Филми по истински случай

  • 246 472
  • 692
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 130
Надявам се освен "Сибискиит" да ви хареса и "Най-бързият индиан в света" -The World's Fastest Indian

# 331
# 332
  • London
  • Мнения: 6 732
Снощи изгледах Becoming Jane , биографичен за легендарната писателка Jane Austen. Ако някой е пропуснал да го гледа , защото е от 2007 да го направи. Искрено ме разчувства.... Heart Eyes

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 373
La Catrala  ПОТРЕСЕНА СЪМ .............това е самата истина. Срещам в работата си постоянно такива деца. Радвам се, че голямата ми дъщеря заминава отново за чужбина в събота. Родолюбието все повече ни напуска в нашето семейство.

# 334
  • London
  • Мнения: 6 732

- Биографичен филм за бившия президент на Бразилия Лула, на португалски е.

Изгледах филма за Сорая и съветвам , който е по-чувствителен да не го гледа. Аз изобщо не спах онази нощ , после сънувах камъни , забрадки и фереджета. Силен филм , но след него трудно се преглъща....

Ето този също гледах тези дни и е действителна история и много интересен

Има го по тракерите - Stolen Wink

и още един лекичък и приятен отново по действителен случай - Dolphin Tale  за едно делфинче без опашка.

# 335
  • Мнения: 22
Момичета изгледах филма за Сорая Sad
Направо нямам думи да опиша какво ми идваше да му причиня на тоя гаден, долен, мазен циганин. Не мога да повярвам колко жестокост има в хората и как в името на вярата или религията се вършат неща, които дори и на животните са чужди. Радвам се , че не съм се родила жена в арабския свят. Преди не обичах араби и мюсюлмани като цяло, но сега си мисля, че нямат право да се наричат хора и да ходят по земята. В името на религията са се извършвали и винаги ще се вършат такива безчинства няма бог, който да поставя едно човешко същество над друго.
Филма е изключително тежък ревах като "магаре" направо.
Най-лошото от всичко е , че това продължава да се случва с много жени в арабския свят.

# 336
  • London
  • Мнения: 6 732
Момичета изгледах филма за Сорая Sad
Направо нямам думи да опиша какво ми идваше да му причиня на тоя гаден, долен, мазен циганин. Не мога да повярвам колко жестокост има в хората и как в името на вярата или религията се вършат неща, които дори и на животните са чужди. Радвам се , че не съм се родила жена в арабския свят. Преди не обичах араби и мюсюлмани като цяло, но сега си мисля, че нямат право да се наричат хора и да ходят по земята. В името на религията са се извършвали и винаги ще се вършат такива безчинства няма бог, който да поставя едно човешко същество над друго.
Филма е изключително тежък ревах като "магаре" направо.
Най-лошото от всичко е , че това продължава да се случва с много жени в арабския свят.

Тук по-лошото е , че съвсем умишлено се използваше убийството с камъни. Не забравяйте , че почти всички знаеха , че основание за случващото се няма , а просто циганина е решил да се ожени наново за богата млада невеста и неще да издържа Сорая.Гнусно ми стана как синовете мятаха камъни , направо кошмар.

# 337
  • Мнения: 22
Тук по-лошото е , че съвсем умишлено се използваше убийството с камъни. Не забравяйте , че почти всички знаеха , че основание за случващото се няма , а просто циганина е решил да се ожени наново за богата млада невеста и неще да издържа Сорая.Гнусно ми стана как синовете мятаха камъни , направо кошмар.


Това със синовете и мен ме потресе направо отвратително как децата хвърлят камъни по собственната си майка  smile3518
Покъртително е да видиш подобна сцена знаейки , че се случва такова нещо реално и не е единичен случай.

# 338
  • London
  • Мнения: 6 732
2010 дори беше излязъл клип със убийство с камъни напълно реален на някакво момиче на 15-16 ''уж посрамило семейството'' и я убиха. Факт е , че това се случва , грозна работа. Тук в Англия също имаше сходен случай , родители убиха дъщеря си зверскив в дома им , защото отново уж ги посрамила , била по-устата и виждала живота в др. светлина от религията им. Наистина кошмарно !

А сега на вашето внимание покъртителна история за гражданската война в Салвадор през очите на Чама. Прекрасен каст и много добро представяне на всички. Историята е действителна и определено филма се превърна в един от любимите ми.


http://energy-torrent.com/details.php?id=85

# 339
  • Мнения: 22
La Catrala Благодаря за филма изгледах го на един дъх заслужава си всяка минута  Hug

# 340
  • Мнения: 980
Здравейте и от мен.
Преди няколко години гледах страхотен филм, който доколкото си спомням беше по действителен случай, но е възможно и да греша: Историята накратко: Майка и син пристигат в някаква държава (не помня точно къде ) по работа... Докато майката е на някакво събрание в нещо като имение, детето излиза на улицата и се слива с банда циганета... изведнъж спира един бус и всички деца са натоварени в него заедно с детето на въпросната жена и оттам нататък вече си спомням че филма беше много напрегнат. По мои спомени беше САЩ/Канада и заглавието на БГ беше "Върнете ми детето" , обаче никъде не откривам такъв филм, дори и като го преведа на Английски а и като знам как нашенците променят заглавията както има скимне нищо чудно реално да не се е казвал така филма...

И аз препоръчвам Innocent Voices, гледах го преди няколко години, страхотен филм и много добро актьорско представяне.

# 341
  • Мнения: 69
Здравейте и от мен:) До сега само четях темата и се възползвах от предложенията:) Ето нещо и от мен,не го срещнах до сега.
Touching the Void / Докосване до пустотата

http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=25549&hit=1

# 342
  • London
  • Мнения: 6 732
Тези дни гледах поредния хубав филм съпроводен от сълзи. Отново бях на историко-политическа вълна  Mr. Green става дума за войната между Южна и Северна Корея за границата между тях. Прекрасен филм разгръщащ образа на войната с нейните разнолики гримаси на безчовеност , озлобление , загубване на нишката и смисъла в живота , самотата и гнева...

Фронтова линия / The Front line
http://energy-torrent.com/details.php?id=26224&hit=1

# 343
  • Мнения: 7 246
Един от най-потресаващите филми по действителен случай, който съм гледала - http://www.imdb.com/title/tt2222596/?ref_=fn_al_tt_2

И в Замунда - http://zamunda.se/details.php?id=309152&hit=1

# 344
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз снощи гледах ''Обсада над Ленинград'' с Мира Сорвино , интересна история базирана на действителни събития. Най-вече гладията и геноцида в Ленинград по време на обсадата на фашистите.

http://energy-torrent.com/details.php?id=18603

Общи условия

Активация на акаунт