Май 2005- Тема 125

  • 13 494
  • 338
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 302
Кате, не се депресирай, а действай - включи също и вит. С , чайове, мажи с пулмекс , ако трябва. Аз давам и калциев глюконат. И стис на палците утре да сте здрави Peace

# 31
  • Мнения: 995
Кате, не се депресирай, а действай - включи също и вит. С , чайове, мажи с пулмекс , ако трябва. Аз давам и калциев глюконат. И стис на палците утре да сте здрави Peace
Спомням си, че съм го давала, когато е пресипнала Thinking За какво точно беше?
Ками, не и действа Осцилото. Вече не го купувам. Мерси, момичета, че нещо блокирах Hug

# 32
  • Мнения: 302
Спомага на организма да се пребори с инфекциите. Педиатърка ми е казвала , че е добре при зачервено гърло и алергични реакции като нашия ринит  например...

# 33
  • Мнения: 449
Кате, спри Умкалора и почвай клеева тинктура, ако може- и в носа, да се облива гърлото, защото има силно антибактериално действие. Капките за нос се приготвят така: 5 капки кл.т. в 10 мл физиологичен разтвор (на мен като ми свърши, църкам от Стеримара в една малка мерителна чашка). Това се капе няколко пъти на ден, не е много приятно, ама има действие.
Тантум верде също помага. Умкалора щом го даваш толкова дълго и пак зачервява гърло, го спирай, почва да не действа, според мен. Аз съм го спряла от известно време, изобщо не го ползвам, защото последните пъти не помогна-или не е бил подходящ, или не е бил истински  Thinking
Тоя калциев глюконат не съм го давала, ама ако искаш пробвай, щом Пателинка го е изпитала  Peace
Сиска, ще очакваме да кажеш окончателната диагноза, но и аз си мисля, че може да е нещо елементарно, бързо да минава  Hug
Бубе, успех с махането на трета сливица  Hug Как я диагностицирахте, между другото? Ники започна да хърка такъв (сега поспря, де) и се оплаква, че не чува с дясното уше. Аз все се надявам да не е трета сливица, преди няколко месеца ходихме на обстоен преглед при УНГ, нищо не видя  Thinking

# 34
  • Мнения: 3 818
Кате, аз й пръсках Тантум Верде и й давах Прополки, в които имаше витамин С. И имуностимулиращи, то друго не виждам какво може да се направи. Разбира се и сагата с нишадъра, ама тя дойде с налепите, преди това е излишна Simple Smile
Августа, аз бях купила прополисов спрей за гърлото, той няма ли да има същия ефект като клеевата тинктура, но е готов направен и лесно се  впръсква.

# 35
  • Мнения: 449
Ами сигурно ще има същия ефект, даже ще е по-удобно. Аз не съм го купувала, ще го потърся да видя, и аз да го ползвам, мерси за инфото. И тия прополки ще взема. Засега за смучене съм му давала само Тантум верде лимон-лютяли му, не ги прие  Blush

# 36
  • Мнения: 472
Привет момичета!
Кате, аз акъл не мога да ти дам и стискам палци Авичка бързо да се оправи  Hug. Дано Августа се включи, че е по в час с лековете.
Валя, много неприятно. Дано бързо намерите причината и я отстраните  Hug
Ваксината, която сложиха на Маги е за деца над 2 г. и възрастни - Pneumo 23 и уж има широк спектър на покритие срещу пневмококовите инфекции, причиняващи пневмония, бактериемия, менингит, отит, бронхит ... Не изгражда доживотен имунитет, а действието и е до 5г., като не е задължително да се реимунизира след това, ако не е боледувала често. Педиатърката ми обясни, че няма нищо общо с Пентаксима, който сме слагали, нито с Преванал, който сега се слага. Част от тях е срещу менингит, причинен от Хемофилус инфлуенце тип В. Абе хич не са ми ясни, но съм сигурна в педи и затова и се доверявам. Препоръча ми я, заради честите бронхити и гнойни ангини на Маги.

Ей докато пиша и тя Августа ме изпреварила  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 3 818
Прополисовият спрей го има в две разновидности - с невен и без невен. Аптекарката ми каза, че с невен не е препоръчително за малки деца, защото пада кръвното от него. Но е малко гадничък на вкус.
А прополките също ги има в две  разновидности - едните са с шипка и имат малинов вкус, Миша ги смучеше и за още питаше Laughing Другите са лимонови и не бяха приети добре Wink

# 38
  • Мнения: 449
Адри  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Кате, и да не забравим чая с мед, само мед, мед с лимонови резенки, ама с кората, да люти там на мястото  Hug
Феъри, безценна информация, супер си Hug Hug Hug Черпя една бира  Wink

# 39
  • Мнения: 3 818
Августе, ще дойда лично да я изпия Laughing Споменавала ли съм, че имам баба в Стара Загора, ще си уредим среща там някой ден Wink
Само да вметна за лимоните с мед, ако правилно разбирам да се ядат резънчета лимон, намазани с мед - недейте да прекалявате, защото това е бич за зъбите - лимонената киселина ги разяжда, а след това им слагате сладко, за да ги довърши Laughing Моят мъж щеше да получи удар един ден като му казах колко много съм обичала да ям лимон със захар. Оттогава не посягам към тази комбинация Laughing

# 40
  • Мнения: 449
Да, сигурно е така, ама само за ден-два няма да им стане нищо на зъбите.
А случайно някой да отбелязва влянието на АБ върху зъбите и как почерняват на дечицата зъбките от тях...Тъй че споко, рожбе, в малки дози и за кратко няма страшно  Hug
За бирата-ще си го търся като наследство, да знайш  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 4 076
Привет, аз пак набързо, с менине - Кате, включи и Дактарин гел в коктейла - 3 пъти на ден количество колкото малък лешник - не е нужно да я мажеш, а само да го приеме през устата.
Прополки и ние сме ползвали.

Готови са резултатите на Теа - няма бактериален растеж, Слава Богу. Ще започна да давам повече вода да видим ще ходи ли по-често.

Вале, силно стискам палци да е нещо безобидно.

Ренка, Сиска, това за болките при растеж и аз съм го чувала, включително от лекар. Сиска, дано и вашето е безобидно.

Лек ден!

# 42
  • Мнения: 3 818
Мартеа, аз се каня от няколко дни да ти пиша и все забравям - сега, Миша като беше ваканция, обърнах внимание на пишкането, че като е на градина не ми е пред очите и ми се губи. И забелязах, че тя също не пишка често - 3-4 пъти на ден, явно е от приема на по-малко течности.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Кате,  Hug Момичетата са ти казали какво можеш да направиш. Аз също потвърждавам, че трябва да спреш Умкалора. Педиатърката, при която ходим каза, че не е добре да се взема продължително и че при профилактичен прием 10 дни са достатъчни.
Ох не ми говорете за зъби. И на двамата моите зъбите са потъмнели, според зъболекар от антибиотиците, които са пили.
От вчера и в групата на Детелина има варицела. Много гадно, защото на 1 май ще има пролетна фиеста от танците на които ходи.

# 44
  • Мнения: 995
Наистина ще го спра Умкалора. Клеева тинктура съм опитвала да дам но удрям на камък, тя си пие вода и зорлем сок не иска. Ако беше ОК на вкус, щеше да е страхотно. Прополисовият спрей обаче ще го вкарам в действие ( ще успея да я излъжа), заедно с прополките.
Много ви благодаря Heart Eyes

Деспина, вие не я ли карахте варицелата?

Феъри, на мен 3-4 пъти на ден ми се струва  съвсем нормално. Мойто понякога ходи по два пъти само.
Мартеа, браво за резултата!

Общи условия

Активация на акаунт