"През облаците слънцето наднича, ДЕКЕМВРИйчето в парковете тича!"

  • 14 893
  • 243
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 201
Привет и от нас Hug

Не съм писала скоро, че покрай двамата време не остава Hug
Ние сме добре, Елена за сега много ме слушка детето (пу-пу-пу) като кака, помага ми даже, гали Косьо, целува го да му минат коликите hahaha, даже не разрешава друг да го гушка освен мен и тя самата Laughing Laughing Laughing
detelini , честита радост мила, и без такива мисли, ще видиш колко прекрасно е да имаш момиченце Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Само като каже "мамо" и се гушне нежничко в теб, направо се разтапям от кеф Heart Eyes. А сега вече връзваме и плитки, за което най-много съм си мечтала Hug
Лека бременност ти желая и най-сладката дъщеричка Hug
Относно мерките - ние сме 13 кг и 91см.  Peace

Елена вече е окончателно без памперс, от което съм безкрайно доволна Hug
А ето как кака Ели приспива с песен бебе Косьо:
http://picasaweb.google.bg/dilianch/BebeKosio#5328557500259238578

Хайде да си спретнем срещичка скоро newsm78. Аз нали сега съм си вкъщи и в хубавото време не ме свърта, а и като се кърмим ми е лесно да сме повече навън и естествено давам зор Grinning


Целувки от нас  bouquet


Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 22:56 от dideto

# 61
  • Варна
  • Мнения: 144
Относно второто дете , направо ви завиждам за смелоста и по-точно за малката разлика . Аз сега лудвам с Анди и немога да си представя ако имаме и едно бебе. То и това е запланувано , но все още го отлагаме във времето . Ами аз сега от 2 год. разбрах какво е цяла нощ сън . И памперса вече го махнахме напълно !Имаме да вадим  още зъби и т.н. Нека си почина малко и се понаспя , пък тогава ще се отчета и втори път . А пък претенции за пол нямам , каквото дойде такова .Само да е здраво !

За мерките - 13,500кг/ 14 кг , а височината е около 90-92 см.

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 23:03 от troia

# 62
  • Мнения: 143
Здравейте и от мен.
Толкова нови бебенце ще се раждат и са се родили и ми става много мило, като ви чета. Така мина бързо всичко искам да се върне преди 2 години, както си се мотках насам-натам.
Габи също  е много бясна. Тя отдавна е без памперс през деня, но на обед и през нощта незнам как да го махна. Пишка си в него и това е.
Сега като вали и незнам какво да я правя, някой, ако му се ходи на клубче??? Simple Smile
Ще се радвама да се видим.

# 63
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Здравейте, да се оплача, че ни се счупи колелото  Sad Соня така си го обича, но вече не може да се ремонтира. Та ще се купува ново то ясно, сега обаче се чудя какво - пак триколка, или да търсим някое мъничко с помощни колелца?  Thinking Дайте мнения моля, а и къде да гледам за такива колелца. Да вземаме пак триколка ми се вижда супер излишен разход, другото поне ще е с перспектива, ама ще може ли да го кара се чудя, тя се оправя доста добре с превозните средства де, ама малка е още  Rolling Eyes Или скутерче да вземем? Много се им се радва защото в любимото й филмче - Моите приятели Тигър и Пух - момиченцето кара такова и тя като види все казва и Соня кара токова коло  Mr. Green Те стават ли за зайци като нашите, някой има ли наблюдения? Споделете моля ....  Hug
За мерките преди месец беше 13,500 кг, точно, хареса й на кантарчето да се качва та около 102 пъти я премери доки  Crazy за височината със сигурност има 92 см ама колко е точно не стана ясно  Joy Метърчето е с мечета, трябва да застане права до него, обаче мечетата са интересни и се върти като пумпал, та това успяхме да измерим с общи усилия и така я писа - 92 см. А колкото до начина на мерене, поне моето не може да се мери легнало...поне като е будно, иначе сигурно ще мога, ако я поразпъна за да е реално  hahaha

# 64
  • Мнения: 333
troia, три години разлика не е малка, според мен е напълно нормална, нито малка, нито голяма. Аз винаги съм искала децата ми да са си много близки, а това става по-лесно когато не са с голяма разлика. Другото за което, според мен трябва всеки да мисли е, че може да мине мнооого време преди да се успее в опитите за второто и разликата да стане много повоче отколкото ни се иска и децата много отдалечени един от друг. На мен много кураж ми дава и това, че Кристиян е безкрайно нежен и любвеобвилен, много разбран и само да сме здрави, няма да имам проблем с него  Heart Eyes.
Той е 13кг и около 95см.
Харесах едни испански бодита и малеее толкова малки ли бяха малките бебенца  Laughing  Joy

# 65
  • Мнения: 4 970
Ние купихме на Венета колело с помощни. Възможно най-малкото. Справя се, но още не го кара сама. Иначе донякъде успява да върти педалите, но още се учи. Проходи рано и не ми се наложи да я водя за ръчичка, но сега без кръст оставам да бутам колелото!  Joy

# 66
  • Варна
  • Мнения: 893
преди два-три дена приятелката ми се похвали че нейния син вече гукал...та ми стана носталгично и се разрових в клипчетата на Лора:
http://vbox7.com/play:4f740921

помните ли го тоя период Mr. Green имам чувството че никога не е било Crazy

за мерките ... не знам в момента...Януари беше 92см 12,500кг  Thinking

# 67
  • Варна
  • Мнения: 144
detelini , напълно съм съм съгласна с теб относно малката разлика , но аз говоря за себе си , че съм много изнервена , и просто още несъм готова !Гледам малката сама ,без чужда помощ ! И ми се ще малко да си почина психически , но иначе искренно се възхищавам на смелчагите като теб!!!  Peace Мъж ми ако го питаш , още утре ме е матнал за второ , ама добре че все още се съобразява с мен... Crazy

# 68
  • Мнения: 201
А сега и ние да почерпим. Днес Косьо става на 2 месеца  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. Да ни е жив и здрав Hug Hug Hug





Целувки от нас  bouquet

# 69
  • Мнения: 333
troia, никой не може да накара майката да е готова, а именно тя трябва да е готова. Аз искам откак Кристиян стана на година и нещо, после когато взе да говори и да приближава две, се изумих от светкавичната бързина, с която расте и си казах " няма време  Rolling Eyes" . А той е много лесен за гледане наистина, с малко хора ми е така лесно да общувам както с детето си  Peace.
При нас беше точно обратното, нашия татко беше по-предпазлив, но като дойде заветния декември аз надделях.....и той не се опъваше   Laughing.
Дидито, да ви е жив и здрав   bouquet
Ние сме с едно колело, но му е трудно още да бута педалите. Момичета, аз досега не съм му пускала детски филмчета, все сме или навън, или четем книжки и слушаме песни. Сега в тази прекрасна априлска зима, се чудя защо нямам нищо на ДВД, което да мога да му пусна  newsm78.

# 70
  • Мнения: 125
Да Ти е жив и здрав юнака, Диде!  Heart Eyes
Детелини, ние от интерненет си изтеглихме филмчетата, но вече не е така настървен. Пускаме ги за фон, слуша и играе с войниците или с колите.
Ние сме с триколката - бутаме, караме, мама товари багажника с продукти, но при бабите колело няма и ще е с количката. Той за ръка се хваща само на пешеходна пътека. По тротоара бяга като жребче. Как ще се справят бабите, не знам!
А за голямата разлика - кошмар - едното те врънка да му изгледаш последното скейт видео, дето скочил кик-флип. Другото иска да му сипеш сок. Сега взаимно се обожават, но после...
Вержи, скоро ще си припомниш гукането  Hug
Мерките си ги не знаем, защото декември в БГ се разболя мъника и не го консултираха. И аз съм любопитна. Няма вече гънки по кълките, изтегли се като червейче. На есен изцяло ще сменяме гаредероба.
Усмихнат ден на всички, бягам на пазходка.

# 71
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Диде, честит ви юбилей!  Grinning Да сте живи и здрави!  Hug
Ние на разходка сме или с колата дето се язди (Соня кара кова!) или с колелото (Соня кара ково!), зависи какво избере Mr. Green плюс топка, кофа с лопатки и разни джаджи за пясък,  кукленската количка с животно вътре ... абе да не изброявам, ама като амбулантен търговец съм някой път. Crazy
Иначе на мен си ми беше най добре с количката, ама кой ли ме пита  Rolling Eyes Миналата есен я отказа тотално, въпреки че се съпротивлявах.
А и ние изкарваме доста време навън, не е като да направим една обиколка за ръчичка и да се приберем, та трябва да е с нещо. На третия час като се умори и като каже Мамо гуш, мотя те! (Мамо гушни моля те), а и като съм пазарувала разни неща, защото няма кой друг и приритвам с торбите и детето.
 А и много й харесват колела, скутери и коли, опитва се да кара сама колелото, обаче гумите му нали са пластмасови и буксува гадно и много трудно става. Видях вчера едно мъничко скутерче с 2 гуми отзад, може с такова да я пробвам, ще видим, до края на седмицата ще измислим какво да вземем.
Хубав ден от мен    bouquet

# 72
  • Мнения: 514
soceress, Алекс кара колело от няколко месеца. Върти педали, не можеш го стигна, голям е бяс.
Той по цял ден нещо кара, това му е основното занимание.

А на мен не ми стиска за второ. В началото бях навита. Алекс расте, става все по-палав и на мен ми минаха мераците.  Grinning
След няколко години може би.....малко преди да ударя 40-ка.  Laughing

Алекс е 13кг., 95 см. Кекав е, храни се добре, но няма спиране това малко чудовище.
Имаме метър, който е лепнат зад вратата на стаята му, т.е., мерим го прав.

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 11:38 от shrew

# 73
  • Мнения: 423
Добър ден!
Владко се оправи, но още малко ще го държим в къщи, баща му почива и се гледат двамата, пък и за какво да го пращам на ясла, след като другата седмица почти пълната са почивни дни  Thinking
Неговите мерки са 96см /мерен е прав/ и е 16кг. Няма да споменавам, като каже "вземиме", как го мъкна.  ooooh!Останах без ръце, че и не разбира, като му кажа, че ме болят ръцете и не мога да го нося   Whistling
На мене също не ми стиска още за второ, тя troia - много добре го е описала
Относно второто дете , направо ви завиждам за смелоста и по-точно за малката разлика . Аз сега лудвам с Анди и немога да си представя ако имаме и едно бебе. То и това е запланувано , но все още го отлагаме във времето . Ами аз сега от 2 год. разбрах какво е цяла нощ сън . И памперса вече го махнахме напълно !Имаме да вадим  още зъби и т.н. Нека си почина малко и се понаспя , пък тогава ще се отчета и втори път . А пък претенции за пол нямам , каквото дойде такова .Само да е здраво !
Айде за сега ...

# 74
  • Мнения: 31
Да се разпиша и аз, че от много време само чета и никаква не пиша. То така се получава като искат все навън да сме, а през останалото време играем, четем пишем и ходим на работа.
Ние вече сме без всякакви памперси. Нощния с които бяхме до скоро също го махнахме. Става през ноща и си казва като има пиш. Пишкаме и пак си лягаме да спим. Нямаме проблеми.
За килограмите малко ме е срам да кажа, защото нашия татко все се кара,че сме се ошишкала, а аз си го намирам детето за много добре. 14 500 - 14 800 кг се движим и сме 98 см. високи. Всичко ни отесня и омаля.
Имаме сериозен проблем с вечерното заспиване, а и с обедното също. Все не иска да заспива, а да играе и се слагаме в леглото много трудно. Вие как се справяте с приспиването. То не е четене на книжки и пеене и какво ли още не.
Много добре и действа яслата. Научи се да се обслужва сама с гърнето. Взима си го и си сваля сама гащите, после се опитва и да си ги вдигне, но както се сещате тази задача е доста трудна. Нагъваме си дрехите, подреждаме ги преди лягане а и си слагаме чорапите в пантофите - да се разтопя от умиление колко неща е научила да прави сама. Така,че има много положителни страни от яслата наред с лошите болести разбира се.

Много ви се радвам на мамите които сте с нови бебчета. И аз искам да имам още едно,но нашия тати се опъва и още не се предава. Трябва да прилагам някакви хитрости.

Приятни почивни дни и да си изкарате всички чудесно. После ще разказваме и показваме снимки.

Общи условия

Активация на акаунт