Курабийки за Великден

  • 57 960
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Аз също правя по пецптата на pep-4o и винаги стават страхотни.
Ще споделя как ги правя с цветна захар:преди печене не ги мажа със  жълтък.
Предварително си разтварям от сладкарските бои в купички с малко вода.
Като ги извадя от фурната изчаквам 2-3 мин. и топвам горната част  в оцветената вода и след това в захар.
Това са от миналата година:

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 15:30 от anastasiq

# 16
  • Мнения: 8 242
Ето ги моите, тамън ги приключих Simple Smile
Смесих 3 рецепти в 1.. ама станаха страхотни  Crazy



Утре продължаваме с козунаците Simple Smile

# 17
  • Мнения: 937
Браво духи явно си нацелила сполучливата комбинация от три рецепти  Hug
Изглеждат страхотно!
Аз ще правя довечера по рецептата на mitsie. Ако излезнат много ще донеса и на колегите да пробват..макар че по продуктите си мисля че няма да са кой знае колко много  Crazy важното е да замирише в къщи.

# 18
  • Мнения: 8 242
Е, те общо взето са еднакви.. ама в някои рецепти дават с амонячна сода, в други с бакпулвер, в други със сода.. и в комбинация има.. И мазнината е олио, мас, масло или комбинация.. и захарта и яйцата варират.. Абе  Crazy От всичко по малко сложих и не мога да спра да ям от одеве  Joy

# 19
  • Мнения: 3 804
Тук амонячна сода не успях да намеря-дали ще мога да я заменя с сода бикарбонат  newsm78

# 20
  • Мнения: 8 242
Тук амонячна сода не успях да намеря-дали ще мога да я заменя с сода бикарбонат  newsm78
Ми те някои рецепти са си само с бикарбонат.. би трябвало да стане Simple Smile

# 21
  • Мнения: 9 107
Тук амонячна сода не успях да намеря-дали ще мога да я заменя с сода бикарбонат  newsm78
Ми те някои рецепти са си само с бикарбонат.. би трябвало да стане Simple Smile

ще станат, но няма да са така пръхкави, аккто с амонячната сода. Това са различни набухватели. Точно от там идва разликата, че едните курабии са твърди като бисквити, други меки и тестяни, трети  се топят в устата. Точно като онези по моята рецепта. Отворих аз и щях да я давам, но видях, че вече е пусната и има правили по нея.

Отчитайки дългогодишния си опит с курабии /в първите две думи си цитирам шефа, че днес яко ни лази по нервите/ тази е най-сполучлива.

Ако се замени маста с олио или масло - пак стават, но не с този вкус. Пробвала съм, когато вдигнах високо кръвно преди години и изхвърлих маста от употреба. Но точно за курабии и сладки пак я върнах. Просто си има сладки, дето без мас не са същите.
Та - мас, масло, яйца, амоняци, видове млека - комбинации много, резултати много.

И още нещо - моята рецепта за курабии е голяма доза - излизат 6-7 тави.
Обаче издържат в големия найлонов  Laughing Laughing чувал 30 дни, без да им се промени вкуса, гарантирам  Peace

# 22
  • Мнения: 937
mistie - моля те помагай направих тестото на твоите бисквитки но то стана адски ронливо какво да го правя....какво да му прибавям за да го стегна е да стане една маса.
Помощ!

# 23
  • Мнения: 513
За колко време се държат във фурната ?

# 24
  • Мнения: 22 867
Обожаваме вкъщи на майка ми курабийките, стават страхотни - нито са твърди, нито сухи, нито пък меки. Издържат в кутия 7-10 дни. Ще потърся рецептата  Simple Smile

Нямам я  Confused Довечера ще я взема  Simple Smile

Блонди, напиши, моля те,  рецептата. Много се надявам да си я намерила, искам точно такива нито твърди, нито сухи, нито пък много меки курабийки, а още не мога да си избера рецепта.  bouquet

# 25
  • Мнения: 27 524
Ето  Heart Eyes

200гр мазнина
4 яйца
500 гр захар
250 гр кисело мляко
1 лъжичка амонячна сода
1/2 лъжичка сода бикарбонат
лимонова кора, ванилия, орехови ядки
брашно - около 1 кг.

Разбиват се яйцата, от които се запазва единият жълтък за намазване. Сипва се малко по малко от мазнината (олио или стопен маргарин, не масло) и се добавя киселото мляко. Към пресятото брашно се прибавят содите. Замесва се нетвърдо тесто, от което с намаслени ръце се правят топки с големина по желание (малко по-големи от орех е добре). Нареждат се в тава, предварително намазана с мазнина. Курабиите се мажат отгоре с разбития жълтък. Лепят се орехови ядки или се поръсват с кристална захар (за мен са много по-хубави със захар). Пекат се на умерена температура. Поднасят се след като престоят няколко часа.

# 26
  • Мнения: 22 867

Блонди, благодаря ти много!  bouquet Май точно тях ще направя. Peace А да знаеш дали тестото става за рязане с формички или да си ги правя на топченца? Всъщност, ще пробвам с малко тесто и ще видя. Благодаря ти пак!  bouquet

# 27
  • Мнения: 73
Блонди и аз правя такива, рецептата знам от майка ми, това са войнишки курабии:) ние ги модифицираме и с парченце локум или цяла орехова ядка вътре в топчето.

# 28
  • Мнения: 743
Здравейте в този час и от мен. Реших да направя нашите бисквитки по една нетрадиционна рецепта. Все още ги пека, но няколко тави вече излязоха. Като извадих първата се уплаших, бяха се разляли като големи питки. Стана  ми лошо. Но след това започнах да ги правя по малки, и горе-долу станаха. Може би не са перфектни на вид, но иначе са изключително вкусни. Тепърва предстои пазене - да успеем да оставим няколко до Великден.

# 29
  • Мнения: 930
Блонди и аз правя такива, рецептата знам от майка ми, това са войнишки курабии:) ние ги модифицираме и с парченце локум или цяла орехова ядка вътре в топчето.

и аз ги знам под това наименование Laughing много са хубави Peace

Общи условия

Активация на акаунт