криви кра4ета

  • 2 119
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 233
И на моито бебе са така краката, водихме я на ортопед, не заради това, а защото криви крачетата навътре и ни каза, че всичко е наред. Била много малка и краката много се променяли сега. Чак на 4 годинки може да се говори за проблеми, като дюстабан, криви крачета и т.н.

# 16
  • Мнения: 835
Аз мисля, че до 1 год. на всички са им леко криви.Моят проходи също много рано и му бяха леко криви, но после се оправи Grinning

# 17
  • Мнения: 2 960
Дали е нормално ,аз нямам представа.
Важно е да каже специалист.
Дъщеря ми проходи на 9 м. ,синът ми на 10 м.Нито един от тях не е бил с "О"образни крачета.И при двамата си бяха прави.
Така ,че най-добре отропеда ще отговори.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 229
След като проходи стабилно детето е редно да отиде на ортопед, той ще прецени има или не проблем. Така са задължителните прегледи - на месец, на 6, като проходи и на 3-4 години, да се види сводът тогава на стъпалотоWink
Иначе на малките е нормално да са им криви крачетата, дори има един момент им стават леко на Х Wink
моят проходи на 9 без 3 дни....на 11 м го заведохме на ортопед, човека каза, че  е добре...

# 19
  • Мнения: 27 524
Аз мисля, че до 1 год. на всички са им леко криви.

Не е вярно. Криско винаги е бил с идеално прави крака. До дете си е.  Simple Smile
Виждала съм доста дечица с крачета на О. След втората годинка някъде се оправят  Peace

# 20
  • БГ
  • Мнения: 735
и мен ме притеснява същото, ooooh! на моята дъщеря са й форма Х, ортопеда при когото я водих в Пловдив, каза че стъпва на вътре,показа ми даже как трябва да стъпва правилно, но сега навътре са й краката, дължало се на ранно прохождане и ползване на проходилки .Тя проходи рано -9,5 мес.но проходилка не ползвахме, но пък й купих кракомобилче,което също било вредно за такива крачета а аз не знаех Tired това.Сега ще я водя пак при него догодина, дотогава трябва да търся обувки с твърд форт отзад но не намирам лесно.Също да не спи по корем и с вдигнато дупе и да сяда по турски.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 822
Според мен е до дете.
Дияна ми беше с прави крака. Проходи късно. Но пък има проблем с едното стъпало.
Най-добре направи консултация със специалист ортопед.

# 22
  • Мнения: 8 999
И на моите деца крачетата си бяха прави. Добре е да се консултираш с ортопед. В Горна Баня.

# 23
  • Мнения: 233
защо ще е вреден кракомобила,Върху него те седят в поза жабчета и би трябвало да и обърне крачетата да сочат навън?

# 24
  • БГ
  • Мнения: 735
аз я водих В Пловдив на ортопед-др.Янакиев.Чувала съм добри отзиви.Кракомобила- като е седнала и се избутва точно навътре сочат краката на моята кукла коляното навътре стъпалото навън се получава.Слаба е не й тежат колограми.Сега я карам да сядаме по турски и крака напред,понеже ляга и сяда като жаба винаги .Доктора ми показа как трябва да стъпва стъпалото, ама още сме далеч от тази правилна стъпка. ooooh!Да отбележа ,че като бебе съм я оставяла само по памперс,без да я повивам с нещо. Rolling Eyes

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Този месец бяме на ортопед.Той ни посъветва два месеца след прохождането да отидем на контролен преглед.Аз бих го направила на твое място , пък и имаш опасения освен , че е препоръчително .Успех   bouquet

# 26
  • Мнения: 805
И аз мисля, че е нормално. Много дечица съм виждала с крачета на О.

# 27
  • Мнения: 3 500
Нормално е. Ще й се изправят. Моята дъщеря проходи на 11м., като взе да се изправя на 6. Краката й бяха на буквата О. Още на втората година й се изправиха. Сега са по-прави от всякога.  Laughing

# 28
  • Мнения: 2 334
Нормално е доста деца са така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт