НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ АПТЕКИ МАРЕШКИ

  • 257 650
  • 834
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 305
Абе, как може да сте такива кухи лейки! Аз съм потресена. Значи, може и да ви бият в аптеката, ама вие ще си купувате от там, щото е евтинийка. Ами подпомагайте мафията, то Весо Марешки точно това очаква от вас - лузърите-дето ги осигуряват на мин. заплата и по този начин  изпира прекрасно паричките на руската мафия. #2gunfire Интересно ми е, какво ще обяснявате на децата си след 10-20 год. - е, можеха да ме уморят, ама евтино Money. За съжаление, комунизмът никога не си е отивал от тази нещастна държавица.

Ау, ау, ау...то не бе тон, не бе акъл...
Най-случайно попаднах на темата. Дори незнам къде е аптека Марешки в Пловдив. Пред нашия блок има евтина аптека, страхотен персонал. Фармацевтите са добре подбрани и много компетентни. Спокойно могат да ми заместят личната лекарка...Но въпреки това, някой може ли да ми каже къде в Пловдив има аптека Марешки?
Сега ще попитам kakogurga какво значи "какво ще обяснявате на децата си след 10-20 год. - е, можеха да ме уморят, ама евтино " Искаш да кажеш, че в тези аптеки се продават нискокачествени лекарства с изтекъл срок на годност ли, какво ли??? newsm78
И още нещо- "кухи лейки" е израз далеч от моя речник, а това, че пресъства в твоя ми помага да разбера колко е съдържанието в главата ти.
Относно цените. Да, и аз предпочитам да си пазарувам по-евтино. А защо не? Те хората за това имат пари Mr. GreenЗащото си правят сметка Hug
Благодаря, че ме изчетахте!

# 91
  • Мнения: 3 157
Мисля,че мога да ти помогна относно цитата.Във въпросните аптеки работят всякакви(ти явно не си прочел темата и сега трябва да се повтаряме)-инжинери,учителки,краварки и кавито там се сетиш,които и да искат не могат да се справят с прочитането на рецептите,камо ли да обяснят каква е правилната дозировка или дали има някакви взаймодеиствия.СЪответно се получава даване на едно лекарство вместо друго,грешни дозировки(които са опасни за здравето) и тем подобни изцепки.
Та за 20-30-50ст по-евтино хората рискуват и ходят там да ,,пазаруват''.Те не държат да бъдат обсужени от фрамцевт,а просто да платят по-малко.

# 92
  • Мнения: 3 157
''Явно в повечето аптеки обслужването е на ниво. Обаче за габровската мога да издам поредица от небивалици в няколко тома. Ще разкажа само за последните две случки.

Отивам за лекарствата на майка ми, които са с рецепта от здравната каса. Първа съм на съответното гише. Една късо подстригана и изрусена лелка ми взема книжката и чинно чака някой от вътре да дойде да я вземе и донесе лекарствата. Идва едно младо момче и взема книжката. В този момент пристига един пенсионер и започва да обяснява, че са му изпълнили една рецепта грешно. Дали му някакви хапчета в по-големи милиграми, но той го забелязал чак след като изпил едно и му станало много зле. Момчето, което излезна от вътре попита лелката няма ли да смени на човека лекарството, но тя с раздразнение каза,че била много заета. Тросна се, че не била нейна грешката и пенсионерът да дойдел след 12:30, когато сгрешилата нейна колежка ще бъде на работа. Пенсионерът си тръгна и много заетата лелка скръсти ръце и продължи да бъде много заета. След малко дойдоха още двама човека с рецепти от здравната каса и им взеха книжките. Лелката брои мухите. Някакъв мъж идва и пита дали може да му даде някакво лекарство. Тя го изгледа злобно и се врътна. Обясних му, че лекарствата на свободна продажба са на друга каса, той обаче каза, че все пак ще изчака лелката да му отговори. Сещате се колко му отговори. След десетина минути донесоха на лелката трите книжки заедно с лекарствата. Нищо, че бях първа тя не започна да обслужва мен, но реших да не правя проблем, за което после съжалих. Обслужи тя първият човек „изключително експедитивно” и продължи естествено не с мен, а с една жена, на чийто мъж били правили някаква операция в София. На всичкото отгоре ми каза да се отдръпна на страна. То не бе четене на епикиризи, разпитване какво им били казали за това, ами за онова. Ама коя лекарка била казала това? Жената пет часа обяснява, а лелката само компетентно клати глава и вика „да, да”. После взе да обяснява подробно как точно се пият лекарствата, понеже то на хората нищо сигурно не съм им казали. Пак тюхкане колко сложна била тази операция. Изведнъж скочи и със загадъчен глас каза, че искала да провери нещо. Лапна телефона и забрави да го пусне. По едно време я чух, че даже поръчва някакви лекарства. Върна се на касата. Някой от вътре й каза, че едното от лекарствата на оперирания го нямало и тя веднага реши да го замести с някакво друго. Отиде да търси нещо и след пет часа пристига и започва да обяснява пак. Назначи набързо ново лекарство на оперирания и съответно как и колко да го приема. Минаха 25мин. откакто чакам. Разбеснях се докога ще чакам някой да ме обслужи. Обърна ми внимание някаква минаваща жена от персонала, която не работи на каса, като ми каза:”Ами ако иска, колежката на първата каса да ви обслужи”. Да, ама колежката на първата каса реши първо да обслужи някакъв чичо, който в момента пазарувал на не знам си коя каса, та се наложи да чакам още 10мин. Мина и чичката, но тогава колежката реши да си сменя ролката на касовия апарат. Направи го за времето, за което аз сменям гума за кола, но все пак успешно. След повече от половин час излезнах от аптеката, при положение, че бях първа на ред.

