Как да се справя с глутница бездомни кучета?

  • 14 721
  • 340
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 191
Julie, щом искаш да ми "люскаш" един (каквото и да значи това) заповядай, на лични мога да ти дам точния си адрес!

И не говорех за хора, пострадали от кучета, а за деца, на които като цяло им се насажда страх, можеш да прочетеш и малко "учебничета" по психология, ако не си учила в училище.

# 16
  • Мнения: 1 335
Подкрепям!Слагаш антифриз в мляко и им даваш да пият.Действа безотказно.Аман от улични псета.Екоравновесие и Милосърдие идват,кастрират кучето и го връщат.Ако е с каишка,не е техен проблем.

stefani6, много добри съвети раздаваш! Дано  да е мляко, защото може да е в твърда храна- кремвиршче, нещо, саламче, а дечицата лапат разни неща ... бих си наглеждала хууубавко детенцето какво пипка, миличка.

Към авторката: можеш да потърсиш институциите и организациите, цитирани по-горе, но откровено се съмнявам да постигнеш успех. За съжаление щом се опре до тях често се чудя защо и вие, и аз си плащаме данъците. Още не са ми отговорили нито от Екоравновесие, нито от общината. Както и не са ми отговорили кой ще плаща за здравето и сигурността на децата, които са в непрекъснат контакт с екскремеите на кучетата.
Има БЕЗПЛАТНИ кастрационни центрове. Това отчасти ще реши проблема. Презахвърлянето на кучетата по квартали зависи от "добрата воля" на съседите. Също е опция.

# 17
  • София
  • Мнения: 749
Подкрепям!Слагаш антифриз в мляко и им даваш да пият.Действа безотказно.Аман от улични псета.Екоравновесие и Милосърдие идват,кастрират кучето и го връщат.Ако е с каишка,не е техен проблем.

А това за котки важи ли ? В нашия вход на един етаж отглеждат кучета, на друг котки...Целите стълбища са осрани и опикани...А каква е смрад  Sick Sick Sick
Мислех да викам ХЕИ, ама се отказах - ще глобят входа и нищо...Но това просто не може така да продължава...

Иначе и аз бях решила да ги торовя, ама все се страхувам да не попадне човек на "куката"  Sad

# 18
  • Мнения: 4 841
Малко инфо

Не смятам, че е редно един цял град да става заложник на някакви смешни фондацийки и псевдо-природозащитници, които се обогатяват на гърба на хилядите нахапани, наплашени и т.н. хора.
Антифризът е едно доста ... мъдро решение, което аз напълно подкрепям.

# 19
  • Мнения: 9 990
Да, потърсете Екоравновесие, те ще приберат кучето.

А относно ужаса на децата от кучета и подобни - то как да не изпадат при всякакви майки откачалки, крещящи "Оуууу, внимавай, кучееее! Ще те ухапеее!"

И само да отбележа - не защитавам уличните кучета, нито имам домашен любимец, но съм свикнала да чувам какви ли не крясъци в парковете. Даже веднъж една стопанка на малък лабрадор едва не изпадна в паника, че кученцето и души малкия ми син. Свикнала да я крещят разни кукувици!

Майката реагира абсолютно адекватно-с животно трябва да се внимава.Кукувицата в случая си ти.Голямата ми дъщеря има страх, и ако не я предупредя че идва куче и тя не го е видяла-хуква без посока.Предпочитам да извикам внимавай, отколкото детето ми да бъде размазано от минаваща кола, защото то в ужаса си се е завтекло да се спасява.Апропо-детето ми има страх откак тъпия пумияр на доброжелателна съседка, която само повтаря-оооо, ама то моето е Марково и НЕ хапе-се нахвърли върху нея докато тя беше в количка.Аз пък се уморих от кукувици, които твърдят, че кучето им не хапе.Или пък казват-ама то само лае.Еми и с лай докарва главоболие или страх.Пфу, аман!

По темата-викай да събират всички кучета около блока!

# 20
  • Мнения: 9 990
Julie, щом искаш да ми "люскаш" един (каквото и да значи това) заповядай, на лични мога да ти дам точния си адрес!

И не говорех за хора, пострадали от кучета, а за деца, на които като цяло им се насажда страх, можеш да прочетеш и малко "учебничета" по психология, ако не си учила в училище.

Скъпа ми Марийо!
Щото във всяка подобна тема се изтипосваш!Жената тук пита как да се спаси, а не да го милва ли жУвотното.
Аз съм от онези-с патологична лИбофф към кучетата.И съм гледала и съм спала на едно легло с куче дълги години.Психологията ми е ясна, няма какво да пробутваш учебничета.Масово явление е незнание на стопанина.А останалите-имат абсолютно основателна причина да насаждат страх!И Право също имат.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 515
По темата - ето ви закона http://www.mzgar.government.bg/OfficialDocuments/Laws/zakon_zj.pdf

В него пише, че не е законно да се изоставя куче.
Общинската администрация налага санкции.
Контролът по спазване на закона се осъществява от НВМС и МВР.
Обаче. Тая женица вероятно не си е регистрирала кучката и няма как да се докаже, че е нейна.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Нито пренасяне на кучето в друг квартал ще помогне, нито кастрация.

Жалост и любов към животните е едно; откровена безотговорност, довела до 11,000 бездомни кучета по улиците на някой град - е просто лудост.

Редно е кучетата да се прибират в кучкарник, да престоят седмица и ако никой не ги потърси/поиска, да се приспиват.

Псевдо-морал и псевдо-загриженост за уличните кучета е довела до това меко казано безумно състояние по софийските улици.
Такива "загрижени" хора вместо да хвърлят храна на животните, да заделят сумата, докато се събере за една последна приспиваща завинаги инжекция, далеч по-хуманно от жалкото съществуване на помиярите по улиците.

В Пловдив почти няма бездомни кучета. Тихо, кротко и без шум - просто няма. И не мисля, че някой гражданин на града протестира. Това е далеч по-правилното и по-умно решение, отколкото да се подхвърлят напред-назад животните.

По въпроса конкретно - заведи животното за приспиване, щом стопанката категорично не го иска, вместо да го тровите болезнено или да пренасяте него и проблема му в друг квартал.

# 23
  • Мнения: 4 473
Всеки ден излизам със страх на улицата. Най-редовно изпадам в ситуации да ми обясняват колко безобидни са уличните кучета и как страхът ми е безпочвен. Никога не съм имала страх от такива до момента, в който ми налетяха. Сит на гладен - нали знаете?! След второто нападение се сдобих с фобия. Обичам кучетата, но вече предпочитам да не ме доближават. И нека дойде още някой да ми обяснява как кучетата усещали страха на конкретния човек и на такъв налитали. На мен ми е супер куул да ми се вдига адреналинът, а и пулсът на 200 от ужас, да не си помислите друго.
Междувременно не съм спряла да търся начин за справяне с проблема. Разбира се такъв, какъвто не би имал евентуално последствия върху деца. Кучегоните са нож с две остриета, а някак неудобно ми се струва да се разхождам непрекъснато с оръжието си в ръка.

# 24
  • Мнения: 3 268
arcana,ако не можеш да мигнеш седмици наред заради разгонени кучета,няма да се правиш на природозащитничка.Аз ако използвам метода с антифриза,бъди сигурна,че няма да оставя купичката без надзор.Трябва да съм луда.

# 25
  • Мнения: 1 941
Бий два шамара на бившата стопанка, не може ли целия блок да й "напомните" отговорностите, които има към кучето си?

# 26
  • Мнения: 4 585
Една глоба да й направят, ще запомни, че не може така.
Преместването в друг квартал не е решение, кучетата ще усетят свободния ареал
и ще го заемат. Плюсът е, че намалявате вероятността за кръвосмешение.

# 27
  • София
  • Мнения: 137
Обади се на Екоравновесие. Аз съм се обаждала преди години. Идват, събират, които хванат, кастрират ги и пак ги връщат с обяснението, че ако продължават да са агресивни ще ги съберат завинаги. Другия вариант е вие сами да се справите с проблема...Не одобрявам жестокостта към животните, но все пак хората са по-важни. На мен ми е писнало от "кучкари" които, когато техния любимец се спусне с лай към мен или мой близък да казват- Не се плаши то не хапе....Как така да не се плаша, когато ме е страх? Друг е въпросът, че нямат право да ги разхождат свободно пуснати по зелените площи, за да си свършат физиологичните нужди.

# 28
  • Мнения: X
А домашни добермани, които се разхождат без каишка и ме плашат до смърт, взимат ли ги от Екоравновесие?  newsm78

# 29
  • Мнения: 9 990
Това по повод изкукуригалите майки, които плашат децата си-горката аз, че майка ми не ме е учила на същото.Тръгвам си от училище и насреща ми-доберман.Аз-като обичаща всеки пумияр протягам ръка да ме подуши, щоот нещо ми се струва...аха да ме лайне.Та-подавам опакото на ръката да ме души първо, после-викам я да го погаля.Дете.Като ме перфорира да видите-паника.Стопанина ми се кара-тебе не са ли те учили, че чуждо куче не се пипа....Та така.Това за онази-дето смяташе, че майките, които предупреждават и учат децата си са кукувици. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт