дава ли се антибиотик след секцио?

  • 6 246
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Кърмих от първия ден след операцията /24 часа след като извадиха бебето, вече имах обилно коластра и бебето беше на гърдата ми/. Антибиотик не съм пила, защото нямах проблеми. До прием на силни медикаменти се пристъпва само, ако има усложнения покрай зарастването на раната.

# 16
  • Враца
  • Мнения: 2 226
благодаря за отговорите момичета, излиза, че пак всичко е индивидуално...
радвам се че има съвместими с кърменето антибиотици, това не го знаех и заради това малко ме притесняваше приема им.

надявам се при мен да не се наложи да пия все-пак...

# 17
  • Мнения: 134
 Няма съвместими лекарства с кърменето,но след операцията трябва да вземаш.Кърмата ми слезе на четвъртия ден,а антибиотика ,кайто вземах докарваше страшни колики на беба.Щом го спрях,всичко си дойде на мястото.Трябва веднага да сложиш бебето на гърдата и всичко ще бъде ОК.

# 18
  • Мнения: 325
На мен ми даваха антибиотик.

# 19
  • Мнения: 183
Няма съвместими лекарства с кърменето,но след операцията трябва да вземаш.

Това как го реши? Ако на теб са ти давали АБ, това не значи, че при всички е така. На мен и момичето с което бяхме в една стая, не са ни давали нищо освен болкоуспокоителни, а аз дори и това не пих, защото нямах нужда.

# 20
  • Мнения: 2 374
Не винаги се дава антибиотик.Аз лично не съм пила,но много от жените в болницата пиеха.

# 21
  • Мнения: 79
Слагаха ми антибиотик венозно. Питах дали не е опасно за бебето, но ми обясниха, че антибиотикът е много пречистен и специален. Като се замислих - много по-добре беше да не се развие някаква инфекция в тялото ми и да мине през кърмата към бебето, отколкото някаква малка част от самия антибиотик. Иначе не са ми били болкоуспокояващи, тъй като ми предложиха аналгин, а според това, което знам - аналгинът е много по-опасен за малки деца, отколкото пречистените съвременни антибиотици.

# 22
  • Мнения: 5 255
Не съм пила АБ.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 554
ами, това ми е въпроса.
и как става с кърменето?
то и без друго при секцио май кърмата по-късно идва, та и ако се дава АБ и не може да се кърми, как става после с бебето като свикне с биберон newsm78

Дава се само, ако има защо да се даде.
При едно добре направено секцио няма нужда от никакъв АБ.

# 24
  • София
  • Мнения: 215
На мен ми слагаха, но имах проблем.

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Даваха ми АБ 72 часа след операцията. След последния прием ми позволиха да кърмя.

# 26
  • Враца
  • Мнения: 2 226
ами, това ми е въпроса.
и как става с кърменето?
то и без друго при секцио май кърмата по-късно идва, та и ако се дава АБ и не може да се кърми, как става после с бебето като свикне с биберон newsm78

Дава се само, ако има защо да се даде.
При едно добре направено секцио няма нужда от никакъв АБ.

дано моето да е такова  Sunglasses

# 27
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
раждах с планово секцио в майчин дом в софия. по време на операцията и два дни след това ми лсагаха цефазолин като антибиотична профилактика. този антибиотик е напълно съвместим с кърменето. освен това анестезията ми беше с добавен морфинов дериват (в спиналната упоика, минимално количество) - което позволи чудесно обезболяване в следоперативния период без да има опиат в кръвообращението и следователно без риск за бебето. други обезболяващи нямах нужда да приемам. след няколко часа когато се изправих си взех детенцето, но при мен за постоянно остана след 24 часа. на третия ден имах супер много кърма. така, че не се притеснявай, всичко може да бъде наред. поговори с лекаря и анестезиолога. за МД знам, че гореописаната техниика е рутинна.

# 28
  • Мнения: 822
На мен ми вливаха 5 дни антибиотик, защото имах усложнения.
Закърмих на около 20-тия час. Предполагам, че се съобразяват антибиотика да е съвместим с кърменето.

# 29
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Вливаха ми АБ 2 дни след секциото заради повишена Т. Кърмих три часа след секциото. АБ и кърмене съ съвместими и още повече е по предписание на лекар. пиех и обезболяващи - кодеин...също съвместим с кърменето, както се оказа.

Общи условия

Активация на акаунт