Последният път не беше толкова забавно. На касата за свободна продажба пред мен чака някаква мацка. Идва редът й и тя пита: „Продавате ли памперси на бройка?”. Получава отговор: „На съседната каса”. Нарежда се тя на съседната каса и след малко я чувам: „Какви памперси на бройка продавате?”. Отговаря й се: „Ааа, на бройка не продаваме.” Тръгна си момичето с празни ръце, по живо по здраве, след чакане на две опашки. Дойде и моят ред. Взех си лекарството и искам хининова вода. Хайде и аз на съседната каса. На съседната каса лелката ми обяснява, че касовият й апарат не работел и трябвало да се върна на предната каса, за да я платя. Никаква комуникация между двете колежки, които стоят буквално на половин метър една от друга. Ха на тази, ха на онази каса.

И това са само два случая. Добре, че не във всички аптеки на Марешки е така. Но конкретно в тази, при положение, че работят десетина човека, да чакам три пъти по-дълго, отколкото в една обикновена аптека с една каса, мисля не е нормално. Написах този дълъг пост, за да ви покажа, че някои потребители тук не са просто злобни и понякога негодуванието им е съвсем основателно.''


един цитат от темата,който VL е пропуснал

# 93
  • Мнения: 13 512
не разбирам защот толкова подскачате срещу Марешки, специално във Варна има поне още 5 аптеки, които продават на същите цени, че и по-ниски.
Пазарувам редовно от аптеки Манолова, остава сега да разбера и ТЯ в коя мафия е, че последно едно лекарство
беше 20 лв в Санита, 18 лв в Марепки и 14,80 в Манолова..А тези аптеки са на отстояне една от друга не повече от 100 м
и Лисичкова продава на същите цени като Марешки.
По темата- не купувам лекарства, не ми дреме кой как продава. За санитарни принадлежности- гледам откъде ми е най-близо да ги купя, а не цената

# 94
  • Мнения: 1 685
Мисля,че мога да ти помогна относно цитата.Във въпросните аптеки работят всякакви(ти явно не си прочел темата и сега трябва да се повтаряме)-инжинери,учителки,краварки и кавито там се сетиш,които и да искат не могат да се справят с прочитането на рецептите,камо ли да обяснят каква е правилната дозировка или дали има някакви взаймодеиствия.СЪответно се получава даване на едно лекарство вместо друго,грешни дозировки(които са опасни за здравето) и тем подобни изцепки.
Та за 20-30-50ст по-евтино хората рискуват и ходят там да ,,пазаруват''.Те не държат да бъдат обсужени от фрамцевт,а просто да платят по-малко.

 JoyТова е повече от смехотворнои лаишко изказване-ако си толкова запозната със системата им би трябвало да знаееш,че "всякаквите" дори не си подават носа в приемните помещения на а-ката-досри си имат "заповед" " правилник" вътрешен,който категорично им забранява това.Навън с хората работят изключително и само фармацевти -магистри и помощници.А "всякаквите' са технически персонал необходим заради обема на работата/обработвани ф-ри,завеждане стоки,описване рецепти и т. и т.н. "писарска дейност'/с което изключително се облекчава работата на същинските специалисти.
Всички останали твърдения и слухове,подобни на твоите, "носещи се в ефира" са плод на нечия завистливо-конкурентска фантазия  Wink

# 95
  • Мнения: 305
И все пак, къде в Пловдив има такава аптека?

# 96
  • Мнения: 3 157
Мисля,че мога да ти помогна относно цитата.Във въпросните аптеки работят всякакви(ти явно не си прочел темата и сега трябва да се повтаряме)-инжинери,учителки,краварки и кавито там се сетиш,които и да искат не могат да се справят с прочитането на рецептите,камо ли да обяснят каква е правилната дозировка или дали има някакви взаймодеиствия.СЪответно се получава даване на едно лекарство вместо друго,грешни дозировки(които са опасни за здравето) и тем подобни изцепки.
Та за 20-30-50ст по-евтино хората рискуват и ходят там да ,,пазаруват''.Те не държат да бъдат обсужени от фрамцевт,а просто да платят по-малко.

