За класическата музика

  • 3 127
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 409
 Рядко слушам класика трябва да имам настроение. Разпознавам " Одата на радоста" и още някое и друго произведение и до там. Не съм музикант, аз и метъл бандите не знам по имена, запомням самата песен като звучене при всички видове музика.
 По повод близостта на метъла с класическата музика ще кажа само, че баба ми беше оперна певица (лека и пръст) и брат ми и е свирил "Металика" на пианото - според нея музиката им е много добра и то не като за популярна музика. Та разстоянието наистина е по-малко от крачка.
 

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Би ли ми посочила жанрът, в който няма поне едно качествено произведение, което да не е на крачка от класиката?

# 17
  • Мнения: 4 916
Всичко слушам..според мястото и повода.
Класика само по Радио 1 на кръгъл час Mr. Green

...

Аз от тази рубрика на Радио 1 разбрах, че музиката от "Междузвездни войни" също била класическа.

# 18
  • Мнения: 5 710
Не мога да кажа, че слушам класическа музика въпреки, че по темата ще стигна до въпроси от най-високите нива.
Много от музикалното ми възпитание се е случило в детството и юношеството ми, от няколко години не изпитвам нужда от тази музика, нито да се занимавам, нито да я слушам, но  отвреме навреме ходя на концерти, имам няколко диска ... така че не, май не слушам, не съм в музикален период.
Метълът е натоварване, което не искам да поема, точно както дивата чалга, за мен няма никаква разлика. Сетивата ми страдат еднакво и от ACDC и от Малина.

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 20:26 от 10cent's

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
с удоволствие слушам и не само по радиото ...
предпочитам на живо, но това се случва по коледа ако наминат софийските солисти през нашия вилает

# 20
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 409
Би ли ми посочила жанрът, в който няма поне едно качествено произведение, което да не е на крачка от класиката?

Нямам идея, давам пример от сигурен за мен източник. Баба ми например не харесваше някои видове джаз и не намираше нищо общо м/у тях и класическата музика. Конкретен пример обаче не мога да дам.

# 21
  • Мнения: X
Обичам докато чета да слушам класика. Например "Картини от една изложба", или пък "Пер Гинт" на Григ.
На "Вълшебната флейта на Моцарт" дори си припявам с папагалите или си подсвирквам, не е необходимо да правя нещо кой знае какво друго. На Брамс пък унгарските танци ми е малко трудно да ги ползвам като фон, те ме поглъщат изцяло, много ги обичам, примерно с бутилка червено винце...Токайско  Laughing
А иначе какво е достатъчно не знам, то е малко като с религията. Дали те правифен това че слушаш Бах докато мезиш с бахур или това, че редовно заспиваш на "Аида" в операта си е въпрос на лични виждания и интерпретация. Но това, че си чул прословутата "Ода на радостта" по радиото и не си станал да смениш станцията може да е някакъв белег за интерес, но може да си е просто мързел.

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 19:32 от Анонимен

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Знам Не съм.

Всъщност такъв жанр няма.

Само е смешно, това което отбелязах по-горе.
Слушането на класика за мен лично е вид култура, ниво на възпитание и начин на живот.
Не просто разпознаване на хитовите парчета и лятоска да ги надъним в колата редом с Азис или Кенибъл Корбс.

Хубаво го каза Бутински:)
Ако си в състояние системно да се напиваш на фона на класически произведения, мога да приема че наистина имаш усещане и потребност от тази музика.

# 23
  • Мнения: 7 837
Апокалиптика са ми любими.

# 24
  • Мнения: X
Апокалиптика са ми любими.
Кои бяха тия бе...аа да, "Апоклистика, апоклистика..." Laughing

# 25
  • Мнения: 4 586
Що не пишете както в хеви метълската тема с подчертани дучички,
като цъкнеш, да чуеш за какаво става дума?
Ако Валкирия и Вакханалия е едно и също, и аз отбирам от класическа музика.
А, и като карам Москвич 408 с четири фара при лошо време, пускам Бах, онова парче от Апокалипсис сега.
Също и Нас не догонят! Да, и те са класика.

# 26
  • Мнения: 2 401
Ето тук например има доста от това, което споменах горе.
Реквием на Моцарт:
http://www.youtube.com/watch?v=CKW9o_5jw6U

Те ви и малко метъл Моцарт:

http://www.youtube.com/watch?v=npj50hIQH6I
Грозно ли звучи?

И без Моцарт, но с много класика:
http://www.youtube.com/watch?v=YY-EOYJQMMY

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 19:48 от минзухар

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Колкото слушам метъл, толкова и класическа музика. (Аз и негърска чалга (както нарича моя дон хип-хоп, рап и пр.) не отказвам.  Laughing)
Ненавиждам оперетата.
Обаче обичам операта.
Един от най-любимите ми композитори е Вагнер.  Mr. Green Някога се самонаричах вагнерианка, но бе пресилено. Все пак, във Ваймар (уви) кракът ми още не е стъпвал. Но съм била в замъка на Лудвиг Баварски "Нойшванщайн" и видях къде тоз гений е творил.  Party Много ми хареса там. С удоволствие бих се преместила в замъка. Ако трябва, ще се напъна и ще изпраскам някое либрето.  Joy
(Преди много години успях да намеря всичките опери на Вагнер на касети. Това беше едно от големите ми богатства.  Laughing)
П.П. И като човек със странни и очевидно противоречиви вкусове, много обичам "Кармен". Обичам да я слушам сега, по пролетно време. Когато чистя.  Laughing Редувам я с "Гънс енд Роузис". Хайде, стига интимности. Остава да си покажа и гащите.
П.П.П. Слуша ми се "Лоенгрин".
П.П.П.П. Гащите ми. Чушките не са мои.  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 25 849
В класиката съм чалгарка - харесвам лековатички, приятнички, мелодичнички неща. Балетът не го тача и милея, предпочитам да го слушам. Е, това нещо никога никога не отказвам да гледам, но като цяло е изключение...  Flutter
Харесвам Верди, но не и Пучини (сложноват е за простия ми мозък, нещо не ме увличат оперите му), обичам Моцарт, Бах, Бетовен, някои неща на Вагнер, абе, нали казах, че съм чалгарка?
Ах, и Григ харесвам много! Черпя с ей-това.
Абе, чалгарка, та дрънка! Ама ние от старото поколение всички сме така. Едно време имаше само две програми по радиото, плюс една регионална. Врътнеш копчето да чуеш новата песен на Лили Иванова или любимата стара на Емил Димитров и те вземат, та те цапардосат я с Хайдн, я с Мусоргски. После пак Христо Кидиков, последван от Дунавско хоро... Ех, а бяхме млади...  Tired
Отплеснах се.  Embarassed
Включих се само за да ви кажа, че харесвам много и Клайдерман, и Нейджъл Кенеди, и Васко Василев, и Бонд, и Ванеса Мей, даже и оня рап, който популяризира "Княз Игор"... И кънтри даже слушам.
Изобщо - чалга... Оп, са!

 

# 29
  • Мнения: 516
Очевадно е, колко много са любителите на класическата музика, щом толкова бързо темата отиде на втора страница. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт