Заспива докато яде

  • 1 232
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Дъщеря ми беше така първите седмици.Беше много изнервящо и за 2-те ни.Аз я разбуждах като въртях биберона на шишето в устата й,или като я стисках (леко) за рамото.Действаше за 15 секунди и после пак,защото отново се унасяше.
Постепенно се оправи,с възръстта,чувството за глад започна да й действа страшно ободряващо,и вече ядеме така  ShockedJoy

# 16
  • София
  • Мнения: 250
Моят син и до сега заспива с шишето докато яде.....спи и яде  Shocked

# 17
  • Мнения: 316
Малко "педиатърски техники" за разбуждане: подръпваш ушенцето - децата не обичат да ги пипат там; докосваш нослето, разтъркваш раменцето; поклащаш шишето с биберона, за да му създадеш дискомфорт; даваш и издърпваш биберона, за да го разбудиш и да забърза храненето /при дъщеря ми последното помага и до сега!/.

# 18
  • Мнения: 4 070
Малко "педиатърски техники" за разбуждане: подръпваш ушенцето - децата не обичат да ги пипат там; докосваш нослето, разтъркваш раменцето; поклащаш шишето с биберона, за да му създадеш дискомфорт; даваш и издърпваш биберона, за да го разбудиш и да забърза храненето /при дъщеря ми последното помага и до сега!/.

Абсолютно всичко това съм се сетила да го правя и сама, ама няма ефект- събужда се за малко и после заспива пак, но благодаря все пак на всички за споделения опит  bouquet

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И ние първите седмици спахме на гърдата повече отколкото ядяхме.С шишето продължи.Сега обаче е много бодра  Simple Smile случва се обаче да задреме  Laughing , но тя сама се стряска и изплашена да не и дръпна шишето почва да бърза Joy

# 20
  • Мнения: 108
Моята фъстъчка редовно заспиваше на гърдата като беше малка. Почти винаги успявах да я махна от себе си и да я сложа в леглото или количката без да я събудя, но след 7-8 месец започна да усеща и се будеше със сърдити писъци.

# 21
  • Мнения: 1 425
gundie, опитай се като заспи да го разбудиш като го разсъблечеш, можеш да му смениш памперса и после да го оставиш само по боди и пак да му дадеш шишето. Така ще се разбуди хубаво и няма да му е толкова комфортно да заспи пак.

# 22
  • Мнения: 8 999
И моите деца заспиваха, докато се хранеха, когато бяха малки бебета. Кърмех ги и, като усетя че спират да сучат, ги подръпвах за ушенцето, пощипвах ги по бузките, за да ги разсъня. Но никога не съм ги държала повече от 15-20 мин. на гърдата. Като мине това време, просто ги оставях да си спят. Ако не са си дояли, на следващото хранене от лакомия чак се давеха в млякото.
Ако синът ти редовно не си изпива млякото, то пробвай да му дадеш биберон с повече дупки, както вече са те посъветвали. Може би му е трудно да смуче от този и бързо да се уморява.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Моето бебе почна отскоро да заспива на гърдата .Аз не я будя, а слагам да спи.Обикновено заспива към 10-15 мин ,което ме навежда на мисълта, че е хапнала прилично и е уморена .

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Може би е с много тесен отвор на бибата и се изморява, докато издърпа нещо. Смени бибите с малко по- широки.

# 25
  • Мнения: 542
няма да го оставяш да заспива!ще го пощипваш по бузките по  раменцата,то така няма как да се наяде като хората!а не трябва да го оставяш да спи с шишето!

# 26
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Ох и моят заспива докато яде, а вече е голям.Най-лошото е, че почна да заспива дори, когато го храня с лъжичка...

Общи условия

Активация на акаунт