Непрекъснати ангина, кашлица, хрема...

  • 13 492
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
И при нас след като започнахме градина първата година пиехбе АБ почти всеки месец. Сега тази зима само 1 път. Преди две седмици имахме хрема и кашлица , но мина само със сироп и капки.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099
Блонди, хомеопати нямате ли там?

# 32
  • Мнения: 27 524
Блонди, хомеопати нямате ли там?

Има, ама аз съм нещо скептична към тази наука  Confused

# 33
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ще се учудиш на резултатите при хомеопатията.Аз също за сериозните болести не разчитам на нея,но за тези постоянни вируси с кашлици и сополи основно с хомеопатия го лекувам.

# 34
  • Мнения: 1 983
Блонди, хомеопати нямате ли там?

Има, ама аз съм нещо скептична към тази наука  Confused
Блонди, аз също бях скептично настроена към хомеопатията, но откакто открих една драженца против кашлица, си промених мнението.
Вики започнеше ли да кашля, всички се настройвахме, че поне 1 седмица няма да се спи, ама хич.
Така, че опитай, ако не му помогне, поне няма да му навреди. Hug

# 35
  • Мнения: 54
Да си кажа и аз мнението, че и на мен историята ми се струва много позната! Преди няколко години и синът ми мина по същия път , с тази разлика че на него му сложиха и диагноза астма!Беше точно тръгнал на ясла! Сега само ще маркирам , за да не досаждам: 1 пуска се гърлен секрет , за да се отхвърлят гъбичните инфекции, които се лекуват само с антибиотик .  2 В София в Транспортна болница - при проф. Едрев- платен прием дала съм му номера в здравния справочник. 3.Хомеопатията звучи несериозно, но и тя помага! 4. Синът ми го излекувах аз след като в продължение на година и половина сварих какво ли не! Знам че звучи малко така, ама целта е да се вдигне имунитета! И така - съветвам ви да започнете лечение с билки и отвари ,което се провежда дълго, но пък резултата си заслужава! Детето ми е напълно здраво и да чукна на дърво отдавна забравихме за тези неща! Ако някой прояви интерес мога по-подробно да напиша какво точно съм давала!

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сподели какво си давала, стана ми любопитно.

# 37
  • Мнения: 1 163
Сподели какво си давала, стана ми любопитно.
Peace Peace
И аз искам да знам за лечебните отвари. Моля сподели.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 243
Някои излекувал ли е хронична ангина с хомеопатия?

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз Peace с енгистол и лимфомиозот по схема.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
Някои излекувал ли е хронична ангина с хомеопатия?

Аз. И хронични гъбички.
Мои, де, не на детето...  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 305
Блонди, къде ще ходите на УНГ? Нали знаете че в Clinique st.Anne в Андерлехт е известен екипа им УНГ. Ако решите да го заведете там ще ти дам номера на моя доктор. Шеф е на сервиза, много е добър. Има и частен кабинет в Укл.
А за хомеопат ако искаш ще ти дам също координати. Той е  първо педиатър и после хомеопат. Дъщеря ми кашляше зверски миналата година 3 месеца без да може някой да и помогне. Стигнахме до инхалации и какво ли не. Най накрая се съгласих да я заведем при този хомеопат и той я оправи за 1 седмица. Тази година не е боледувала нито веднъж /да чукам на дърво/Дано се оправи Криско по-бързо  Praynig

# 42
  • Мнения: 2 587
И моят съвет е да се обърнеш първо към УНГ.Относно Цитросепта,който се препоръчва малко по-нагоре - аз лично съм много разочарована.Може би защото при моят случай всичко се оказа на алергична основа,но не помогна изобщо,както и доста други подобни на него. Cry

# 43
  • Мнения: 1 163
Блонди, добре ли е вече Криско?

# 44
  • Мнения: 54
1. Подбел - задължително ! Пие се под формата на чай ( сваряват се няколко листа във вряща вода ), но по малко- до 1 кафена чашка  три пъти на ден. Подбела се бере есен, но го има почти във всяка аптека ( билковата аптека е на Гурко).           2. Пет-шест скилидки чесън се сваряват в прясно мляко ( подбела също може вместо във вода да се вари в прясно мляко).                3. Настъргана черна ряпа се прецежда през марля ; 250 гр. сок с 200 гр. течен мед- по 2 с.л. преди хранене и лягане.             4. 6 лукчета , 6 листа от индрише , 6 локума( обикновен) , 7 ореха строшени ,но се слагат заедно с черупките , вътрешността на 2-3 дюли ( семките и слизестата част се слагат задължително), 1 литър вода. Всичкото това се вари , докато не стане наполовина и се пие като чай! Желателно е да се пие да речем докато има дюли - от октомври до към април!        5. Сребро ( без камъни) се вари във вода - на принципа на светената вода - получава се йонизация. Пие се по малко - като сироп за кашлица.               6 .За спастичната кашлица - това е важно ,защото замества урбазона-  сока от кромид лук се смесва с 1 ч.л. мед и щипка черен пипер ( за възрастни) или щипка канела за деца . Дава се по с.л. при пристъп!    7 . Канелата става задължителна подправка към менюто!!!    8. Трина - предполагам ,че много хора не знаят какво е това- поне аз не бях чувала , така че : това е много фина ярма( храна за животни), задължително да е чиса! Прилича малко на сено, та това нещо се вари като чай и се пие продължително време!                                Ако се сетя за други неща ще пиша пак ! Всичките тези неща могат да се пият целогодишно! След костикортероиди ( вентолин, флексотид и др.) и антихистамини  хомеопатията е задължителна!!

Общи условия

Активация на акаунт