НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ АПТЕКИ МАРЕШКИ

  • 258 162
  • 834
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 30 209
raja_nikol именно  Peace Навсякъде може да се случи. Аз като потребител само мога да печеля от конкурентна среда. Намерил начин- продава евтини лек-ва, нека и другите да намерят такъв начин. Като немогат, да се преориентират. Дразня се на мисленето "неискам да продавам евтино като него, искам той да продава скъпо като мен".
И на мен преди години в друга аптека ми бяха дали Лоринден "А" вместо "С" и стана страшно  ooooh! В крайна сметка всеки има право да продава на каквито цени иска, но и всеки има право да купува от където си избере.
Днес купих капки за очи. Даде ми ги жената, написа ми дозировката в/у опаковката. НЯма разлика, освен, че ги купих с 80ст. по-евтино. Не е кой знае какво, ама пък защо да ги дам. В друга аптека да не би да ме облужат по друг начин.

# 481
  • София
  • Мнения: 247
Цитат
Освен това се възмутих от ходенето на лекар за щяло и не щяло,което е все пак в полза на фармацевтите.
Трябва ли да изпиша цяла страница,като поясня,че преди просто отивах в аптеката и казвах"Клемастин" или ако го няма нещо за алергия и получавах съответното лекарство,а сега трябва да ида го ДЖП-то за рецепта за някоя глупост(витамин Ц на ампули,лекарството за кръвно което пия от 2 години,бусколизин,аулин,ацефеин,без дори да коментирам седалгина,и дори някои хапчета за кашлица)И това е в полза на фармацевтите-т.е имам им доверие и оценявам това което вършат.
Сега въпроса се разрешава с познати (през верига  1-2 души ),за да не стигам до ДЖИПИ.
Друг е въпроса дали ако имам рецепта от лекар на кого ще се доверя на лекаря или на аптекаря(кой ще е по-правият)Или дали някой от тях няма лични предпочитания към дадени медикаменти.
И въпроса който никой не повдигна е че всеки човек ще отдели пари за лекарства ,особено ако са за дете и това също е вид принуда.А за съжаление все пак пазарната икономика се движи от търсенето и ако болшинството търси по-ниски цени така или иначе ще се намери кой да ги предложи.
А това че се чете през ред явно го забелязах не само аз.Защо никой от фармацевтите не отговори на въпроса като не може да се печели как точно няма 2 аптеки с еднаква цена?.Около мен има 7 аптеки и цените в тях са коренно различни и никоя не е Марешки и има и такива с доста по-ниски цени .

# 482
  • София
  • Мнения: 30 209
Цитат
А за съжаление все пак пазарната икономика се движи от търсенето и ако болшинството търси по-ниски цени така или иначе ще се намери кой да ги предложи.

факт. Икономически закон  Peace

# 483
  • Мнения: 101
Драга, Пуффи, изобщо не се съмнявайте за цените в Германия. Аз ще ви кажа за колко купувам там опаковна Revalid (най-прост пример) и нося на моя позната - 7.49 евро. Сега вижте тук за колко се продава 28-29.30лв. (да ви улесня с проверката).

Що се отнася до отговорност, то тя в съмременния свят присъства в почти всяка една професия   Wink

Като не ви изнася този бизнес и има толкова много негативи, просто си затворете аптеката и отидете да продавате краставици на пазара. Има лесно  Laughing Само, че и там ще има проблем, че някой ше продава по-евтини краставици и ще хукнете пак да се възмущавате, вместо да си намалите цените  Peace

Цитат
че биха ме убили от яд за оборота, че много ми е печеливш бизнеса !

повярвайте, тази типична БГ черта отдавна съм я надживяла в чужбина. Далеч съм от мисълта да завъждам на някого за нещо. Нямам апетити към вашия тип бизнес. Реализацията ми е в съвсем друга сфера. Като потребител обаче съм се научила да си ценя времето и парите, защото съм живяла дълго време в такова общество и повярвайте българинът все повече ще става практичен потребител, така че свикнете с това и най-вече с КОНКУРЕНЦИЯТА!  Wink


Цитат
Търсете евтиното на всяка цена и дано не ви излезе прескъпо !


защо да ни излезе прескъпо. Аналгинът и при вас и при други е все един и същ, въпросът е дали ми се дава 1лв повече, а повярвайте не ми се дава не защото го нямам. Българинът е свикнал да се притеснява от това да пазари практично, да не си помислят другите, че няма. Е, имам една новина: развитите общества имат, з-то са научени да са практични! В това число и когато си дават парите за нещо.

Разсмя ме девойко, определено !
Ще ходя краставици да продавам Joy, ама вие съвсем се шашнахте нещо   Laughing
На никого душманин няма са ставам! Нито съм "плюла" по колега, предлагащ по-ниски цени !
Само ви казвам, че в подобни вериги повечето от колектива н са фармацевти, има 1 със сигурност и това е !А това си е факт, защото ви казвам че може да ви излезе прескъпо !
Защото една грешка е понякога фатална !
Не казвам,че аз съм безгрешна, но е различно да си учил това и да си хванат от улицата и за 3 месеца да научиш, кое къде стои !ж По това "плюя".
Ама е трудно да ме разберете !

Аналгинът е слава богу навсякъде един и същ и 1 лев разлика ми се струва доста преувеличено, ама не ми се спори, че ти много опит имаш с Германия !
А да те питам,че трябва да знаеш , в Германия трудно ли ти беше да си "пазаруваш" лекарства, които са по лекарско предписание, без рецепта! И дали са ти делили опаковката по блистерче, че да спестиш някой лев ???Защото никога няма да се случи !!!
Тук по законов регламент нямаме право да делим опаковката , ама айде, за да угодим и това правим, че и таблетки режем !Защото и аз съм живяла в Германия, още много преди и да реша да уча фармация и имам много други спомени !

# 484
  • София
  • Мнения: 30 209
Цитат
че ти много опит имаш с Германия !
и сега виновна ли да се чувствам  Joy hahaha

като питаш, да ти отговоря.

в Германия доста от лек-та са с различен брой хапчета в опаковка за различна продължителност на лечение (както при нас Клацид напр.). Лек-ва на блистери там не се продават, такива не пазаря и тук, з-то не съм свикнала и з-то ми е по-изгодно да е кутия, така че услуга на клиента не правиш. Делите ги на блистери, з-то иначе ще си седят кутиите до другата година. Не се изкарвайте прекалено хуманни. Търсенето определя предлагането в БГ  Wink В тази криза ще вземето да режете и по половин таблетка  Wink

Цитат
Защото и аз съм живяла в Германия, още много преди и да реша да уча фармация и имам много други спомени !

всеки със спомените си  Wink

# 485
  • Мнения: 5 178
Пуффи,
излагате се, в стремежа си да плюете по някого до тук разбрахме, че системно вие фармацевтите с дипломи нарушавате етиката и човешкия морал, участвайки в схемата "предпиши моето лекарство и ще получиш еди какво си"
и нарушавате закона за лекарствата/здравето, където се казва, че се продава опаковка с упътване.

Лично на мен в Марешки са ми отказвали продажбата на аулин без рецепта, върнах се до отделението, където лежеше съпруга ми за да взема рецепта от лекаря. Лекарството не сме си го самоназначили, просто на визитация лекаря казал да се обезболява с аулин, но в отделението имало само аналгин.

Не знам Санита от кои вериги са, но да си питам защо цените в аптеката на ул "Ген Колев" са по-високи от тези в аптека Санита на бул "Чаталджа" - няма и 100м разлика. Две аптеки на една верига, различни цени.. различно ли се ценообразуват


Не съм привърженик на г-н Марешки, и способите му за домогване най-вече до апетитни имоти във Варна, но цената и спестените пари за мен са определящи.
Специално за а-ката до Окръжна болница лелите са си истински фармацевти освен, ако преди 20 год в аптеките са работили пак продавачки с 3 годишен икономически техникум Crazy

# 486
  • Мнения: 101
Цитат
че ти много опит имаш с Германия !
и сега виновна ли да се чувствам  Joy hahaha

като питаш, да ти отговоря.

