Отговори
# 15
  • Мнения: 3 294
Това беше един от въпросите ми когато се уговарях с лекарката за раждането , аз се притеснявах и все още се притеснявам от преждевременно раждане , док ме успокои , даде си моб. телефон и каза че ако отсъства от работа от болницата ще я извикат .  Peace

# 16
  • Мнения: 185
Изобщо не ми е минавало през ума да раждам секцио, само и само да вляза в нечии график. Избрах си лекарка, която ме увери, че ще дойде в деня и часа, когато бебето реши  Mr. Green. В интерес на истината, тя очакваше бебо да тръгне към седмица-две преди термина, а той реши да закъснее с ден  Party - със собствено мнение от самото начало.
         Но според мен си намери' лекар, който да е готов да реагира по всяко време или поне да поеме отговорност, че ще те насочи към съвестен човек. На тия с работното време им нямам много вяра - това е раждане все пак, не кариес!!!

# 17
  • Мнения: 2 376
Ако  бебето тръгне  преждевременно трябва  да  отидеш в болница с добра неонтология, за  да  може  да  реагират при нужда.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Ако  бебето тръгне  преждевременно трябва  да  отидеш в болница с добра неонтология, за  да  може  да  реагират при нужда.
Да де ама не винаги става така. Аз родих доста преждевременно в 30 седмица , но ми отказаха прием в болницата с неонатологичното отделение във Варна , АГ Варна. Отидох в болницата 2 седмици преди да родя , т.е . приблизително в 28 седмица .Рано ми било . И така на другия ден отидох в другата болница, Окръжна, където ме приеха и след 2 седмици преждевременно ми изтекоха водите и родих. Много бях бясна и ядосана , защото веднага след раждането превеждат детето в неонатологичното отделение и така не видях детето си 8 дена. Защото то в едната , аз в другата болница.

# 19
  • Мнения: 2 376
Ако  бебето тръгне  преждевременно трябва  да  отидеш в болница с добра неонтология, за  да  може  да  реагират при нужда.
Да де ама не винаги става така. Аз родих доста преждевременно в 30 седмица , но ми отказаха прием в болницата с неонатологичното отделение във Варна , АГ Варна. Отидох в болницата 2 седмици преди да родя , т.е . приблизително в 28 седмица .Рано ми било . И така на другия ден отидох в другата болница, Окръжна, където ме приеха и след 2 седмици преждевременно ми изтекоха водите и родих. Много бях бясна и ядосана , защото веднага след раждането превеждат детето в неонатологичното отделение и така не видях детето си 8 дена. Защото то в едната , аз в другата болница.
ooooh!  е  как  ще  ти  откажат да  те  приемат, пък  и ще  те  делят от бебето, изроди!

# 20
  • Мнения: 2 960
Ако  бебето тръгне  преждевременно трябва  да  отидеш в болница с добра неонтология, за  да  може  да  реагират при нужда.
Да де ама не винаги става така. Аз родих доста преждевременно в 30 седмица , но ми отказаха прием в болницата с неонатологичното отделение във Варна , АГ Варна. Отидох в болницата 2 седмици преди да родя , т.е . приблизително в 28 седмица .Рано ми било . И така на другия ден отидох в другата болница, Окръжна, където ме приеха и след 2 седмици преждевременно ми изтекоха водите и родих. Много бях бясна и ядосана , защото веднага след раждането превеждат детето в неонатологичното отделение и така не видях детето си 8 дена. Защото то в едната , аз в другата болница.
ooooh!  е  как  ще  ти  откажат да  те  приемат, пък  и ще  те  делят от бебето, изроди!

да така правят #2gunfireНе приямат ,защото уж за раждане е рано.Като почука обаче бебо на вратата и трябва спешно намеса на неонатолози -само в АГ -Варна разполагат с такова отделение и специалисти.И ако мамата е в друга болница...стой да гледай Tiredбебо и мама са разделени ...отврат ooooh!

# 21
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Дъщеря ми се роди преждевременно, но аз така или иначе имах вече уговорка с лекар. Всъщност той ми следеше цялата бременност. И когато се случи, отреагира веднага. Не съм имала проблем. Дори след това всеки ден се качваше в неонатологичното отделение, за да следи състоянието й, макар това на практика вече да не е негов ресор и да не му влиза в задълженията.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Ако  бебето тръгне  преждевременно трябва  да  отидеш в болница с добра неонтология, за  да  може  да  реагират при нужда.
Да де ама не винаги става така. Аз родих доста преждевременно в 30 седмица , но ми отказаха прием в болницата с неонатологичното отделение във Варна , АГ Варна. Отидох в болницата 2 седмици преди да родя , т.е . приблизително в 28 седмица .Рано ми било . И така на другия ден отидох в другата болница, Окръжна, където ме приеха и след 2 седмици преждевременно ми изтекоха водите и родих. Много бях бясна и ядосана , защото веднага след раждането превеждат детето в неонатологичното отделение и така не видях детето си 8 дена. Защото то в едната , аз в другата болница.
ooooh!  е  как  ще  ти  откажат да  те  приемат, пък  и ще  те  делят от бебето, изроди!
Еми отказват . Допълнителна тежест е , че лекаря който ми следеше бременността не беше от АГ болницата , а от Окръжна болница. Абе пълна гадост се получава и нищо не можеш да направиш. Само се молиш всичко да е наред .
Във Варна има две болници, държавни,  в които се ражда АГ Болница и Окръжна. А неонатологично отделение има само в АГ Болница . То е единственото неонатологично отделение в Североизточна България . В него се приемат, т. е . докарват бебетата  от  Североизточна България.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
При мен уговорката беше , че ще е там по всяко време и при всички обсоятелства.Така и беше.Успех  Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз имах GSM на лекаря и той беше в готовност по всяко време.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Нито за преждевременно, нито за навременно раждане съм правила уговорки.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 125
Заяви и плати избор на екип на касата на болницата. Тогава и лекаря е длъжен да дойде, и болницата поема ангажимент да го търси. Ако се уговориш само с лекаря и му плащаш подкуп никой не ти гарантира, че той ще дойде или, че ако не дойде ще има някакви последствия. Аз родих преждевременно в София в Токуда и там се яви избрания екип в пълен състав, а той се състоеше от АГ, анестезиолог и неонатолог. Нито един от тях  не беше дежурен. Отпуските, пък се планират предварително и ако лекарят ти планира такъв около термина ще те уведоми и ще те насочи към друг.

# 27
  • София
  • Мнения: 614
И аз имах уговорка с лекаря, който ми следеше бременността, че ако тръгна да раждам по-рано, веднага ще събере екипа. А при мен ставаше дума и за задължително секцио  Peace

# 28
  • Мнения: 2 447
Имах номера на доки,и той ме беше уверил че по което и време да звънна ще дойде веднага в болницата.Макар че бях с предизвикано раждане се очакваше да родя на следващия ден.Доки тази вечер не беше на смяна,но когато му се обадих той веднага дойде.

# 29
  • Мнения: 406
Когато се уговорите с лекар и екип какво се разбирате за плащането - преди или след раждането се плаща?

Общи условия

Активация на акаунт