МАРТенчетата мънички,се кокорят вече със очички!

  • 13 541
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 361
окич- ние сме с биберон номер 2 на всички шишета. Не се задавя с тях.

за темите- аз в отчетени предложи да пуснем една единствена тема и да може да се копира. Вярно, че ще е малко скучно така, но поне няма да се ангажирт Слънцето и Белла да следят страниците. Или пък може да пускаме по сезони-пролетта- пролетно оформление. Аз да си призная малко ме мързи да правя теми и така малко наготово и ме е срам. Също и друго може да измислим- да си направим график коя да пуска темите. Така ще имаме малко повече време да подготвим темичка.

И съм ЗА предложението на Веси да си имаме тема на броя.

Аз да питам нещо- чайчето на Хип за колики помага ли?

# 271
  • Мнения: 18
Ех, сори за спора  само попитах , а то кво стана! ooooh!

Слънце - така си е  както казваш , не мога и тва си е . Може би ако някой ми покаже как и аз ще се науча , но честно казано от случая когато изчезнаха снимките , направо не ми се ще да пипам там където не разбирам. За това предпочитам  да помоля за помощ някоя от вас. Ти винаги си била отзивчива и веднага   предлагаш помощ, и си ми качвала снимките, за което сърдечно ти благодаря.   bouquet
Ето сега пък Ели ще ми помогне  Heart Eyes.
Та мисълта ми е такава , че всеки който се грижи за темата ни,   има мойте огромни  благодарности и  Hug. Направо ви се чудя как успявате и за това да намерите време и естествено, че не може и без желание.

# 272
  • Мнения: 422
Ели ние купихме чая на Хипп, но Калоян хич не го харесва - направо го плюе.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 858
Еля и ние сме с чая на ХИП, първо не го харесва и не го иска и второ май запича, а и честно казано голямо действие не забелязах...
За теми аз не един и два пъти казах че съм супер зле, не само за темите а и като цяло за интернета, еми не се справям какво да направя, съжалявам за което, но винаги съм питала ще може ли някой да помогне или не. И аз изкрено благодаря на Слънцето и Белла, както и на другите майки които помагат и на Окич за рамките  Hug
За задушаването и моята принцеса постоянно се задава от лакомия или засинява когато я боли и направо си умирам от страх всеки път ще си вземе ли въздух или не  ooooh!
Зори питала си Ан-ив за памперсите, е не може да ти помогнем ние сме в Пазарджик и тук ги има почти навсякъде, за Сф незнам.
Ставам че сме само на 9 дни и още ни е егати зора
 Hug на всички мами и бебоци

# 274
  • Мнения: 143
 Здравейте на всички!
Честито на всички празнуващи,днес,вчера абе изобщо честито на всички който имат или са имали повод за празнуване newsm51
Дария днес става на един месец  smile3510
Момичета искам да ви попитам нещо  Confused
На нас ни предстой погача,но свекърва ми предлага да я направим в тях.Аз нямам нищо против,но не знам дали може?!
Офф не,че съм спазвала кой знае какви суеверия до сега,но знам ли  Embarassed
Вие какво мислите???

# 275
  • Мнения: 68
ЕХО мацки,
Ето за разведряващата тема,днес си записах час за фризьор и освен подстригване мисля да се боядисам,че едни корени са се появили,но се чудя какъв цвят,сега съм руса,но не много,кажете какви са модерните цветове за лятото,та и аз да съм в крак с модата.

Таничка ,дано на Билянка вече да и отминават коликите,време ви е. newsm10
Благодаря на всички майчета които ми пратиха телефона на Драганов,ние ще ходим другата седмица,като се върнре нашия татко.
Цветке,на вас инфакола помага ливи,аз сега търся вариант да се снабдя с него,дано и на нас помогне

# 276
  • Мнения: 69
и аз да се записа Crazy

за сополките - чистя доста често,все вадя по нещо и въпреки това пак има нещо което го дразни в нослето,явно не мога да го очистя добре,макар че чистя с аспиратора и после с една клечка за уши

за хриптенето - ние също си хриптим,нямам си и на идея от какво,мислех си че е от сопола ама май не newsm78 ще питаме в четвъртък на прегледа

за шишетата - аз ползвам на АВЕНТ и май съм доволна за сега,защото колики почти нямаме,не мога да се оплача,дано и напред да вървим без тях че сигурно ще лудна като вас #Crazy

за задавянето - правим го много често,оня ден баба ми взела че го нахранила и го гушнала до гърдите си,отивам да ги видя-гледам детето не диша #Crazy #Crazy тупам по гърбето,щипя бузи....цялата се разтрепетих,направо бях умряла...дави се дори от слюмката си,но казаха че ще се оправи,прави така защото е още малък.

това дето като е гладно и му дам бибата и го сложа в люлката-може да откара сигурно цял ден без да яде,та днес го храня на 4 часа и си папка по 100-120мл и то без да връща.много съм радостна Party дано продължаваме все така Praynig

за спането - из онези ни по цял ден почти не спи,все гледа,чумери се,хленчи обаче намерих решение,бум веднага в люлката и той започва да гледа рибките и заспива,иначе днес почти нямахме време за люлка,защото след всяко хранене си заспива най спокойно,е има около 10мин гледане Whistling

ох имах още много да казвам ама забравих Crazy хайде оставям ви че поста стана мн дълъг,нямам търпение да отидем на преглед,искам да видя с колко ли сме пораснали Thinking

# 277
  • Мнения: 5
Мамчета, днес сме именници, макар и със закъснение ви черпя виртуално /ще минем и без картинка/. Благодаря на всички за пожеланията. Лека и спокойна вечер.

# 278
  • Мнения: 5
Здравейте момичета.Зори тъкмо щях да пиша че съм от Пазарджик но видях че Деси ти е отговорила. HugПоли браво на теб много хубаво си направила като си решила да си отделиш малко време и за тебе и аз мисля да направя същото но май няма да ме огрее преди Великден но нищо може и след това.    bouquet
Слънце ще се радвам много ако някой ми каже как се прави тема много ми е мерак Heart Eyes

# 279
  • Мнения: 645
Здравейте мацки.
Аз бих искала искрено да благодаря на всички мами които се занимават с темичките и оформлението. Аз не зная как се прави, бих могла да се науча но наистина не ми остава никакво време с двете деца в къщи ( Слънце не знам ти как се справяш с всичко) тъй като Боян не ходи на градина сега.

Аз малко  newsm78 не знам дали да се притеснявам или да се радвам ама моята Яна почти непрекъснато спи. Днес докторката вика да я слагам по корем а аз не знам кога то или яде или спи newsm78. а да не говорим като ходим по болниците тя се събужда само ако я стиснат да не мърда иначе си проспива всички изследвания. На ехографа на вътрешни органи само леко се преместваше че я беше гъдел  #Crazy
Ако баткото не беше в къщи щеше да е рай, ама той и за нея явно прави бели и не слуша.
 И Яна е със сополи ама много странни, самите сополи ги няма ама звуците които и излизат от носоглътката са много странни.
Днес пак се храним от цица ( не забравило бре).

Честито на всички именници и на всички месечинки  bouquet
 Еля вашите капки не ви ли помагат newsm78 че мислих и ние да ги пробваме Thinking

 По отношение на софийската среща надявам се да съм без децата за 3 дни в Пловдив тогава и да не мога да дойда Mr. Green
 Лека ви   bouquet Hug

# 280
  • Мнения: 27
Еля и ние сме с чая на ХИП, първо не го харесва и не го иска и второ май запича, а и честно казано голямо действие не забелязах...
[
Не е възможно чая да запича, но ако слагаш захар да знаеш че тя запича. Четох някаде че препоръчват кафява захар или ако може почти да не слагаш никаква.
На хип чая който може да приема сега е само копър - той е за колики, а след втория месец може белковия чай който е за регулиране на стомаха. Аз съм много доволна от чая бебчо много го харесва, само дето има мами против "химията" и предпочитат да си приготвят истински чай - е това е най-доброто ама за тези които имат време. Аз съм абсолютно сама с бебчето и едва си открадвам по малко сън  Sad

# 281
  • Мнения: 361
Шу- капките ни помагат, но между храненията днес бебка е много неспокойна и се свива. Или е от колики или и се ака. Та затова питах за чайчето. А то на какъв интервал може да се дава?

# 282
  • Мнения: 27
Шу- капките ни помагат, но между храненията днес бебка е много неспокойна и се свива. Или е от колики или и се ака. Та затова питах за чайчето. А то на какъв интервал може да се дава?
Аз например винаги давам чай между храненията да пие колкото иска, но гледам да е поне час и половина преди ядене че да има време да си го изпишка че да не и пречи на хапването

# 283
  • Мнения: 27
Искам да споделя за Аптамил АР - много съм доволна  специално за повръщането да чукна на дърво не е нито повърнала нито плювнала. Млякото е много гъсто даже образува пяна което не е много хубаво защото мехурчетата от пяната изглежда и правят газове. Трябва да е пие с биба с широка дупка, аз ползвам авент 3м+ розова точка - идеална и за това мляко
Но наред с плюсовете за спиране на повръщането - има и минуси - може да предизвика разтройство и както изглежда ние както бяхме запечени и цял месец се изхождаме с листенце от мушкато така май направо на разтройство ще минем - дано само и регулира коремчето и да избегнем разстройството

# 284
  • Мнения: 3 379
poli+, не си спомням дали ти кърмиш, но ако кърмиш, моят фризьор специално ме предупреди, че не трябва да се боядисва тъй като амонякът преминава в кърмата.

Спорът, дето е протекъл, ми се струва безсмислен - аз съм на принципа, че ако не правя нещо, не се и оплаквам... Ако има оформление и бебоци и т.н. - добре, щом на някой му се занимава (за което искрено благодаря на Белла, Слънцето, Вероники, Оки4 и другите). Ако няма - пак добре, щом на никой не му се занимава. Аз лично не държа толкова на данните в първия пост - в другата ни отчетна тема в началото имахме само списък на бебоците и никовете на майките и датите на които са родени, а сега и това нямаме - просто си пишем и като дойде време за рождени дни, някой изравя списъка и го пуска, да се посещаме.

Нагаина, не мисля, че има съвсем сигурен начин да разбереш дали гърдата ти е изцяло празна Simple Smile. Ако бебето се е наяло (т.е. след като свърши кърменето от едната гърда няма видими признаци, че е още гладен и е спокоен и си заспива) - значи му стига. А но това будене след час и половина му се вика "на поискване" - то си иска, ако е още гладно, а някой път иска просто да яде по-малко, но по-начесто (не ти ли се е случвало и ти да имаш такива дни, в които не ядеш в точни часове, ами похапваш по-начесто, по-помалко Simple Smile). Та така, не му се притеснявай, по всичко, което пишеш досега, ми се струва, че кърменето ви протича чудесно Simple Smile (пу-пу, все така да сте).

Лека нощ от нас. Дано утре не вали, та да поизлезем...

Общи условия

Активация на акаунт