 JoyТова е повече от смехотворнои лаишко изказване-ако си толкова запозната със системата им би трябвало да знаееш,че "всякаквите" дори не си подават носа в приемните помещения на а-ката-досри си имат "заповед" " правилник" вътрешен,който категорично им забранява това.Навън с хората работят изключително и само фармацевти -магистри и помощници.А "всякаквите' са технически персонал необходим заради обема на работата/обработвани ф-ри,завеждане стоки,описване рецепти и т. и т.н. "писарска дейност'/с което изключително се облекчава работата на същинските специалисти.
Всички останали твърдения и слухове,подобни на твоите, "носещи се в ефира" са плод на нечия завистливо-конкурентска фантазия  Wink

Абсолютно,ама абсолютно не е вярно.Знам много добре какво говоря.И за какво да завиждам-че няма да стъпя там и да ме отровят ли?Завиждай ти на такива ,,екстри''

# 97
  • Мнения: 51

 облекчава работата на същинските специалисти.
JoyТам такива НЯМА!Щом управителя на аптеката в Банишора се налива с бира в 12.00ч., правя си изводи за останалата част от персонала!
 Всеки носи глава на раменете си, но аз мутри не храня! SickТоку виж оборота, който аз бих му направила, не му стигне да си купи летище! Laughing

# 98
  • Мнения: 690
И все пак, къде в Пловдив има такава аптека?


едната е до Военна болница, а другата /където аз ходя, с риск да купя на човека летище  Wink/ е срещу ДКЦ 1 на понеделник пазара, откъм страната на М. Луиза  Peace там не са били груби, нормална аптека си е, с ниски цени  Peace

# 99
  • Мнения: 1 685
 PeaceТретата е в Тракия-комплекс Сани,четвъртата в Кючук Париж-ул Македония,петата в Кършиака-зад пощата  newsm78 ....
но темата определено изпростя с последните смешни и неподготвени изказвания  ooooh! и съвсем загуби смисъл -аз правя своя избор  Laughing и я напускам  Stop

# 100
Здравейте, точно в тази аптека в гр.Русе на ул. Рига  №11 обслужването е ужасно, много държа да пусна писменна жалба до собственика, но явно нямат сайт, а да си публикуваме така просто е глас в пустиня.... влязох  два пъти и повече няма да вляза . В  аптеката  първият път нямаше никой , а  втория път  имаше  един клиент. Опитах се да попитам за лекарствата за които имах рецепти, а и самите те на стойност 120 лева , но уви другите две касиерки водеха някакъв много важен разговор и никой не ми обърна внимание, , гледаха през мен като през стъкло," я па тая , сега и въпроси ще ми задава"  , но сигурно в това "Пазарно звено" нямат нужда от клиенти и от  оборот.... След като клиента е някакъв страшен враг.... А може би е невидим.  А първият път бях само аз но ми се каза "чакай" не съм в състояние да стоя в аптека в която само аз съм клиент и да чакам кого и какво?!?!? , след като си давам парите изкам добро обслужване като не получавам такова просто не влизам там ....

# 101
  • Варна
  • Мнения: 777
Писала съм по-напред в темата,че не пазарувам от тези аптеки,но скоро ми се наложи,за да не троша хатъра на майка ми.Бях единствен клиент в аптеката и ме обслужваха близо 30 минути.Повече никой и нищо не може да ме накара да вляза в "Марешки"!

# 102
  • Мнения: 231
пуснете си БТВ сега

# 103
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
кокетка, кажи какво казаха, че не успях да чуя?

# 104
  • Мнения: 231
В магазини за козметика(малки квартални) може да идеш и да си поръчаш лекарства с рецепта.Над магазинчето има табела на Аптека Марешки, а вътре няма и помен от аптека, поръчваш лекарство чрез записване и съответно трябва да кажеш какво е лекарството,че лелята вътре естествено не е фармацефт а продавачка ooooh!

Иначе и аз си купувам от нормална аптека на Марешки, ама това е направоо... Sick

Общи условия

Активация на акаунт