Курабийки за Великден

  • 58 844
  • 168
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 080
Какви кусури виждаш ти, направо са уникални  Hug
Аз пък месих тия маслени бисквити на Танита, дали от температурата в къщи малко се обезформиха.
Сега пека и локумки.

# 136
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ох, докато разбера, че темите са преместени в различен раздел... А аз си викам "Тази година ни козунаци, ни курабийки за Великден в БГ-мамма." Simple Smile

Здравейте дами!

Прекрасни неща сте показали!

galiushana, тези ми припомнят сладките Абрачи Simple Smile Много са хубави, браво!  Peace

вилия, много са интересни и красиви! Heart Eyes

Джемма, разкошни пиленца - чудесна идея!  Hug

И аз съм готова с част от портокаловите меденки за раздаване на децата тук.  Цветовете пак не са това, което исках, но поне са по-ярки от миналата година.

Vesele Velikonoce by natalyna, on Flickr
Още снимки тук - https://www.flickr.com/photos/13677312@N02/with/13922770693

# 137
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
А пък ние, Нат, се чудим къде си?
както винаги, сладките ти са уникални! Hug

# 138
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
А пък ние, Нат, се чудим къде си?
както винаги, сладките ти са уникални! Hug
Благодаря Джемма!  Hug Heart Eyes
Аз понеже поне месец не съм влизала тук и наистина не можах да се ориентирам. Сега трябва да наваксвам по темите и да чета Simple Smile

# 139
  • София
  • Мнения: 6 284
Наталина, Джемма, вие сте уникални - страхотни неща сте показали отново.

# 140
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
А ето и маслените ми сладки- доооста по-скромни от на Наталина. Аз така и не се научих да ги украсява, не мога да рисувам и това си е. Но каквито-такива. Simple Smile


# 141
  • Мнения: 410
Аз лично асоциирам сладките за Великден с уханното козуначно тесто.
Навремето моята баба приготвяше за Великден освен козунаци и козуначени курабийки т.е. от козуначно тесто, за което никой не пази рецептата вече.
Наричаше ги Мики Маус. Представляваха кръгли, слепени с шипков мармалад (едновремешния!) две по две курабийки, горната от които беше с очички и устенца, продупчваше ги с някакви специални щанци, изглеждаха точно като главата на Мики Маус.
Днес вкъщи често правим козуначени кифлички с пълнеж от конфитюр или сирене, но не съм сигурна, че тяхното тесто е идентично с това за Мики Маус.
Ако някой има идеи за подобни Великденски сладки с козуначна мая, моля да сподели.

# 142
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Готови са и пиленцата, малко се разпукаха при печенето, но биват. Няколко вече дадоха фира. hahaha

# 143
  • Мнения: 1 517
Страхотни са, как ги докара на форма newsm78

# 144
  • Мнения: 100
Аз само да споделя, че курабийките миришеха на амоняк докато си легнах, но на сутринта си бяха ОК. Нямат миризма и са супер  Wink Така че паниката беше излишна, но така е пир новаците  Wink

Пеп-чо, благодаря за отговорите   bouquet

Весели и вкусни празници на всички  easter

# 145
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря, tinki_15. На предната страница,  последния пост съм описала как. Peace

# 146
  • Мнения: 22 867

И моите шарени Rainbow Pinwheel Cookies



Скрит текст:





# 147
  • София
  • Мнения: 6 010
Супер са! А по коя рецепта и с какви бои ги прави?

# 148
  • Мнения: 22 867
Малко пресилих цветовете, исках по-пастелни да са, но не уцелих количеството боя явно. Но пък са весели едни такива.

Рецептата е от нета, харесах ги един ден и я записах от някакъв сайт. За 15 бройки е, при мен станаха 16.

Съставки за 15 бисквитки :

150 гр . краве масло
150 гр бяла захар
 прясно мляко ( 30 мл . )
1 яйце L
325 грама пшенично брашно
щипка чаена лъжичка сол
Екстракт от ванилия 1 супена лъжица
Сини , червени и жълти багрила

В купа се разбиват маслото и захарта ( разбивах с тел, и с миксер става), добавят се яйцето, ванилията – разбива се пак. Сипва се и млякото, брашното със щипката сол и се замесва тесто. Разделя се на 5 части.
Всяка една се оцветява, аз използвах сладкарски бои. В рецептата пише да се остави оцветеното тесто 20 мин в хладилник, не го направих, направо оформях сладките. Тестото е много приятно за работа, истински пластилин.
Пекат се в загрята на 180 град фурна 15-ина мин. Аз пека на предпоследното ниво на фурната, за даденото време станаха готови.


# 149
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
labrex, точно великденска шаренийка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт