Строители измамници-да напрашим нещо!!!!

  • 2 231
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 427
 smile3501 Дано да има ефект.

# 16
  • Мнения: 183
бравоооо Simple Smile Кажи повече информация за предаването.Аз с моят постигнах някакво съгласие.Плати ми половината неустойка с уговорката,че до края на Май ще е готов.Обаче ако не е готов ще трябва да се съдим  #2gunfire . Определено трябва да има промяна в закона,защото така действащ не е никак ефективен.Ако може с нещо да помагаме казвай Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 926
Ние имахме същият проблем.
Преди време купувахме апартамент в Бургас на зелено и строежа се забави с около година.
В договора обаче си имаше срокове и неустойки, та чак стигнахме до съд.
Но пък строителя си понесе последствията.
Така че - Търси си правата!

# 18
  • Мнения: 5 932
Здравейте.В подобна ситуация съм,но за моя радост не бързам-т.е. имам къде да живея прилично и без наем и закъснението ще е около 6 месеца.
Но в нашия град е практика всички договори да имат клауза-5 до10% от договорената стойност се заплаща на строителя след акт 16.Смятам да направя точна сметка,след като се  консултирам с адвокат и ще си удържа пропуснатите ползи от тази сума.Просто няма да му я платя цялата.
Но знае ли човек какво ще се случи....

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Разбирам те напълно, а помощ от държавата и съда не можеш и да очакваш. Моя приятелка си купи апартамент на зелено също като вас. Въпросния строител нищо не е построил, а е препорадавал апартаментите многократно. Та тя даде огромни суми за дела, и съответно нито 1 стотинка не си върна назад, понеже строителя няма нищо на негово име и съответно нищо не могат да му вземат. А дори има някаква такса в съда, ако искаш да заведеш дело.  Shocked Която излиза на някакви проценти от имота който си е закупила за да заведе дело. И остатъка от парите които бяха приготвили да изплатят апартамента се стопиха за нула време. Това не го бях чувала до сега, но в нашата мила родина друго не може да се очаква.
А моя случай не е по малко приятен. Само, че ние си имахме земя (по скоро къща), на хубаво място в хубав квартал, дадохме на фирма да построи (понеже сме 4 собственика), тя препродаде правото си на друга фирма, която продаде всичко на зелено взе парите на хората и офейка. Въпросните хора ги осъдиха (не знам взели ли са си нещо обратно), но... Сега съдят нас, искат да вземат и част от земята ни, а по закон нямат нито основание, нито право, да искат част от земята. Печелим дела, но те завеждат нови и така, вече близо 13г. А въпросните хора (или по точно един от тях) са доста богати, имат на Златни пясъци ресторанти, имат съответно връзки в община и съвет, но за щастие нямат законово основание да вземат нещо от нас собствениците. А ние сме толкова излъгани, колкото и те, близо 15г. плащаме данък на земя, която си стои и никой не може да я ползва, а още малко да живее на нея. А за живеене не ми се говори. Живеем в 2 тавански стаи в които няма място за обикновено легло за детето, а то расте. Оставаме си с надежда, че най накрая след толкова години по съдилища, съда ще се свърши работата и ще получим това което си е наше. Но само в една инстанция на съда протакат делото повече от 1г., а те имат право на 3 преди да отидат да върховен съд. Където предния път, загубиха делото и там. А да не говорим за служителките в съда просто нямам думи, то не бяха подигравки и то не беше чудо. Забравиха делата, обаждахме се 10 пъти, а съдийката не си била свършила работата, другия излязъл в отпуска, другия се отказал от делото и т.н. и т.н. и годините минават с обещания че за 1 година ще минат всички инстанции. Да не говорим, че приемат жалбата им доста след като им е изтекъл срока да обжалват. Да не говорим, че след като загубиха делото от върховен съд въпросния човек, прехвърли правата си (които по закон не съществуват, и кой адвокат изобщо го е направил като е незаконно) на сина си, който заведе нови дела (което също по закон не може да направи). И старата песен на нов глас. Но в съда си затварят очите за дребните им "неточности".

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 15:23 от Estell

# 20
  • Мнения: 20
Карамел,колко време продължи вашето дело?И пълната неустойка по договора ли получихте??
Естелл,това звучи ужасно ,но дано ви стигнат силите и накрая да получите някаква компенсация за тормоза.
Леаа,предаването е "Частен случай" ще видим как ще се развият нещата.За сега само му се обадиха на строителя за да кажат, че имат сигнал и ще правят разследване.

# 21
  • Мнения: 183
Estell, наистина е ужасно това.Само журналистите ги оправя такива нагледци за съжаление Sad Успех и дано скоро да свърши това   bouquet

# 22
  • MJF
  • Мнения: 8 593
Има ли развитие по казуса , след дадената по-голяма гласност?
Не съм гледала предаването ,но мисля че на сайта на бнт има архив.

# 23
  • Мнения: 20
Здрасти,
Предаването още не е заснето защото ще трябва време!Журналистката се свърза със строителя за да го уведоми че се готви предаване.Развитието е ,че вчера получихме нот.покана за голяма сума пари които му "дължим".Няма край наглостта.Естествено не му дължим пари.Освен ако не е изфабрикувал нещо.Опитва се да ни сплаши за пореден път.Както когато каза, че ще демонтират довършителните работи в апартамента.Следващото действие от филма ще е след празниците.
Приятна почивка на всички:)

Общи условия

Активация на акаунт