в Германия доста от лек-та са с различен брой хапчета в опаковка за различна продължителност на лечение (както при нас Клацид напр.). Лек-ва на блистери там не се продават, такива не пазаря и тук, з-то не съм свикнала и з-то ми е по-изгодно да е кутия, така че услуга на клиента не правиш. Делите ги на блистери, з-то иначе ще си седят кутиите до другата година. Не се изкарвайте прекалено хуманни. Търсенето определя предлагането в БГ  Wink В тази криза ще вземето да режете и по половин таблетка  Wink

Цитат
Защото и аз съм живяла в Германия, още много преди и да реша да уча фармация и имам много други спомени !

всеки със спомените си  Wink



 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Не се притеснявай, кризата не е ударила аптеките и не деля, защото ми остават за догодина, а защото ги съжалявам хорицата с мижавите пенсии !Така че такива тъпи тълкования, айде няма нужда !

Айде със здраве и повече разум ( макар и да е трудно )!


# 487
  • София
  • Мнения: 30 209
 Stop не ги съжалявай ама хич хорицата с пенсии, те и без това са във въпросните аптеки  Mr. Green Там не ги съжаляват  Wink

А, когато човек няма доводи, му остава само злоба под формата на подмятания  Laughing

# 488
  • Мнения: 5 178
missence, на мен пък за морала на фармацевтите не ми стана ясно.. тези в Марешки като нямат образование, другите къде им е морала..
Честно казано за мен е по-грозно да виниш по форумите клиентите, че не си знаят интересите и същевременно да участваш в схема против техните интереси

# 489
  • София
  • Мнения: 30 209
Цитат
Честно казано за мен е по-грозно да виниш по форумите клиентите, че не си знаят интересите

и да им се чудиш на акъла, как може да купуват по-евтини лек-ва тц тц тц не ги е срам  Wink Много е чудно  ooooh!

# 490
  • Мнения: 483
Eeeee темата се измести в съвсем друга посока. #2gunfire
Стига сте се заяждали, така или иначе нещата скоро няма да се оправят.
 ooooh!
Нека се придържате към първоначалната идея на темата или направете нова! Naughty

# 491
  • Мнения: 5 178
напротив темата не се е изместила.. и прибери пистолетите

вие казвате не пазарувайте, ние потребителите казваме пазаруваме защото е евтино..
после фармацевти се съдрахте да ни обяснявате колко са лоши Марешки, обаче самите фармацевти признаха, че нямат морал и участват в схеми с лекари и доставчици..

Аз като потребител ще кажа - ще пазарувам където ми е евтино и където ме обслужват добре. А ако вие другите фармацевти сте загрижени за нашето здраве, както афиширате във форума,

1. спрете да участвате в схеми с премии от доставчици, вносители и лекари
2. очевидно цената привлича нас простите хора, ами от грижа за нас си свийте печалбите и унищожете Марешки

# 492
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 800
КОТЕ ти чуваш ли се какво говориш.Те ако потенциално могат да си свият печалбата защо да не го направят?Много далече си от нещата.Това е мое мнение.ДРУГИТЕ ако можеха да оцеляват на 2процента надценка защо да не го правят?

# 493
  • София
  • Мнения: 30 209
КОТЕ ти чуваш ли се какво говориш.Те ако потенциално могат да си свият печалбата защо да не го направят?Много далече си от нещата.Това е мое мнение.ДРУГИТЕ ако можеха да оцеляват на 2процента надценка защо да не го правят?

като немогат имат варианти: оставят нещата така и разчитат на малко клиенти, затварят аптеката или използват методите на "Марешки" и му подбиват цените.

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 00:01 от missence

# 494
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 800
Аха добре.

Общи условия

Активация на акаунт