!
За Египет-не знам....но за Алжир-да се отслужи военна служба е много яко следено...дори алжета-с френски паспорти ,като свършат училище тук и си ги привикват...да отслужат там!Както беше при Нас навремето... иначе ще иде там-и изведнъж ще го преберат!А ти ги видя-навсякъде са.....а,колко са цивилни и не ги разбираш ooooh! По-лошо е със шменти-капели-че напипат ли го и....оиде  му  бъдещето! Щом трябва....да отслужи!Поне да ти е мирна главата после....
Пиши.....Да се пазиш-да пазиш детеТо! Hug  bouquet
Ако се чуеш с белбейчето-спезиален поздрав  bouquet

Близначета-с Невена не се чумвам.Аз почти не стоя в Къщи...а когато е Другаря тук-не мога да говоря по български -освен с децата!Така сме се разбрали,докъто се пренеса в другата къща....
Тя  знае това ... Вйрвам че  е Добре-тя е Интелигентна жена

ДНЕС АЛЖИРЦИТЕ ИЗБИРАТ ПРЕЗИДЕНТ
В Чужбина вече свършиха гласуванията-днес е из цял Алжир!
По-този повод се нагледах и наслушах на коментари....ще разказвам нататък!

Много дълъг пост...
Айде да завършвам че Няма да ме прочетете накрая от досада....

Поздрави за Албито  Hug и Делтичка Hug
Алби виж кво намерих из Алжето
 http://www.youtube.com/watch?v=Xi8jxJLS6r0&feature=related

Raina Rai


И това е много яко- Мароканско  Party
Поздрав за Беллка  Hug
http://www.youtube.com/watch?v=l3mCu4KHlW0&feature=related

ya zina

# 28
  • Мнения: 560
Дидонке, представям си го как изкача от пустинята един бедуин с две шпаги  Joy И идва да ме отвлича за жена... А аз ГОРКАТА, бягам ли бягам, ама той все ме настига  Mr. Green Ей подивях ви казвам...
Рали,сега ти видях снимките.Много са сполучливи! Peace
Пък за гонитбата,да не стане ,като вица с кокошката? Grinning
"Какво си мисли кокошката,до като я гони петела?
Не бягам ли много бързо?" Joy
За бебче,спокойно,още имаш време и това ще стане! Praynig
Близнците,видях и вашите снимки. Heart Eyes
Много са ти хубави и сладки слънцата,а ти мама -чаровница!Да са ти живи и здрави! Hug
Шаки,ако ти е на капки,пак можеш да приготвиш бледо розов разтвор.
Слагаш в един лиген топла вода,с каквато я къпеш и капваш няколко капки.
Не се притеснявай!Нищо няма да и стане на госпожицата. Wink
То е външно и не е опасно.Пък до 23 ще е минало вече.Да си знаеш за др.път.
Хаде,отправям се към леглото,че утре пак сме на училище. Hug  bouquet

# 29
  • Мнения: 610
Добро утро Магрибски принцеси !
Заповядайте на кафенце на това красиво местенце  Flutter

   Party


Дидонка мерси за хубавите думи  Heart Eyes
Дала хубава музичка си пуснала   bouquet

Малките в момента правят гимнастика на тази песничка ( музиката е много весела )  sohappy
http://www.youtube.com/watch?v=uKmsMZuN2bw&feature=related   Party  Нека бъде поздрав за всички  Hug с пожелания за хубав ден и много усмивки   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт