Какво му е толкова странното?

  • 3 712
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 293
 Ние също сме гаджета живеещи заедно и също като вас с тенденция да ставаме семейство ама това времето ще покаже.Та...моите родители - единия не е в града,а другия не е в държавата.Неговите родители са в нашия град.Той ходи често през седмицата да ги вижда,аз ходя събота и неделя.Приятно ми е.Даже ми липсват ако пропусна събота и не се видим.Но според мен това е до хората,а не до задължения предбрачни или следбрачни.На мен хората са ми приятни и дори и родителите ми да бяха тук щях да намирам начин да се виждам и с едните и с другите - просто , защото го искам. Не мисля,че имаш задължения към родителите му.Ако ти е приятно отиваш,ако не не отиваш.Било то сега или след брака.

# 16
  • на майната си
  • Мнения: 425
А празниците как процедирате? За останалото време не виждам нищо ненормално и аз го практикувам.

# 17
  • Мнения: 22 438
Дива-не, ако нямаше никаква разлика едното нямаше да се нарича брак, а другото съвместно съжителство.
Който както иска да си съжителства, със, или без брак, мен това лично не ме интересува. И темата не е за и против брака, за да се дискутира в случая.

Когато ние бяхме гаджета с настоящият ми съпруг, хич не ми беше зор да ходя у тях и да се срещам с родителите му. Той идваше в къщи, защото му беше приятно.
След като се оженихме, естествено нещата придобиват малко по-различен смисъл. След като се роди детето пък съвсем.

# 18
  • Мнения: 13
Оххх благодаря ви момичета, бях се побъркала, че даже и на приятеля ми се обяснявах, че явно нещо ни куца във връзката. Просто според мен, нещата са вече съвсем различни и сериозни, когато има дете - със или без брак. Сега така и така сме все заедно. Излизаме навсякъде заедно. Той е от по-далечен град, а аз съм от малко по-близък до града , където живеем. Просто не мога да не виждам моите родители 2-3 седмици, за да отида с него до неговите. Гадно ми е. Обичам си ги. И той е така с неговите и не искам да го карам да не се вижда с тях. Много ясно, че ще ходи. Ако и двамата си останем в квартирата почивните дни, аз пак не издържам и отивам да видя как е семейството ми и имат ли нужда от нещо. По време на празниците пак е така. Не мисля, че ще ми е приятно да зарежа майка ми на именния й ден на Коледа, за да съм с него и неговото семейство. Някой ден като имаме деца със сигурност ще е по-различно, но сега сме двама, които живеят заедно в обща квартира и се обичат. Предполагам, че дори момента, когато си вземем общо жилище, както плануваме, ще направи отношенията ни "семейни", но знам ли....ще поживеем, ще видим Simple Smile
Пропуснах да спомена, че и родителите му не са ме канили у тях особено. ..... Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 3 016
Ооооо при нас беше сложно около празниците... защото нали не върви да не отидеме пък и на двете места ни бяха поканили.. и затова ранна вечера с нашите и късна с техните... направо се чувствахме като балони накрая...  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 13
Ооооо при нас беше сложно около празниците... защото нали не върви да не отидеме пък и на двете места ни бяха поканили.. и затова ранна вечера с нашите и късна с техните... направо се чувствахме като балони накрая...  Rolling Eyes
Ако бяхме от един и същи град сигурно и ние щяхме да сме така, но при положение, че ни делят към 200км, честно предпочитам 2-3 дни всеки при семейството си, вместо да се изпокарваме, чии родители да уважим.  #Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 3 016
Да определено. Но ние живеехме в един квартал и съответно родителите ни са съседи кажи речи.... Не ни пречи да ходи ме и заедно но все още не мисля че мога да го заставя /а и не искам/ да идва с мене. Когато, живот и здраве, един ден стане ме семейство ще ходи ме заедно разбира се. Тогава ще имаме задължения като снаха и зет. Докато не стане ясно ще го бъде или не...  Whistling

# 22
  • Мнения: 625
          Mirama, виждаш ли, освен в наименованието ,друга разлика не измисли, но права си, това не е по темата  Peace


       И да, естествено, ако става въпрос за съквартиранти, не са семейство, разбира се!

# 23
  • Мнения: 1 844
ами и аз не изпитвам желание много често да ходя и свеки.разбира се,виждаме се,ходим си на гости,на кафе,ама не всеки ден или през ден. Shockedмъжа ми като ходи да ги вижда,аз си оставам у нас или и аз отивам до моите родители..
не ми се вижда странно..

# 24
  • София
  • Мнения: 3 016
Добре де защо да е странно двама души да живеят заедно не като съквартиранти, а като гаджета? Защото не може да се каже че това са точно съквартиранти.. Че тогава как се нарича с...а между двамата?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 365
Изобщо не е странно според мен, все пак тези хора допреди известно време не си ги познавала, имаш връзка със сина им а не с тях. Като се обвържете по-сериозно (деца имам пред вид  Laughing) ще се виждате по- често, че и повече теми за разговор ще имате. И мисля, че оттам идва разликата между съжителство и брак/на семейни начала. Иначе дори да сте женени, никой не е създал още правило гласящо "ще се виждаш със свекърите еди колко си пъти..." На кой колкото му харесва...

# 26
  • Мнения: 676
Нищо ви няма, спокойно. Ако аз можех да избирам, също щях да ходя при моето семейство, но просто са мнооого далеч. Нямам нищо против неговите родители, дори напротив - обичам ги и ги уважавам. Но е съвсем естествено да искаш да прекарваш повече време с твоите.

А що се отнася до това дали едно съвместно съжителство е равносилно на брак: всичко зависи единствено и само от възприемането на партньорите в тази връзка. Чувстват ли се семейство или гаджета, това е въпрос на тяхно светоусещане. Лошото е, когато единият усеща едно, а другия друго.

# 27
  • Мнения: 1 341
Повредата не е в теб. Никой не е задължен да ходи против волята му.
Щом сте гаджета и само живеете заедно е едно, а съжителство на семейни начала и брак за мен е друго и последните две за мен са едно и също.
Сега разбирам, че и двамата ви вее вятър на бял кон, когато заживеете на семейни начала, като едно семейство, то тогава би ми било странно да карате празниците поотделно при мама и тате, тогава вие двамата сте едно отделно семейство със или без брак! Peace

Иначе в ежедневието всеки го изкарва както му харесва. и при нас е така с брак, дете и второ на път. Но на нас ни харесва да прекрарваме повече време заедно и с приятели.

# 28
  • Мнения: X
А каква е разликата да живеят заедно  и да живеят заедно на семейни начала?Нали все заедно живеят?Или в един момент си казват "От днес спираме да живеем заедно,ще живеем на семейни начала."Малко е тъпо,поне според мен.
В една друга тема много се защитаваше темата ,че семейното съжителство и брака са едно и също.
Всъщност когато двама души заживяват заедно,то не е ли съжителство?!

Май трябва отделна тема за това...

А иначе и при брак ,ако не искаш,и с пет деца никой не може да те задължи да ходиш където и да било.   

# 29
  • Мнения: 1 341
Ами колкото и тъпо да звучи всичко е до усещане. Нали като заживееш с този човек не се впускаш веднага в съжителството като в брак, или семейни начала. Отначало се опознавате, нагласяте характери и т.н. Ако не се получи всеки по пътя си. А ако си паснат вече отношенията и усещането на тази двойка става на съвсем друго ниво, сиреч семейно.

По думите на авторката разбирам, че тя не го усеща като нейна половинка с която е готова да изкара остатъка от живота си било с подпис или не, а като гаджето с което  се е събрала да опита да живеят заедно. Малко странно, но аз така ги разбрах нещата.

Иначе да, съгласна съм, че с брак или не, с 5 деца никой не е длъжен да ходи където и да било.

ПП. да уточня, че имам брак, и не съм против него. Peace

Извинявам се, че толкова се измести темата.

Общи условия

Активация на акаунт