ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 617
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 883
А кой все пак ще следи директорите?

# 586
  • Мнения: 1 255
според мен този бутон е просто застраховане от страна на онези "горе"- защото по принцип никой няма право да ти иска лични данни, от каквото и да било естество. И понеже родителите са "луди" на тема градини - предполагам повечето натискат "ДА" и така малко или много ония от "горе" се застраховат, после да не писне някой защо аджеба личните данни са достъпни

Не. Това е изискване по закон. От НОИ няма да ни дадат данни, ако не сме поискали изричното съгласие на родителя за това засичане. Не зависи от никой - това е законно изискване.

# 587
  • Мнения: 1 255
Добре ще е, ИОСДГ да драсне два реда с каква цел се въвежда тази опция. Хубавото, че отговор "Да" е по подразбиране, иначе и аз не бях влизала в профила от няколко дни и от тук разбрах за това нововъведение.

Щом така и така си попълваме лични данни, значи разчитаме, че този, който ги чете/проверява има право да върши това. И това се отнася не само до справките в НОИ, а до цялата инфо от профилите ни, не е ли така? Макар че сега като се замисля, в някои случаи се иска изричното "писмено" съгласие за проверка на някои категории данни.  newsm78

наистина се иска писмено съгласие, но какво ще става с тези които са отказали, може би с влизането за регистрация в системата трябва да даваме съгласие за тази и всички други проврки, иначе да се отказва регистрация.

Не, не може да се отказва регистрация, но за тези профили, за които нямаме потвърждение от засечките с други регистри ще бъдат сигнализирани на директорите за особена бдителност. Освен това, те би трябвало да са първа цел на евентуална последваща проверка.

# 588
  • Мнения: 1 255
Края на миналата седмица отдавна отмина а за деца родени 2005г. все още не може да се добавят или премахват детски градини!  SadЗащо?  Благодаря предварително, ако някой ми отговори.

Отложихме текущото класиране за събота (25.04), защото трябваше да препотвърдим текущо свободните места с директорите. В момента работим да осигурим възможност на родителите на деца, родени 2005 и по-големи да разместват кандидатурите си преди класирането. Надяваме се утре по-късно през деня да пуснем тази функционалност.

# 589
  • Мнения: 1 255
А кой все пак ще следи директорите?

Чл. 4.1 от Правилата за прием, утвърдени от Столичния общински съвет гласи:

„Контрол по спазване на реда за приемане на деца в общинските обединени детски градини на територията на Столична община се осъществява от Дирекция „Образование” с участието на представители на Работната група, създадена със Заповед РД 09-01-83/22.02.2008 г. на Кмета на Столична община.”

В Работната група участват представители на две неправителствени родителски организации – Асоциация „Родители” и Сдружение „Настоящи и бъдещи майки”, както и други родители. Участват представители на Дирекция „Образование”, представители на директорите.

Няма по-добра гаранция за прозрачност от гражданския контрол, който е установен от Столичния общински съвет с Чл. 4.1 от Правилата за прием.

# 590
  • София
  • Мнения: 316

Не, не може да се отказва регистрация, но за тези профили, за които нямаме потвърждение от засечките с други регистри ще бъдат сигнализирани на директорите за особена бдителност. Освен това, те би трябвало да са първа цел на евентуална последваща проверка.

какво черен списък ли ще има до всички директорки и какво значи евентуална и какво значи последваща надявам се нямате предвид след записването

# 591
  • Мнения: 1 255
И аз имам един въпрос към ИСОДГ, тъй като недоразбирам нещо: като гледам списъците, децата са подредени по азбучен ред, нали така?! Тогава как се получи така, че тази млада дама:
13. Eлица ----------------- Бълганова          8 т.

се намира пред всички други деца, чиито имена започват с буквата "А" и имат същия брой точки:

.....
16. АЛЕКСАНДЪР ------------  МАРИНОВ         8 т.
17. Алекс ----------------  Радев                      8 т.
......
20. Александър ---------  Георгиев                8 т.
21. Борис ----------- Иванов                           8 т.


Предварително благодаря за разяснението, което ще получа от вас, екип ИСОДГ!  bouquet
/ще пиша и във формата за обратна връзка!/

Никъде не пише как са подредени списъците в групи от деца с равен брой точки. От друга страна, на много места пише, че сегашните списъци не са добра индикация за шансовете за прием. По много причини. Най-елементарната е, че не всички още са обновили профилите си. Губите излишна енергия с това постоянно взиране в списъците.

# 592
  • София
  • Мнения: 316

Никъде не пише как са подредени списъците в групи от деца с равен брой точки. От друга страна, на много места пише, че сегашните списъци не са добра индикация за шансовете за прием. По много причини. Най-елементарната е, че не всички още са обновили профилите си. Губите излишна енергия с това постоянно взиране в списъците.

ама моля ви се как така има регистрация без име и с точки

3.                                                                                         9 т.

# 593
  • Мнения: 1 255

Никъде не пише как са подредени списъците в групи от деца с равен брой точки. От друга страна, на много места пише, че сегашните списъци не са добра индикация за шансовете за прием. По много причини. Най-елементарната е, че не всички още са обновили профилите си. Губите излишна енергия с това постоянно взиране в списъците.

ама моля ви се как така има регистрация без име и с точки

Все още е напълно възможно, защото не сме извършили засечки с регистрите. Ние много добре знаем кои имена са попълнени и кои не са. Ще разрешим тези проблеми - не се безпокойте.

# 594
  • Мнения: 1 255
Имам въпрос към екипа на ИСОДГ:

К4. Детето има поне един родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на Столична община – 3 т.

Важи ли за баба, която работи в частна градина?
Предварително ви благодаря !

Не, не важи. Това е вид стимул само за персонала в общинските детски градини.

# 595
  • София
  • Мнения: 316

Все още е напълно възможно, защото не сме извършили засечки с регистрите. Ние много добре знаем кои имена са попълнени и кои не са. Ще разрешим тези проблеми - не се безпокойте.

значи ли това че мога да направя регистрация без име но със заявени точки по критерии и към какво се прикачат тези точки  newsm78 зад тези липсващи имена стоят ли ЕГН-та поне

# 596
  • Мнения: 1 255
Имам въпрос, дете кандидатстващо през системата в 2 различни градини е с , това въжножно ли е? Според мен пак е грешка на системата. Вижте за набор 2007г. в

ОДЗ 60 -   7. Светослав Светославов Димитров   9 т.

ОДЗ 62 -   9. Светослав Светославов Димитров   9 т.
 
Ама защо да не може, критериите го позволяват! Ето го нагледно:
К1. Постоянен или настоящ адрес на територията на Столична община – 3 т.     3     
К2. Работещ родител /или в отпуск по майчинство/, който е социално осигурен – по 1 т. за родител    2    
К4. Детето има поне един родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на Столична община – 3 т.    3    
К5. Детето посещава самостоятелна общинска детска ясла на територията на Столична община най-малко 6 месеца преди записване – 1 т.    1
Общо: 9т

Калаца, това практически е почти изключено. Двете ОДЗ-та, 60-то и 62-ро, са в един и същ район (Оборище), и мога да се обзаложа, че са измежду първите 3 желания на това дете. В даденият от теб пример се приема, че и двете градини са след 3-то желание на детето, което е много малко вероятно. 60-то ОДЗ е "елитна" градина. А и виж класирането на детето в момента в тези 2 градини - 7-мо и 9-то място - ами то направо влиза и в двете градини! Според мен, е грешка на системата и трябва да сигнализираме екипа на ИСОДГ!

Благодарни сме, ако откривате грешки, но случаят не е такъв. Детето събира 9 точки без въобще това да са едни от първите му желания. Няма грешка.

# 597
  • Мнения: 1 255
Здравейте понеже видях че трябва да попълвам адм. район на месторабата има ли някъде в интернет място където да разбера конкретната месторабота (по нейния адрес) къде се намира т.е. в кой район, защото от тъпата ни община г-жата ми обяснява че това го няма на сайта на Столична община да съм се обадила в телефонни услуги. Аман от конпетентност в тази страна. Благодаря ви мами, знам че вие ще ми помогнете.

Най-лесно е да отворите картата с градините в Google Maps. Намирате местоработата си на тази карта и виждате в кой район са най-близките градини.

# 598
  • Мнения: 3 993
Знам,че никой от ИСОДГ няма да чете и отговаря тук до вторник, но ще задам въпроса си сега, защото е важен. Майки от "страстната" тема откриха нередности в списъците с чакащи деца в 2 детски градини. Писах във формата за обратна връзка в ИСОДГ и ще очаквам отговора им на имейла си, както и тук.

Важен въпрос към екипа на ИСОДГ:

Моля да обясните следните нередности, съществуващи към момента в следните списъци с чакащи деца:

1. В списъка на чакащите за ясла 1, родени 2008г. във 2-ро ОДЗ "Звънче", Триадица, под номер 8 НЯМА ИМЕ НА ДЕТЕ - полето е празно: http://kg.sofia.bg/?page=stat-rating&stat=YTo2OntzOjk6InJhdG … 6Im5ld193dCI7fQ==

2. В списъка на чакащите за 1-ва градинска група, родени 2006г, в 85-то ЦДГ "Родина", Красно село, името Александър Валерий Топалски  СЕ ДУБЛИРА под № 14 и № 15 в списъка: http://kg.sofia.bg/?page=stat-rating&stat=YTo2OntzOjk6InJhdG … 6Im5ld193dCI7fQ==

Екип ИСОДГ, моля обяснете защо софтуера е допуснал тези грешки, след като всяко дете се регистрира в системата с уникалното си ЕГН. Горните нередности СА НЕДОПУСТИМИ в системата, за която всички вие ни убеждавате колко е прозрачна и обективна. Очаквам адекватен отговор!

ПС. Писах за горните проблеми и на личния имейл на г-н Явор Джонев.
 

Повтарям си въпроса към екипа на ИСОДГ, че е останал много назад.

# 599
  • Мнения: 1 255
Примерно за адрес по месторабота, улицата е в кв. Подуяне. В БГ Мапс излиза това: 1505 КВ. ПОДУЯНЕ, СЛАТИНА.
Слатина ли се пише или Подуяне?


Подуяне (или по-шопското Подуене) и Слатина са два различни района. Не можем да кажем точно за тази улица. Подозираме, че района е Слатина в случая.

Общи условия

Активация на акаунт